Inofolic - skúsenosti

sasie
11. sep 2012

Ahojte. Dostal sa ku mne liek, ktorý vraj príde na SVK až v januári. Volá sa Inofolic a je to taliansky distribútor. Vraj má tento liek úžasne výsledky ak má žena PCO. Skvalitnuje folikuly, podporuje pravidelnú menštruáciu a tak by žena mala otehotnieť spontánne. Berie ho z Vás ešte niekto alebo vie niečo zaujímavé o tomto lieku? Je to liek ako doplnková strava, neviaže sa na lekársky predpis. Obsahuje kyselinu listovú a inositol. Som veľmi zvedavá ako mi zaberie. Dám vám vedieť.

carie32
29. dec 2012

@sarafortuna meriam 164 cm a vážim 56 kg... neviem prečo to na mňa vôbec neúčinkuje... doktorka povedala, že by to ešte mohla byť aj endometrioza ale to sa potvrdí až po laparke..
a do ktorého centra chodíš? ako dlho sa snažíte?

gerdusha
29. dec 2012

@carie32
A kolko sacikov denne si brala?

carie32
29. dec 2012

@gerdusha dva sáčky denne... a ty berieš koľko? u mňa je problém aj v tom, že mám stále cysty na vaječníkoch... hlavne na ľavom...

gerdusha
29. dec 2012

@carie32

Ja tiez dva. Citala som, ze by sa ten prasok nemal dostat do kontaktu so sladkym, nerozmiesavala si si ho v nejakej sladkej vode?

Hmm, ja som laparku neodkladala, chcela som hned hned vediet, ci som vnutri ok

sarafortuna
29. dec 2012

@carie32 , uf, tak to asi rozuzllí iba laparka a potom prípadne skús Clostil - nech ťa dr. nastimuluje a možno sa podarí aj bez asistovanej 😉
ja zatiaľ CAR neriešim - od apríla ma "šteluje" endoška a gyndoška mi odporúčala ten NOsitol. Ak nezaberie do 3 mesiacov tak laparka - lebo ja som už takmer 3 roky od MA a furt ništ - cyklus kadejaký, ale ovulku mávam.

NEmáte väčšiu chuť na sladke, ked to užívate?
ja neviem či je to sviatkami aleto Inositolom (mam zatiaľ len čistý) ale akosi stálle potrebujem sladké... Asi tomu treba odolať, aby si telo zvyklo na nižší cukor v tele - 😅 😅 😅 .

kraskanz1
29. dec 2012

@carie32 to mi je luto ze nic a zevratj to pomha 90% zenam asi je to len dobry marketing ☹ alebo sme sa na jednom mieste stretli 10% no v kazdom pripade idem si to kupovat este minimalne na tie 13 mesiace a chudnut i ked tearz cez sviatky to neni jednoduche bo furt je co do ust...

@sarafortuna ako vies ze ked ma zena velku vahu tak to proste nepohne??citala si to niekde...vseobecne pco a velka vaha idu ruka v ruke + inzulinova rezistencia....

sarafortuna
29. dec 2012

@kraskanz1
na minule strane písala
gerdusha: Citala som si dalsie studie o inofolicu a pise sa tam, ze u zien s nadvahou ma inofolic mensie ucinky ako u stihlych zien.

tam treba podľa mna Metformin - inofolic je "len" megadávka vitamínu - proste ako napísala gerdusha@ asi je to "slabé" na takýto metabolizmus...
poznám kočky, ktoré schudli z 80-90kg a už majú detičky - dali dole cvičením a úpravou stravy cca 15-20kg a do 3-6 mesiacov v pohode otehotneli. Ale neviem či mali potvrdené PCO.
Napríklad ja nemám PCO potvrdené ani IR - v minulosti som však mala problémy s testorster. a prolaktínom... teraz tie hormony v HP vyzerajú OK - no mám akné a nadváhu... takže jednou nohou sa zaradujem medzi PCOčkarki 😔

kraskanz1
29. dec 2012

@sarafortuna no vyzera to tak ze mi dokyka zasa nasadi metformin uvidime teraz 4teho idem znovu na utz. ja som mala 110 kg schudla som na 100 a teraz si to drzim raz 99 potom 98 taraz vznovu 100 cez sviatky katastrofa...ale vseobecne v zime to ide tazsie vsetko prichodom jary to hadam pohne ale urcite este nechcem ist minimalne do leta na ivf skusim chudnut a chudnut raz to musi vyjst...od malicka mam problem z vahou uplne od 3 rokov a vzdy to hadzali na vselico len na vajecniky nie...a to som sa ani neprejedala normalne osm jedla ako ostatne deti... ☹

carie32
29. dec 2012

@gerdusha no občas som ho rozmiešala v šálke, kde na dne bolo trošku čaju, ale rozmiešavala som ho s vodou... myslíš že v tom môže byť problém?? že by to kvôli tomu neúčinkovalo?
@sarafortuna mňa už dr. stimulovala clostilom, raz sme boli na IUI ale nevyšlo... a potom som už mala stále len cysty...

sarafortuna
29. dec 2012

@carie32 tak este vydrz na inofolicu ďalšie 3 mesiace. mne pri prvom tehu pomohli Fémi kvapky - dovtedy som si vaječníky necítila ani som nevedela kde ich mam. a vraj boli PCO štruktúry, teraz vyzerajú na utz zdravo.

sarafortuna
29. dec 2012

@kraskanz1 , ja viem, že je to ťažké schudnúť, ale ked človek vydrží a prekoná ten začiatok, tak potom to už ide relatívne v pohode.
ja potrebujem schudnúť 5kg podľa endošky, ale ja sa o to snažím už zopár rokov... nemám pevnú vôľu ☹ No už hádam vydržím, motivujem sa tým, že ked pôjdem na laparku, tak sa skôr zahoja rany, ked budem mať menej sadla na bruchu 😀 😀

kraskanz1
30. dec 2012

@sarafortuna tak ty nemas velku nadvahu ked len 5kg musis schudnut ja aspon 30kg skusam to od puberty ale furt sa nedari raz som dala dole 16kg ale neudrzala som to a mala som naspet 20kg teraz si tychto 10 kg drzim uz druhy rok tak verim ze uz aj udrzim... a pomalicky dam dole aj ostatne....

sarafortuna
31. dec 2012

@kraskanz1 , no veď to, že ja mám "iba" nadváhu 😒 Neviem sa toho sadla zbaviť, ale už som zahájila "bicyklovanie" tak verím, že mi to vydrží aj v ďalšom roku. a cez sviatky schudnúť, je veru takmer nemožné. 😅 😅
držím palce

sarafortuna
3. jan 2013

dievčatá, nemali ste pri užívaní - hlavne na začiatku - zvýšenú chuť na sladké?

levicazlevic
4. jan 2013

dievčatá s PCO nemávate návaly horúčavy? neviem či je to tým PCO alebo inofolicom, ale mam neskutočne navaly a neviem čo s tym :(

kraskanz1
5. jan 2013

Tak co baby ani jedna ste si este nenasli //? ja s tym pokracujem este dalsie 3 mesiace kedze pisu ze 3-6 mesiacov to treba brat ale uz si to kupujem...a pridala mi dokyka k tom u clostilbegyt 3x1...

kraskanz1
5. jan 2013

@levicazlevic nic take som nepocitovala...
@sarafortuna ja mam zvysenu chut na sladke hadam vzdy.... 😀

sarafortuna
5. jan 2013

@kraskanz1 , ved aj ja... 😀 😀 😀
ja o sebe hovorím, že som ako alkoholik, proste ked mám pod nosom tak tomu neviem odolať, ak doma nič nemáme, tak mi stačí aj káva s trochou cukru. 😉
Ja musím schudnúť - cez sviatky som pribrala 1kg - u mna je to veľa - lebo ho budem dávať dole 2 týždne 😖 😖 😖.
držím palce s clostilom 😉

sarafortuna
7. jan 2013

@carie32
@kraskanz1
@levicazlevic
nikde nevidím info, že ako sa to má užívať... Viete poradiť? nalačno, po jedle, v koľko dc vody rozpustiť 😅 ?

kraskanz1
7. jan 2013

@sarafortuna ja to uzivam rano a vecer a asi cca 0,5dcl vody rozmiesam a exnem 😀 a je jedno ci nalacno alebo po jedle mna akurat dokyka upozornovala ze nemam pred a po pit kavu to je cele...

sarafortuna
7. jan 2013

@kraskanz1 , dakujem.
dnes som si to dala prvý krát - a je mi trochu divne.. ale to asi skôr z tých mojích kombinácií 😕
uvidím zajtra. 😉

kraskanz1
7. jan 2013

@sarafortuna akych kombinacii? mne z toho nic neni vobec..ale na mna to asi ani nezabera takze asi preto...🙂

sarafortuna
7. jan 2013

@kraskanz1 , jedla som somariny- mlieko a potom vajíčko... 😀 😀 😀 akože diéta 😀 😀
takže možno ten prašok nič s tým nemá - ale je pravda, že som to mala v necelom decu vody 😕 zajtra si dám aspon 2 deci.

lussyy
7. jan 2013

Baby, chcem sa Vás opýtať na ten inofolic. Som snažilka a doktorka mi ho odporučila,dostať ho teda už aj u nás alebo nie? Ako často to mám brať a ako dlho? Pomohlo to už nejakej z Vás? Ja už neviem čo mám robiť, strašne túžime po bábätku. Na čo to konkrétne je?

lussyy
7. jan 2013

Čo znamená folik a DC,čo tu píšete? 🙂 Nie som informovaná o týchto veciach,lebo až teraz to začínam riešiť poriadne,tak buďte so mnou trpezlivé 🙂

kraskanz1
9. jan 2013

@lussyy ahoj ano je ho dostat v kazdej lekarni len si ho musis asi objednat a tak na druhy den ho budes mat aspon ja tak robim ...kolko sa uz snazite o babo a ake mas problemi?teda ak neva ze sa pytam... 😅 ja ho berem uz 3 mesiace a zatila nic ale pise sa ze 3-6 mesiacov ...DC je den cyklu prichod mensturacie je vlastne 1DC

lussyy
9. jan 2013

@kraskanz1 Ahoj, tak skoro 2 roky, ale nemôžem počítať 2, lebo z toho bol na misii a teraz je zasa, tak možno rok. Ale my už nechceme dlhšie čakať. No, hlbšie vyšetrenia mi práveže vôbec nerobila, ja som jej povedala, že nechcem liečbu, že chcem najprv vyšetrenia nejaké, tak sme sa dohodli, že keď dojde z misie, tak ešte sa máme nejaký čas posnažiť a potom budeme niečo robiť, ale stále my chce dať nejakú liečbu, tak neviem.Gynda mi poradila, že to mám brať, ale toto nemyslela ako tú liečbu. Už som si to aj dnes objednala, neodolala som, asi zajtra to budem mať. V lekárni mi ani nevedela povedať, čo to je. Ďakujem za vysvetlenie 😀 Mám dostať teraz 19.1.,tak dúfam, že ani nedostanem 🙂

ivannar
10. jan 2013

@kraskanz1 ahoj aj ja mám syndrom pol.ovarii aj inzulino.intoleranciu a dnes mi doktor predpisal inofolic 2xdenne tak som sa chcela spýtat ak už to užívaš dlchšie či máš lepšie výsledky

kraskanz1
11. jan 2013

@ivannar ahoj zatial neviem ake mam vysledky bo dokyka mi teraz brala krv min tyzden tak uvidime dufam ze su v pohode hovorila ze zavola zatial nevolala...ale zatial sa nic nezmenilo ani mrcha ani ovulacia nenabehli, ale neboj kazda sme ina na niektore to mozno neskor reaguje hovorim pise sa 3-6mesiaco treba uzivat...

tagon
11. jan 2013

Ahojte. Začala som užívať Inofolic..som zvedavá ako zaberie...ale...na krabici je napísané, že sa má brať 1x denne, ale môj lekár mi povedal, že treba hneď brať 2x denne...tak podľa toho si aj kupujte, pretože na mesiac potrebujete cca 3 krabice...Tie, ktoré ho beriete už dlhšie, pomohol?? ďakujem za odpoveď

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre