Iscare - prvá návšteva

sss777
19. apr 2022

Ahojte dámy,
som v tejto oblasti úplne nová a dnes sme sa s partnerom objednali na úvodnú konzultáciu do Iscare v BA. Viete mi niekto povedať ako to prebieha? Či napríklad urobia spermiogram vramci tejto prvej návštevy alebo až neskôr?
Ďakujem za každú informáciu.

barus26
19. apr 2022

@sss777 až neskôr, na spermiogram partnera objednaju. Na prvej kontrole max urobia odbery, porozprávate sa a tebe spravia sono🙂

elynora
19. apr 2022

zdravím, my sme boli na prvej konzultácii pred týždňom a hneď na prvej urobili manželovi spermiogram a odber krvi, mne gynekologické vyšetrenie a tiež odber krvi na rôzne testy....všetko toto mi však už povedali dopredu, keď som nás tam objednávala.... o týždeň si ideme po výsledky a na ďalšiu konzultáciu, ale my sme boli v MT

ajla01
20. apr 2022

@sss777ahoj, na prvej navšteve nam bola odobrata krv na testy mne aj partnerovi, gyn. vysetrnie a spermograf. Ale boli sme v mt v iscare. Neskôr sme však prešli do heliosu, nebola som spokojna. Ale poznam aj par co chodia do iscar a spokojny su, asi je to idividualne.

elynora
20. apr 2022

@ajla01 a v heliose ste spokojní???......aj my sme boli v heliose, zatiaľ však iba raz

ajla01
20. apr 2022

@elynora ano v heliose, super pristup, a vsetko na rovinu, doktor je super a chodime tam asi nieco cez pol roka, podstupili ivf....

elynora
20. apr 2022

my ideme opäť v pondelok, mali by už byť výsledky všetkých testov, tak uvidíme, čo ďalej

clodika22
22. apr 2022

@ajla01 keď každému vyhovuje iný prístup, ja napríklad som práveže v Iscare bola rada, že všetko trpezlivo nám vysvetlili, čo nás bude čakať, aké výsledky máme a všetko okolo toho. Mne sedel taký ten ľudský prístup 🙂

kahh
26. apr 2022

@elynora kedy si idete pre vysledky? Aj ja momentalne cakam, ze ako dopadneme, tak som zvedava. Mali by sme ist buduci tyzden na kliniku. Ale aj sa celkom tak tesim, uz taky ten prvotny stres, co som mala, ked som nas tam prvykrat objednavala, tak uz to zo mna tak nejako opadlo, pominulo.

elynora
26. apr 2022

@kahh boli sme včera,manžel má výsledky lepšie ako Kolár 🤭 ja som na tom trošku horšie 😕....nie úplne zlé ale vzhľadom na náš vek nám odporučili umelé oplodnenie....

nikuska1908
27. apr 2022

Ahojte...
My ideme 15.júna a vybrala som si MUDR. GROSSOVU.
dúfam že budeme spokojní.

barus26
27. apr 2022

@nikuska1908 za mna je ona super.. Chodili sme k nej

nikuska1908
27. apr 2022

@barus26 chcem sa spýtať že ako to vlastne prebieha.
Ako často ste chodili ?

kahh
5. máj 2022

@elynora to je skvele, ze on je v poriadku. Neboj nic, bude to dobre 🙂 Drzim palceky. My sme uz tiez boli po vysledky a teda u nas je problem u mojej polovicky. Su nejake pomalsie, tak, ze to moze byt dovodom, ked ostatne vyzera vsetko v poriadku aj u mna. Tak u nas je mozne IUI, ze by to mohlo vyjst, tak uvidime.
@nikuska1908 je to odbornicka, dobre si si vybrala 😉

barus26
5. máj 2022

@nikuska1908 podľa vyšetrení. My sme neboli ani na IUI ani IVF. Ja som u dr. Grossovej bola asi 3x a potom sa nám uz podarilo prirodzene..

elynora
5. máj 2022

@kahh ďakujem, my už sme v procese IVF, budúci týždeň odber vajíčok, tak uvidíme...tiež držím všetky pršteky a dúfam, že aj vám sa čoskoro podarí 🙂

kahh
10. máj 2022

@barus26 jojtak to je skvele, ze u vas to takto islo 🙂 Aj nejaku liecbu doktorka dala ci ako to, ze sa to tak podarilo? 🙂
@elynora dakujem aj ja ❤ Tak sa drz a daj vediet ako postupujete ak teda ta to nebude otravovat 🙂

barus26
10. máj 2022

@kahh áno. Zistila, že okrem PCO mám aj inzulinovu rezistenciu, nasadili mi na ňu lieky a za 2 mesiace som bola tehotná 🙂

kahh
10. máj 2022

@barus26 zaujimave, ze co vsetko nam v tomto moze branit, aby to bolo bez problemov, aby sa postastilo. Esteze dnes vsetko napreduje a vedia nam pomoct. Mas krasnu princeznu 😉

elynora
11. máj 2022

@kahh no,pomaly končím so stimulkou,v piatok posledná kontrola a potom odber cez víkend asi

hapipa
12. máj 2022

@kahh Tých problémov je veľa, ale super je to, že lekári na takýchto klinikách vedia, že čo je vhodné, že či je lepšie ísť hneď do ivf alebo akým smerom sa vybrať, čo má zmysel, pri čom je tá pravdepodobnosť čo najvyššia aby sa pošťastilo.

lenocka591
12. máj 2022

@elynora dobry den, prosim napisali by ste mi ake testy robili v iscare pri vstupnej konzultacii a ako dlho sa cakalo na vysledky? Tiez ma zaujima kedy sa robia kontroly velkosti vajicok pocas stimulacie a tiez ci robia odber vajicok aj cez vikend ked to tak vyjde? (Niekde v starsich diskusiach som citala, ze nerobia cez vikend-preto sa pytam ako je to aktualne). Dakujem Vam za odpoved

elynora
12. máj 2022

@lenocka591 zdravím,chodíme do Heliosu v MT, kontrolu veľkosti vajíčok a odber krvi mám zajtra tretí krát a potom by už mal byť odber...minule mi doktor povedal,že to vidí na víkend,pravdepodobne v nedeľu.. zajtra mi to však potvrdí,teda určite robia aj počas víkendov...čo sa týka vyšetrení pri prvej návšteve,obom s manželom nám zobrali krv na rôzne testy, manželovi aj spermie a mne ešte urobili sono.

elynora
12. máj 2022

@lenocka591 a ešte na výsledky po prvom vyšetrení sme čakali 2 týždne ale to len preto,že tam vyšli Veľkonočné sviatky...inak by vraj boli hotové skôr

kellypiu
13. máj 2022

@lenocka591 zalezi ci mas uz aj nejake vysetrenia urobene alebo nie. Ak mas tak si vysledky donesies, ak nemas, tak vsetko ti urobia. Ono mne napriklad po telefone, ked som sa objednavala, tak mi povedali, ze kedy mam prist a ze mi vtedy urobia aj zakladne vysetrenia ako napriklad kompletny hormonalny profil, ultrazvuk, genetiku a u muza spermiogram. Na vysledky nebudes cakat dlho, my sme ich mali v priebehu par dni v Iscare.

alalala11
14. máj 2022

@kellypiu ahoj,ja tiež uvažujem o návšteve Iscare Martin po 2 neúspešných cykloch IVF v inom centre.Prosim ťa,ako dlho si čakala na prvú konzultáciu? Dá sa objednať aj priamo ku konkrétnemu doktorovi na úvodnú konzultáciu a vyšetrenie?ja by som chcela k dr.Tomas, nemáš s ním náhodu skúsenosť?

lenocka591
14. máj 2022

@kellypiu ta genetika netrva dlho? Toho som sa bala, ze niektore vysetrenie krvi bude trvat dlho...

kahh
22. máj 2022

@elynora ahoj, ako si? Uz si po odbere? Aj muz? 🙂
@hapipa ved ano, prave preto som rada, ze sme takuto pomoc vyhladali. Ze nam na zaklade vysledkov vedeli povedat ako dalej. Tak ja dufam, ze nase IUI bude uspesne.

elynora
22. máj 2022

@kahh áno,odber bol v pondelok....6 vajíčok,bohužiaľ len 2 vhodné na oplodnenie....1 z nich sa prestalo vyvíjať na druhý deň a ten druhý bojovník dobojoval dnes ráno 😥😢💔....takže nemáme nič. ...

elynora
22. máj 2022

@kahh a vy ako???

kahh
22. máj 2022

@elynora joj, to je mi luto. Hlavne nestracaj nadej, posielam ti objatie a vela sil! 😘 Chcela som sa ta popytat, co dalej, co je vhodne, ale nie je to v tejto situacii zrejme vhodna otazka. 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre