Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

gabi.k
14. júl 2011

@v555 dakujem... a uprimne zelam kazdej ktora si toto vsetko prejde... a takym ktore maju tie IVF opakovane, tak zelam 1000x nasobne 🙂 cize tebe tiez 🙂 😉

jeny
14. júl 2011

@gabi.k tak sa tesim s tebou, vyslo to krasne podla nasich predstav 😉 iny vysledok sme ani necakali gratulujeeeeeeeeeeeem 🙂

lenka_21
14. júl 2011

@tinara23 Neviem ci ti niekto odpovedal, ale na SK robia AMH iba kratko ... cca 2-3 mesiace ... v zahranici dlhsie a co som pochopila tak vacsine kockam to robia v ramci vysetreni v CAR ... u nas iba ak o tom rozhodne Dr.na zaklade tvojich vysledkov ... za AMH vysetrenie sa neplati, ale ked chces mozes si ho dat spravit aj na vlastnu ziadost ... da sa to spravi u nas iba v Iscare ...

tinara23
14. júl 2011

@lenka_21 ďakujem 🙂 no som zvedavá čo sa bude diať so mnou, ja som v podstate od novembra absolvovala len klasické vyšetrenia čo robia, mala som pauzu kvôli zlým výsledkom štítnej a vlastne len mailom som s doc. písala či by už nemohlo byť IUI, mám dobré výsledky, tak som začala stimulovať. Som zvedavá či mi to navrhne, keď tam pôjdem osobne, možno aj kvôli veku (38) mi to odporučí. No uvidíme 🙂

bojovnicka
14. júl 2011

Ahojte všetky snažilky.My sme absolvovali IVF v Iscare MT,predtým 3 krát v Heliose nevyšlo,v Iscare hneď naprvýkrát.Asi k tomu dopomohol úžasný prístup personálu,doc.Tomáša,sestričiek,Dr.embriologičky Filovej.Mali na nás vždy čas,vládla tam pohoda,a tá nefalšovaná radosť,keď sa potvrdilo,že sa embrijko ujalo!Doc.Tomáš ma objal a celý šťastný mi blahoželal.Mne to docvaklo až doma,lebo po tých neúspechoch som neverila.Máme krásnu Elišku,ktorá je veľmi dobré dieťatko,asi odmena za všetko.máme zamrazených ešte 5 embrijí tak si ešte pôjdeme pre súrodenca.Len v´daka tímu v Iscare sme konečne šťastní.

lenkalienka01
15. júl 2011

@gabi.k dlhsie som neprispievala, ale pravidelne citam, ked pridem z prace 🙂 nemam nic nove, cakam ....chcem si dohodnut stretko s dc. a navrhnut mu, ze co dalej. Chcem medzi schvalenim ziadosti vyskusat IUI a skusit v Brne soft. Drzkaj sa 😉

crazybabenka
15. júl 2011

@gabi.k ja som to nemyslela v zlom 😀 😀 😀 😀 každej jednej vám to prajem.....je to to najkrajšie čo môže každá z nás zažiť.....ja napríklad neviem.......ako som bez tej mojej krpane mohla žiť......aj keď som si pojmy ako nuda....spánok......mohla škrtnúť zo slovníka 😀 😀 😀 😀 😀

ivta5
15. júl 2011

@mabumi Ahojky, ja som sa naučila Mojžišovej cviky u nás v nemocnici na oddelení fyziatrie, na internete nájdeš aj všelijaké cvičiteľky, no tie si dajú za to pekne zaplatiť. Ja som u nás v nemocnici za to neplatila ani fuka, inak ja som tiež mala prvé týždne problémy, lebo som bola stuhnutá, všetko ma bolelo, mne predpísali aj masáž chrbtice, lebo ja ako dieťa som mala skoliózu, tak mi to uvoľnilo aj chrbticu. Predtým som skúšala s cvičením aj sama, no musí ti To niekto ukázať, aby ti to cvičenie pomohlo. Ja som chodila 1 krát do týždňa za fyzioterapeutkou, kde som jej vždy precvičila cviky, no a už keď videla, že mi to ide bez problémov, tak si cvičím doma. Ja mám tiež už aj papiere z poisťovne, už sa len naučiť pichať, mňa čaká dlhý protokol. Nerozumiem, že ako si mám dávať pozor pri stimulácii na lieky ja som si myslela, že mi to nastavia tak,že to bude OK 😉
A už máš aj termín na laparoskopiu, ja som bola na jednodňovej chirurgii na Sliači, ale to som už spomínala, kde ma na druhý deň pustili, potom som bola 2 týždne PN. Budem Ti držkať palčeky, aby Ti rýchlo odstránili endo a hopky šupky na IVF, ale možno sa aj počas zotavovania po laparke podarí aj prirodzene 😉. Ozaj minule som našla príspevok, že na endometriózu je dobré aj užívanie materskej kašičky. A môžem sa opýtať, čo sa prihodilo, že nevyšlo prvé IVF-ko?

ivta5
15. júl 2011

@v555 Ahojky, ako bolo na dovolenke v Bulharsku???

mabumi
15. júl 2011

@ivta5 ahoj 🙂 . ja som aj hladala uz niekoho kto by mi tie cviky ukazal. nasla som jednu, no este som sa akosi neodhodlala ist. musim sa dokopat. strasne ma boli krcna chrbtica, dnes som prave celu noc preto nespala. ja som citala, ze popri tomto cviceni je dobre ked aj napravia chrbticu - kostrc ci co. a toto by som tiez chcela, ale to som este nikde nenasla ☹
lieky na IVF mas nastavene a stale ta sleduju. druha vec je sliznica - endometrium by malo byt pri ET minimalne 7 mm. ak ti rastie aj prirodzene, tak radsej netreba brat na to lieky alebo ked, tak v normalnych davkach. po IVF som nemala nejaky vazny problem. cosi mi tam rastlo, ale samo to zmizlo na dalsi cyklus. pred KET som mala vysoke davky estrimaxu a teraz toto. myslim si, ze to suvisi. nemam to sice potvrdene od ziadneho lekara, ale v pribalovom letaku sa o tom pise.
a neviem preco nevyslo IVF. jednoducho statistika 😖 . ja som po prvej laparke bola v nemocnici este 4 dni a potom 6 tyzdnov na PN 😕 . robili mi drilling, vyberali endo cysty a este nieco robili, to uz neviem... myslim si ze teraz to bude rovnako. ale nevadi, vsetko zvladneme, len aby uz bolo to dievcatko 😀 😵
alebo aj chlapec, to uz je uplne jedno, najlepsie dvojicky 😀 😀 😀

micikatka
15. júl 2011

baby neviete mi poradit ci sa pri utrogestane moze milovat?

ludinka
15. júl 2011

@micikatka ahoj aj ja mam utrogestan a v care nam povedali ze styk mozme mat kedy chceme....ja som po IUI neviem ako je to po IVF... ty si na com bola?

micikatka
15. júl 2011

@ludinka ja som otehotnela prirodzene a nečakane, a este je to kratko tak to nechcem zakriknut. :o) tak potisku. a moze sa urobit aj do teba alebo radsej mimo?

ludinka
15. júl 2011

@micikatka jaj tak to si uplne iny pripad ako ja 🙂
gratulujem 😵 🤐
byt tebou radsej to neriskujem vobec ale to je vec nazoru 😉

micikatka
15. júl 2011

@ludinka my sme mali ist po tejto mestruacii do mt, ale tak to vyzera ze uz nemusime :o) dakujem ved ja sa milovat ani nechcem, to len moj drahy.

ludinka
15. júl 2011

@micikatka tak to je super ze vam to takto vyslo 🙂
a to poznam moj mm tiez stale otravuje 😀 ale keby zase prestal tak to by sa mi tiez nepacilo 😅
ved skus mu pekne vysvetlit nech vydrzi aspon prve tyzdne tehu mozno ho to aj sameho prejde

micikatka
15. júl 2011

@ludinka ved on to asi aj chape, nenalieha. je zlaty :o) len ma napadlo sa spytat. a ty si po IUI alebo IVF? a uspesne?

ludinka
15. júl 2011

@micikatka ja som po iui a ci uspesne este neviem som len 9 den po.. 😉

riami78
15. júl 2011

Ahojte, neviete koľko dopredu sa treba objednať na konzultáciu a SPG? Stačí 14 dní vopred?

micikatka
15. júl 2011

@ludinka joooj verim a drzim palceky ze ti to vyslo. a mate prve iui?

gabi.k
15. júl 2011

@jeny 🙂 dakujem... super pocit... zelam kazdej... 😉

riami78
15. júl 2011

Baby, ako prebiehala prvá konzultácia?

gabi.k
15. júl 2011

@crazybabenka ved ani ja nie.... a tie pojmy nuda a spanok kludne vymenim... stoji to za to 🙂 teraz si nadspim tych 9mesiacov a potom budem z toho cerpat 🙂

mojusa
15. júl 2011

riami78 na konzultaciu a SPG sa ti stači objednat tych 14dni dopredu, stačí aj menej ale ked si zavolas skor oni ti povedia volne terminy a ty si mozes vybrat. Prva konzultacia prebieha tak ze pojdete k docentovi, on ta prezrie, kukne na SPG a podla toho Vam potom povie co a ako. Je hrozne prijemny a aj cely personál je tam perfektný.

ivta5
15. júl 2011

@mabumi Mne fyzioterapeutka ukázala aj cviky na stuhnutú šiju, a k tým cvikom po 2 mesačnom odcvičení by sa mala robiť mobilizácia, to Ti krúti s nohami, všelijako ťa stláča, a tá kostrč je najnepríjemnešia, vykonáva sa tak, že Ti strčí prst do análneho otvoru 😠 a tam ti tlačí na strany. Je to pekne nepríjemné a trochu aj bolestivé, no našťastie sa to vykonáva len raz, ale mala by ťa samozrejme na to vopred upozorniť. Prosím Ťa čo je skratka ET a KET? A ja môžem doc. povedať, že nechcem brať tie tabletky, resp. nie zvýšené dávky, ale normálne dávky kedže som mala endometriózu? Som inak prekvapená, že Ti predpísali také lieky, ktoré môžu znova spôsobiť vznik endometriózy. A to je čo ten drilling, mne zisťovali vtedy priechodnosť vaječníkov a pritom mi objavili tie ložiská endometriózy. Ale neboj hlavu hore, určite to nebude také aké si mala minule, len si to daj urobiť, aby sa čo najskôr zotavila a vyplnila sa veštba, že budete mať dieťatko.

terry123
15. júl 2011

@micikatka Ahoj 😉 No ja som to zistila velmi skoro,ze som tehu, to bolo fakt asi 1-2 tyzden. Tesim sa s tebou, ze sa to podarilo aj vam a nech je vsetko v poriadku 😉
A ten sexik? No mne ho na zaciatku lekar zakazal a teraz to tiez prizvukoval, lebo ja som trosku spinila.
Vraj su aj ine sposoby 😀 Tak zapoj fantaziu a ide sa na vec 😀 😀 😀

micikatka
15. júl 2011

@terry123 ved som aj myslela na ine sposoby, len ja som este s lekarom nehovorila tak som sa ho nemohla spytat :o) preto som sa spytala vas baby.
a ked si zistila ze si tehotna tak skoro co nasledovalo? aby som vedela ze co ma čaka. bolelo ta aj brusko ako pred mensesom?

mabumi
15. júl 2011

@ivta5 taku dlhu odpoved som ti napisala a zmizlo mi to. ach jaj ☹ 😠 😠
kam si chodila k takej fyzioterapeutke, to ta poslal lekar? ja by som presne take nieco potrebovala. som si na 100% ista, ze mi treba napravit chrbticu, aj tu kostrc. a tie cviky mi nejdu, boli ma to asi prave kvôli tomu.
ET je embryotransfer a KET kryoembryotransfer - vklad zmrazenych embryi.
docent ti nastavi liecbu, vsetko je OK. ja nemôzem na neho povedat krive slovo, som s nim spokojna. len pred tym KET sme sa ani nevideli. zacala som spinit v strede toho cyklu, kedy malo byt KET tak som mu pisala ze co s tym. odpovedal mi ze mam zvysit davky estrimaxu lebo si myslel, ze tym spinenim sa sliznica znizila. asi aj mal pravdu, ale druhykrat by som to uz neurobila. radsej by som mesiac pockala aj s KETom a mozno by som teraz nemusela riesit operaciu. pre nas s endometriozou su vysoke davky liekov na rast sliznice rizikom. pre baby, ktore maju uplne ine diagnozy je to ine, ale ja by som uz radsej pockala teraz 🙂
no a ta operacia bude u mna rovnaka, drilling je prepichovanie "porcelanovych vajecnikov" - kedze ja mam aj PCO. a teraz uz na sone je vidiet ovela vacsi nalez endometriozy ako mi robili vtedy. vtedy na sone nebolo vidiet nic. ale ja sa nebojim tej operacie. teda bojim sa strasne, ale kvôli tomu sa bojim, co mi tam najdu. a aby mi nezobrali vajecnik alebo este aj nieco ine... operacie ako-takej sa nebojim 😉

v555
15. júl 2011

@ivta5 ešte len ideme 1.augusta,len som tu nebola dva dni,to by bola krátka dovolenka???!!! 😀 😀 😀 😀

zuzu100
16. júl 2011

Ahojte, dnes je 3. deň po ET, to čakanie je strašné 😒 ...Vy na ktory DC ste mali ET? OPU som mala na 15DC a ET 20 DC....myslela som , ze ET bude na 14 deň, akokeby to bolo prirodzene 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre