Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

petuska123
7. sep 2011

@ivta5 ahoj.potom ked budes vediet napises mi prosim ta ake lieky budes brat na dlhom protokole a kolko si doplacala.

petuska123
7. sep 2011

@ivta5 a rozpravala si sa s docentom ake su tam sance pri nizkom amh??

zuzu100
7. sep 2011

@gabi.k dnes som bola na sone - 11w+3d 🙂

jeny
7. sep 2011

Ahoj baby dnes som bola v MT a konecne som mala aspon jeden folikul, tak sa z toho vytesujem a po prvy krat idem pichat aj pregnyl no a tiez som dostala aj utroš no nejako som sa zabudla opytat do kedy mam ten utros uzivat, kazal mi 2x2 denne ale neviem do kedy, ako dlho to beriete? az do ms??? ja som doteraz brala duphaston no ten uz asi teda uzivat nemam,utros byva miesto toho??? Mna vsetky otazky vzdy napadnu az po odchode z ambulancie ☹

terry123
7. sep 2011

@jeny Utrogestan uzivaj po vklade embryjka az do kontroly v MT, potom ti daju dalsie instrukcie 😉

petuska123
7. sep 2011

@jeny ahoj to asi vsetky sme take.ideme tam s hlavou plnou otazok a ked sme tam zrazu nic sa nespytame 😀

ivta5
7. sep 2011

@petuska123 Ahojky, predpísali mi tabletky Provera, ktoré budem brať 10 dní 2 krát 1 denne a potom od 8 dňa začínam s pichaním Dipherelinu 1 krát denne a ten pichám až do ET. táto kúra 😀 sa volá prípravná fáza dlhého protokolu. Potom mám 3 dni pauzu. No a aby tých injekcii nebolo náhodou málo, tak prechádzam do stimulačnej fázy a tam si budem pichať spolu 12 dní spolu s Dipherelinom aj Gonal. Gonál sa pichá takým perom. Zatiaľ som si vybrala len Utrogestan, ktorý mi predpísali a Dipherelin suma za tieto lieky 19,60 Eur.

ivta5
7. sep 2011

@petuska123 S doc. sme sa vôbec nebavili, riešil tam iné veci, pohovor sme mali len s koordinátorkou, ktorá mi vysvetlovala čo ako brať, ako chodiť na kontroly a tak. Spomenula som jej, že som čítala, že pri nižšom AMH dávajú krátky protokol, no nevyjadrila sa mi k tomu. Pýtala som sa, či sa nemôžu zbytočne prestimulovať vajíčka, že z toho nič nebude, tak hovorila, že preto sa chodí na kontroly, krv a sono aby sa to sledovalo. Ja verím, že vedia čo robia tak im budem dôverovať.

lenkalienka01
7. sep 2011

ahojte , tak podavam aktualne spravy:
dnes mi to zas stopli, uz druhu stimulku 😒 , vobec som nereagovala na soft s turbo davkou merionalu 😠
, takze teraz cakam na tu hnusobu a idem zas na nativ protokol bez stimulky, uvidime ....mozno prirodzeny cyklus bude pre mna najlepsi a bude najlepsi aj pre moje vajo 🙂 Toto zopaknem 2 x a potom som rozhodnuta ist do Brna. Dc. je fajn, ale ja potrebujem CAR, kde so softami maju skusenosti a hlavne aj uspesnost 😉
Vsetkym vam drzim palce a dufam, ze tento rok bude pre nas tym uspesnym 🙂

cherry1981
7. sep 2011

@lenkalienka01 Je mi to luto ☹

zlatanka30
7. sep 2011

@lenkalienka01 ahoj zlato.poviem ti len jedno smer Brno.a za druhe mam v pondelok Ket az sa bubaciky rozmrazia.

lenkalienka01
7. sep 2011

@cherry1981 u mna to neni lutost, ale maximalna nasratost 😠

lenkalienka01
7. sep 2011

@zlatanka30 ano, pochopila som, Brno 100 %. A drzim palce, vyjde to - MUSI !!!!!

lenkalienka01
7. sep 2011

@cherry1981 a ty ako ?? pisala si mu ?

zlatanka30
7. sep 2011

@lenkalienka01 dakujem.musim pozitivne mysliet.to mam naordinovane ododnes

cherry1981
7. sep 2011

@lenkalienka01 Verim Ti, nabude to u vyjde a ked ja by som sla asi do Brna budem drzat palce. Dneska som nasla na teste slabulinku ciarku druhu, ale bojim sa ze je to z pregnylu, nepisala som mu teda nic...Uvidime ako sa to vyvinie

zlatanka30
7. sep 2011

@cherry1981 nie si z pd nahodou?

lenkalienka01
7. sep 2011

@cherry1981 pregnyl by uz nemal zanechavat stopy, ved je to uz tusim vyse tyzdna, co ta vytocil , táááákže prajem // 🙂

lenkalienka01
7. sep 2011

@cherry1981 ano, ja pojdem do Brna, ale aj tak si chcem dat cca 2 mesiace pauzu, lebo som teraz mala 3 mesiace hormon. zaber, takze v podstate ma dc. odsleduje bez clostilu a inych dopingov a ak nahodou folik bude taky, ako ma podla nich byt- tabulkovy, tak mi ho odpichnu a skusia oplodnit. A ked nic, co v mojom pripade je velka pravdepodobnost 😝 , pojdem si pre vianocnu vysluzku do Brna 😀

petuska123
8. sep 2011

@ivta5 ahoj tak uz len ten gonal si bude dokupovat??

mabumi
8. sep 2011

@cherry1981 zeby 😅 😵 ?????

ivta5
8. sep 2011

@petuska123 Ahojky, no ešte si musím kúpiť ihly a striekačky a ten gonal. Ty kedy začínaš??

ivta5
8. sep 2011

@gabi.k Ahojky, ako sa mávate??? Gabika, prosím Ťa chcem sa opýtať, či v prípravnej fáze na IVF-ko si tiež chodievala na kontroly, či len v stimulačnej fáze? Dík

lily525
8. sep 2011

ahojte, my sme sa uz objednali k doc Tomasovi, ale az na 29. 9, lebo predtym budem mat menzes a skor sa im nedalo. Ja prestupujem z Heliosu, tak som volala do Heliosu, ze si pridem 29. po vysledky a ta zena na recepcii, ked pocula, ze odchadzame odtial, bola strasne neprijemna. Ale co uz. Tak ja sa uz strasne strasne tesim, nech uz je koniec septembra. 🙂 🙂

buba78
8. sep 2011

@jeny utrogestan sa berie az do menzes......ak si po inseminacii dostanes papier a tam mas napisane ako postupovat, kedy testnut........ked zavolas koordinatorke povie Ti

buba78
8. sep 2011

@lily525 to poznam ten prestup......vtedy su strasne neprijemny.....ty mas narok na vysledky......mala si sa opytat ci Ti to poslu postou.......najprv nam naslubovali po neuspesnych inseminaciach Ivf a nakoniec nam kazali oddychnut,preto som odisla......a neboli sme uz najmladsi.........a najviac ma nastvalo, ze nam neurobili vsetky vysetrenia..........drzim palce

lily525
8. sep 2011

@buba78 myslis ze by sa to dalo postou? ale asi nie, lebo hned mi nezabudla prizvukovat, ze za vypis z karty sa plati 5 E. Ako keby to mal byt dovod na to, aby som si to rozmyslela. vies co, my ( teda skor ja, a drahy sa prisposobil ), sme sa rozhodli prestupit preto, lebo ked som sa hlasila do Heliosu, som nevedela, ze v MT je aj Iscare. My tam teda chodime len mesiac este. A postiupom casu som si precitala referencie na Helios a Iscare, a jednoznacne vyhralo Iscare. Vela, vela bab tu pisalo, ze v Heliose im neurobili vsetky potrebne vysetrenia, alebo ich urobili len na poziadanie. A vsak ako ja mam vediet, ake vysetrenie potrebujem??

buba78
8. sep 2011

@lily525 ved prave, ze clovek nevie co treba urobit.......nepaci sa mi ich pristup..........ako citam, tak uz zarabaju na vypisoch..........smutne, ze vedia zarabat na papieri.....ved dost stoji cely cyklus........tak radsej zajdi po to a keby Ti vravela preco tak povedz, ze je to Tvoje rozhodnutie kde pojdes, aj tak si vela musis zaplatit

lily525
8. sep 2011

@buba78 no ved prave, mne to je jedno, ja som sa rozhodla a basta. Pridem tam, nech mi laskavo daju ten papier a idem hned do Iscare. A Iscare je aj lacnejsi, v Heliose zdrazovali od septembra.

gabi.k
8. sep 2011

@ivta5 ahojky... s drobcom sa mame dobre... no snad uz len mu nic neostava len pekne rast a robit nam radost, aby sme dosli do uspesneho konca 🙂 no v pripravnej faze sme neboli v MT, len potom ked mi dosiel MS tak na 2den som bola na krv a na sono cez brusko s plnym mocovym mechurom.... skoro som sa pocikala... 🙂 no a potom podla toho mi povedali, kedy zacinam na ktory den pichat puregon- ty teda Gonal.... a tam sme uz chodili pondelok, streda a piatok... a sledovali mi krv a sono ...a ako sa foliky vyvijaju... 😉
takze si nastupila na lod zvanu stimulka.... tak pekne stimuluj...a postupuj v mojich slapajach 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre