Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

crazybabenka
25. mar 2010

nie nemám problém so štítnou žľazou, mám PCOS mám polycistické vaječníky......chodila som k doktorke vo ZV....keďže som tam chodila do školy......teraz som vo fáze hľadania nového

megynka
25. mar 2010

tak ahojte,
žiadosť v ISCARE sme dnes spísali a budeme čakať, zatiaľ ešte musia manželovi robiť genetiku spermií, môže by ť problém po genetickej stránke aj vo vajíčkach, takže ak nám nevyjde toto 4.IVF, tak môžeme uvažovať už len o darcovských spermiách alebo vajíčkach, ale to už asi zostaneme len pri adopcii

sliver
25. mar 2010

megynka tak ste sa rozhodli pre 4IVF a teraz na čo čakáte? ja moc nechápem postup pri IVF tak sa pýtam, to sa podpíše žiadosť že áno chcem na IVF a ..... ???
možno akurát toto 4. víde, ale možnosť darcovských by som tiež nezahadzovala ako ísť rovno na adopciu
ono sa nevie spraviť aj nejaká genetika vajíčok? ako vedia či darcovské spermie alebo či darcovské vajíčka?

megynka
25. mar 2010

sliver, teraz musíme čakať na schválenie žiadosti od poisťovne a to bude trvať 5 - 6 týždňov a genetika vajíčok sa robiť nedá, tak teraz budeme čakať na výsledky genetiky spermií, ak budú dobré ideme do IVF ak nie tak neviem, ak bude IVF a budeme mať nejaké embryá tak sa budú ešte pred transferom geneticky testovať a ak žiadne nebude dobré nebude ani transfer, je to hrozne zložité, u nás je to preto tak lebo už ideme na 4. IVF a nikdy sa nám pekne nevyvíjali embryá

orsulka
26. mar 2010

dobre ranko.......
tak sme vcera tiež absolvovalo 1 a 3/4 hod. sedenie s Docentom 🙂 🙂

megy.....nam sa vyvijaju embryjka velmi pekne a to dokonca bez ICSI...vždy boli aspon dve pekne na vklad....a tak ci onak nam odporuca genetiku embrii... je to neskutočne drahe......trosku som z toho rozladena....ale s tym nic neurobim

janula18
26. mar 2010

Oršul a čo ti ešte povedal?

orsulka
26. mar 2010

janulka sevas...IP

megynka
26. mar 2010

dobré ránko

orsulka, my ak sa k nejakým embryám dopracujeme, tak si tú genetiku dáme urobiť, už nech to stojí koľko chce, lebo toto už bude náš posledný pokus 😉 ale máš pravdu, sú to veľké peniaze, ale keď že ideme na to už 4x ....

afrika
26. mar 2010

ahojte, prosím Vás koľko stojí genetika spermií? 😕

orsulka
26. mar 2010

afrika.....tak neviem, ale na stranke asi maju cennik, Janula spominala.......ja ho mam doma....

megy.....mne je to jasne......pokial do toho pojdeme u Tomasa, tak tiež to dame urobit...uvidime....

afrika
26. mar 2010

ďakujem. orsulka stále zvažujem či tam ísť a začínať niekde nanovo. budúci týždeň idem asi na hysteroskopiu ku Krajkovičovi a ďalej už fakt neviem ☹ . máme ešte troch mrazáčikov, ale nejako sa mi do toho nechce....

orsulka
26. mar 2010

afrika......aj ty ides na tu hysteroskopiu?????? a aky mas dovod????? aj ja by som na nu mala ist.....

orsulka
26. mar 2010

afrika...k tym mrazacikom......urcite je velmi dobre byt v psychickej pohode ked sa rozhodnes ist na KET....pokial sa to do toho tak nejak "nechce" radsej nechod....oddychni sa a neskor ... 😉 😉

afrika
26. mar 2010

z dvoch otehu dva MA. nemôžem otehotnieť ani donosiť a výsledky sú ok. tak hľadáme ihlu v kope sena 😠 - tak mi to doki nazval. pozrú vaječníky, zo sliznice vezmú vzorku a ak budú zrasty, tak ich asi odstránia+ ak sú tam nejaké polypy.... ty ideš prečo?

orsulka
26. mar 2010

tak ja......lebo nevedia.... 😀 😀 😀 😀
mne sa nechce uchytit dobre a velmi kvalitne embryjko.....resp ani dve naraz.....
inak mi povedal to iste, že toto este nemám, tak by to urobil.......ale na to mi Doc. Tomas povedal, že pokial nie je viditelny dovod aby sa to robilo, tak naco....
a teraz babo rad !!!!

afrika
26. mar 2010

no to ti teda neporadím a ani sebe 😀 , lebo na UTZ nevidia k tomu tiež dôvod. mám síce PCO, ale s tím aj tak nič neurobia. chcela by som ísť na to vo štvrtok, tak uvidím. ale tiež som nerozhodná, lebo to je predsa len ďalší zákrok... orsul možno blbá otázka, ale môžeš chodiť do Iscare na vyšetrenia a zároveň do heliosu na hystero? pýtam sa kvôli sebe....
a nevieš koľko vlastne budem platiť za hystero? som sa aj zabudla opýtať

megynka
26. mar 2010

orsulka, tak presne to mi povedal docent Tomáš, že vraj na čo mirobili hysteroskopiu, lebo nebolo podozrenie na nič, proste sa rozhodli pred tretím IVF že pre istotu, tak mi ju robili v Trenčíne samozrejme nič nenašli a keby som sa mala razhodnúť teraz tak by som to vyšetrenie odmietla ak by nebol na to vážny dôvod

afrika
26. mar 2010

megy ak sa môžem opýtať, prečo by si odmietla?

megynka
26. mar 2010

afrika, myslím si že ak na to nie je vyslovene nejaký dôvod, tak je to zbytočná narkóza a stres a u mňa to zbytočné bolo

orsulka
26. mar 2010

megy....dakujem velmi za tvoj nazor.....ako naozaj cloveka, ktorý si tym presiel......ja sa skusim dohodnut s obv. gyn. ktory je super odbornik a potvrdil mi to aj docent, ci by sa na mna nepozrel a nepovedal on ci na to ist alebo nie.....

afrika.....vobec nevadi keby som bola u Tomasa a hystero si urobila v Heliku, pretože u Tomasa sa to neda urobit.....oni na to nie su prisposobení...možu robit len OPU a vklady....to hystero je operacia...a to nejde.....u nich

buba78
29. mar 2010

ahojte, rada by som napísala pár riadkov na toto centrum. Toto bolo naše druhé centrum a sme veľmi rady, že sa nám podarilo nájsť doc.Tomáša ešte v Ružomberku. Je to výborný, skúsený lekár s profesionálnym prístupom a pozitívnou náladou. Obdivujem ho, že obetuje každý deň práci či je sviatok alebo pracovný deň. Vidno, že toto povolanie robí s láskou a to je v živote dôležité. A preto toto centrum odporúčam. Ostatný personál je tiež veľmi milý. Vždy majú úsmev na tvári. Prostredie je príjemné a útulné. Najprv som mala strach čo nás čaká a nakoniec som tam chodila pokojná.
1 IVF bolo neúspešné, čo sme nečakali. Bol to strašný víkend sa dozvedieť, že nemáte nič na ET. Celý víkend sme sa rozhodovali čo chceme ďalej. Nakoniec sme si povedali, že to vyskúšame ešte raz a ono to vyšlo. Nepripúšťala som si, že by to nemalo výjsť. Teraz som pri 2IVF PN-je to lepšie a kľudnejšie. Už máme sono srdiečka. Tešíme sa na rastúce bruško.
Je len škoda, že toto centrum neposkytuje aj prenatálnu starostlivosť. Určite každá pacientka by bola kľudnejšia keby sa staral o ňu taký lekár ako je pán Doc.
Ďakujeme celému kolektívu Iscare v Martine
Rada pomôžem ostatným snažilkám odpovedať na otázky a nevzdávajte sa. Príprava je náročná, ale ten výsledok je super pocit.

janemari
29. mar 2010

buba dakujem za povzbudenie 🙂

buba78
29. mar 2010

držím Vám všetkým palce a myslím na Vás.

janemari
29. mar 2010

🙂 🙂 🙂

megynka
30. mar 2010

dobré ránko 🙂

buab ďakujeme za tvoj príspevok, presne takéto dobré správy potrebujeme, my sme sa rozhodli tiež ísť do tohoto centra, ideme na 4 IVF a ja si už tiež nepripúšťam že by sa to nepodarilo 😉 🙂 držím palce nech maličké krásne rastie 😵

megynka
30. mar 2010

jej prepáč, som ti skomolila oslovenie 🙂

crazybabenka
30. mar 2010

Baby....myslím, že sme v dobrých rukách......a dúfam, že nám budú za chvíľku rásť všetkým brušká a nebude to od krémošov 😀

sliver
30. mar 2010

ahojte kočeny,
tak ja idem zajtra ráno na folikulometriu, už začínam byť nervozna či tam vôbec niečo narástlo....

megynka
30. mar 2010

držím palec, daj vedieť sliver, ale určite narástlo 😉

sliver
30. mar 2010

dakujem
jo narástlo, lebo cítim slabučké pichanie v podbrušku ale chcem viac 😀
mám ten problém že sa mi iba jeden folík vytvorí a aby bola väčšia šanca tak potrebujem viacej
ak bude iba jeden tak to dostimulujeme injekciami nech je to tak ako má byť 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre