icon

Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

avatar
maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 26. jún 2026 · 23833 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • ISCARE v Martine poskytuje asistovanú reprodukciu vrátane IUI, IVF a ICSI a sídli vo Fakultnej nemocnici Martin (pavilón č. 6).
  • V ISCARE Martin pracuje MUDr. Stanislav Tomáš (uvádzaný ako doc./docent) a v tíme je embryologička p. Filová; centrum ponúka aj prenatálne kontroly po úspešnom IVF.
  • Ceny a úhrady sú kombináciou hradených a doplatkových výkonov: stimulačný protokol a monitorovanie môžu byť bez poplatku, IUI bolo v diskusii spomenuté 75 €, a doplatky za nepreplácané IVF výkony sa uviedli okolo 465 € plus ~214 € za lieky.


Najčastejšie otázky

Q: Ako sa objednať na konzultáciu do ISCARE Martin?
A: Na konzultáciu sa objednáva telefonicky cez recepciu centra; používatelia hlásili voľné termíny do niekoľkých dní až dvoch týždňov podľa momentálneho záujmu.

Q: Čo si zobrať na prvú návštevu (konzultáciu) v centre asistovanej reprodukcie?
A: Zvyčajne treba priniesť gynekologickú kartu/odpis z dokumentácie a spermiogram partnera; niektorí odporúčajú mať aj aktuálne výsledky vyšetrení.

Q: Koľko stojí IUI v ISCARE Martin?
A: V diskusii jedna užívateľka uviedla, že IUI ju stálo 75 €; ceny sa môžu líšiť podľa použitia stimulácie injekciami.

Q: Ako dlho trvá schválenie žiadosti o hradené IVF poisťovňou?
A: V príspevkoch sa spomínalo čakanie na schválenie žiadosti približne 5–6 týždňov.

Q: Aké doplatky môžem očakávať pri IVF v ISCARE?
A: Jedna pacientka uviedla doplatok cca 465 € za nepreplácané úkony (predĺžená kultivácia, ICSI dvoch vajíčok, darcovstvo spermií) a cca 214 € za lieky; niektoré základné stimulačné protokoly a monitorovanie mali byť bez poplatku.

Q: Ktoré stimulačné preparáty sa v diskusii spomínali a aký je medzi nimi rozdiel?
A: Spomínané lieky: Bravelle, Gonal, Puregon, Menopur, Fostimon, Pregnyl, Decapeptyl, Synarel, Cetrotide, Diphereline; Bravelle je opísané ako urofolitropín (FSH získaný z moču menopauzálnych žien) a Gonal/Puregon sú drahšie čiastočne kvôli podávaniu formou pera.

Q: Robia v ISCARE Martin genetiku spermií alebo embryí?
A: V diskusii sa uvádzalo, že laboratórium rieši vyšetrenia fragmentácie DNA spermií a že možné je pred transferom genetické testovanie embryí, avšak tieto vyšetrenia sú finančne nákladné.

Závery z diskusie

Zhoda

  • ISCARE Martin je lokalizované vo Fakultnej nemocnici Martin (pavilón č. 6) a poskytuje IUI, IVF, ICSI a prenatálne kontroly po úspechu.
  • MUDr. Stanislav Tomáš je v diskusii pravidelne uvádzaný ako hlavný lekár centra a pacientky oceňujú prístup personálu a embryologičky p. Filovej.
  • Niektoré administratívne a technické položky (stimulačný protokol, monitorovanie) môžu byť v centre poskytované bez priameho poplatku.


Sporné názory

  • Niektoré pacientky považujú Helios a iné CAR za viac „strojové“ alebo komerčné, zatiaľ čo ISCARE popisujú ako ľudské a individuálne; alternatíva je zvažovať Helios vs. ISCARE podľa preferencie prístupu.
  • Otázka potreby predoperačných vyšetrení (RTG pľúc) má protiľahlé názory: niektoré pediatra/centre to nevyžadujú, iné požadujú kompletné predoperačné zázemie.


Otvorené otázky

  • Koľko presne budú stáť konkrétne nepreplácané procedúry (predĺžená kultivácia, ICSI, genetické testovanie) pre ďalších pacientov vzhľadom na individuálne potreby?
  • Ako presne ISCARE v Martine postupuje pri prípadoch opakovaných zlyhaní embryonálneho vývoja a kedy odporúča darcovstvo spermií/vajíčok?


Spomenuté značky a firmy

ISCARE, ISCARE, a.s. Martin, Helios, VšZP, Fakultná nemocnica Martin, ISCARE Praha, Helios Martin, CAR v Bratislave

Spomenuté produkty a metódy

IUI, IVF, ICSI, predĺžená kultivácia, darcovstvo spermií, spermiogram, prenatálne kontroly, genetika spermií (fragmentácia DNA), genetické testovanie embryí pred transferom, KET, hysteroskopia, OPU, stimulačný protokol a monitorovanie, Bravelle, Gonal, Puregon, Menopur, Pregnyl, Duphaston, Clostilgegytom, Decapeptyl, Synarel, Fostimon, Cetrotide, Diphereline

Miesta a osoby

Martin, Fakultná nemocnica Martin, Ružomberok, Bratislava, Helios (Martin), ISCARE Praha, Brno, Trenčín, Banská Štiavnica, Vyhne, Hodruša, Zvolen, Žiar, Kremnica, Banská Bystrica, Prievidza, Turčianske Teplice, MUDr. Stanislav Tomáš, p. Filová, Dr. Krajkovič, Dr. Gáťova, Hudecom

avatar
bbtina
25. nov 2010

@xeroma no končia 23.12 to viem , lebo posledné odbery sú naplánovaná na 17.12..ale pomedzi tam zrejme niekto bude, len sa asi nebudu robiť neplánované zákroky

avatar
tinara23
25. nov 2010

@zuzu100 áno, prvý krát 🙂

avatar
tinara23
25. nov 2010

dnes som volala za hormonálny profil 22DC tak je to v poriadku a následne na 2-3DC idem znovu na krv.

avatar
tessinka
25. nov 2010

@lasocka1 , a čo si brala pred iui, ak sa môžem spýtať? Ja som si myslela, že sa vždy dáva Clostil..... 😕

avatar
lasocka1
26. nov 2010

@tessinka ano aj to som mala ale aj estroferm ci ako sa to vola 😀

avatar
crazybabenka
26. nov 2010

@sliver TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT

avatar
crazybabenka
26. nov 2010

@lasocka1 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT

avatar
crazybabenka
26. nov 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTT

avatar
lasocka1
26. nov 2010

@crazybabenka kujem 🙂

avatar
sliver
26. nov 2010

@crazybabenka - takže po kontrole 😉 vačok má 9mm a miminko 2mm
ešte počkať týžden na srdiečko 🙂
ževraj som 6tt

avatar
crazybabenka
26. nov 2010

@sliver nooo gratulujem.....len tak ďalej....takže zmeniť status zo snažilky na tehuľku 😀

avatar
sliver
26. nov 2010

@crazybabenka - jeeeej aké to je pekné 😉

avatar
sliver
26. nov 2010

ináč kočky dnes som si všimla že pán Doc. má tento kalendár, teda u mňa ho použil aby mi all vyrátal, možno sa niektorej šikne 😉
http://www.zenska-neplodnost.cz/tehotensky-kale...

avatar
crazybabenka
26. nov 2010

@sliver 😉 najkrajšie čo môže byť 😉

avatar
crazybabenka
26. nov 2010

@sliver toto máš prehľadnejšie www.tehotenskakalkulacka.sk sú tam aj obrážťoke 😀

avatar
terry123
26. nov 2010

@sliver Pekne spravy.Gratulujem 🙂
Aj ja som dnes bola v centre.Uz mi volala sestricka vysledky,tak si idem pichnut "davku" 😀 😀
Pekny vikend Vam zelam kocky 😎

avatar
lubka0506
26. nov 2010

@xeroma oni asi pred vianocami končia a mne povedal docent že budú robit až od 10 januára. Lebo ja by som mala mat niekedy v januári KET a hovoril že začínajú až vtedy...aby som volala až 10.1. Možno budú robit nejaké neplánované zákroky.

avatar
tessinka
26. nov 2010

@sliver , tak gratulujem... je to také konkrétnejšie, však... 6 tt... Aké zvláštne, však, len nedávno si stimulovala, a už bábätko... To je úplne také ... nezvyčajné... Injekcie a lieky a celá tá stimulácia a problémy okolo nej sú tak ... neromatické... ale výsledok je rovnako krásny ako za prirodzených okolností... a očividne stojí za to... na stimuláciu asi rýchlo zabudneme 🙂
@terry123 , tak si aj ty čoskoro tehuľka ... držím palce. 🙂
@lasocka1 , tak aj tebe nech sa to rýchlo podarí.

Babule, ja mám takého ciťáka, že o chvíľu tu budeme mať ďalšie tehuľky a bábätká... Len dúfam, že nám tu tehuľky zostanú ako crazybabenka a janemari, na povzbudenie. 🙂

avatar
tessinka
26. nov 2010

@terry123 , to bol preklep, chcela som napísať: Tak aj ty NECH si čoskoro tehuľka... No ale osud to tak chcel... je to zrejme hotová vec. 🙂 Tak nech ti to rýchlo ubehne.. 🙂

avatar
xeroma
26. nov 2010

@lubka0506 tak ak je to takto, tak zrejme stimulku začnem až v januári a ET bude vo februári. Lebo teraz stimulku by som začala cca 16.decembra a kontroly mi vychádzajú na koniec decembra a začiatok januára. No mesiac už hore, dole aspoň si ešte vychutnám vianočnú a novoročnú lyžovačku a potom budem iba oddychovať 😉

avatar
janemari
26. nov 2010

Ahojte,tak dnes je narocny den za mnou.A celkom uspesny az na toho mm,ktory stale splieta o DNA testoch 😠

avatar
tessinka
26. nov 2010

@janemari , no čo na to pvedať... Povedala by som, kašli na to, ale je to asi ťažké... To ešte nevie, o čo prichádza. A ak sa môžem spýtať, ty si otehotnela cez ivf alebo prirodzene? Ale aj tak nemá čo oxidovať s nejakými testami DNA.

avatar
janemari
26. nov 2010

@tessinka bolo to prirodzene hned po neuspesnom IVF kym som cakala na KET.Uz aj s tym Ket sa vyhrazal,ze neda suhlas 😖 A asi nedomyslel,ze ked si zaplatim ivf /hradila som si ho sama,on prispel na konci par eurami/ a potom by som si dala urobit dieta niekomu inemu. Ale zato,ze on si uziva kade tade,tak si mysli ze aj ja.A pritom ked sme splodili dieta bola som doma na dovolenke a on bol somnou doma,takze ma to uraza.Na jednej strane povie ,ze nieje jeho a na druhej ze mi ho vezme 😠

avatar
lubka0506
26. nov 2010

@janemari testy DNA ved nech tie peniaze dá radšej tebe!!! 😠 nemám slov ale vidím že aj hajzli existujú... 😠 asi by si si mala užívat aj ty!!!... 😉
@xeroma no tak začneš okolo 16 januára a budeme na tom tak isto,lebo verím tomu že moja mrcha si bude dávat načas... 😒 😖

avatar
crazybabenka
27. nov 2010

@tessinka neboj ostaneme....a budú aj ďalšie 😀

avatar
crazybabenka
27. nov 2010

@sliver tebe už nemusím 😀

avatar
crazybabenka
27. nov 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

avatar
crazybabenka
27. nov 2010

@lasocka1 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTT

avatar
tessinka
27. nov 2010

@janemari .....no choré... niektorí tí chlapi majú divné myslenie...Veď ty vieš, že je otec, aj zo zákona sa to tuším tak berie... len sa mu asi nechce platiť výživné...Teda takéto naťahovačky teraz, keď potrebuješ byť v kľude..že sa nehanbí. Tak držím palce, nech sa to aspoň ukľudní...

@crazybabenka 🙂

avatar
zuzu100
27. nov 2010

@sliver gratulujem...