Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

megynka
13. júl 2010

@anita12 ďakujem...je to náš 4 pokus a takúto úrodu sme ešte nikdy nemali, tak sa teším ale aj bojím

anita12
13. júl 2010

@megynka ...ďakujem krásne a odporúčam naozaj potom PN a ležať, nech zostáva Utogestan tam kde má 😉

anita12
13. júl 2010

@megynka .... poklona za odvahu a silu na 4.pokus, mne vložili nakoniec 2, ale neviem či sa zakusli obe, dúfam, že hej 🙂

megynka
13. júl 2010

@anita12 si mi pripomenula, utrogestan, ďakujem....som naň úúúúúúplne zabudla......už preň bežím 😀

anita12
13. júl 2010

@janemari ... veľmi ma to mrzí ☹ , chodili sme do MT naraz , prajem veľa síl a odvahu do budúcna

janka134
13. júl 2010

anita12 gratulujem nech sa vam dari berem si priklad 😲

janemari
13. júl 2010

@anita12 dufam ze ty si uspesnejsia ako ja.

janemari
13. júl 2010

@anita12 som si precitala spatne a gratulujem,nech sa male pekne drzi.No my sa do druheho kola nechystame,ideme na KET a potom koniec.

megynka
14. júl 2010

@janemari 😠 takto rýchlo sa vzdať ?!....veď si nejaká bojovníčka, alebo nie....chápem že si smutná, ale tak rýchlo sa vzdať myšlienky na dieťa? po jednom nevydarenom ivf....ale ja viem že ti to nedá a za čas pôjdeš do toho, len potrebuješ čas aby smútok a sklamanie prebolelo 😉

crazybabenka
14. júl 2010

@janemari len to po prvom neúspechu nevzdávaj......treba sa otriasť a ísť ďalej.......potom budeš ako ja sledovať....ako sa nezmestíš do žiadnych nohavíc......a riešiť čo s toľkými pukačkami, sponkami a gumičkami keď to s veľkou pravdepodobnosťou bude chlapisko......len to naozaj nevzdávaj......mrazáčika rozmrazia a čo nedokázal jeho súrodenec dokáže ono.....držíme päste

megynka
14. júl 2010

ahojte, volala som s embryologičkou, správy sú zlé, síce vajká oplodnila ale povedala, že to ešte nevidela, ani jedno vajko a tiež spermie nemajú nejaké jadierko, ktoré je nositeľom genetickej informácie, takže je tam len jedno biedne, ktoré nevie ako bude pokračovať, zajtra mám volať či bude mať aspoň 4 bunky, no proste hrôza, seriem ja už toto, som viac naštvaná ako smutná,ale urobili sme čo bolo v našich silách aj peňaženkách a teraz nám naozaj zostáva len adopcia.....no nemáme my smolu?!....život je sviňa...ale riadna

zuzana_18
14. júl 2010

@megynka bože moja,toto snáď fakt nie je možné do ....!!!To čo má byť?Ale megynka,možno bude to jedno bojovník a dotiahne to až do konca,skús veriť,aj keď mi je jasné,že sa mi ľahko rozpráva.Držkaj sa. ☹

janemari
14. júl 2010

@megynka je mi luto ze to takto ideAle ako pises ono to nieje o tej lutosti,ale o bezmocnosti ze urobis vsetko co je v tvojich silach a nic.Ako obdivujem ta ze si do toho sla uz po tolky krat.Prave kvoli tomu nechcem ist do dalsieho kola.Ale este ti zostava verit ze to bude ok.Keby som mala 20 rokov neriesim to,ale ani as clovek nenazda a ma po funuse...

lenrom
14. júl 2010

Ahojte baby...Je mi vás lúto ktorým sa to nedarí.Ja idem v pondelok na krv a sono a uvidí sa ktorý ciklus sa bude pokračovať....Držte sa !!....

megynka
14. júl 2010

@janemari ani embryologička už veľmi neverí že by z toho niečo bolo, tak dnes asi prerevem celý deň, minimálne ešte týždeň zostanem doma a potom do práce, ja len nechápem prečo je život tak krutý...ďalší pokus u nás by už bolo zbytočné trápenie,vlastné deti mať nebudeme, to je fakt a som rada že sme sa dali do tej adopcie,aj keď momentálne ani na tú nemám chuť, ale to tak rýchlo nebude a ja sa spamätám...no už žiadne hormóny, žiadne injekcie, žiadne márne nádeje...

janemari
14. júl 2010

@lenrom no ja sa uz drzat nemusim,ja mam uz vsetko za sebou.Ale tebe budeme drzat palceky ved mas vsetko pred sebou.

janemari
14. júl 2010

@megynka ako sa hovori,mozno ked sa ukludnis,budes mat adoptovane babo,hormony sa daju do poriadku a motyka vystreli a nakoniec budete mat dieta aj svoje prirodzene.

crazybabenka
14. júl 2010

babule moje......ani neviete aká niagara sa mi spustila po lícach keď vás čítam.....ani neviem čo mám napísať.....nič mi nepripadá vhodné......stále na vás myslím.....držkajte sa

megynka
15. júl 2010

ahojte ďakujem vám že na mňa myslíte, dnes sa cítim lepšie ale embryologička nás nepotešila, vraj sa delia ale veľmi pomaly, jedno má 5 buniek ale je to vraj také akési poškodené, povedala, že by to bol veľký zázrak keby z toho niečo bolo, máme volať zasa zajtra, pchám zatiaľ do seba utrogestan, pre istotu,ale ani ona ani ja už tomu veľké šance nedávam, určite vraj bude chcieť s nami hovoriť aj ona aj lekár, ja už dnes mám zasa silu bojovať, mne to asi nedá pokoj kým nedosiahnem svoje, už dnes ráno sme sa s manželom bavili o darcovských vajkách a embryách, počkáme čo nám odporučí lekár

@crazybabenka ty musíš byť predsa v pohode a veselá aby bolo veselé aj tvoje miminko....ja som sa zo včerajška celko rýchlo spamätala,pokiaľ nevyčerpám všetky možnosti tak to len tak nenechám....tak a ty mysli len na krásne veci 😵

krásny dník všetkým

crazybabenka
15. júl 2010

@megynka no tak ten môj nezbedník je veselý až dosť.....v pondelok sa nechcel nechať zmerať....stále nožinkou kopalo do sondy a otáčalo sa riťkou......proste si s tety doktorky robil dobrý deň 😉

anita12
15. júl 2010

@megynka .. je to všetko naozaj nespravodlivé, mrzí ma to ☹ , ale tak človeku zostáva naozaj len pozbierať posledné sily a bojovať ..

anita12
15. júl 2010

@crazybabenka ... ty si slniečko tejto stránky 🙂 a príklad, že sa to občas podarí. Veľmi držím palčeky sebe aj Tebe a Tvojmu bábätku, aby sa krásne vyvýjalo, bolo zfravučké a zaťukalo na tento svet až ten budúci rok 😉

anita12
15. júl 2010

@zuzana_18 ... už ste boli na tej kontrole ? Držím veľmi palčeky , nech srdiečko pekne skáče 😉

crazybabenka
15. júl 2010

@anita12 ďakujeme...... tak to bude určite až ten budúci rok .....termín mám 24.01.11 presne na segrine narodky 🙂

anita12
15. júl 2010

@crazybabenka ... áno, viem, čátala som, že 24.1.11. Ja som dnes 21 dní tehu 🙂 a občas ma vystrašia také bolesti bruška aj vaječníkov ako pred menšt. Aj ty si to tak mala na začiatku ? Ale vraj je to na začiatku bežné....

crazybabenka
15. júl 2010

@anita12 áno mávala a aj mám niekedy teraz.....presne sú to vaječníky a zväčšujúca maternica......pomáha na to magnézium......teraz mám síce tabletkovú formu....ale poslúžilo mi aj šumivé 😉 tak to bude potom malé marcovčiatko ak dobre počítam

anita12
15. júl 2010

@crazybabenka ... no skôr asi zač. apríla, ale je to tak čerstvé, že sa o tom bojím aj hovoriť 🙂 , momochodom, mám tam vložené 2embryjka 😉 , tak zatiaľ nevieme, či sa uchytili obe. V pondelok idem na sono .

crazybabenka
15. júl 2010

@anita12 môj manželík túži po 2-čatkách.....ja si však myslím, že nám popri materskej, jednom plate a hypotéke bude stačiť aj toto jedno 😒 ja som pred prvým sonom bola strašne nervózna, ale keď som uvidela tú malú bublinku.....chcelo sa mi kričať plakať skákať od šťastia a vykričať to do celého sveta

anita12
15. júl 2010

@crazybabenka .. ani my sme nepočítali, že vložia dve, ale nakoniec pred ET jedno bolo také slabšie a že by možno neprežilo rozmrazenie, tak sme mali dilemu, ale pani embryolog. nám odporučila, že má možno väčšiu šancu takto prežiť a kedže iných mrazáčikov nemáme, tak nakoniec som si dala vložiť obe naraz . Je to jedno, nech je aspoń jedno zdravučké, ale dve by naozaj zázrak . Kedy to už bolo viditeľné, 14 dní po pozit. krvnom teste, alebo už skôr ? Ja budem mať teraz pondelok sono 7. deň po teste .. Dík za info..

crazybabenka
15. júl 2010

@anita12 uffff tak to neviem, ja som bola v 5 tt.....ale to by ťa neobjednali keby to nemalo byť ešte vidieť najhoršie je čakať do toho 6-7 tt či sa mu bude biť srdiečko alebo nie

crazybabenka
15. júl 2010

@anita12 uffff tak to neviem, ja som bola v 5 tt.....ale to by ťa neobjednali keby to nemalo byť ešte vidieť najhoršie je čakať do toho 6-7 tt či sa mu bude biť srdiečko alebo nie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre