Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

hope2011
4. apr 2011

@janemari aha, takze nevies presne ako to bolo az kym prisla MS. no tak ja si pekne pockam a uvidime...🙂 ale si zlata ze mi pises.....🙂

janemari
4. apr 2011

@hope2011 ked som brala utros tak som zacala spinit uz na 6 den po vklade a spinenie prechadzalo do slabsieho krvacania presne na den mrchy aj napriek tomu ze som brala utros a to aj vo zvysenej davke. Takze ak to nevyslo budes podla mna spinit aj tak ci ho beries alebo nie.

mabumi
4. apr 2011

@hope2011 ahoj, ja som mala presne to isté ako @janemari. najskôr som začala mať bolesti, potom špinenie (utros v dávke 4x2). potom sa tehu vylúčilo, utros som vysadila, ale normálne krvácanie neprišlo 😒 , vraj stačilo to špinenie.
viem, že sa nedá nerozmýšľať, ale skús. ono aj tak sa stane to, čo sa má stať, snáď mrcha ani nepríde 😉

makovicka53
4. apr 2011

@hope2011 ahojky kolky den si po ET?

hope2011
4. apr 2011

@mabumi ahoj, no si zlata...keby to tak bola pravda, ze ms nepride....vsak uvidime...uz to citim ako keby mala prist....ja uz neviem, sama som zmatena z tohto mojho tela 🙂

hope2011
4. apr 2011

@makovicka53 ahoj, ja som po IUI a uz je to 11 den....

mabumi
4. apr 2011

@hope2011 hm, asi som to zle napísala 😒 . mne ms neprišla, ale nie som tehotná ☹ , bodaj by som bola. vraj stačilo to špinenie, trochu mi to rozhádzalo telo, ale to som ja nikdy nemala nič pravidelné bez liekov 😖 . už som odvtedy mala aj riadnu mrchu, teraz čakám na ďalšiu a pôjdem na KET 😉
ale sú tu aj také babenky, čo mali bolesti, aj špinili a aj sú tehu 😉 tak držím palce 😉 .

zabka1124
4. apr 2011

@tinara23: dakujem za informacie🙂!!!!

hope2011
4. apr 2011

@mabumi ach, jaj....jasne ze keby si tak bola...ved to ti aj ja prajem a neskutocne moc....ja uz stracam nadej....taka som o nicom teraz....lebo sa bojim ze to nevyslo...ale to su asi normalne pocitiy....a to ty normanlen nemavas MS? KET je co presnme, lebo sa este moc nevyznam vo vsetkych tychto skratkach...to je ze ti daju uz zmrazene vajicka????? kedy by to malo byt???? nech urputne na teba myslim🙂🙂🙂

mabumi
4. apr 2011

@janemari aká pekná fotka, a aj tie ostatné 😉 . vyzeráš byť spokojná a pristane ti to 😵 😵 😵

zabka1124
4. apr 2011

hope2011: dakujem za infoo🙂!!!No sak to , ze mi budeme na SVK cez velku noc a kedze mam uplne nepravidelnu MS, tak vobec neviem ako co mam teraz robit.Lebo zacala som uzivat duphaston, tu dr. povedala , ze az po ovulacii, co by malo byt okolo 12.4, hadam, testujem jak besna testami a na druhy den mam zacat brat, tak mi to vychadza ze budem koncit 22-23.4 a tento mesiac mi MS (sice len 2dni) prisla hned po 2 dnoch, ale to nikto nevie, ci nabuduce nepride po 3-7dnoch a kolko bude trvat a to by mi vyslo prave ked budeme na SVK ☹ !!Skusim tam zavolat , ci len ten spermiogram sa neda spravit, fnuk

mabumi
4. apr 2011

@hope2011 áno, je to vklad zmrazených embryí. a malo by to byť v máji 😉 . veď to ešte budem písať keď budem presne vedieť. tie tvoje pocity sú normálne, priala by som ti, aby si ich nemusela zažívať viac, ale tá cesta býva niekedy dlhá a musíš mať veľa sily 😖 . ale tá túžba nás stále posúva ďalej a neprestávame bojovať. a výsledok sa skôr či neskôr dostaví. čím viac oň bojuješ, tým viac si to potom užiješ. ja tomu verím 😉

zabka1124
4. apr 2011

@hope2011: drzim ti prsteky aby ti vysli //, prave citam , ze si 11dni po IUI!!!
My sa snazime uz skoro 2 roky, z toho som bola pred rokom tehu-MA asi v5-6tt:(!!!A odvtedy nicc!!!

hope2011
4. apr 2011

@mabumi mas uplnu pravdu...ved my tie nase malicke balicky budeme opatrovat ako najvacsi poklad na svete.....ja sa uz neviem dockat kedy to bude......no, maj je uz o chvilku, takze ,o necele dva mesiace si uz aj ty tehulka...to musi vyjst....a kolko si chces dat vlozit???? ak ti to nebude vadit, mohla by si mi napisat, co vsetkym si uz presla???,, aj tebe prajem len to naj....naozaj si to mioc, moc, moc zasluzis....vsetky!!!!!

hope2011
4. apr 2011

@zabka1124 dakujem pekne za prianie....no to ma mrzi, ze ste mali tehu-ma.....to ti naozaj tiez prajem len aby si co najskor bola tehu.....a ake idu byt vase dalsie kroky????

mabumi
4. apr 2011

@hope2011 no dala by som si vložiť dve, ale mám len jedno nádejné, druhé nemá veľkú šancu na prebudenie ☹ . ale keby zabojovali obe a vyšlo by to, bola by som veeeeeeeľmi šťastná.
my sme sa prirodzene pokúšali asi rok, potom som vymenila lekára. mám PCO, tak začali stimulovať ovuláciu clostilom, pregnylom, to trvalo tiež asi rok. inak stále beirem duphaston, aby som mala ms ako-tak pravidelnú. potom som bola na laparke, kde mi zistili aj endometriózu, po ďalšom pol roku sme šli do CAR a na IVF. mm má horšiu morfológiu. keďže som mala predispozíciu na OHSS, tak ma opatrne stimulovali, mala som len 5 vajok (z toho len 2 jednotkové) a išli sme cez ICSI. aj tak som mala 1. stupeň OHSS, ale to nebolo také zlé. IVF bolo neúspešné, tak čakám na ket. to sa mi skomplikovalo, lebo mi niečo rástlo vo vajcovode alebo na vaječníku, ale minulý týždeň to bolo o niečo lepšie, takže budúci mesiac ideme po bábo 😉

hope2011
4. apr 2011

@mabumi boze, to je krasne...ako si to napisala, ze buduci mesiac si idete po babo...to je jasne...uz bude buduci mesiac u vas....v brusku...tak sa treba na to krasne pripravovat.....ja tu budem normalne stale nalepena a cakat ako ti to dopadne...a pytat sa ta, ako sa mas pred, po atd......naozaj uz po takom case a co ste vsetko pre to urobili by uz babatko naozaj malo prist.....inak mozno aj druhe vajicko sa prebudi...a budu hned deticky dve...my by sme sa tiez dvojcatkam nebranili.....vsak je to obrovsky dar mat babatko, tak ked su dve o to je to krajsie......ty by si bez duphastonu nemala MS normalne??? tym padom ani ovu, ze????

zabka1124
4. apr 2011

@hope2011: mo najprv by sme chceli ten spermiogram a podla vysledku by sme sa rozhodli, lebo ja ma HP ok , DR tu mi povedala, ze nemam cysty, vsetko ok, tak ideme najprv od MM a potom uvidime🙂!!!!

hope2011
4. apr 2011

@zabka1124 no jasne, vsak uvidite co vam povedia po manzelovom spg.....od toho sa vela vyvija....takze treba verit ze bue dobry a mozno vam nebude ani nic zasadne treba a budete uz coskoto tehuuuuu🙂🙂🙂

hope2011
4. apr 2011

@janemari a ty mas krasnu novu fotku.....s naaaaaaaaaaaaaadhernym gulatym brusinkom.....kraaaaaasa 🙂🙂🙂

mabumi
4. apr 2011

@hope2011 no mala som to veľmi rozhádzané, nepravidelné... ale bez sledovania, folikulometrie a tak nevieš, či si mala ovu a predtým som to zas až tak nesledovala. iba som vedela, že môj cyklus je straaaašne nepravidelný. potom keď som začala chodiť po vyšetreniach, tak som už vedela, že mávam anovulačné cykly. ale na to duphaston nepomôže. iba na to, aby si dostala ms. na ovuláciu bol ten clostil s pregnylom a vtedy som mala ovu, to boli nespočetné kontroly...
A ďakujem, si veľmi zlatá 😉

hope2011
4. apr 2011

@mabumi uvidis, vsetko uz bude dobre....a babatko uz urcite na vas caka....takze naozaj prajem len to naj🙂

makovicka53
4. apr 2011

@hope2011 fiiha zachvilku sa dozvies vysledok a citis sa ako?netestovala si?

lubka0506
4. apr 2011

ahojky🙂 @krista5 fičala som na citrone,hrdlo ma nebolí ale dnes som išla do Mt ešte riadne zahuhnaná. 😒
@mabumi kET som mala dnes 🙂 Dúfam že to vyjde do tretice aj ked pravdu poviem akosi tomu moc neverím ale myslím pozitívne. 🙂 Dnes som tam sestričku riadne zdržala sme si pokecali 🙂
@janemarie pekné fotky🙂

mabumi
4. apr 2011

@lubka0506 super, takže už čakáš 😀 . a prebrali sa obe embryjká, vložili ti ich obe? a kedy ich začali rozmrazovať? som zvedavá, ako to vlastne funguje, aby som vedela čo ma čaká budúci mesiac 😅
drž sa, lieč sa a opatruj detičky 😉

krista5
4. apr 2011

@lubka0506
super, drzim teraz velmi velmi palce aby si o par dni mala // 😵

hope2011
4. apr 2011

@makovicka53 nooo, ved prave....necitim nic vynimocneee, vlastne len pocity ako pred ms a prsia mam uplne v klude...takze nic vynimocne.....a testovat budem poctivo az vo stvrtok....nechcem byt sklamana......dufam, ze ani nebudem🙂 ale pripraveni sme s manzelom na vsetko, veru☹

makovicka53
4. apr 2011

@hope2011 nevesaj hlavku vsak ja mam take iste pocity ako na mrchu..trosku sa pridava aj popichavanie...uz aby sme vedeli vysledok...toto cakanie je neskutocne 😅 vlecie sa to ako slimak

hope2011
4. apr 2011

@makovicka53 noooooo, ved keby ma aspon tie prsia boleli, aspon troska...ale nic....sem tam nejaky pocit...ale to je uplne ine...no a hlavne sa nechcem pozorovat.....no je to tazke cakat na vysledok....ach, jaj 😒

janemari
4. apr 2011

@hope2011
@lubka0506 dakujem ale su to take fotky na rychlo robene,ziadne umelecke.Ale ak sa nerozsypem do konca tyzdna tak snad budu aj trochu umelecke 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre