Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

petuska123
30. nov 2010

bre rano baby.. tak za par dni ideme do MT po vsetky vysledky ..co myslite dakedy v januari by sme uz mohli istna nase prve IUI???

lasocka1
30. nov 2010

@lenkalienka01 no vidis a aj ja som mala autonehodu 3 tyzdne na to som si zlomila pravu nohu, 3 tyzdne na to zapal nervu na chrbtici a teraz do stvorice som si zlomila lavu nohu takze mi ide aspon v lamani noh ☹

lasocka1
30. nov 2010

@sliver ved ja iba konstatujem nikomu som tym nechcela ublizit. ja len dufam ze sa zvysi pocet tehuliek 😉

lasocka1
30. nov 2010

@lenkalienka01 ale ja nezijem nekonecnost 😉 ja chcem este aj druhe a mozno aj tretie babetko a to nemame este ani prve ☹

crazybabenka
30. nov 2010

@lenkalienka01 a čo....my sme doc. Tomáša predbehli ..... a ani sme o tom nevedeli.....až potom dve koľajnice nám to prezradili.....a miesto na IUI sme šli na potvrdenie 😀
@lasocka1 na to ak si vezmeš aká je nízka pravdepodobnosť otehu pri IUI je to dosť......napr...keď som otehu ja.....tak ten týždeň boli ešte 3 baby tehu.........ale k životu patria aj zlé veci......otehu môžeš.....ale bábo sa nenarodí.......viem o čom hovorím.......mojej sestre zomrela dcérka.....nie v 6tt alebo ako sa hovorí v prvom trimestri......ale v 42tt.....dobre čítaš v 42tt....toľko prenášala......a maličká nakoniec zomrela.......takže hlavu hore.....treba myslieť pozitívne.....ja viem, že pri neúspechoch sa dostavia takéto chmúrne myšlienky......ale vezmi si to aj s druhej strany.....keby doc. nerobil to čo robí.....tých 9 detičiek by možno nebolo

@lenkalienka01 toto sme si hovorili aj mi s manželom, že peniažky nedáme do kolísky a neprídu nám povedať ako nás ľúbia......tak aj s naším maličkým rozpočtom sme nasporili.....ale nakoniec nám to tá naša krpaňa ušetrila.....a miesto na IVF išli korunky na záloh na bytík 😀

crazybabenka
30. nov 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTT

lasocka1
30. nov 2010

@crazybabenka ano to mas pravdu treba mysliet pozitivne tak papam TTTTT 😀

crazybabenka
30. nov 2010

@lasocka1 presne tak.....prvé IUI ber ako skúšku....tréning...alebo niečo také.....a do ďalšieho boja ideš so vztýčenou hlavou lebo nemáš čo stratiť.....ak bude neúspešné.....ostane to tak ako je to teraz......budete sa s manželom ľúbiť každý deň viac a viac....budete mať jeden druhého.......ale ak bude úspešné.....pribudne vám malý človiečik.....a to si myslím, že stoji za to 😉

lasocka1
30. nov 2010

@crazybabenka to ano si zlata 😅 a keby sa to podarilo este aj tak ako vam tak to by bola bomba 😀 😀 😀

bbtina
30. nov 2010

@lasocka1 ale ber to aj tak, že keďže sme už v CAR, to IUI je len taký slabý pokus, aj keď vieme že sme určené na IVF skúšame IUI, že čo ak motyka vystrelí. Treba sa pozrieť na to, koľko báb išlo do IVF a otehotnelo, veď iUI je len také posunutie spermií, nič iné to nerieši. Samozrejme crazybabenka nam tu "kazí" štatistiky 😝, lebo ona sa rozhodla, že otehotnie prirodzene pred všetkými tými ceremóniami 🙂

petuska123
30. nov 2010

@bbtina no baby..to niesu potesujuce slova o iui...vyzera to tak ze jedno iui skusime a dame rovno ziadost na ivf..ked to nikomu nevychadza....len ci nam to lekar schvali 😒

crazybabenka
30. nov 2010

@lasocka1 základom úspechu je na to nemyslieť.....lebo a teraz budem úprimná.....ak sa tak ako u nás.....s milovania stane len gymnastika na výrobu bábetka......a milovať sa nebudete vtedy kedy bude "chuť" 😉 ale keď to bude vypočítané podľa plodných dní....ovulácie.......blá blá blá......tak to nemá význam......teraz keď na to pomyslím.....normálne ľutujem toho môjho manželíka......potom keď sme išli do ISCARE......mi konečne preplo 😀 ale na tú správnu stranu.....proste som prestala na to myslieť.....však bábo bude.....nemusí byť dnes.....a ani zajtra.....ale bude......keď som prišla domov....vtedy.....keď nám povedali, že IUI nebude lebo folik praskol skôr.....plakala som ako besná.......a manžel ma sa ma snažil utešiť.....až s toho nakoniec bolo ťuťu muťu skoro do rána 😉 chudáčik môj.....keby si ho videla, keď išiel do roboty 😀 no ta teraz ma to kope o dušu spasenú......a posledné na čo sme vtedy mysleli bolo bábatko

bbtina
30. nov 2010

@petuska123 no ide o to v čom je problém, u nás v spermiograme, takže to bolo zbytočné, ale IUI nie je taká záťaž na telo, čo sa týka hormonáonej stránky, takže vždy to za pokus stojí. No lekár to schváli a poisťovňa hádam tiež, neschvalujú to len v špecifických prípadoch

petuska123
30. nov 2010

@bbtina aj u nas je problem v spermio... ☹

zuzkap221
30. nov 2010

babenky spinili ste po iui a kedy to spinenie zacalo?

bbtina
30. nov 2010

@zuzkap221 ja nie 🙂

lenkalienka01
30. nov 2010

@lasocka1,
nebojkaj, vsetko bude dobre, len ten HORE nas skusa, ci sme dost silne 🙂
Treba mu dokazat, ze sme . A ked sa ti vsetko tak lame, tak urcite sa coskore prelomi aj ta doba 😀
@crazybabenka
ty si toho dôkazom. A vsetky si berieme priklad. A vírusiky POPROSÍM , nech sa lepia na NÁS VŠETKY .

lenkalienka01
30. nov 2010

@zuzkap221
ja som po IUI nespinila.

crazybabenka
30. nov 2010

@lenkalienka01 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT len pekne papaj 😀

lenkalienka01
30. nov 2010

@crazybabenka
ďáááááááákujééééééééééém

crazybabenka
30. nov 2010

@lenkalienka01 nie je za čooooooooooooooooooooooooo 😀

terry123
30. nov 2010

@lubka0506 Mas pravdu.Aj mna roky naucili svoje. 🙂

terry123
30. nov 2010

@crazybabenka No nemysliet na to je velmi tazke 🙂 Celkom sa to neda vypustit z hlavy akokolvek chces... To uzna kazda dlhodoba snazilka.
Z lek.praxe vela parov,co nemohli mat babatko a rozhodli sa,ze si dietatko adoptuju, potom z nich opadol stres, "vyriesili" otazku babatka a bum, po case prirodzene otehu. 🙂
Ked sme sa zverili do ruk Dr.Tomasa,tiez z nas stres opadol a v Iscare vidime svoju nadej, nadej na velky zazrak.
Dakujem za virusiky, Sliver posli aj ty davku 🙂

crazybabenka
30. nov 2010

@terry123 ja viem, že sa na to nedá úplne prestať myslieť.....ale ja som v tom období nemala nič iné v hlave.....a ešte som aj robila na soc. kuratele....takže si vieš predstaviť, čo som prežívala 😒

terry123
30. nov 2010

@crazybabenka 🙂 To je pekne cislo 55, poriadne to odsypa 😀 Parada

tessinka
30. nov 2010

@zuzkap221 , ja áno, po prvom, ale iba v ten deň do večera. Po druhom už nie.

@lasocka1 , je mi ľúto, že to teraz nevyšlo. Ale určite sme v dobrých rukách. A určite to vyjde aj vám. 🙂

Podľa mňa je ťažko povedať, aká je úspešnosť centra, a rátať to na počet, a posudzovať veľa-málo.... Veď v podstate - aj babule, ktoré otehotneli prirodzene, možno otehotneli aj vďaka tomu, v lieky, ktoré brali pred iui alebo ivf, ktoré možno vyšli neúspešne, nejakým spôsobom naštartovali, čo treba... Jedno s druhým súvisí, a samozrejme, aj psychika, a pocit, že teraz už bude dobre,a že rozumieme mnohým veciam, ktoré sa s nami dejú...

Nemyslieť na to sa hneď asi nedá... Najmä ak nemáte žiadne dieťa... Je to na zbláznenie... A je to asi prirodzené... A musí to trvať dlho, aby sa človek dostal do ďalšej fázy ... Musí prísť niečo iné, aby odviedlo naše myšlienky...

Ale ja a už tiež na to pozerám inak... Už sa to blíži... Naisto... Možno nie teraz, ale ... o mesiac - dva- tri neskôr...o polroka... Ja som sa rozhodla, že sa dovtedy budem tešiť z toho, čo mám... a pripravovať sa...

Tak nám všetkým držím palce. 🙂

tessinka
30. nov 2010

@petuska123 , čítala si si moju IP správu?

crazybabenka
30. nov 2010

@terry123 noooo už za chvíľu to bude 😀

lasocka1
30. nov 2010

@lenkalienka01 ach jaj to ano ale preco musime mat my zeny tu najtazsiu skusku a vo vsetkom? cely zivot 😉

lasocka1
30. nov 2010

@tessinka no skusala som kadeco boli sme aj na dovolenke v Egypte kade tade sme chodili ine myslienky ina krajina ine pocity a stale nic ale neva verim ze coskoro sa podari aj nam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre