IUI

smaragdzeleny
15. aug 2018

Ahojte snažilky. Chcem sa opýtať na názor a skúsenosti. Dňa 8.8. Som bola v centre na 1. pokus IUI. Na kontrolný odber krvi mam ísť až 23.8, len som chcela vedieť ci a podľa akých náznakov a pocitov viem vedieť skôr, či sa "to podarilo" . Na internete sm čítala rôzne názory, niektoré píšu ze to vedeli od 1.dna, iné v 7tt... My sa snažíme s priateľom už 5 rokov, a stále nič. Prosím dajte vedieť len tie, ktoré ste po IUI, resp. Brali ste nejakú hormonálnu stimuláciu kvôli ovulácii. Dakujem

annouchka
25. dec 2018

@bb1bb podľa mňa je to bubačik ❤

bb1bb
25. dec 2018

@annouchka Jeej, ďakujem pekne za podporu. Snažíme sa už 2 a pol roka, tak by to bol krásny darček takto na Vianoce. 🙂

monka3211
25. dec 2018

@bb1bb vidím dve čiarky. Držím palce!

bb1bb
25. dec 2018

@monka3211 Ďakujem veľmi pekne. Dúfam, že po 12 dňoch to už Pregnyl nebude. 🙂

annouchka
25. dec 2018

@bb1bb nebude ,ja som 7 dní po pregnyle mala len jednu čiarku a na 15.den pozitívny test
Takže moc moc držím palce
My sme sa okolo 3ch rokov snažili a hneď prvé iui sa podarilo 😊 takže podľa mňa máte čarovné Vianoce ❤

bb1bb
25. dec 2018

@annouchka Ďakujem za povzbudivé slová. 🙂 My sme po 2IUI, ale minule sa mi Pregnyl vyplavil cca do tých 7-8 dní, tak pevne verím, že sa to podarilo. Nechcem sa ešte tešiť dopredu, aby som sa opäť nesklamala. Verím v magickú silu Vianoc. 🙂

bb1bb
26. dec 2018

Dnes (13 dní po Pregnyle) test slabučko pozitívny. Netestovala som z prvého ranného moču, ale poobede som to nevydržala. :D Tak predpokladám, že preto je čiarka slabučká. Myslíte, že Pregnyl to už isto nie je? Nechcem sa ešte tešiť, ale som veľmi netrpezlivá.

annouchka
26. dec 2018

@bb1bb toto boli moje testy takže ja som si na 100000000000000% istá že to nie je pregnyl...
Ale jasné že krvné testy su istejšie
No ale ja sa teším už aj za teba 🙈❤

bb1bb
26. dec 2018

@annouchka Si zlatá, ďakujem za podporu. 🙂 Dúfam teda aj ja, že to konečne bude vytúžené bábätko, lebo to čakanie je neskutočné. 🙂

monka3211
26. dec 2018

@annouchka waaaw, držím palce! 😍

annouchka
26. dec 2018

@monka3211 to bolo mne myslené?
To bolo v roku 2017 😳
Ďakujem ale ja už mám 16 mesačného šibalka 😊

monka3211
28. dec 2018

@annouchka som myslela že terajšie testy 😁😁😁

skvarocka
17. jan 2019

Ahojte. Podarilo sa niektorej z vás?
Ja som druhý deň po iui a boli brucho nonstop. Tým že sedím celé dni to cítim ešte viac. Asi tak v strede v podbrušku ako ored ms a pobolievsju aj kríze. Toto je moj 2iui bez hormónov ale celkovo 4ty. Ale medzi nimi sú ročne rozdiely. Minuly rok má bolelo brucho od 4 dňa aj kŕče veľké a teraz len plynula stala bolesť. Aj vy ste take mali?

bb1bb
19. jan 2019

@skvarocka Ja som po 2 neúspešných IUI, ale nikdy som nemala žiadne bolesti ani kŕče (v oboch prípadoch som brala predtým hormóny a potom progesterón).

annouchka
19. jan 2019

@bb1bb tak nakoniec sa nepodarilo ?

skvarocka
19. jan 2019

@bb1bb zvláštne. Viem že kazda sme iná ale toto je cudne. Už som 4den po a nonstop boli. Cely deň celu noc. Dnes už aj biely hustý výtok trosku bol. Nechápem

bb1bb
19. jan 2019

@skvarocka Asi by som pre istotu kontaktovala svojho gynekológa, aby sa niečo nezanedbalo.

bb1bb
19. jan 2019

@annouchka Nie, bohužiaľ, hoci to vyzeralo veľmi nádejne. Ale na Silvestra začala ms, takže nebolo treba ani brať krv.

annouchka
20. jan 2019

@bb1bb tak to má mrzí, vyzeralo to veľmi nádejne ... Ešte pôjdeš na iui či už rovno IVF?

bb1bb
20. jan 2019

@annouchka Áno, mňa to tiež mrzelo, ale snažím sa myslieť dopredu. Už nám odporučili rovno IVF, tak uvidíme.

skvarocka
25. jan 2019

@bb1bb a kedy sa chystáte na ivf? Pôjdete hneď či počkáte chvíľu?

bb1bb
25. jan 2019

@skvarocka Chceli by sme hneď, ak sa bude dať.

skvarocka
25. jan 2019

@bb1bb nakoniec som tie bolesti mala až do začiatku 7dp potom to nejako prestalo a začali ms bolesti. Takze asi nebudem veľmi čakať že sa to podarilo. Som realistka. Poznám svoje telo. Bohužiaľ. Ale som zatiaľ 10do tak nejako ešte malilinku nádej v sebe mám 🙂

skvarocka
25. jan 2019

@bb1bb a doma sa to dá ist hneď keď chces?

bb1bb
26. jan 2019

@skvarocka Držím prsty, aby to nakoniec všetko dobre dopadlo. 🙂 Neviem, musíme sa poradiť s lekárkou, že čo nám ona navrhne a podľa toho sa zariadime. Ale nechceli by sme veľmi dlho čakať, ak nebudeme musieť.

skvarocka
26. jan 2019

@bb1bb Ono to všetko ide tak pomaly. Aj tie vybavovačky. Všetky sme veľmi nedočkavé 😂 dúfam že to budete mat rýchlo vybavené. Držím palce ☺️

bb1bb
26. jan 2019

@skvarocka Ďakujem veľmi pekne a takisto vám prajem, aby ste sa dočkali vytúženého dieťatka. 😊

skvarocka
29. jan 2019

@bb1bb Síce deň mešká ale testy sú čisté. Dnes brucho poriadne boli na ms tak už len čakám kedy to príde. Vcera som písala do dublina na reprodukčnú imunologiu tak som zvedava čo odpisu.

bb1bb
29. jan 2019

@skvarocka Nechcem ti brať nádej, ale na teste by už asi mal byť nejaký náznak, aj keď niektorým ukázalo až po dlhšom meškaní, takže nejaká maličká nádej ešte je, ale neupínala by som sa na to. Sama som som si tým prešla, stále som dúfala a dúfala a testy boli aj tak čisté, o to väčšie sklamanie, keď došla ms. Aj keď po vlastnej skúsenosti si myslím, že IUI nie je až tak úspešná metóda, hoci niekomu vyjde až 2.pokus a bez problémov. Treba sa poradiť s lekárom, nech zváži ďalší postup. Držím palce! 🙂

skvarocka
29. jan 2019

@bb1bb ms prišla hneď potom ako som to napísala 🙈 ja sa dobre poznám. Snažíme sa už tak dlho že som už po týždni vedela že to nevyšlo keď mi skončili bolesti. Žena ak sa dobre pozná vie. Ale nikdy som si nerobila testy ani zo zvedavosti či tam nejaký náznak bol tak som to aspoň skúsila. Niektoré baby písali že mali čiarky ktoré potom slabli Tak má zaujimalo čo a ako u mna. No nevadí ide sa ďalej. Tuez nemôžem čakať zázraky keď iui je malé percento úspechu a prirodzene ešte menej. Som zvedava čo odpisu z Dublinu. A hlavne kedy. Ale ešte tento mesiac pôjdem. No skúsim sa opýtať či mi dajú po iui nejaké lieky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre