IUI - marec 2021

hafanana25
5. mar 2021

Ahojte dievčatá, je tu niekto po IUI ako ja? Ja som po IUI prave dnes v GYN-FIV v Ba😊
Možno by sme sa tu tak nejako našli na povzbudzovanie, výmenu skúseností a tak.

mariocka440
5. mar 2021

@hafanana25 ahoj... ja sa chystam.... dufam, ze budem moct opat podstupit zakrok.... minuly mesiac mi nedozrel folikul, takze z toho nic ;(
V decembri zial prve iui neuspesne....

hafanana25
autor
5. mar 2021

@mariocka440 ahoj, tak to držím palce aby dozrel kamoš ✊💪🏼
A ako to,že sa nepodarilo? Ste obaja ok?

buratinko1
6. mar 2021

@hafanana25 ahoj. Ja som bola na IUI v stredu prvýkrát .. V pondelok mi doktor vravel, ze na pravej strane mam 3 vajicka vo veľkosti 16mm, potom mi volali ze uz hned si mam pichnúť injekciu vecer a dojst v stredu rano. Ja som bola v Gyn-fiv Žilina tak som zvedava či sa to podarí.

hafanana25
autor
6. mar 2021

@buratinko1 tak to máš super,že až 3, tak to verim,že vyjde a držím palce ✊. Ja som mala len jeden folik 18mm v stredu a poobede volali,že večer o 22 pichnúť ovitrelle a v piatok ráno som bola na IUI. Tak uvidíme,aj keď mala úspešnosť na prvý krát,ale pevne verím...

buratinko1
6. mar 2021

@hafanana25 aj tebe drzim palce aby ti to vyšlo. Ja som mala este dva dni po IUI bolesti taky tlak ale uz to prešlo tak uz len čakať do 17.3.ci to vyšlo alebo nie.

hafanana25
autor
6. mar 2021

@buratinko1 ďakujem, ja včera úplne a dnes už úplná pohoda.Ja čakám do 19.3. Porazí ma 🤣🤣🤣 A obaja ste ok?

hafanana25
autor
6. mar 2021

@buratinko1 ďakujem, ja včera iba bolesť a dnes už nič..

hafanana25
autor
6. mar 2021

@buratinko1 písla som ti potom správu 😃😃

buratinko1
6. mar 2021

@hafanana25 manzelovi v den IUI robili aj vysetrenie tak mal vsetko v poriadku, dokonca az previtaminovany co mu doktorka kazala vysadit vsetky vitaminy lebo mal vysoky stupen nejakeho oxidačneho stresu, mne v oktobri robili vysetrenie priechodnosti vajecnikov, priechodne mam vsetko, predtym nejake vysetrenia este, doktor ma na prvom vysetreni vystrasil, ze mam endometriozu tretieho stupna a ze jedine umele prichadza do uvahy tak som s plačom odchadzala a potom ked boli vysledky tak ma ubezpecil, ze to nie je endometrioza ale len nejala cysta ktorá vraj zmizne ale ze som vraj v minulosti prekonala chlamýdie o com som ani nevedela a ze to moze sposobovat to ze sa nam nedari.

hafanana25
autor
6. mar 2021

@buratinko1 aha tak, no,ale super že je všetko ok,uvidíš,že sa to podarí ✊✊✊ Inak myslíš,že keď si dám ten progesterón o hod.neskôr teda nie po 12 ale 13 hodinách to nebude vadiť?

buratinko1
6. mar 2021

@hafanana25 a to sa ma davat presne v tu istu hodinu? Lebo mne doktorka povedala ze si mam Utrogestan davat večer a v pribalovom letaku sa píše vecer pred spanim.

hafanana25
autor
6. mar 2021

@buratinko1 no ja mám asi iné, progesterón a to sa berie ráno a večer (každých 12h) 🤣🤣🤣

buratinko1
6. mar 2021

@hafanana25 aj na tomto je pod tym nazvom napisane este progesteron, a to som sa aj pytala doktorky ze kolkokrat si to mam davat a ona ze iba vecer, viacej sa vraj dava ked uz je to umele oplodnenie..

lienka_9
9. mar 2021

Ahojte mne idu robiť zajtra iui...po kolkych hodinach od inekcie vam to robili? Aj kontrolovali ci folikul je prasknutý?

buratinko1
9. mar 2021

@lienka_9 ahoj. Ja som si mala pichnut v pondelok vecer a v stredu rano na 8mu sme tam mali byť a o desiatej som prisla na rad ja. Ale uz doktorka nekontrolovala ci praskli alebo nie, iba vravela, ze hlien je vyborny, ze su dobre podmienky, tak uz len čakať, som 6ty den po IUI

hafanana25
autor
9. mar 2021

@lienka_9 ahoj, ja som bola minulý týždeň v stredu na krv a sono, folikul mal 18mm, večer o 22:00 som si mala pichnúť ovitrelle,v piatok na 7 sme prišli a potom medzi 8:30 a 8:45 som išla na rad. A tak isto aj mne povedala,že je hlien super a aj slušný spg a tiež nepozerali či už praskol alebo nie. Ale čítala som,že niekde to robia. Dom dnes 4 deň po IUI. Držím place ✊

dadaberkova
9. mar 2021

Ahojte dievčatá my sme boli na IUI 27.2.
Testovat som mala až o 14 dní po iui. Samozrejme nevydržala som a test som spravila už dnes 🤣 moja otázka je co si myslite? Vidíte tam niečo? Ak áno môže to byť podľa vás ešte ovitrelle? Pichnuty bol 25.2. Mate nejaké skúsenosti? Ďakujem veľmi pekne za vaše názory.

hafanana25
autor
9. mar 2021

@dadaberkova noooo, síce sa vie ovitrelle držať aj 12-13 dní, no v každom prípade by som skúsila urobiť ešte ráno testik a....podľa mňa bude silnieť ✊✊✊✊✊❤️ Koľké IUI máš za sebou?

dadaberkova
9. mar 2021

@hafanana25 dakujeem. Dúfam veľmi že bude. Toto je moje prvé. V 2017 som otehotnela prirodzene len s clostylbegitom ale žiaľ nedopadlo to dobre bolo mimomaternicove.
Teraz sme sa pokúšali a nedarilo sa tak som dostala opäť clostyl, potom ovitrelle a šup na IUI, od 1.3. beriem progesterone. Držím palčeky aj tebe strašne. Ty si bola na prvom ci? 😊

hafanana25
autor
9. mar 2021

@dadaberkova tak prvé ma mrzí,ale je aj to patrí k životu zrejme. Takže teraz ti závidím,ale samozrejme v dobrom a prajem ti to 😊. A ďakujem aj ja a ani,toto je naše prvé IUI, ale priznám sa,že trošku vesam hlavu ,zatiaľ vôbec nič nepocitujem,úplne všetko ako inokedy.A ešte keď ja sprostá čítam fóra a diskusie a koľkým to nevyšlo ,ale zase aj trošku nádej tam je lebo píšu ak,že na prvý pokus to vyšlo,tak mám zmiešané pocity.My sme obaja Ok a asi sa prirodzene nevieme strafit do tých správni dní,ale ak už toto nepomôže,tak naozaj neviem kde bud ten pes zakopaný.V každom prípade aspoň trošku dávam.tomu nádej,noo 🤭😉❤️

dadaberkova
9. mar 2021

@hafanana25 tiež sa necítim nijak zvláštne, a ak aj áno je to podľa mňa všetko z progesterone, prvé dni ako som to brala som mala všelijaké príznaky. Darmo hormóny si snami robia čo chcú. Držím ti palce ja dúfam ze to vyjde nám všetkým 🙏🧘‍♀️❤️ u nás je manžel v poriadku a ja mam pcos, bez clostylu u mňa nedochádza vôbec k ovulacii, resp folykuly nedorastaju. Držím nám palcee

hafanana25
autor
9. mar 2021

@dadaberkova No veď toto, hormóny....nádej tam je aj pri zdravých aj pri nejakýchtych nie úplne ok...takže jedine asi takto ✊✊✊✊✊ Najhoršie na tom je to,že keď proste tak strašne túžiš po niečom,tak väčšinou to nejde len tak 😥😥

dadaberkova
9. mar 2021

@hafanana25 hej poznám to, snažíme sa asi rok, teraz sme sa dali do rúk odborníkom a vyzerá ze vedia čo robia. Mam v nich veľkú dôveru tak hádam. Treba veriť lebo si same pri voláme zle spravy 🤣

hafanana25
autor
9. mar 2021

@dadaberkova ako že aj ja si vravím,že veď snáď vedia čo robia ,tak dúfajme 😊😊😊 Tebe sa to už kráti 😉😉✊ ja iba 4 deň po 🤦🤭

dadaberkova
9. mar 2021

@hafanana25 tie prve dni boli pre mňa najhoršie som sa sledovala ako vyšetrovateľ každý deň zapisovala som príznaky celé zle 🤣 potom asi po týždni som sa ukludnila akoby. Tiež som nedočkava

hafanana25
autor
9. mar 2021

@dadaberkova haha 😃🤣 ja nemám čo zapisovať, keďže ani náznak nejakého príznaku 😀🤣🤣🤣🤣

lienka_9
9. mar 2021

@hafanana25
@dadaberkova baby mne to budu robit zajtra, 32 hod po pichnuti OVITRELLE...trosku sa toho bojim...bolelo to po zakroku? Aj ste krvacali? Nechali vas aj lezat po zakroku ci hned ste mohli ist? Ake ste mali folikuli ja budem zajtra 14DC a mam na každej strane folikul ale neviem aky velky...minuly mesiac som mala 3 folikuly 19mm....inak mali ste este sex po iui? A beriete utrogestan?

dadaberkova
9. mar 2021

@hafanana25 už ani ja ale prvé dni s progestrone som mala 🤣

dadaberkova
9. mar 2021

@lienka_9 ja som mala veľké kŕče aj zákrok trosku bolel, ide hlavne o prah bolesti, keďže idú cez krcok maternice. Nieje to nič co by sa nedalo vydržať. Mala som jemne špinenie v deň zákroku. Beriem progesterone aa sex nám odporučili co najviac a každý deň aspoň 3 dní po zákroku.

hafanana25
autor
9. mar 2021

@lienka_9 mňa osobne to nebolelo a ani som nespinila, jediné čo som zacítila také jemnucke pichanie keď zavadzali ten katéter. Folikul som mala v stredu 18mm a na iui som išla v piatok ráno,tak predpokladám,že mal 19-20mm ale len jednej a to na pravej strane.A taktiež odporúčali mať sex v deň po IUI a potom aspoň ešte dva dni, my osobne sme to dali len v ten piatok a potom až v nedeľu 🤭🤭🤭🤣🤣🤣🤣 Aaaa beriem progesterón (z dola)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre