IUI - otázky a podpora

123dendula123
29. aug 2022

Ahojte baby, potrebovala by som podporu.🙏🏻
Možno nejaká z vás mala podobný príbeh.😊
Už skoro rok chodíme do centra a o dietatko sa snazíme cca 2,5roka. Manžel mal azoospermiu ešte v máji mal asi 100 spermii a odporúčanie na IVF s ICSi . Nasadil si klasické vitamíny + cvičenie .
Pred týždnom sme išli na konzultáviu a kontol. Sperm.
Zázraky sa dejú a manžel mal všetko nad normu iba morfológiu mal 3% , takže jemna odchylka spermiogramu.
V CAR nam navrhli IUI hneď v tomto cykle mne spravili sono bola som 9DC a folikul mal 11mm tak o 3 dni opat na sono + krv.
12DC folikul 16mm a naplánovali mi na 14DC rano pichnúť ovitrrel a o 24hod IUI zákrok.
Baby mám otázku je tu nejaká z vás ,ktorá išla bez stimulácie a podarilo sa jej IUI?✊🏻
Ja som zúfala v stredu idem na zákrok a ešte pred týždňom by ma nenapadlo, že my by sme mohli ist na IUI, kedže sme boli nastavený na IVF.
Myslíte, že by to mohlo výjst aj ked mam iba jeden folikul ?😞
Čo čítam , tak baby majú viac folikulov ale zase cez stimuláciu. Vravím si , že keď to nevýde tak nevadí ideme dalej , ale aj tak chcem aby to už bolo .😞

Ďakujem za každú podporu a príbeh.🙏🏻

nikola212
29. aug 2022

Ahoj, ja som taktiež mala len jeden folikul, bez stimulácie. Bola som na IUI po ovitrelle a podarilo sa. Momentálne som v 6tom mesiaci. Držím palce ✊🥰

123dendula123
autor
29. aug 2022

@nikola212 gratulujem😍 verím že aj ja budem mat take stastie😍🙏🏻 A kam si chodila do CAR?

nikola212
29. aug 2022

Ďakujeme pekne ❤️ Ja som bola tiež taká keď sme už išli na IUI a bola som v tom ze z toho nič nebude s na koniec aha. Na prvýkrát sa hneď zadarilo, takze sme šťastní a verím, ze sa aj vám zadarí ✊ my sme chodili do Martina do Iscare, odporúčam.

kathug
29. aug 2022

@123dendula123 na IUI potrebujes len ten jeden folikul, mas to v prirodzenom cykle... IVF a stimulacia je uplne nieco ine takze za 1 folikul vobec stres nemaj (ak by si mala napr 2, uz by bolo na zvazeni a pri viac ako 2 by ti to ani nespravili lebo viacpocetne tehotenstva nie su ziaduce).
Ver lekarom, taketo veci riesia denne a vedia kedy aky postup zvolit 🙂
A bud rada ze mate sancu na IUI, co je jednoduchy a lacny zakrok, bez nadmernej psychickej zataze narozdiel od IVF 🙂

123dendula123
autor
29. aug 2022

@kathug jasné, že som rada za IUI, len pri sklamaniach a vôbec nádeji na IVF zarzu šanca na IUI?😳 ak sa stal takýto zázrak, tak už by som mala začať veriť na moje čoskoré tehotenstvo🙏🏻🥰
Posielam aj spermiogram z mája a teraz ani lekárka nechápala ako to je možné.

kundiboo
29. aug 2022

@123dendula123 veľmi ti držím palce, ja verím to vám vyjde IUI a pls aké vitaminy muž začal užívať ? Tiež bojujeme so snahou lebo muž má zlý spermiogram. A nemal ho napr zlý z covidu ze by pár mesiacov predtym prekonal ?

123dendula123
autor
29. aug 2022

@kundiboo zinok, selén, vitamín D3 , vitamin C uplne základné vitamíny , ale zmenil životný štýl to nám extremne pomohlo…mali sme aj covid , ale on mal takýto spermiogram už skoro rok možno o niečo lepší. Vy máte aký problém so spermiogramom? Už ste podstúpili nejaky zakrok?

kundiboo
29. aug 2022

@123dendula123 ma OAT, dva mesiace po covide takmer azoo a teraz v septembri pôjde na kontrolný

luci601
29. aug 2022

@123dendula123 Ahoj 😊 tiež ideme tuto stredu na inseminaciu tak som zvedavá! Pevne verím že sa nám podarí 🙏🏼 Držím aj tebe palce veľmi

123dendula123
autor
30. aug 2022

@luci601 tak verím, že sa nám podarí obom✊🏻A budeme 🤰🏼 Kam chodíš do centra ? Potom píš ked budeš mať po aké máš pocity😊 ja som taká, že ak to výde tak to výde ak nie ideme dalej . Cítim, že som blízko🥰

123dendula123
autor
30. aug 2022

@kundiboo my sme boli pozitívny v januari a v máji mal este hrozny spermiogram, ale každe telo je iné.. Kedy idete na kontrolny spermiogram?😊

luci601
30. aug 2022

@123dendula123 Dobre dáme si vedieť 😊🙌🏼 Áno aj ja som nastavená že ideme ďalej ale som nastavená pozitívne že nám pomôžu a podarí sa 🥰
Chodíme do Martina do Heliosu. A vy?

kundiboo
30. aug 2022

@123dendula123 covid v aprili , hrozný spg v júni. Ja neviem mame ešte čakať? Chcela som aby na konci sepembra išiel na kontrolný. Ci ísť neskôr?

123dendula123
autor
30. aug 2022

@kundiboo ja by som to skusila v septembri, lebo obnova spermii je 70-90 dni takze to uz bude mat nove spermie a urcite lepsie🙏🏻 6mesiacov sa dostavaju spermie z covidu tak nejneskor oktober by som isla✊🏻

kundiboo
30. aug 2022

@123dendula123 a nejaké baby co píšu tak mesiac po covide a spermie fit. To len my máme také šťastie, už predtým to mal zle , mal OAT a potom covid a teraz sa chudák aj boji ísť na kontrolný ze bude sklamany

123dendula123
autor
30. aug 2022

@kundiboo netreba mat strach v kazdom tele sa to drzi inak . Hlava robi dost 🙏🏻Tak sa nevzdavajte✊🏻Drzim palce ❤️

wikitoma
14. sep 2022

Ahojte, potrebovala by som poradit. 22.08. sme s manzelom absolvovalo druhy pokus IUI. Jeho spermiogram bol dost zly, isli sme ale do toho s tym, ze ide o posledny pokus pred IVF. Nerobila som si ani domace testy, a na 14sty den som isla na krv. Sestricka mi hned volala, ze to vyzera pozitivne, ale parameter je este velmi nizky, aby som prisla na dalsi krvny test o 2 dni, teda na 16sty den po IUI. Tam bol vysledok stale rovnaky a sestricka teda skonstatovala, ze tehotna nie som, mam vysadit Progestanelle 200mg a teda by som do par dni mala dostat menstruaciu. To bolo pred tyzdnom, menzes som stale nedostala a uz par dni mam pozitivne domace testy (normalne jasne viditelne 2 ciarky). Bola som na zahranicnej sluzobke, takze som nejake telefonaty s klinikou neriesila, budem tam teda volat az o dva dni (zajtra je sviatok), ale chcem sa opytat vas, skusenejsich, ci s takymto niecim mate skusenost. Nechcem tu v sebe zivit nadeje. Za rady dakujem

kundiboo
15. sep 2022

@wikitoma ahoj , nemám síce skusenost ale veľmi ti budem držať palce a myslieť na teba aby to dopadlo pozitívne 🙏🙏

kundiboo
22. sep 2022

@123dendula123 ahoj, ako ste dopadli na IUI ?

123dendula123
autor
22. sep 2022

@kundiboo ahoooj neúspešne 😞

kundiboo
22. sep 2022

@123dendula123 mne tiež dnes DR povedal že strata času a penazi to bude :( tak teraz neviem čo mám urobiť. chýbajú ti ešte nejaké vyšetrenia urobiť?

123dendula123
autor
27. sep 2022

@kundiboo nie, mam vsetko v poriadku tak to nechavame prirodzene nemam uz silu to riesit 😶a vy co ?

pamelaandersom
17. nov 2023

@nikola212 ahoj prosim ta chcem sa spytat .vidim že sa vam to zadarilo iui gratulujem.den iui vam spravili ešte folikometriu na potvrdenie ovulacie alebo hned vam spravili len inseminaciu?lebo prave so čerstvo po iui ale mislim si že lekar mohol spravit trošku chybu lebo vobec ma nekkontroval či vajička mi praskli .misliš je to poriadku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre