IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

adikasala
27. jan 2012

@sijust este som zabudla 11.2 zacinam s predporodnym kurzom tak sa velmi tesim,ps tu v it to robia v nemocnici ma to asi tak 10 sedeni +navsteva novorodeneckeho a porodnej saly,,,,ucast pre oboch rodicov 🙂 tak ochvilku budem aj vyskolena,som rada ze zacnem skor aspon ked by bolo treba aby som to stihala dokoncit... 🙂 🙂 🙂

tinasc
27. jan 2012

ahojte kočky, myslíte si, že môžem cez túto stimulku ísť na ples? lebo to je už dlho dohodnutá akcia, tak nechcem nič pokaziť, však ja aj tak len tak lajtovo budem tancovať, žiadny alkohol, takže neviem, ja som nad tým vôbec nerozmýšľala...

tinasc
27. jan 2012

@cmelica krásny testík, super 🙂

tinasc
27. jan 2012

babule, ktorá odovzdá štafetu mne? 🙂

dasaa
27. jan 2012

@mirka2010 ahoj moja ako sa mi mate a co malinke?Tak to mas pravdu musime si nie co vytrpiet.Mirka bolela ta hlava pocas tehotenstva bo mna boli uz 2 tyzden niekedy aj cely den a ked nie tak ku veceru ma boli.Prajem vam aby ste boli zdravucky a este raz malicky je zlatucky 🙂

dasaa
27. jan 2012

@tinka9075 ahoj tak to je super ze v piatok ides na sono juuj zbehne to raz dva.A ako je v praci ? 🙂

dasaa
27. jan 2012

@buba13 jeeej tak uz mas knizku to je super.Na foto si pockame. 🙂A inak ako sa citis ?

dasaa
27. jan 2012

@cmelica Ahoj moja tak ako si dnes dopadla a co si dnes robila ? 🙂

dasaa
27. jan 2012

@cmelica krasna fotecka len tak dalej 😵.Este budes testovat alebo uz nie?

cmelica
27. jan 2012

@dasaa ahoj moja!!!no bola som na tej socialke a absolutne sa mi to neoplati lebo by som nesplnila tych 270 dni...teraz sme prisli domov z pizzerky...mm bol na pivku a ja som si dala cestovinky 🙂 🙂 🙂
hej este budem testovat v nedelu a potom uz len krv+sono 🙂 🙂
a ty moja si co porabala???

kostickabonnie
27. jan 2012

@apolenka6 takze aj ja sa pojdem v pondelok odhlasit a prihlasit - cisla totiz nepustia 9 mesiacov x 50 € na DNP = 450 € a noz na krku, aby sa to za ten cas podarilo. A druha verzia : zamestnat sa s hrubou mzdou cca 1153,50 €, teda s max.VZ pre vypocet nemocenskeho na aspon 3 mesiace (90 dni)- lenze, takto presne planovane to vyjde len a len vtedy, ak budem zaroven zamestnancom i zamestnavatelom (moja firma) a vtedy su celkove naklady na odvody a dan z prijmov pri uvedenej hrubej mzde cca 700 €/mesiac, cize za 3 mesiace 2100 €, ktore len tak vyletia do ZP,SP a DU. A to je sakra rozdiel. A kedze v sucasnosti som zamestnana len za min.odvody, tak je naozaj vhodne vyuzit tych dalsich 270 dni DNP a dufat, ze sa to podari. Alebo hladat zamestnavatela, ktory mi ponukne takyto hruby plat a najst ho aspon 3 mesiace pred nastupom na matersku 😀 😀 😀 kto by ma asi s takym bruchom zobral, ze hej 😀 😀

kostickabonnie
27. jan 2012

@cmelica a ty si si doteraz neplatila DNP?

tinara23
27. jan 2012

@kostickabonnie a čo tak vyriešiť druhú verziu PN-kou, odvody nejdu žiadne a zamestnaná 90 dní budeš 😉

cmelica
27. jan 2012

@kostickabonnie nie bohuzial ☹ 😠 uz som to mala aj vypocitane aj ziadost podpisanu a potom sa zacalo rozpravat o tom ,ze to zrusia a ze je skoda zacinat...tak som to nechala tak a teraz to banujem 😖 😖 😖
a co som bola dnes za jednou pani znamej znamou,tak ta mi povedali ,ze oni do poslednych tyzdnou ,tiez nevedeli ako to bude...ale ,ze nakoniec sa rozhodli,ze to bude len do konca januara platit...
takze moja chyba 😠 😠 😠 😠

tinara23
27. jan 2012

@cmelica a nemáš ani žiadne ukončené nemocenské poistenie ?

dasaa
27. jan 2012

@cmelica no zato ze som nic dnes neplanovala tak som dopadla asi tak.Rano mi volala svagrina ci by som nemohla zobrat maleho k sebe bo oni nemozu pri nemu prerabat byt.Tak som ho mala na starosti asi 4 hodky 🙂 🙂 .Poobede som zase isla po malu do skolky a zase na vymenu som mala ju na starosti.Tak sme boli vonku z psikom a potom sme ho aj okupali napapali a zacali sme sa hrat. 🙂 A to by nebola mala keby mi potom nevymyslala
ze chce mandarinku olupem ju zje jeden mesiacik potom chce jablko raz odhrizne a uz nechce tak chce cajik napije sa jeden glg a zase ho nechce.A nakoniec chce jogurt dala som jej otvorila ho a a zase mi povedala ze uz nechce.Panecku tolko vymyslala betarica jedna. 😀 😀 😀 😀

kostickabonnie
27. jan 2012

@tinara23 hmm, to si ma teraz zaskocila, lebo ked DVZ = podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia - a ja by som v danom obdobi nezaplatila nic? nie som clovek od fachu, ale necham si poradit

cmelica
27. jan 2012

@tinara23 nie nie...sme spekulovali ako by sa to dalo,ale nic mi nevichadza...aj keby mi to da od dnes,bo vzdy to plati od podpisu zmluvy tak aj tak to nevyjde...skusala to ,ze od zaciatku januara a to by som musela porodit presne na termin,alebo neskor...jedna pani ,ze tam bola a porodila skor a aby si to uplatnila chybali jej 2 tyzdne...aj ked chybaju len 2 dni do tych 270 tak narok na to neni...je to svinstvo,ale je to tak...

cmelica
27. jan 2012

@dasaa to si mala teda riadne perny den 🙂 🙂 🙂 ako operka 😀 😀
aspon si sa nenudila a den ti rychlo ubehol 🙂 a zle ti nebolo???

tinara23
27. jan 2012

@kostickabonnie ja som si to iba zisťovala, takže treba overiť, ale stačí zaplatiť poistné minimálne za jeden deň. Ja by som to spravila takto: 90 dní pred nástupom na materské by som sa zamestnala z najvyšším VZ, pár dní by som odpracovala (môj plán bol týždeň) a potom šup na PN až do nástupu na materské. Cez PN odvody neplatíš. Ja som si to overovala u mojej účtovníčky, ale pre istotu si tvoj prípad prever.
Ale sa odhlás prihlás na DNP a ak by to nevyšlo do tých 270 dní (tehu), tak urob túto druhú verziu.

tinara23
27. jan 2012

@cmelica tak už len sa u niekoho známeho zamestnať min. na 90 s najvyšším VZ, tak ako špekuluje kosticka.

dasaa
27. jan 2012

@cmelica tak to mas pravdu ze den mi zbehol velmi rychlo 🙂 Zatial sa dnes citim dobre len ma zacala hlava boliet.Asi ked pojdem na kontrolu k svojmu tak sa ho spytam ci je to normalne ze pocas tehu ma boli hlava.

cmelica
27. jan 2012

@tinara23 len kde takeho najst 🙂 🙂 🙂 no a este mi povedela,ze nikde neni napisane,ze to nemoze nova vlada uplne stopnut a zrusit...tak si vyber teraz...len kde a ako nas osklbat...

cmelica
27. jan 2012

@dasaa moja ja si myslim,ze je to tlakom...a mm mas v praci ste dnes??a zajtra ma volno,ze?

tinara23
27. jan 2012

@cmelica aj nejakého maličkého živnostníka ak máš známeho, len musí sa zaregistrovať na DÚ ako zamestnávateľ, pošpekuluj, jeho by to nestálo nič a tebe by pomohlo.
Ja sa už k týmto blbcom nevyjadrujem 😠 vždy sa s prepáčením naseriem 😠

cmelica
27. jan 2012

@tinara23 musim povedat mm nech nieco vymisli...ma dost takych znamich 🙂

moja este si testoval teraz niekedy???

mirka2010
27. jan 2012

@sijust zlaticko, aj my sme mali hlavu plnu kocikov, ale myslim, ze nejako intuitivne sa rozhodnes, uvidis...noooo, ja kojim, ale musim aj odsavat, mam toho nejako vela...sa smejeme, ze som ako dojnicka 🙂 ale v dobrom...som stastna, ze mame mliecko, tuk, tuk, tuk

dasaa
27. jan 2012

@cmelica dnes isiel do prace a v sobotu aj nedelu ma volno.Uz sme sa dohodli co budeme zajtra robit skladat puzzle 😀 😀 😀 .A vecer na navstevu pojdeme .V nedelu ideme k nasim na obed bo oco aj mama oslavuju narodky tak ideme na oslavu 😵 😵

kostickabonnie
27. jan 2012

@tinara23 vyuzijem DNP, ale to ma @cmelica zaskocila, ved si predsa niekde zamestnana, nie? podla mna tu podmienku 270 dni za posledne 2 roky musi splnat....vsak ked by sa bralo len tych novych 270 dni, tak naco by sme potom my ostatne robili tieto zmeny teraz v januari, ked este nie sme tehotne, tiez nedosiahneme 270 dni do nastupu na matersku

mirka2010
27. jan 2012

@dasaa mojinka, dakujeme,....ten nas poklad je pre nas vsetkym...hlava ma nebolievala...ale viem, ze paralen by si na to mohla...skus sa opytat gynekologa, ten ti urcite poradi co na to...drzkajte sa, nech to rychlo prejde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre