IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

buba13
2. feb 2012

@cmelica ideme 24.2. do poradne, ale este o tyzden dva mam ist na NT ultrazvuk na krv a potom do poradne. vraj patreme po syndrome, ale nedopustim nic take a hlavne sa nestresovat musim... nooo aj brusko uz rastie a troje nohavice nechem moc zapinat, lebo ma tlacia a fazulku tam nechem udusit 😀
pekne pohladkaj odomna vasu lasku a odpocivajte. urcite bude vacok. teraz si uz v kolkom tyzdni? neviem ako sa to rata 😒 a dokedy budes chodit do heliku?

cmelica
2. feb 2012

@lasalete a podbrusko ako???ze by zahniezdenie???
tak ty vydrzis az do krvicky????to klobuk dolu 🙂 🙂 🙂

lasalete
2. feb 2012

@majca55 no 8.2. idem na hcg

buba13
2. feb 2012

@majca55 ale uz? citis sa dobre? kolektiv ti chybal? ci uz bola nuda doma? 😉

majca55
2. feb 2012

@lasalete tak budem myslieť na teba a držať palce 😵 mna čaká už IVF ale teším sa 😵

lasalete
2. feb 2012

@cmelica podbruško o.k. nič neboli skor vaječník ma včera bolel..ale už je to o.k. .. ja som si ani 1x nerobila test

cmelica
2. feb 2012

@buba13 tak moja len sa nestresovat a nemysliet na to a bude vsetko v poriadku 🙂 🙂 🙂 tak sa uz pekne zagulatujes 🙂 🙂 jeeeeeeej to je krasne 😵 😵 😵
jasne pohladkam 😵 a uz sa aj stalo 🙂 😉 ja podla mrchy by som mala byt 5tt+0....ale ci je to tak neviem 🙂
aj mas niake nevolnosti??a co cici bolia??mna len na vecer 😝

lasalete
2. feb 2012

@majca55 juj tiež držim palce...my tiež chceme ist na IVF ak by tento pokus nevyšiel... len neviem o IVF žiadne podrobnosti ani aky je postup ani koľko financie potrebujem..ty si z KE?

majca55
2. feb 2012

@buba13 moja už sa ma nemožu dočkať 😝 chýba mi len kolegynka ludia vobec 😠 ale idem prerobiť kým pojdem na IVF a to by som mala mať tak asi za dva mesiace 😵 a doma moc premýšlam takže v robote prídem na iné myšlienky

cmelica
2. feb 2012

@lasalete tak mozno to bolo zahniezdenie 🙂 drzkaaaaaaam moooooc palceky 🙂 🙂 🙂
ja idem 7.2 na 2 kontrolu....

lasalete
2. feb 2012

@cmelica juj keby si mala pravdu.... 🙂 ja necitim žiadne zmeny na sebe len táto druhá IUI bola iná ako prvá..po prvej som mala silné bolesti cca na tretí deň po IUI a trvalo to 3 dni dokonca som bola aj na pohotovosti lebo to boli ozaj silne bolesti..a teraz nič uplna pohoda....

majca55
2. feb 2012

@lasalete nie som ze Žiliny a chodím do MT Heliosu ja som si všetko tu na koníku pozisťovala a mám tri kočky dve z rodiny a kolegynu čo boli a úspešné 😵 ono záleží aj od problémov partnerov ale vychádza to tak od 700 do 1200 ečiek podla protokolu ( injekcii a liekov ) 😵
@cmelica vie viac už to má za sebou 😵 😵

buba13
2. feb 2012

@cmelica tak to o tyzden dva by malo zacat bit srdiecko 🙂 jeeej! odpocivas? dufam, ze vela. ja som v 5tt spala stale a nevedela skoro z coho. lebo uz tyzden dozadu som vzdy bola KO! 😀 nevolnosti nemam, len ma strasne napina pri umyvani zubov, strasne som hakliva na pachy a cicii stale boli 😖 joooj teba budu bolet o chvilku nielen vecer moja. ale je to taka krasna predzvest 😉 to sa da uz vydrzat ci zvyknut? 😀 😀 😀

lasalete
2. feb 2012

@majca55 dakujem ... za info.... ja som z KE a tu aj chodim do CAR.... myslela som že to prepláca dzravotka ale asi nie všetko ... a treba najskor podať žiadosť do zdravotky že?verím že neobťažujem otázkami

cmelica
2. feb 2012

@lasalete mooooc ti to prajem aby IVF nebolo potreba 🙂 🙂 🙂
a z coho boli tie bolesti?

buba13
2. feb 2012

@majca55 hi no viem si predstavit ako sa ti skor nechce, ked len jedna kolegyna ti chyba. doma urcite mas vsetko tip-top vydrhute, upratane a vela volneho casu. citas aj nejake knihy? cize april to u vas isti? velmi vam to prajem a uz teraz posielam vela tehotenskych virusov 😉

lasalete
2. feb 2012

@cmelica dakujem krásne...aby to všetkým vyšlo ....že.......tak na pohotovosti ma nevyšetrili lebo ak som im povedala že som po IUI tak povedali že to su ovulačne bolesti...čo samozrejme môže byť len bolo to prvy krát a tie bolesti boli naznesiteľne ...

majca55
2. feb 2012

@lasalete nie rada odpoviem ved nato sme tu ona prepláca inak by to stálo až okolo 3000 ečiek a viac ale iba do 39 rokov a žiadosť vypíšu v centre a do mesiaca až 6 týždnov ju schvália.

majca55
2. feb 2012

@buba13 dakujem moja si zlatá všetky beriem 😵 doma už neviem čo mám robiť,vyváram,pečiem a utieram prach 😝 😝 verím,že to bude už TUTOVKA 😵 čítam aj knihy aj časopisy a všetko o IVF a tým čo som prešla som už taká nadupaná,že si založím svoje forum 😀 😀 😀

cmelica
2. feb 2012

@lasalete hej traba poslat ziadost do poistovne,len teraz ze ma dovera niake nove podmienky pre schvalenie...treba dolozit viac papierov o predchadzajucej liecbe...teda neviem aku mas zdravotku,,,,
po schvaleni sa objednava na konzultaciu s koordinatorkou a ta navrhne aky protokol je najidealnejsi pre teba....je kratky a dlhy.. dalej je pohovor s embriologickou a ta podla spermiogramu doporucuje but napichavanie spermii do vajcok -ICSI,alebo prirodzene oplodnenie v skumavke.....
Kratky protokol sa zacina 2DC pichanim injekcii do bruska...okolo 13-16DC je odber vajcok...
Dlhy sa cacina 16DC branim tabletiek,na 23DC sa pridavaju injekcie a znova na 2DC je sono+krv a na zaklade toho sa pridavaju dalsie injekcie....okolo toho 13-16 DC je odber vajcok...
pri odbere ide dat aj partner spermosky a uz sa postupuje tak ako sa dohodnete s embriologickou...
doporucovala by som PK co je predlzena kultivacia....tam sa vyvijaju vajka az do blastocisty a ta sa potom vklada 🙂 o 14 dni krvicka 🙂 🙂 🙂 takto to je v Heliose...

lasalete
2. feb 2012

majca55
no to IVF je komplikovanejšie že ... ale tak veríme že nebude treba

cmelica
2. feb 2012

@buba13 jasne moja ine nerobim len sa prevalijem 🙂 aj ked mi volali z heliku tak,ze kludovi rezim...ked idem po schodoch tak ako pokakana a pomalicky 🙂 🙂 mm uz je aj vyzleceny kym ja sa dotrepem domov 😀
toto su tie krasne okamihy tehu ked ta napne,alebo bolia cici,ze??

cmelica
2. feb 2012

@majca55 ja idem do fora s tebou 🙂 🙂 🙂 a tu knihu preberieme pri kavicke 😀 😀 😀 😀 😀

lasalete
2. feb 2012

@cmelica fúúha tak to je dosť veká záťaž na ogranizmus..a odobratie vajíčok sa robí pod narkozou?

majca55
2. feb 2012

@cmelica jasne moja ako inač závislačky na MK 😀 😀

majca55
2. feb 2012

@lasalete je,ale stojí to za to malinké vonavučké 😵 my ženy sme statočné vydržíme veľa 😵 tfuj tfuj až nebude treba 😲

cmelica
2. feb 2012

@lasalete ano pod narkozou ,ale ta je uplne slabucka a trva len niakych 10mon...hned ta preberaju na sale 🙂 o 2 hodinky sa ide domov 🙂
je to zataz ale da sa to vydrzat...ved pre mimi vsetko 😵

lasalete
2. feb 2012

@cmelica ano pre dieťatko všetko.....ja verím že nebudete treba IVF,aj ked mám obavy lebo teraz na IUI som mala len jeden fulikul ... ja ešte uvažujem že by som pred prípadným IVF išla aj na genetiku jednak ja som bola onkologický paciet a istota je istota ...

cmelica
2. feb 2012

@lasalete veru to je dobre mat vsetko porobene,aspon si budete isty ,ze jevsetko v poriadku 🙂
ale ja si myslim,ze nebude treba 🙂 🙂 🙂 tfuj tfuj tfuj 😵 😵 😵

lasalete
2. feb 2012

@cmelica .. prepáč ale nemám preštudované všetky diskusie ak sa môžem opýtať ty si po pred alebo už tehulka? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre