IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

adulkam
26. jan 2011

Dobry vecer,cítam vas tu dost dlho.Tiez patrim k vam.Dnes mi pichli pregnyl a v piatok na kontrolu.
Drzim vam velmi palce nech sa kazdej podarí otehotniet 🙂 🙂 🙂 🙂

strelicia
26. jan 2011

@adikasala urcite sa ukazem, ved by som to bez vas nevydrzala, budem vas stale citat. budem stale zvedava ktorej sa ako zadarilo ale aj co koho prave trapi. a aj o sebe vam budem pisat.

@little_miracle ano sance tam su, ale som tak zistovala ze laparke sa asi tak ci tak nevyhnem, ani pred IVF aaaaaa.co uz my zeny vsetko nepodstupime...a ty teda ides na vec teraz vo februari? na to IUI skusit?

katy33
26. jan 2011

@strelicia Zlatinko moje, to mi je luto 😔 😔 😔 ..prajem ti, slniečko, a to z uprimneho srdiečka, aby to 1.IVF - bolo zaroven už aj posledne a hlavne uuuuuspešne.....je mi smutno, že nas opustiš ☹ , ale verim, že ti to neda a určite sem-tam pošleš par pismeniek i nam 😉 A ešte , mojenko, prečo musiš ist pred IVF na laparku? 😕

katy33
26. jan 2011

@adulkam Ahojky, vitaj u nas a cit sa tu ako doma 😉 Držim palčeky, aby to hned vyšlo...ale asi nie po IUI , ale mate pravdepodobne naordinovane domace keksikovanie, či 😕 To je jedno, hlavne, nech je to tam 😉

katy33
26. jan 2011

@tinasc Dufam, že služba rychlo ubehla a hlavne bez ujmy 😉 😎

katy33
26. jan 2011

@zuzanka7834 Zlatko, inak, nedalo mi to a nurala som ešte nejaky ovu test-našla som a v pryci som si ho urobila...vyšli mi dve čiarky, no tehu nie som, nie je to možne...ja ked každy jeden ocikam, každy jeden ma //.... 😎 😝 ...som divna, ja viem 😎 ...tak sa na ne nespoliehaj, ty si tehu-musiš byt - čo tam po testoch 😉

tinasc
27. jan 2011

@strelicia určite sa tu ukáž, neopúšťaj túto tému, aspoň nám prinesieš informácie čo sa musí podstúpiť kvôli IVF budeme mať zaručené informácie 🙂 inak aj mne doktor hovoril, že keď budeme chcieť na IVF tak aj preto budem musieť podstúpiť laparku, takže sa tomu nevyhnem ani ja 🙂

v555
27. jan 2011

@tinasc,nechápem prečo by si mala ísť na laparku kôli IVF.Iba ak by mali podozrenie na endometriozu.To je jediný dôvod.Laparka by sa mala robiť ak s tým pacientka súhlasí hneď po prvom neúspechu IUI,a to kôli priechodnosti vajcovodov.Inač nevidím dôvod.

tinasc
27. jan 2011

@v555 tiež tomu dosť nerozumiem, lebo predsa pri IVF priechodnosť nie je podstatná,keď sa vkladajú embryá priamo do maternice... uvidíme čo doktor povie...

v555
27. jan 2011

@tinasc,presne tak,ja mam za sebou 3 IVF ale ani raz mi nenavrhli laparku,tak sa čudujem.

tinasc
27. jan 2011

@v555 asi každý doktor má iný prístup 🙂

v555
27. jan 2011

asi tak 😉

kikus77
27. jan 2011

@tinasc dakujem, uz to mam za sebou 🙂 V GF to bolo v podstate ok, chodila som k Harbulakovi,nemozem nanho povedat kriveho slova, ale nic sa neriesilo a to mi vadilo. Ked mi oznamila sestricka , ze ani KEt nevyslo tak mi povedala aby som si sla spisat dalsiu ziadost. Ale ja som chcela dalsie vysetrenia a tie mi tam nikto nenavrhol, vsetko co som mala spravene bolo z vlastnej inicitaivy.

Inak to co ma byt s tymi poistiovnami???? Nikde som sa o to nedocitala, ved uz teraz to nie je lacny spas 😠

katy33
27. jan 2011

Ahojte kočeny moje, dnes lebedim, až kym nepôjdem do prace - navarene, upratane, haro ozmyvane, kavička v ruke a ide sa konikovat o sto-dvesto 😎 😀
@kikus77 Zlatino, aj ste sa rozhodli pre ine centrum? A ako vôbec odôvodnili, že KET nevyšlo 😕

kikus77
27. jan 2011

@katy33 nijako mi to nezdovodnili, pritom to boli a-ckove embrya a delili sa pekne aj po rozmrazeni, dokonca sme im dali aj hatching.Povedali mi aby som si hned dala druhu ziadost, tak som odisla do druheho centra 😉

katy33
27. jan 2011

@kikus77 Tak to zaujimave - ako je možne, že to nevyšlo 😕 Urobila by som to iste - konala by som tak ako ty, ale určite by som od nich žiadala nejake vysvetlenie - odôvodnenie...ved museli ma nejake podozrenie, al. tušit, kde mohol byt problem. A mate za sebou aj genetiku?

kikus77
27. jan 2011

@katy33 povedali mi, ze to sa nikto nikdy nedozvie 😠 Mame vsetko okrem reprodukcnej imunologie- to mame teraz termin v prahe ale vcera mi moj doky povedal, ze existuje iba jeden liek na imunitu a kedze uz mam za sebou nejake tie transfery tak mi ho moze nasadit aj bez toho aby som sla do Prahy. Inak sme v poriadku, len ten spermiogram ☹

katy33
27. jan 2011

@kikus77 No i ked je spermiogram horši, vždy vyberu stade len tie najkvalitnejšie spermie...a kolko si mala po stimulke vajičok, či vam nejake ešte nezostali na dalši vklad. Ak sa môžem spyta, kolko ste platili za IVF a okolo toho, pytam sa preto, lebo viem, že to čaka i nas, nemôžeme sa dopracovat k IUI, už niekolko cyklov sa mi netvoria vajička - ani po stimulke clost. Tak chcem požiadat o stimulaciu inj. - a potom ihned na IVF. A čo to je ten hatching 😕

kikus77
27. jan 2011

@katy33 mala som dlhy protol, to stimulujes myslim od 26 DC az pokial Ti nedozreju vajicka, pichnu Ti pregnyl a za 36 hodin ides na punkciu. Mala som 9 vajicok, z toho 8 zrelych, ale oplodnilo sa len 5. Dve mi vlozili ako 4 a 6 bunkove myslim na treti den a ostavajuce 3 zamrazili. Pri Kete mi vlozili 6 a 8 bunkove- dali sme im narezat obal- to je ten hatching, aby sa lepsie uhniezdilo no a to tretie neprezilo rozmrazovanie ☹ Cele nas to vyslo okolo 700 EUR, ale my sme mali ICSI, takze ak mate dobry spermiogram dost usetrite, aj ked oni doporucuju polku vajicok napichnut pre istotu a ostatne nechat samovolne sa oplodnit.

katy33
27. jan 2011

@kikus77 Dakujem , mojenko, za vysvetlenie.....a čo teraz....ako budete pokračovat, v tom novom centre vam budu znova robit nejake vyšetrenia, či budu akceptovat vyšetrenia, kt. už mate. Ja vam hrozne držim palčeky, aby to vyšlo, ved si to zaslužiš, tiež si si už prešla svojim peklom a myslim, že už bolo toho dost-až priliš, velmi vam to prajem. Ja si myslim, že v tej Prahe - to vyšetrenie bude určite ok, mam dokonca dve zname, kt. taktiež pre neuspešne IVF zmenili centrum, obe vtedy odišli do MT a tam im IVF vyšlo na 1x.

apolenka6
27. jan 2011

Ahijte!už som doma od môjho gynekologa a povedal mi ,že to bolo biochemické tehotenstvo z krvi.... 😨 😨
Dnes som 5DC a pozeral mi vajká a mám 2 jedno už má 14.1 a druhé 12.5 😝 do MT idem v stredu tak asi tak 😵

kikus77
27. jan 2011

@katy33 🙂 dakujem 🙂
vcera sme mali IUI ale moc sancu nedavam- som realista 😒 Mame schvalenu druhu ziadost takze cakam na menzes ide sa do druheho kola.Spravili si vlastne vsetrenia + mna poslali este na hematologiu, tam mi zistili mutaciu trombofilnych faktorov takze mi nasadili fyselinu listovu, partnerovi doporucili nejake vitaminy lebo profertil aj lieky od urologa skor uskodili ako pomohli. Do Prahy asi nepojdem- existuje len jeden liek na imunitu a lekar mi vcera povedal, ze mi ho da, ved dva neuspesne transfery uz mam za sebou a nasadili by mi ho tak ci tak aspon ako prevenciu takze sa aj pekna suma usetri.

katy33
27. jan 2011

@kikus77 A ak sa môžem spytat do akeho centra teraz chodite a ste tam spokojny s pristupom? Joj, takže si čerstva IUI-čkarka 😀 , tak to o to silnejšie držim palčiska, nezahadzuj šancu, možno na Vaše prekvapenie motyka vystreli, ak by nebola ani len minimalna šanca, tak by vam IUI zbytočne nerobili 😉 Juuuuj, bodaj by to vyšlo 🙂 🙂 🙂

kikus77
27. jan 2011

@katy33 tak to by musela byt aka haluz keby to vyslo, ale nebranila by som sa 😀 😀 😀 😀
Doktro mi na rovinu povedal, ze na IUI je to malo, ale jeden nikdy nevie, treba vyskusat vsetko. No a my si aspon nebudeme vycitat, ze sme neskusilo vsetko 😉
Chodime na Antolsku a pristup je naozaj neporovnatelny 🙂

katy33
27. jan 2011

@kikus77 Nikdy nie je malo a zazraky sa deju - pisala tu raz jedna kočka, že im sa podarilo otehotniet po IUI - kt. im dr.vôbec nechcel robit, lebo bolo velmi malo bojovnikov a nakoniec im IUI vyšlo - myslim, že mali len 1% 😉 ...takže, treba len dufat a verit....hlavne j e i to , že je potom dalšia šanca, ale i tak by to bolo užasne, ak by to vyšlo...maš teraz aj kludovy režim? Al. musiš pracovat?

apolenka6
27. jan 2011

@katy33 už máš mrchu? teraz ked som išla domov do vchodu tak ma pristavila suseda čo odhrňala sneh: "či bábätko nebudete mať? " tralala tak ma potešila 😠 Ale? raz jej oznámim,že ANO

katy33
27. jan 2011

@apolenka6 Mala si ju utasat s lopatou, čo odhrnala a pri tom vyspevovat tralalala😀 😀 😀 ....jednym uchom dnu, druhym von - salam-parky-klobasa, ono bude čubrnet, ked jej čo chvilu vytreš zrak s tym, že babatinko bude na jesen 😉 😀 mrcha je asi u susedky....nikde nič, už ma to štve, pretože, ked mi pride dnes, al. zajtra, tak to vychadza na vikend-to sono, tak sa tešim, parada 😝 Drahy dnes šiel lyžovat, že aby sa bojovnici zaktivizovali - ešteže sa ma na čo vyhovorit, no počkaj to, ale ked z chlapcov nebudu šprinteri, viac na lyže nejde 😎

apolenka6
27. jan 2011

@katy33 inak písala som ako som dopadla u DR prečítaj si asi si nepostrehla 😉 no je to smola tá tvoja MS ale čo nespravíte pre dieťatko?a zamkni susedu na víkend nech mrcha príde neskôr

kikus77
27. jan 2011

@katy33 som v praci, na co kludovy rezim, ved to bol tranfer. Aj pri ET a KET vraj nemusis lezat, ja som bola doma pokazde len 3 dni, teraz mi to pripada byt doma zbytocne, ved nevkladali embryo, ani som nestimulovala, ani utros neberiem. Vsetko prirodzeny cyklus az na pregnyl 😉

katy33
27. jan 2011

@apolenka6 A to čo je, že biochemike tehu? 😕 Takže maš vajčiska jak pštroooos 😝 ...myslim, že do stredy ich bude aj viac 😎 Ešte stale berieš zvyšenu davku clost.?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre