IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

katy33
1. feb 2011

@fomarik Lucinka, ja som clostil začala brat v aprili - z troch cyklov sa dva nastimulovali,mala som po tri vajka , potom bola pauza v priebehu , ktorej som si dala urobit laparku, hned po laparke znova clost. a vajok 5 ks, to bol september a odvtedy koniec, stoplo sa to a nič ☹ Presne, ako sme začali chodit do MT, odvtedy ani jedno vajko, neviem, čo sa udialo, ale jednoznačne sa budem teraz na všetko pytat a budem chciet, aby niečo zmenili 😕

fomarik
1. feb 2011

@katy33 to je zvláštne, ked pred tým si mala až 5 vajok!!! Tak veru, opýtaj sa, nenechaj sa odbiť....pretože v tom Helíku to niekedy ide velmi rýchlo. Ja osobne mám vždy tolko otázok a nestihnem sa opýtať na nič.

strelicia
1. feb 2011

@katy33 moja zlata, ani my sme nemali IUI a ani to v heliku nespomenuli, podali nam sami hned ziadost o IVF bez IUI a hned nam to aj poistovna schvaliila. ani nas nenapadlo, ze by malo predtym byt absolvovane IUI...schvalia to neboj.

strelicia
1. feb 2011

@tinara23 no ja viem, aj mne krajko povedal ze to neni nutne, ze sa tam posielaju zeny s pco, endometriozou atd...ale jedna holka mi pisala, ze jej vyslo IVF az po laparke. A ja som proste zvedava ci som OK, bo mavam sem tam bolesti mrchove aj mimo mrchy, tak aj koli tomu odhliadnuc od celej IVF.

katy33
1. feb 2011

@fomarik Nedam sa odbit, hlava ich bude zo mna boliet 😎 Budem chciet počut niečo rozumne, lebo ma to už naozaj hneva a najhoršia je ta bezmocnost, že ja s tym nič nemôžem urobit. Ešte sa upokojujem tym, že možno tam sem-tam vajko bolo, no na ten 10.DC ešte nič nevideli - ale to je len take pohladenie dušičky, lebo pre mna je to nepochopitelne, že dovtedy mi clost. zaberal a odkedy som v MT tak nič nie je vidiet 😕 To je jedno, necham sa teraz prekvapit a potom budeme riešit.

renka1801
1. feb 2011

@katy33 ahoj myslím že žiadosť už neplatí 1 rok boli zmeny v poisťovníach. Nám povedali že len pol roka mame VŠZP.

fomarik
1. feb 2011

@katy33 jasné, topiaci sa aj slamky chytá...chápem, že hľadáš všetky možné riešenia. juj, som zvedavá, čo vyprodukujú tvoje vaječníky tento cyklus. tak by som ti prijala aspon dve vajká a IUI k tomu!!!!!!!!

tinara23
1. feb 2011

@strelicia ok, ďakujem za odpoveď, ja nad tým tiež intenzívne premýšľam, aj chápem, že si to ideš dať urobiť, ja by som logicky tiež chcela vedieť kde je problém, aj do budúcna. Ja mám ešte pred sebou 2IUI, až potom IVF. Mňa už možno kvôli veku nechce zbytočne trápiť laparkou 🙂

katy33
1. feb 2011

@renka1801 Dakujem, moja, aj my mame VŠZP - ešte , než sa žiadost schvali, tak bude poloviac marca 😕 A vraj chcu schvalit, aby sa IVF vôbec nepreplacala 😠 Vy ste podstupil IVF?

mirus11
1. feb 2011

@petuska123 no ale nemam to komu predat.estemi ostal aj jedno balenie clostibegytu.a tiez to asi len vyhodim.

katy33
1. feb 2011

@fomarik Zlatinko, vdaka, ver mi, že ja by som bola neskuttočne štastna i za jedno 😔

mirus11
1. feb 2011

@petuska123 no ani my sme s tym moc neratali,ze to bude mat taku stastnu spravicku.

tinasc
1. feb 2011

ahojte, prišla som vás pozdraviť 🙂 ale ste toho popísali 🙂 🙂

@katy33 držím palce, aby boli nejaké folikuly 🙂 minimálne dva musia byť 🙂 🙂

tinasc
1. feb 2011

@mirus11 a v GF by aspoň ten pregnyl nechceli? možno by ti ho zobrali 🙂

renka1801
1. feb 2011

@katy33 ja som mala 1 IUI nepodarilo sa, mala som len 2 vajka, na druhe som aj po stimuláciii clost...mala len 1 vajko, tak som potom nešla. A mala som 1 x IVF ale slabo som reagovala na hormony mala som iba 6 folikulov. A nakoniec boli ok len dve vajka a z nich 2 embryjka.Ale postupne aj tie degenerovali takže transfer sa ani neuskutočnil.Mame už schválenú 2. žiadosť tak sa chystáme , ale manžel ide ešte o týžden na spermiogram, tak uvidime kedy začneme.

mirus11
1. feb 2011

@tinasc a vies co,ked mam ist do gf to mam 8€na bus,tak to sa mi ani neoplati.a este nie je nikde napisane,ze mi to zoberu.ale nevadi,len nechapem,naco sme mali vyberat 3 injekcie pregnylu,ci nestacilo len po jednej.ale nevadi.ved k niecomu to bolo dobre.a ty si bola uz na iui?

katy33
1. feb 2011

@renka1801 Juuuj, tak vam držim moc palce, aby to 2.IVF vyšlo a bolo vela folikulov a z toho sa podarilo 1000000% embryjka 😉

mirus11
1. feb 2011

@renka1801 no ja som mala tiez po clostile len jeden folikul a robili mi normalne IUI.ci to treba mat viac folikov aby to robili?

renka1801
1. feb 2011

@katy33 dakujem .stačí mi pár kvalitných vajok, a aj spermošiek, aby boli životaschopné embryjka a uchytili sa.

renka1801
1. feb 2011

neviem kolko ich ma byť. @mirus11 Ale my sme si povedali ked nevyšlo S dvoma tak s jedným je ešte menšia šanca. A odložili sme si 100 Eur na IVF.

mirus11
1. feb 2011

@katy33 to som aj ja pocula,ze to chcu zrusit,aby sa IVF preplacalo.to by som chcela vediet,kto to zasa navrhol.

tinasc
1. feb 2011

@mirus11 jaaaaj som si nevšimla, že ty si od BA ďaleko... ale chodila si tam nie? či som si to zle zapamätala?
nie ešte som nebola...

mirus11
1. feb 2011

@renka1801 no to je tiez pravda.ja som platila za iui 35€.vy ste mali ist kam na iui?ja som mala problem,ze sa mi pri ovulke neuvolnilo vajko,tak sme po laparke nakoniec podstupili iui.

mirus11
1. feb 2011

@tinasc hej chodila som tam,bola som tam 6krat v priebehu 2 mesiacov.ale nam to nevadilo,lebo uz sme boli zufaly,tak sme uz podstupili co nam ponukali.a oplatilo sa.a kedy sa chystate na iui?

tinasc
1. feb 2011

@mirus11 jeej to je super, hneď takto na prvýkrát sa zadarilo... to ja si to ešte asi vybehám... neviem, clostil mám do štvrtka, tak mi to vychádza nejako na sobotu... mali by vtedy robiť 😉

katy33
1. feb 2011

@mirus11 Mohla by si odovzdat pregnyl aj s clostilom u svojho dr.-gynekologa, lebo je to naozaj škoda vyhodit. Ja som mala raz velky problem zohnat pregnyl, behala som po celom meste a zhanala ho, ako blazniva, nakoniec mi ho narychlo objednali v jednej lekarni a vyšiel ma vtedy 50 eur, takže viem, aka som bola vtedy zufala, a ak by ho mala moja dr., tak by mi ho bez vahania dala, no bohužial posledny dala pacientke predo mnou. Vieš , môže niekomu velmi pomôct a je to fajn pocit, že si niekomu pomohla 😉

mirus11
1. feb 2011

@tinasc tak drzim palceky,nech ti to vyjde,ako nam

mirus11
1. feb 2011

@katy33 no ved sa ho opytam,ked pojdem k nemu na poradnu,ze ci si ho zoberie alebo nie.no aj mne ho museli objednat,ale mala som ho behom dna doma.ja som si ho objednala na zaciatku cyklu,aby som mala pokoj.a to som ani netusila,ze ten pregnyl je len na objednavku a ze musi byt stale v chladnicke

tinasc
1. feb 2011

@mirus11 ďakujem 🙂

mirus11
1. feb 2011

@tinasc ja to prajem kazdemu,lebo viem cim som vsetkym presla ja,a niektore babenky este ovela viac a viem aky je ten pozitivny vysledok nadherny.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre