IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

veroniq85
14. okt 2016

@sisa217 tak budem drzat palce😉

zuzsat
14. okt 2016

@sisa217 7.d po iui som mala este pregnyl... 8 a 9 den biele testy. 10 den pidi dusiiiik co som uz vedela ze je tehu

sisa217
14. okt 2016

@zuzsat a kolko dni ti pred iui pichali pregnyl? lebo mne 2 dni pred iui ale citala som ze viacerym len den pred iui alebo dokonca az v den iui...

veroniq85
14. okt 2016

@sisa217 mne pichali rano jeden den pred iui

zuzsat
14. okt 2016

@sisa217 mne v stredu vecer o 22.00 av piatok rabo bolo iui

pravdoluba
14. okt 2016

Ahojte dievčatá, pomaly sa aj ja chystám na IUI a s manželom veríme, že to príde. Teraz beriem Clostilbegyt....a potom všetko tak ako ste písali.

wanda52
15. okt 2016

Ahojte baby, tak dnes sme boli na naše druhé IUI držte palce 🙂

zuzsat
15. okt 2016

@pravdoluba a dak si do IUI 1 grep denne a po IUI ananas alebo anamasovy dzus vypi 😉 drzim palce

zuzsat
15. okt 2016

@wanda52 tak sup do obchodu a anamasovy dzusik si daj 😉 drzim palce

wanda52
15. okt 2016

@zuzsat ananásový džúsik pijem, ešte beriem aj estrimax - kvôli sliznici, lebo tentokrát som ju mala nízku. Toto druhé IUI ma tak nebolí podbrušok ako minule.

veroniq85
15. okt 2016

@wanda52
@pravdoluba dievcata drzim palce aby vam to vyslo😉

wanda52
16. okt 2016

Dievčatá, ja neviem, ale keď som bola na prvom IUI tak ma dosť silno bolelo v podbrušku, dnes som druhý deň po druhej IUI a cítim sa v pohode, žiadne bolesti. Mala ste to niektorá podobne?

veroniq85
16. okt 2016

@wanda52 ja som bola zatial 1x na iui pred 5 dnami a nemala som vobec ziadne bolesti v podbrusku. Stale som cakala ze ma to bude bolet lebo som tu citala ze zvykne potom bolet v podbrusku a ja nic tak neviem co si mam o tom myslieť. Asi je to individualne mozno aj u teba ze raz bolelo a raz nie

pravdoluba
16. okt 2016

@zuzsat Fakt? No tak to skúsim. Vypnúť sa snažím, ale úprimne som z toho trošku nervózna. Ale uvidíme. =) Ďakujem za povzbudenie.

pravdoluba
16. okt 2016

@veroniq85 Veľmi pekne ďakujem, je to moje prvé IUI tak ani presne neviem čo čakať. Preto som trošku nervózna, ale snáď sa to podarí.

pravdoluba
16. okt 2016

@veroniq85 Držím palčeky...=)

veroniq85
16. okt 2016

@pravdoluba dakujem aj moje prve iui. Tiez neviem co od toho ocakavat a nechcem si teraz robit nejake extra nadeje. Vsak uvidime ako to dopadne😊

kaattkka
16. okt 2016

@wanda52 mna po iui 2 dni bolelo v podbrusku a vyslo nam na 1x. V kazdom pripade vam moc drzim palce.

mina1834
16. okt 2016

prosim vas diecata kam odporucite ist nakolko sa tiez rozhodujeme spravit krok dalej nakolko miminko nechodi uy 4 rok ...

kaattkka
16. okt 2016

@mina1834 ahoj, my sme boli v Martine v Iscare a tiez po 4 rokoch sa nam podarilo iui na 1x..je vela centier ale ja som tu bola max.spokojna

mina1834
16. okt 2016

@kaattkka jej tak gratulujem ,,,,no ja som myslela ze sa nam podari trsku som stle v to dufla ale no asi to ma by inak,,tak sa rozhodujeme kam ist viac menj sme tiez za iscar,,a mozem sa opytat po prvej konzultacii ako casto ste tam chodili zaujma ma to aj preto ze nakolko robim pre jednu firmu ktora nam uz vycerpala vsetku dovolenku tak neviem ako to riesit ked ze dovoelnku uz nemam a volna tam asi treba ??

boredka
17. okt 2016

Ahojte chystam sa na svoje prve IUI, mali ste niektora liek letrozol nasadeny 3DC az 7DC. Neviem ci to suvisi s liekom ale v den zacatia uzivania mi vecer zacalo prechladnutie (nadcha hrdlo atd) a na 10 DC mam ist na UZV kontrolu, snad to nevadi ze som prechladnuta :( dakujem

wanda52
17. okt 2016

@boredka ja som brala od 3.dňa MS clostylbegit po siedmy deň (čiže 5 dní), pri prvom IUI som ho brala dvakrát denne, vytvorili sa mi tri dominantné folikuly, ale neotehotnela som.. teraz som bola na druhé IUI, brala som clostylbegit 1 tabletku denne a vytvorili sa mi tentokrát až 4 folikuly, ale z toho 1 bol už prezretý 27mm - cystický. Aj tak mi urobili IUI, teraz už len čakať, či to vyšlo... Na mňa ten clostylbegit dosť zaberá, ale ja som nemala problém s folikulami ani s ovulkou, my máme problém so spermiami.

veroniq85
17. okt 2016

@boredka ja liek letrozol nepoznam. Ja som uzivala clostil ako aj vacsinu zienok tu. Co sa tyka choroby myslim ze mierne nachladnutie nevadi ale ak by sa to malo zvrtnut napr do nejakej anginy a užívania atb to by uz problem asi bol. Ale ty musis vediet najlepsie ako u teba prebiehaju choroby. Dieťatko by v pripade uspesneho otehotnenia bolo napojene na matkin obehovy sysytem asi az po dvoch tyzdnou od iui. To by si uz asi mala byt zdrava

boredka
17. okt 2016

@wanda52 tak drzim palce nech to vyjde tento krat 🙂)) Ja neviem preco mne dali ine lieky, vsade na forach citam ze kazdy berie clostylbegit a mne dali letrozol - este som tam volala a overovala som si ci mam dobry liek (kedze po precitani letaku som ostala zaskocena ze sa hlavne pouziva pre zeny s rakovinou prsnika ktore uz nemenstruuju). No uvidim v piatok mam ist na UZV a snad mi dorastie nejaky folikul. V pripade ze nedorastie tak IUI nerobia a skusa sa to dalsi mesiac ci? Tebe na ktory den robili ultrazvuk a kedy ti robili IUI? Dakujem

boredka
17. okt 2016

@veroniq85 nastastie nemavam horucky iba mierne zvysenu teplotu a dufam ze z najhorsieho som uz vonku. ATB urcite brat nebudem takze snad bude vsetko ok a budem to moct podstupit. Skusim sa v piatok lekara spytat preco mam ine lieky ako ostatni 🙂 mne na to lekar povedal ze s tym ma dobre vysledky a leakrnicka mi povedala ze to zacali nejak predpisovat v Car. tak neviem, ale divne je za sa nieviem dopatrat k nikomu kto ten liek realne uzival. Citim sa jak pokusny kralik 🙂

veroniq85
17. okt 2016

@boredka tak ja som uzivala od 5 dna do 9. Pritom som citala ze niektore uzivaju od 3 dna. Na kontrolu som isla na 11 den lebo 10 den bola nedela a po ultrazvuku videl lekar dozrety folikul tak mi hned pichli pregnyl a na druhy den cize 12 den som bola na iui. Zvyknem mavat 28 dnove cykly. Ale viem ze je to individualne. Niekomu moze folikul dozret napr aj na 16 den alebo aj neskor. Vtedy je tam viac kontrol. Vsak uvidis pri prvej kontrole ako sa to bude vyvíjať.

wanda52
17. okt 2016

@boredka ja som bola na ultrazvuk 11. deň, v ten istý deň večer sme pichli pregnyl a IUI mi vlastne robili 13 deň, je to individuálne, podľa veľkosti folikula.

wanda52
17. okt 2016

Baby brali ste niektorá aj Estrimax plus duphastone po IUI? Mne estrimax predpísal po ultrazuvukovej kontrole asi kvôli nízkej sliznici a teraz ho mám užívať ďalej a aj duphaston. Mali ste to niektorá takto?

veroniq85
17. okt 2016

@wanda52 ja uzivam teraz progesteron. Ten je vraj na podporu sliznice a aby dobre pracovalo zlte teliesko. Estrimax nepoznam vôbec. A ten duphaston zvyknu dievcata spomínať ale neviem ci sa nedava vtedy ked zena uz potratila aby sa plodik udrzal. Ale nie som si ista

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre