IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

maciatkoe
6. mar 2019

@baldovska22 dakujem 😊, aj ja tebe drzim prsty, aby sa Vam podarilo cim skor babatko 😊

skvarocka
6. mar 2019

@cuttina ahoj. Ja som nikdy nedostala progesteron. Ale vždy som mala bolesti cely týždeň hneď po iui. Ani sediet ani spať. Bola som 2x na hormonach a 2x úplne na prirodno a aj tak bolelo veľmi. Myslíš že keby mi dali progesteron tak by tam bola väčšia šanca že by sa to uchytilo? Písalo sa tu že sa z neho priberá?? Ja som po hormonach dala 7kg po ivf ďalšie 4 hore a 4 roky sa toho neviem zbaviť. Vôbec. Na mna tie hormóny veľmi zle pôsobia 😢

cuttina
7. mar 2019

@skvarocka neviem ti na to poriadne odpovedat. Ja som po prvom IVF vobec nepribrala, po druhom uz ano, ale to som aj rovno otehotnela, takze na konci som mala +31kg. Som pol roka po porode a uz mesiac chudnem a pravidelne cvicim a kila idu dole. Myslela som, ze mi uz ostanu. Vsetko sa da. Ja by som progesteron urcite brala. Ma vela benefitov, ak chcete babo.

petra26111
25. mar 2019

Ahojte dievčata aj my sa chystame v piatok na prvu konzultaciu v nr. Ja som v poriadku manžel ma spolalene a ma jeden semennik kedze mu nasli nador na semenniku museli ho vybrať chcem sa spýtať ako prebieha prva konzultacia dakujem 🙂

mims1520
25. mar 2019

Ahojte dievčatá. Zajtra sa chystáme na druhé iui. Manžel mal zhoršený spermiogram, našťastie sme našli príčinu, bola to protivná ureaplazma 🙂 po vyliečení a antibiotikách sa spermio zázračne opravil 🙂 takmer všetky hodnoty zázračne nadpriemerne. Jedine čo ostalo tesne pod hranicou je morfológia. Prvú iui sme robili len v rámci “zabitia času” kým sme čakali na obmenu novej várky spermií po dobrati antibiotík. Takze tam sme ani nečakali žeby to mohlo klapnut. Ja som našťastie úplne zdravá . Pevne verím, že to klapne. Chcela by som sa opýtať na názor. V car nám nastavili plán, že ak by táto resp aj ďalšia iui nevyšla mame hneď skúsiť IVF, aby sme využili kým sú spermie v poriadku. Sčasti s tým súhlasím, ani mne sa už nechce čakať ďalej a nechcem niečo zanedbať ale zároveň mám pocit že s takýmto dobrým spermio by sme si možno mohli dať viac času aj na prirodzene otehotnenie. IVF je predsa ťažšie na “hlavu aj telo” . Baby, ktorým iui vyšlo, s akými hodnotami spermio ste do toho šli?
Ďakujem za všetky podnetné rady 🙂

mims1520
25. mar 2019

@petra26111 ahoj. My sme šli do CAR až po návšteve urologa a geneticky. Mali sme za sebou hormonálne testy, genetické testy, rozšírený spermiogram plus fragmentáciu, karyotyp, cysticka fibróza. Klasické urologické testy. Cize sme pátrali po príčine zlého spermiogramu. Vy viete kde je problém, cize toho tak veľa asi ani podstupovať nebudete, povenujú sa aj tebe a rovno Vám nastavia nejaký plán. Nás prvé mesiace len všade posielali 😂

petra26111
25. mar 2019

@mims1520 a ako ste dopadli? 🙂 Ďakujem za info

mims1520
25. mar 2019

@petra26111 prave zajtra sa chystáme na druhé iui. Manželovi zistili ureu. Po jej vyliečení sa spermio krásne upravil

theredpoppy
13. apr 2019

Ahojte,prosim vas, dnes sme boli na nasom prvom IUI, ja som mala dost tazke stavy potom (synkopa)...cely den oddychujem/predychavam...pozeram na manzelove spg vysledky a na nete som nasla rozne interpretacie. Viete mi,prosim,niekto k tomuto nieco povedat? KPS 7x10/6, motilita A25%. Velmi velka vdaka 😊

katkaba1
16. apr 2019

@theredpoppy Ahoj, držím silno palce aby Vám IUI vyšlo 🙂 Ja idem dnes na 2. pokus. Dúfam, že už posledný.. Kde Vám IUI robili?

mims1520
16. apr 2019

@katkaba1 držím palce 🙂 ja idem na treti pokus na konci mesiaca. Aj keď reálne to bude len druhý pokus. Prvý sme mali len v rámci čakania či náhodou motyka nevystreli ale so zlým spermio takze to ani nerátam 🙂

theredpoppy
16. apr 2019

@katkaba1 my sme boli v gyn-five v BA. Ja som zo spg bola zmatena, neviem najst ziadne ref.hodnoty a pri iui mi nic k tomu nepovedali... a vtedy mi samozrejme nenapadlo sa spytat. Ale tak mozno lepsie sa v tom nerypat. 😀

katkaba1
16. apr 2019

@mims1520 ďakujem pekne 🙂 tentokrát som robila všetko presne naopak ako minule tak možno motyka vystrelí. A keďže dozreli po stimulke 2 foliky tak ma dnes upozornil na riziko možných dvojičiek..stačilo by jedno ale už keď tak radšej 2 ako nič 😀 My sme mali najpr katastrofa spg, potom 0ks spermii, po liecbe takmer uplne dobry spg..tak snaaaaaaď už😍 akurat mi začali nekonečne 2 tyždne..neznašam to čakanie s neistym koncom..

katkaba1
16. apr 2019

@theredpoppy A vysledky so spg nemate? Či toto maju byť vysledky? My sme to mali trochu inak..rôzne hodnoty a aj ako laik som vedela zo spravy vyčitať. Ale asi ano - neriešiť a veriť ❤ je najlepšie. Ak sa to ma podariť tak sa podari. A ja verim, že ano 😍 raz sa nam to jednoducho podariť musi 😉

katkaba1
16. apr 2019

ešte prosim Ťa - ake stavy si mala? Ako sa to prejavuje? Ja som mala dnes 2. pokus a okrem miernych tlakov v podbrušku som ani nevedela, že nejake IUI sa dnes konalo.

mims1520
16. apr 2019

@katkaba1 haha áno ja som stále mala ťažší ten druhý týždeň. Človek si (ne)chce robiť testy a dúfa že niečo uvidí, totálne si všíma všetko možné na tele a dúfa že sú to príznaky. A potom príde ten deň keď vola sestrička a podľa úvodného tonu “dobrý deň” už presne viete či vyšlo či nie 🙂 prvý krát má neskutočne bolelo brucho ozaj celé dva týždne . Zas pri druhom pokuse som necítila nič akurát prsia takze neviem či mi to robil ten ultrogestan alebo len proste to tak vyšlo. Ja som nemala ziadnu stimuláciu mne lekár veľmi nechcel vystavovat vaječníky keďže chvalabohu umna všetko fici ako má. Ale mala som nutkanie poprosiť ho aby mi niečo dal. Mám pocit že keď sú folikuly dva je tam samozrejme vyssia šanca na úspech

mims1520
16. apr 2019

@theredpoppy aj my sme mali všetky spermiogramy ktoré muž absolvoval na rôznych miestach pekne popísané. Vám ani nevysvetlili tie hodnoty ?

katkaba1
16. apr 2019

@mims1520 Ja som predtým tiež nestimulovala, chcela som "pre istotu" ale odmietol, že to nepotrebujem. Ale keďže som mala mierne pod hranicou progesteron minuly mesiac tak sa rozhodol, že skusime miernu stimulku. 5dni 1x za deň Clostil a včera Pregnyl. Inokedy mam krasny jeden, teraz som mala 2 takže vaječniky sa extra nezaťažili 😉 ja som minule testovala na 12.deň, zdal sa nam tam slabulilinký duch..ale na 14.deň snehobiely. Teraz musim počkať, Pregnyl by vraj ukazal falošne. Na krv som už potom ani nešla.
Ak teraz nič tak už asi IVF, aj keď moc nechcem 😔

mims1520
16. apr 2019

@katkaba1 no mame asi rovnaku situáciu. Minuly mesiac som naozaj mala jedného krásneho ducha na teste. Ale nejak vnútorne som si hovorila, že moje telo mega prežíva či už ovulaciu(brutálne bolesti vaječníkov , hlien) alebo menštruáciu (vsetky príznaky svety) a tehotenstvo by bolo naozaj bez čohokoľvek ? 😂 sla som na krv a volali mi že negaticne takze neviem ci sa somnou test zahral alebo čo 🙂 lekár povedal že skúsime ešte jedno iui a potom by sme skúsili IVF, ale tiež som z toho taká “špatna”. Na jednu stranu nechcem čakať naozaj rok a pól my len čakáme na výsledky, liečime, zas čakáme , ale na druhu to nechcem pushovat. Stále mám v hlave niečo take že tá príroda presne vie ktorá spermia čo oplodni vajíčko, to má byt. Pri IVF ju vyberie embryolog, cize rozhodne ľudsky zásah, aké bude naše dieťa. Nejdem konšpirovat a uznavam že sa mouno len príliš zamýšľam 🙂 naozaj som IVF naklonená len stále dúfam že s spermiogramom ktorý je naozaj dobrý už teraz, mame úplne v pohode šancu prirodzene . Veľa mužov má podľa mna ešte horšie spermiogramy, ako my, ale splodili tým pádom to ani netušia 🙂 nejak som sa rozpísala hah. Jednoducho je to náročná situácia v ktorej by som si nikdy nemyslela že sa ocitnem. Ale zas riešime to, verím že sa aj na nás usmeje šťastie 🙂

katkaba1
16. apr 2019

@mims1520 Presne takto som to mala aj ja. Našťastie sa mi tomu testu moc nechcelo veriť takže to sklamanie bolo aspoň o trošičku menšie. Aj keď drahý nechcel veriť, že test je biely keď 'laska ale ja som to tam videl'..vysvetli chlapovi 🙈
My čakame už 4.rok.. ja mam 29, drahý 40.. ja by som čas mala ale nechcem isť s dedkom na maturutný ples, chapeš 😀 Ja ale tak nejak od začiatku roka citim, že tento rok to pride 😍 mňa pri IVF strašia hormony a injekcie🙈 zle..veeeeelmi zle znašam injekcie. Je mi z nich zle, na odpadnutie, neviem z toho vyrásť.. a presne ako pišeš..všetko je až moc umele na mňa. Ale..ak to inak nepojde tak bejby nam veru vyberie embryolog 🙈

mims1520
16. apr 2019

@katkaba1 haha áno. My sme trosku mladší. Obaja 26 preto má extrémne mrzí že mame takéto patálie. Chvalabohu všetko Liecitelne. Manžel mal zapal, žiadne príznaky len sme nemohli otehotnieť tak sme to začali riešiť. Okrem nervov a kopec kopec peňazí nás to naozaj stalo aj kopec sĺz, frustrácie. Absolvovali sme už asi všetky vyšetrenia sveta . Ale ja verím že bol za tým nejaký vyšší význam. Mne jedine čo zistili že trosku problem s trombofiliou, ak otehotniem musím si pichat injekcie. Cize si hovorím že to možno bolo kvôli tomu celé. Že ak by som otehotnela, potratila nik by to neriešil lebo “ved to sa stáva” a to by som bola už asi inak psychicky dole. A inak injekcie, od malička extrémny strach. Revala som jak dieťa a robila scény pri každom odbere krvi haha. Teraz už take scény nerobím ale panické stavy stále mám. Injekcie mi pichá muž a predchádza tomu hodinová hádka, ja sa spotim, panikarim potom po pichnuti sa uvoľním a vyjde mi slza haha. Sranda že bolest zvládam bezproblemov, mám tetovania piercing. Ale injekciu vidím a panika

katkaba1
17. apr 2019

@mims1520 Ja som na tom vlastne podobne - tetovania mam 3 a v pohodičke ale akonáhle sa jedná o klasickú injekciu tak dovidenia 🙂 držím nám teda prsty - snáď to vyjde 🙂 Mne sa už nechce ďalšie mesiace chodiť po Dr..

katkaba1
17. apr 2019

Dámy, je možné mať OHSS aj po IUI? Stimulovala som od 3DC do 7DC Clostilom tbl denne, narástli mi 2 dominantné foliky..v pondelok Pregnyl, včera absolvované IUI a dnes nafúknuté a značne bolestivé podbruško, neviem sedieť vystretá.. pri 1.IUI bez stimulky som bola úplne v pohode.. dnes 2.deň po 2. IUI je to des a neviem čo sa deje.

mims1520
17. apr 2019

@katkaba1 pána beka. Keďže nejaká stimulácia bola je to možné ale podľa mna máličko pravdepodobne :/ podľa mma sa ohlas dr čím skôr . Držím palce aj ja Vám, verím že to dobre dopadne 🙌🏼

katkaba1
17. apr 2019

@mims1520 Volala som mu, vyzerá to tak, že tam je mierny ohss, kázal vela piť a ak sa zhorší stav mám prísť. Zatiaľ narovnako, pijem ako dúha tak snáď prejde samo do zajtra lebo potom cez sviatky figu vybavím. Akurát som sa zabudla spýtať či môžem Utrogestan aj napriek tomu užívať

mims1520
17. apr 2019

@katkaba1
Ale ohss pri dvoch folikuloch je teda riadne vzácne . Hadam bude dobre 🙂 vieš čo podľa mna mu ešte cinkni, mám taký pocit že ho bude treba vysadiť

katkaba1
17. apr 2019

@mims1520 Mne sa to tiež akosi nezdá.. mám skôr pocit ako keby sa mi vaječníky zbláznili. Ale teda tlaky mám poriadne.. nič takéto nepoznám, neviem čím to je ale tak snáď mi to možnú úspešnosť IUI nejak neznižuje

theredpoppy
19. apr 2019

@katkaba1 no predtym spg klasicke sme mali a rozumeli sme im, toto boli informacie o prepratych spermiach pred iui...a tie stavy, uz pocas toho "vstreku" som dostala slaby krc,ale myslela som,ze to prejde a tak som rychlo trielila s manzelom do auta,ze sa nachvilku schulim a prejde to. No,trvalo to asi pol hodinu, krce velmi silne,zacali mi brniet ruky,nohy,pery, zahmlene videnie,hucanie v usoc,zavraty,na zvracanie, tak nohy vylozene na palubovke a predychavala...raz sa mi to stalo (i ked z uplne inej priciny),tak som mala nejake strategie a vedela som,ze to musim len predychat a ustat...ale zazitok teda strasny...musim sa najblizsie popytat na to

megan777
20. apr 2019

Ja som teda dievcence po IUI nic take nemala mne to robili v helios Martin a super,to prvy krat pocujem a kde Vam to robili?Ja som dnes 28tyzden tehotna po IUI na prvy krat to vyslo a chlapcek.Drzim palce kocky,viem ake je to tazke ,nam to priridzene neslo. 4roky.

mims1520
20. apr 2019

@megan777 wow gratulujem 🙂 som
Veľmi rada Ze to niekomu vyšlo 🙂 a mali ste nejaký zdravotny zadrhel že to nešlo prirodzene ? Alebo ste úplne top zdraví 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre