IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

mims1520
25. apr 2019

@annnnie19 jasne ale
To máš určite pravdu 🙂 ja si to tak nejak v hlavičke skladám. Rozhodne to beriem lepšie ako na začiatku keď dostaneš taku správu. To najprv len spracovavas. Teraz to beriem omnoho menej tragicky 🙂 sme mladi určite sa podarí

megan777
25. apr 2019

@annnnie19 super a ste teraz tehotna? co cakate po IUI ja chlapceka.

annnnie19
25. apr 2019

@megan777 ja ešte neviem😀 včera mi len potvrdili tehotenstvo tak sa teším aj trocha bojím aby prešlo tých prvých 13 týždňov. A vy ste v ktorom tt?

annnnie19
25. apr 2019

@mims1520 presne, napríklad ja som mala vyhliadnutu poznavacku do talianska na leto. A mam zaplatený víkend v Londýne. A určite sa podarí výsledky nemáte take zle aby to tak alebo tak nešlo 🤞😊

mims1520
25. apr 2019

@annnnie19 stále si hovorím že na babo stačí jedna 😂 a my ich mame milióny 😂 verím že budeš tak ako hovoríš 🙂

annnnie19
25. apr 2019

@mims1520 určite, a tento rok je zevraj strašne priaznivý plodeniu deti tak nie je dôvod aby to nevyšlo aj nám 😀

megan777
26. apr 2019

@annnnie19 aha tak blahozelam,ja som uz 29tyzden.

theredpoppy
26. apr 2019

Ahojte. Má zmysel ísť do centra na krv, keď je 13dpo (dnes) domáci test negatívny? Tento mesiac som podstúpila prvé IUI, na krv by som išla až v utorok. Ďakujem 😊

mims1520
26. apr 2019

@theredpoppy určite to má zmysel. Poznám baby ktorým
Napriek negatívnemu domácemu testu volali z kliniky s dobrými správami 🙂

marionen
26. apr 2019

ja uvidím hlavne kedy dostanem menzes a skúsime ďalšie IUI, ale tentokrát si v práci nezoberiem dovolenku a nebudem "chodiť po špičkách", ak náhodou...pokúsim sa na to až tak nemyslieť...

theredpoppy
26. apr 2019

@mims1520
Ďakujem,ja som taký realista,veľmi sa nechcem premotivovať,aby ma to potom "nečakane" neovalilo,tie negatívne správy 😀 po MS zatiaľ ani stopy,ale beriem progestanelle,tak ani neviem,či ich vôbec dostať môžem bez toho,aby som ich teraz vysadila...hmm

mims1520
26. apr 2019

@marionen tak presne treba 🙂 ja dnes idem s kamoskou na vínko pokecať trosku babsky. Predtým by som sedela akurát tak doma s ananasovou stavou :D

mims1520
26. apr 2019

@theredpoppy dostať môžeš, ale viem že krvacanie by to malo oddialiť. Jasne ono treba veriť ale zas byt pripravený na všetky alternatívy . Ale určite chod možno ti to spraví take prekvapko že sama nebudeš ani veriť

katkaba1
27. apr 2019

Tak dámy, u mňa znova sklamanie.. dnes 11.deň od IUI (12 dni vrátane) a spoľahlivy Mamatest 10 biely ako sneh..😔 znova mám zlomené srdce.. asi dáme chvilu pauzu😔

mims1520
27. apr 2019

@katkaba1 aaaaaaale ved je to možno ešte skoro... netreba skladať zbrane 🙂

mims1520
27. apr 2019

Ja kebyže nemám
Informáciu z minulého mesiaca že hcg bolo negatívne tak si myslím že som 100% v tom. Čo moje telo stvára je totálne odveci tento mesiac. Stavy počas dňa take že má chytí taká únava že mám pocit že odstaviť auto na diaľnici a pospať na krajnici bude top nápad, lebo domov proste nedojdem. Prsia naliate ( od ovitrelle urcite),
Bolesti v pod brusku (po iui total normálne). Všetko si viem odôvodniť, ale cítim sa totálne KO.

maciatkoe
27. apr 2019

Podla mna, ak je 11 DPO IUI test biely, ani naznak ducha, 99% to bohuzial nevyslo. To 1 % nechavam pre vynimocny pripad, ktory sa stava ojedinele, ze test ukaze neskor. Ale treba bojovat dalej, a skusat dalsie IUI.

megan777
27. apr 2019

@mims1520 drzim palce nech sa to uchyti,podari.

megan777
27. apr 2019

@maciatkoe ja som mala na 10dpo po IUI este slabu pregnylovu ciarku,na 11den biely test a na 13den po IUI slabu ciarku ktora potom stale silnela.

megan777
27. apr 2019

@megan777
@maciatkoe a dnes taham 30tyzden

maciatkoe
27. apr 2019

@megan777 10 DPO IUI si uz mala slabu tehotensku ciarku, a nie pregnylovu. 11 DPO IUI si zrejme pred testom viac pila, a potom uz sa HCG zvysovalo a ciarka tmavla 😊. 11 DPO IUI uz vidiet ciarku, to je moj nazor 😊. Ked nam prve IUI vyslo (bohuzial v 9 tyzdni potrat, ale zo zaciatku sa vyvijalo spravne, v 6 tyzdni aj srdiecko bilo atd.) Tak 11 DPO IUI bolo vidiet slabu druhu ciarku pekne 😊. Aj ked hodis do google 11 DPO IUI test, tak ti vyhodi fotky testov kde vidiet slabe druhe ciarky 😊. Ale kazda z nas moze mat iny nazor 😊. Ja mam taky podla vlastnej skusenosti, plus podla citani roznych diskusii, plus podla fotiek z googla 😊.

katkaba1
27. apr 2019

@mims1520 Nie, nie..ja som ťažky realista, je to negativne.. nevyšlo to. Pritom za tie takmer 4 roky som to znašala 1.krat uplne v pohode, bola som si ista že tym pohodovy pristupom sa to teraz určite podari.. Ostala som taka zaskočena po tom bielom teste..pritom už som ich videla dosť.. citim sa z toho unavena strašne.. psychicky a po poslednom pol roku asi aj fyzicky už.. nateraz davam pauzu, potrebujem nabrať nový 'drive'😔
Ale Vám všetkym držim silno palce ❤

maciatkoe
27. apr 2019

@katkaba1 a preco nejdes hned v dalsom cykle na nove IUI? Ja ak to nevyjde teraz, pojdem na dalsie IUI 😊

mims1520
27. apr 2019

@maciatkoe každému stúpa to hcg inak. Takze sa to podľa mna nedá zovšeobecniť. Ja som čítala veľa príspevkov dievčat, ktoré mali test negatívny a keď im volali z caru, že sú tehotné tak ani neverili. Je to samozrejme skôr výnimka 🙂

katkaba1
27. apr 2019

@maciatkoe Toto bolo naše 2.IUI. Pred úkonom nám povedali, že ak to nevyjde máme ist rovno na ivf, že ďalšie už strata času. Partner má spermie len dočasne vďaka liekom, ktore ale nemôže dlhodobo uživať..
Na IvF sa ešte necitim.. na dalšie Iui teraz tiež nie. Uvidime po lete ako na tom budem. My to riešime už 4 roky s tym, že spermie mame od začiatku januara tohoto roku.
Držim palce aby vam to vyšlo❤

mims1520
27. apr 2019

@katkaba1 ja som na seba taktiež mega realista a za druhých naopak o to viac verím, že im to vyšlo 🙂 ten impulz príde ... určite. A vy do IVF ísť nechcete? Či nemáte zatiaľ dôvod ?

mims1520
27. apr 2019

@katkaba1 aha už čítam čo si písala o tom ivf. Inak nám ešte geneticka doporučila, že ak sa spermio nezlepší (chvalabohu zlepšil sa) môže sa spraviť test či je manžel vhodný kandidát na hormonálnu liečbu. Ako názov strašný ale v skutočnosti sú to len injekcie s maličkou dávkou proteínu ktorá by mala rapídne vylepšiť spermiogram. Naša lekárka hovorila že ona by to nechala ako poslednú možnosť(geneticka to chcela hneď). Takze mouno ak nechcete IVF mohli by ste sa informovať o tomto

katkaba1
27. apr 2019

@mims1520 Nas chceli na IVf poslat hned v januari..ja som si vydupala prv IUI predsa je to menši zasah. Ale asi som zbytočne tvrdohlava a tie potvorky, aj ked nejake su teraz, to proste same nezvladnu.
Na IVF sme sa dohodli ak sa toto nepodari.. ale teraz nechcem, nie som na tie ihly este pripravena. Dam si pauzu, leto si chcem v 'pokoji' užit bez sklamani. Ale Tebe sa to určite podari 😊

katkaba1
27. apr 2019

@mims1520 My sme hormonalnu liečbu riešili s endokrinologickou, ona mu nasadila pokusne hormonalnu liečbu ktora mu zabrala ale zaberie vzdy len na obmedzeny cas. Teraz zrovna berie 2 'cyklus'. Po prvom nam vydrzali spermie cca 4-5 tyzdnov a vlastne kazdym dnom sa pocet aj kvalita znizuje...nic moc, vydrzia jeden cyklus a lieky berie 2,5 mesiaca.
Takze teraz si da pauzu aj on lebo je to zataz aj pre neho. Mrazit zatial nedame, chceme 'cerstve' a tie najsilnejsie.

mims1520
27. apr 2019

@katkaba1 jasneeee rozumiem. Ja mám názor asi taký, . Ja som s IVF okej, ale zas stotožnena s tým na 120% niesom sa musím priznať. Nie konkrétne s IVF procedúrou, tu verím že zvládnem, ale skôr s tým, že sa to nepodarí prirodzene nejak samo resp s menšou pomocou lekárov. Stále som tak nejak verila. Nechcem strácať čas, na druhu stranu to nechcem hrotit. Zas si hovorím že IVF je zásah, ale momentálne je medicína už na takej úrovni že aj to IVF vie prebehnúť elegantne a bezprobelmov 🙂 a musím sa ešte priznať že som si robila často srandu z modrého kona. Ale pokecať s niekym, kto je na rovnakej lodi, je naozaj nápomocné

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre