IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

luthien118
16. máj 2019

@mims1520 necitala som celu konverzaciu, tak neviem realie, ale citala som na viacerych miestach, ze pocas prvych mesiacov tehotenstva zena este moze dostat MS - dokonca az trikrat. a vzdy takato tehotenska MS byva slabsia a kratsie trvajuca ako zvycajne. cize mozno ani nie je take zbytocne robit test ;)

mims1520
16. máj 2019

No dievčatá zobrali mi krv, sestrička má zdrbala že kludne môžem byt tehotná že som nemala vysadzovat ultrogestan :D upokojila som ju že určite niesom a že mech mi zajtra ani nevolá s výsledkami :D tak sme sa tam smiali, že od teraz mi bude volať len s pozitívnymi správami. Rozprávali sme s mudr hlinstakom asi 45 minút , naozaj som mega rada zaňho. On nám všetko kreslil, vysvetľoval, čo sa týka IVF takze si som istá že sme v dobrých rukách. On hovoril že pokial je bábätko priorita, riešme to, že sme mladi relatívne zdraví že nevidí dôvod prečo tej prírode trosku nepomoct. Lebo ja som sa ho pýtala na rizika atd tak všetko nám kreslil, že tá stimulácia v mojom prípade bude kratučká lebo mám dobrú tvorbu folikulov a som zdravá atd. Časť vajíčok by nechal splynúť metódou IVF čiže prirodzene a druhu časť icsi. Použil by aj macs keďže manželovi tam môžu šarapatit ešte leukocyty. Tak ako ja nemôžem cítiť pochybnosť alebo strach či už zo strany lekára alebo muža inak to budem zvládať ťažšie, ale keď mám takýto dobrý team okolo seba ako je môj muž a hlinstak tak sa neobávam 🙂 robil mi aj sono a na ľavom vajecniku sa zjavila dvojkomorova cysta. Ktorá zrejme zadržala menštruáciu preto bola len jednodňová. Ale keďže som u nich na prehliadke pomaly každý týždeň a nikdy tam nič take nebolo hovoril že si je takmer istý že sa to rozpustí samo, že take útvary sa niekedy vytvoria. Tak som mu hovorila že radšej ako dvojkomorova cysta beriem dvojičky, a že najbližšie nechcem fotku cysty ale už bábätka 🙂 spomínal ešte že som jedinečný prípad ženy , ktorá má ukazovateľ PCOS, norma je 3 ja mám 5, ale že syndróm nemá. Zvláštne haha že niečo máš a nemáš zároveň. Lebo testosterón aj osttne hodnoty mám absolútne ideálne (co ženy s pcos nemajú) taktiež ovulujem menstruuujem absolútne na deň presne. Takze hovoril že som jedna z tých výnimiek ktoré majú ukazovateľ ale zároveň nie syndróm. Jedine čo vnímam ja sú dlhé cykly, ktoré sú teda presne preto. Pýtala som sa či sa to vekom zhoršuje, on že nie že to je ustálené. Takze odchádzam pozitívna a pripravená do boja 🙂

marionen
16. máj 2019

@mims1520 tak super! 🙂 takže už sa pomaly chystáte na IVF... nás to čaká tak do dvoch týždňov...ešte čakám na výsledky druhého IUI, čo absolútne nedúfam v nič...zaujímavé, že minulý cyklus som mala hrozné bolesti na menzes, bolesti pŕs a teraz vôbec nič...to telo si robí čo chce... každopádne to vyzerá tak, že IVF ideme riešiť takmer v rovnakom čase, tak som zvedavá na tvoje pocity a dojmy 😀 a držííím veľmi palce

mims1520
16. máj 2019

@marionen ďakujem 🙂 držíme veľmi palce aj my! Vieš čo hej, už to beriem tak že super sme o krok bližšie k bábätku a nie tak že ježiš maria umele oplodnenie strašiak. Ten doki má fakt taký špecificko sympaticky prejav že človek má pocit že sa mu nemôže nič stat haha. Ja som zvedavá ako všetko zvládnem či ten odber a stimulácia budú v poriadku ale nastavujem sa tak že budú 🙂 verím že si budeme vymieňať dojmy keďže ako hovoríš čaka nás to b rovnakom case 🙂 z modrého koná som sa smiala niekedy (veď, kto by sa nepousmial pri príspevkoch “meska my menstruacyja mosem podľa vas čakať babetko?” :D) ale keď to človek berie so zdravým rozumom tak tu vie skutočne nájsť podporu a pomoc.

marionen
16. máj 2019

@mims1520 joooj, tiež som sa na modrom koňovi smiala..aj sa smejem nad takými príspevkami ako hovoríš, ale toto mi príde ako debata, ktorá má hlavu a pätu...len si predávame skúsenosti..je jasné, že u každého môže byť problém v niečom inom, tak to treba aj brať...ale nájdeš tu ľudí, čo ti poprajú, lebo prechádzajú niečím podobným... inak niektoré príspevky sa ozaj nedajú čítať...rozum sa mi pozastavuje, ale netýka sa to tejto skupiny 😀 tak daj vedieť, kedy začínaš naplno..stimulácia a tak...podávali ste už aj nejakú žiadosť na poisťovňu, či aký je postup?

mims1520
16. máj 2019

@marionen nie nie zatiaľ nie. Prídem sa ukázať v druhej polke cyklu, ako to vyzerá.
Tusim 31 mája mám termín .a Predpokladám že ak bude všetko okej, dostanem menštruáciu a prvý deň menštruácie sa začína stimulovať . Predpokladám, že mi presný postup vysvetli zas na ďalšej kontrole 🙂

marionen
16. máj 2019

@mims1520 aha, takže takto to funguje... takže aj ja budem ešte mesiac čakať a potom stimulácia...aj som si myslela..ale aspoň si vaječníky trochu odpočinú po tom clostilbegyte..

mims1520
16. máj 2019

@marionen ty si stimulovala aj pred iui? Ja som mala úplne naturálny cyklus takze ja nemusím ani oddychovať :D inak skúsila si testovať teraz po iui?

marionen
16. máj 2019

@mims1520 hej ja som musela byť stimulovaná, lebo mám PCO a anovulačné cykly, prvý mesiac som mala jeden folikul, druhý 3, ale ovulovali 2 a teraz to vyzeralo na 1 a 3 menšie..vôbec netestujem, lebo si nemyslím, že je tu šanca...vôbec s tým ani nerátam 😀

mims1520
16. máj 2019

@marionen noooo mohla si skúsiť 🙂 mna osobne by síce veľmi prekvapilo keby mi zajtra volali s pozitívnymi výsledkami :D najmä by to už lekár videl si myslím aspoň náznak

marionen
16. máj 2019

@mims1520 ale u mňa je aj tak ešte skoro...IUI bola 11. robená..kontrola je až 27.
už asi kašlem na to..buď to bude, alebo nie... 🙂 nič by mi ale ešte test neukázal...

mims1520
16. máj 2019

@marionen jaj taaaak áno tak to je ešte dosť skoro

kofeinka
17. máj 2019

Baby ked citam ti vase skratky a cisla som uplne mimo temu :D ja 22 idem teraz na pokec s dr. Kedze Tazberikova uz tam nie je rozhodla som sa napriek jej odporucaniu ist k dr. Drabekovi. Len z toho dovodu, ze pracuje castejsie v tyzdni. Netusim co mi povie, netusim ci som si vybrala dobre. Ale uz tak tazko vsetko nesem, robotu, do toho toto a vsetko okolo mna, ze mi je to jedno? Nechcem vas negovat :( vsetky to mame tazke... myslim na vas a piste dobre spravy... tie nas drzia pri viere v dobre konce 🥰

ronaldoboss
17. máj 2019

@kofeinka ahoj.ja chodim vo feryicentre v btatislave .a ty gde chodiš?ak sa smiem spytat aky mate problem?moj muž ma azoospermiu tak ma čaka ivf z darcovskimi.je naozaj tažke pre každeho znas.

regina24
18. máj 2019

@ronaldoboss ahojte aj ja čakám na ivf darcovskeho koľko mesiacov už čakáte ak sa môžem spitat lebo ja som stále taká nedočkava a je to už 2mesiace a stále čakám.
Ďakujem za info

mims1520
18. máj 2019

@kofeinka kludne sa pýtaj, ak budeš čokoľvek potrebovať. Drabek je fajn určite ti všetko trpezlivo vysvetli. Ja som bola tiež u tazberikovej ktorá je super ale keďže tam skončila ona sama nás prehodila k hlinstakovi. A ten je perfektný. Veľmi mi sadol

ronaldoboss
18. máj 2019

@regina24 ja čakam len na genetiku a potom idem nato keby som mala geneticke vyšetrenie tak by som mohla ist nato hned.ale na darcovske spermie ne treba čakat .treba absolvovat všetki višetrenia potrebne.a prečo čakaš 2 mesiace?aky mate problem tiež azoospermia?

kofeinka
19. máj 2019

@ronaldoboss ahoj no my chodime do repromedica a problem? Uz ani nevieme. Raz to poli moje hormony, potom zly spermiogram. Potom vraj je uz dobry. Obcas mam dojem ze nas chcu niekam nasmerovat a dostavame taketo info aby to tak vypadalo. Ale chcem verit, ze robia najlepsie ako vedia a ze nas netahaju za nos 🙂

kofeinka
19. máj 2019

@mims1520 aj nas posielala ku nemu. Ale nieco mi hovorilo a aj muz sa tak sam rozhodol ked som mu ukazala foto dr. Ze ku ktoremu chce chodit a on ze Drabek. Tak som sa preobiednala a teraz v stredu idem na skec. Uz potrebujem nieco. Novu nadej 🙂

mims1520
20. máj 2019

@kofeinka no ja napríklad nemám dobrú skúsenosť s drabekom. Ale uvidis, možno tebe sadne. Inak s tým nasmerovanim klientov zo strany centier je to asi tak. My sme šli ku geneticke, zaplatili si mega rozšírený spermiogram. 2x. Jeden krát, potom muž bral doplnky,
Tak kontrolný spermio. Oba spermiogramy boli 3x lepšie u geneticky než v centre. Ten posledný bol dokonca výborný. Hodnoty ako víno, asi 3x vyššie ako je hranična hodnota, o 3 dni nato sme šli do car. Výsledky? Všetky hodnoty pod hraničnou hodnotou. Tesne ale boli. Cize za 3 dni mu zmizli spermie ? Na ml ich mal u geneticky tusim 39mil a v centre 14. Ja som skoro spadla z tej stoličky. Ja chápem že sa to stále mení ten spermio ale zas v priebehu 3 dni pri dodrziavani abstinencie a všetkého? Ten prvý spermio to iste. U geneticky 15mil v car 5mil. Hneď sme volali genetické že čo to má znamenať. Ona nám len naznačila že car má iné metódy spracovania spermi a že veľmi záleží natom, kto ich spracováva. Takze nám naznačila že V Car-e asi taký precízny niesu, alebo im toto horšie spracovanie až tak nevadí keďže pre nich lepšie, keďže môžu odporučiť hneď procedúry ktoré niesu lacné

mouse14
20. máj 2019

@mims1520 je to o biznise, aj nas tlacili do umeleho hned...

mims1520
20. máj 2019

@mouse14 naši síce netlačili, chvalabohu. Ale zas ... smerujú nás tam. Mne tie čísla jednoducho nesedia. Že geneticka u ktorej zaplatíš jednorazovo a v podstate od teba nič iné nechce ti dá výsledky ktoré sú fakt super, a klinika ktorá od teba “bude chcieť” drahé procedúry, ti Dá vždy výsledky 3x horšie. Nerozumiem tomu 🙂 ale bohužiaľ pravdy sa človek asi nedopatra. Jedine že otehotnie človek prirodzene tak im môže prísť vyplaziť jazyk akurát tak 🙂

kofeinka
20. máj 2019

@mims1520 no ja som bola u dr. Tazberikovej. Po dvoch neuspesnych iui sme si dali prestavku lebo sme neboli na isto ci chceme ivf. Ked sme sa rozhodli ze to skusime Tazberikova povedala ze odchadza a ze mi urcite odporuca Hlistaka. Ku tom som bola aj objednana ale musela som stretnutie zrusit a ked som sa chcela preobjednat zistila som ze robi len dva dni v tyzdni. Do toho moj muz ktory si samovolne zvolil drabeka a este recenzie co sa tu pise. Tak som to citila. Mne osobne na pohlad nepride ( neviem to nazvat ) ale tak ja uz neviem. Uvidim v stredu co nam povie a rozhodnem sa.

kofeinka
20. máj 2019

A spermiogram? O tom by som mohla tiez pisat. Genetika ukazala perfektne ukazkove vysledky a bam prideme do car a ze uplne na prd cele. Ja uz fakt neviem. Ale hovorim si ked to neskusime budeme si to vycitat.

mims1520
20. máj 2019

@kofeinka vieš čo takto sme to mali aj my. Že už keď sme sa rozhodovali že čo ďalej ona odisla. Sľúbila síce že ostane ako konzultantka, ale tak neviem je mi blbe jej vyvolávať keď tam uz nieje. Hlinstak je 3 dni do týždňa a 2 vo falcu. Ale určite budete spokojní aj s drabekom. Vo všeobecnosti je repromedica veľmi milé centrum si myslím. Menšie preto nás neberú ako na pase. Ale zas stále je to business 🙂

kofeinka
21. máj 2019

@mims1520 a v akom stadiu si teraz ty? Ja zajtra idem konzultovat. Som ako ma ihlach co povie, aky bude postup a ci budem mat cas to riesit, pri tej mojej robote 🙈 a ci zase budem na nieco cakat. Toto cakanie ma nici.

mims1520
21. máj 2019

@kofeinka my sme to začali riešiť minuly október a tiež od vtedy prakticky len čakáme :D my sme v štádiu že idem druhu polovicu cyklu na kontrolu tam sa dr pozrie či je všetko v poriadku a navrhne stimuláciu. Potom predpokladám že sa počká na menštruáciu a ideme nato

mims1520
21. máj 2019

@kofeinka dobre to dopadne neboj! V Repromedice je každý milý sympaticky a venujú sa tak ako len môžu 🙂 dobre to dopadne. A al budeš môcť informuj má budem zvedavá

kofeinka
21. máj 2019

@mims1520 jasne ze budem informovat. A dakujem si zlata. Mila podpora 🥰

katkaba1
22. máj 2019

Čaute kočky 🙂 Trochu som sa odmlčala lebo v práci mám rušno, stále s niekam a s niečím ponáhľam a aj tak mám pocit, že nič nestíham..ešte to počasie, cítim sa totálne vyflusnutá.. Občas, teda v poslednej dobe dosť často rozmýšlam ako celý ten proces s otehotnením skĺbim s prácou 😕 V piatok si ideme do RM pre výsledky a snáď nám už aj povie bližšie čo ďalej.. chcem sa už pohnúť z miesta.. a hlavne, nemôžem si dovoliť každý týždeń chýbať z práce.. kopí sa mi práca, nestíham..zle, zle, zle😒
Kofeinka - budem vám silno držať palce, neboj nič, dobre to všetko dopadne, raz sa aj na nás musí usmiať šťastíčko 🙂
mims1520 - aj Tebe držím palce, o mesiac už možno bude fazuľka😍 aj keď, mrzí ma to IUI... ja som verila do poslednej chvílky. Nevadííí... na dobré sa čaká 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre