IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fomarik
9. apr 2011

@kaaaty zlatinko, áno v rámci toho ti spriechodnia aj prípadné nepriechodné vajvňcovody. ja som mala nepriechodný ľavý a ani som o tom nevedela. Mne robili ten driling - ja som mala na vaječníkoch tvrdé puzdro, z ktorých s aťažko uvolnovali vajká, tak im troška dopomohli 😉 , okrem toho odstránili zrasty po predchádzajucej operácii no a ten vajcovod spriechodnili. Po tej laparke som nabrala druhý dych.... bola som si istá, že už s ato musí podariť. V ten den zákroku som šla aj domov. Ráno mi to urobili, a večer, ked mi dali von drény, ktoré odsávali hlien a krv som šla pekne domkov. O týžden šli von štichy... to bolo asi najhoršie 😖 .
Mojka, nič tým nepokazíš, aspon si budeš istá, že si bud v poriadku, alebo ti jednou cestou urobia to, čo budeš potrebovať- takže ti urobia taku gynekologicku STK-áčku 😉

fomarik
9. apr 2011

@timona oni v labáku nevyberajú tie najlepšie, ale ich prečisťujú od sekrétu, ktorý je na nich, aby mali lepšiu a rýchlejšiu pohyblivosť. neboj, po ich spracovaní nestrácajú na svojej kvalite 😉

tinasc
9. apr 2011

@dzuli08 mne to bolo tiež tak vysvetlené, že keby bol vajcovod nepriechodný tak je lepšie ho odstrániť, lebo by sa nemuselo vydariť prípadné ivf... a ozaj tá informácie, že častá narkóza nie je zdravá, ja som bola prednedávnom na laparke a ak si začnem stimulku na ivf, tak za chvíľku pôjdem na odber vajíčok zase v narkóze 😒

fomarik
9. apr 2011

@kaaaty ešte som zabudla...mne laparku robili na 6DC. Predoperačné by ti mal urobiť internista. Ale ešte skor ako k nemu pojdeš, musí ťa gyndoš poslať na RTG plúc a musíš mať vyhodnotenu snímku. Aspon u mna to tak bolo, možno v iných mestách je to inak.

hope2011
9. apr 2011

@jalanecek ahaaa, tak si budete poriadne chybat....ja byt bez mojej lasky co i len tyzden, tak by som mala normalne abstinencne priznaky🙂 ale budete si aspon poriadne vzacny...ja uz od dnes mam MS, take bolesti ake som si prezila, tak to tu uz davno neboli.....ach, jaaaj

hope2011
9. apr 2011

@jonnie ahoj, mne sice prve IUI nevyslo, ale tebe moc, moc, moc drzim palce, nech sa pridas k tym uspesnym....🙂

hope2011
9. apr 2011

@oknosmas ahoj, tak drzim palce pri dalsom IUI....nam to prve nevyslo, tak sme z toho dost smutni, ale ideme dalej a hned tento mesiac absolvujeme dalsie....inak mna tiez IUI nebolelo a to mi dr povedal, ze kedze mam otocenu maternicu, ze mozno bude potrebne prichytit krcok kliestikmi, tak mi az zle prislo, ale on to tak vedel zaviest, ze to nebolo potrebne a pekne sa mi tam dostal aj bez kliestov.....ak sa smiem opytat ako dlho sa snazite a aky mate problem???? este raz, moc, moc drzim palce🙂

zuzanka7834
9. apr 2011

Baby ja Vas nestiham citat, kurnik, som skoro 10 stran pozadu ale mam problem 😕 Prave som bola cikat a na papieri bola krv, jasnocervena a voda v mise bola tiez cervena, takze to nebolo len take spinenie, IUI bola v stredu, takze som 3. den po ☹ Stalo sa Vam to niektorej? Cely den mam intimku kvoli Utrosu ale ta je cista (teda, okrem rozpusteneho Utrogestanu). Velmi sa bojim ☹ Napiste mi prosim, ak ste o tom niektora poculi... Dakujem 😢

zuzana151
9. apr 2011

@fomarik Ahojky no ved ja sa len toho bojim aby bolo vsetko v poriadku...strasne sa bojim ze vsetky tie mnozstva liekov a hormonov aby nemalo nejaky vplyv na babenko ☹ ani sa este nechcem moc tesit fakt sa bojim...kedy vlastne by som mala absolvovat nejake prve vysetrenia? lebo zatial mi len povedali ze cca o 2 tyzdne mam ist na ultrazvuk

tinasc
9. apr 2011

@zuzanka7834 rada by som ťa upokojila, ale toto sa mi nikdy nestalo... dúfam, že to nie je nič vážne a všetko bude v poriadku...

andy175
9. apr 2011

Ahojte babenky! chcem sa Vás spýtať, či sa Vám po vysadení utrogestanu zmenila menštruácia. lebo ja po prvom neúspešnom IUI som utrogestan vysadila dostala som asi na 6. deň MS a krvácanie bolo také silné ako inokedy. Noteraz po druhom neúspešnom mam len take akoby silné špinenie, bola tam na začiatku asi prvý deň krv ale potom len silné hnedé špinenie. tak teraz neviem či mam pred MS alebo toto je moja MS. ja som z toho zmätená!!! 😖

kaaaty
9. apr 2011

@fomarik dakujem idem do toho som rozhodnuta, v pondelok sa dohodnem s dr., dam si to robit v centre tiez cez jednodnovu chirurgiu....a budem vediet na com som...
Ale chcela by som pockat az na dalsi cyklus bo dnes som uz 3dc a este na to nic nemam, a mne hovorila ze by mi urobila po laparke hned aj IUI a tento mesiac su tam aj sviatky...dr nerobi v centre kazdy den.... a na sviadky sme chceli niekam vypadnut....

zuzanka7834
9. apr 2011

@tinasc prave som dovolala s Krajkovicom, povedal, ze mam dat kludovy rezim a utrogestan jest, nie vkladat, ale nic viac, iba ak to bude zajtra pretrvavat mam zavolat 😒 Vobec mi nepovedal, co by to mohlo byt a dost rychlo ma zrusil, ale na druhej strane ho chapem - otravujem ho v sobotu vecer, ktovie co robil ☹

zuzanka7834
9. apr 2011

@andy175 po prvom iui som mala ms kratsiu a bez spinenie, ta dalsia mrcha po druhom iui bola silna a velmi ma bolelo cele brucho, bolo mi zle - ale to som bola po spontannom potrate, takze asi preto 😒

zuzanka7834
9. apr 2011

@zuzana151 potichucky gratulujem... konecne niekto prelomil lady, nech sa Ti podari dotiahnut to do stastneho konca 😵 😵 😵

kaaaty
9. apr 2011

@zuzana151 ahoj je prirozene ze sa bojis...to asi kazda za budeme takto obavat....ale musis mysliet pozitivne, neboj vsetko je ok ver tomu...

kaaaty
9. apr 2011

@zuzanka7834 ahoj ja som mala take krvave spinenie v den IUI teda po zakroku, ale dr povedala ze je to ok vraj to je len nejaka mala ranka tam...dalsie dni uz bolo ok... a nemohlo to byt u teba zahniezdovanie ale to je asi skoro...

zuzanka7834
9. apr 2011

@kaaaty podla mna aj zahniezdovanie by bolo iba spinenie, toto bola jasna cervena krv 😔

zuzanka7834
9. apr 2011

babulky idem si lahnut, doky povedal kludovy rezim, tak ho posluchnem, uz som aj zehlenie odlozila... 😕 Myslite na mna, nech to prejde a nech je vsetko v poriadku 😔 Ď.

tinasc
9. apr 2011

@zuzanka7834 no tak oddychuj koľko sa dá 🙂

dzuli08
9. apr 2011

@zuzanka7834 Moje ja som mala pri uhniezďovaní špinenie, ale to bola len taká červeno-hnedá machuľa za deň a trvalo to asi 5 dní.
Neviem čo to môže byť, nenašla si niečo na internete?

dzuli08
9. apr 2011

@tinasc No to teda teraz neviem, ale možno pri výbere vajíčok je to len taká slabá narkózka 😀 . A neboj, všetko zvládneš. Môj 7 ročný sused podstúpil za rok 7 operácií a nič sa mu nestalo. 😅

fomarik
10. apr 2011

@zuzanka7834 zuzanka moja, vobec netuším, z čoho si mohla krvácať. Možnože že si vklaldala ten utroš ako ti povedal Krajko, ale ked si pred tým s tým nemala žiadne problémy...... Inak ja som pri 3IUI tiež papala utroš 3x1, tak možno ti to práve teraz vyjde na 100%. Až po odbere krvi som začala znovu vkladať. A ešte ma napadlo... nemože to byť z otho, že ti nejako podráždili krčok pri tom zákroku? Ja som tiež krvácala ale ešte v ten den, ved to mi Krajko musel dať aj vložku 😖 . Vtedy mi sám povedal že mám očakávať, že budem krvácať: No v každom prípade, nech to nie je nič vážne a nech je to práve naopak, dobrý signál toho, že všetko ide podľa plánu. 😉

@andy175 mne sa po utrogestane mrcha skrátila na tri dni. Jeden den špinenie, dva dni slabé krvácanie, ale fakt slabé. bola som s tým spokojná. A nemala som žiadne bolesti. Po vysadení som vždy mrchu dostala na tretí až štvrtý den. ty si teraz v ktorm dni DC? Teda kolký den po vysadení utrošu? 😉

fomarik
10. apr 2011

@kaaaty tak tento mesiac daj tomu zelenú, s drahým niekam vypadnite a až potom začni riešiť formality okolo laparky. Aj ti dobre padne, ked vyventiluješ hlávku 😉 to čakanie u lekárov je nekonečné 😖 😠 , takže si daj pauzičku aby si bola na další cyklus pripravená, nielen s predoperačným ale aj psychicky. No ale ešte uvidíme, čo ti v pondelok povie tvoj lekár. 🙂

fomarik
10. apr 2011

@oknosmas no teda! To ti už akým sposobom vkladali spermošky? Teraz to už snád bude na lepšej urovni. Inak čo si písalal o tom anafylaktickom šoku.... presne to isté som cítila pri 3IUI ... bolo to akokeby som dostala akýsi kŕč, zvýšila sa mi teplota a mala som zimnicu, bolo mi na zvracanie. Presne toto isté som cítila, ked som si prvýkrát aplikovala tampon pri mrche a v priebehu 5 minut, som skoro skolabovala. Bolo to strašné a bol to presne ten anaf. š. Takže tampony som už nikdy v živote nepoužila. Neviem teda , či to s tým má nejaký súvis, len porovnávam.
ja som zase s hormonami problémy nemala, aspon ja o nich neviem, aj ked mm mi hovoril, že som nervozna a podráždená. Zlatko,a užívaš aj Utrogestan po IUI?

andy175
10. apr 2011

@fomarik ja som teraz 11. den po vysadení a preto si aj myslím že je to MS, lebo prvý deň bola aj krv ale ostatné dni ako keby taký silný hnedý výtok... no otras!!!

fomarik
10. apr 2011

@zuzana151 Mojka, neboj sa... ved berieš tie lieky, ktoré máš brať? Nie? oprav ma ak sa mýlim. Teda mala by si brať bud utrogestan alebo duphaston na udržanie plodu a calibrum baby plan - do 12tt alebo nejaký iný výživový doplnok s kyselinou listovou pre babatko. Berieš aj niečo iné?
No ak si teraz v 4tt ešte by som asi týžden počkala. mne na sone bolo vidieť 6mm gestačný vak až 27DPO, teda dva týždne od odberu krvi. Bola som na sone aj skor, ale ešte nebolo nič vidieť, len žltkový vak a tak mi len znovu zobrali krv na hcg, či stupa. Takže tak ako píšeš - o tie dva týždne to bude OK...len mysli pozitívne. Ja som tiež stresovala, ved baby by ti vedeli porozprávať... určite som im už išla aj na nervy, neustále som sa obávala, či tam niečo bude, potom či bude akcia srdiečka, a vždy niečo.... a poviem pravdu, bojím sa doteraz. Ale to nám už ostane do konca života, predsa 😉 . Každá mamuľka by sa bála o svojho drobčeka nielen v brušku ale celý život. A máš aj príznaky? lebo ja som nemala vobec žiadne.

fomarik
10. apr 2011

@andy175 tak potom je to MS. ja som to zo začiatku tiež nevedela definovať čo je len špinenie ačo je pravá MS. A nevieš náhodou akú veľku si mala sliznicu? Mne v centre povedali, že podla jej výšky si mám kontrolovať intenzitu MS. Ked som ju mala len 4mm 😖 , tak sa moja mrcha na mrchu ani nepodobala, tiež to bolo len také frc-frc špinenie. 😉

oknosmas
10. apr 2011

@hope2011 dakujem...aj vam prajem skore poriadne uhniezdenie 😉 my mame tych problemov viac...mne pred rokom diagnostikovali endometriozu, podstupila som laparku a liecbu...ale len mesiac...dalsiu injekciu som si nedala pichnut, no mrcha mi prisla aj tak az o 4 mesiace, nasledkom tej prvej injekcie.. pri endometrize sa snazia vyvolat umele klimakterium na pol roka.... a potom sa z toho este dalsie 3-4 mesiace dostavas. ja som chcela cim skor babo...a tak som to odmietla. manzelovi medzitym zistili slabsiu pohyblivost spermii, co sa teraz liekmi upravilo, no v centre mu potvrdili aj zlu morfologiu a 99 percent spermosov je patologickych. okrem toho som chudokrvna a mam chronicky zapal ladvin...takze mame toho asi naozaj dost.....a sem tam sa mi robia cysty na vajecnikoch...tak to je asi uz vsetko. verim, ze to tentokrat mozno aj vyjde... i ked som uz na vsetko riadne rezignovala...a skor sa tesim na letnu dovolenku, ako na iui, ktore mame absolvovat.
a tie predchadzajuce iui boleli aj preto, lebo mi vzdy chytil krcok maternice a potiahol riadne...vraj to treba...ako vysvetloval kolegyni, ktoru to vlastne na mne ucil.. po prvom raze som dost krvacala, po druhom uz nie. dufam, ze toto dalsie nebude boliet...

oknosmas
10. apr 2011

@fomarik aj ja verim, ze teraz to uz bude lepsie...urcite...na iscare v martine idu len a len chvaly..tak sa tesim...aj obavam... ale asi viac tesim 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre