IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

fomarik
2. nov 2010

@jankaknm aj mne doky povedal, že ak do 4 mesiacov nič, tak šup do centra...... Fíha, tak to si bola dho v nemocnici.

fomarik
2. nov 2010

@zuzancek22 jaj tááák

carmenuska
2. nov 2010

ahojte, to co tu citam? Zatial ziadna dobra sprava? Ja sa citim asi ako Zuzancek a strelicia... Ale tomu ze po 3 testoch s // je to negativne nechapem. My sme uplne ok, ja mam trombofiliu, ale picham si injekcie do bruha, takze to by malo byt ok. Som rok po laparke kde bola riesena endoska, ale ta je fuc a stale nic. V MT ma nahovaraju na dalsiu laparku ci tam znova nebude endoska a ze po nej este skusit IUI alebo rovno IVF. Neviem co ideme robit. Som sklamana teraz z tych IUI, zbytocne vyhodene peniaze a tie nervy okolo toho. A pri IVF uz ide o ine prachy a teraz sme sa stahovali do noveho bytu tak ich mame kam davat. Och baby, nejak to musime dobojovat vsetky!!!!

fomarik
2. nov 2010

@carmenuska Veru, veru, všetko sa na zlé obrátilo 😔 . Musíme bojovať dalej, nič iné nám neostáva. Ale ako sama píšeš, pri IVF už ide o iné prachy.... to je náš jediný problém. Ak nám nevyjde táto 2 iui, my si do jari dávame pauzu...aj tak mám mať mesiac bez clostilu....tak dúfam, že snad sa zadarí aj bez IUI či IVF...ej, ale som ja optimišta!!!...a ani sama tomu neverím 😔

jankaknm
2. nov 2010

@fomarik ale pri prvych troch IVF to hradi poistovna, akurat lieky nie, ci ako? Ja som pocula, ze tak okolo 200€ to vyjde. Alebo platite aj nieco ine? Je to dost samozrejme, uz len tie 2 IUI boli 200€.

zuzancek22
2. nov 2010

fuj , akosi sa to tu pokazilo, žiadna tehulka ☹ , babenky už to niektorá odpálte nech možeme isť aj my v jej šľapajách. potebujeme Tehulkovské vírusíky. 😲

fomarik
2. nov 2010

@jankaknm áno, prepláca to pisťovňa. Ale stimulácia je drahá. To sa ale teba týkať nemusí. My sme s auž o tom s dokym bavili a treba ma vystimulovať aspon na 7 vajok. A tú stimulku si hradím sama a vyjde to na 1000eur.

petuska123
2. nov 2010

ahojte baby tak volali my z MT vysli mi zle vysledky zo sterou.takze ma cakaju lieky antibiotika no aspon mozno sa nasla pricina preco sa nedari..hadam po uzivani liekou sa nam podari ktovie ci aj toto je z moznych pricin

fomarik
2. nov 2010

@zuzancek22 Chcem to tu odpáliť a všetky vás so sebou vziať do klubu tehotných IUI-čkárok!!!!!! Ale pri mojom "šťastí" pochybujem, že to budem ja....len aby som nebola posledná 😔

zuzancek22
2. nov 2010

no počkaj počkaj ja sa na teba spolieham 😵 , keď ty budeš vedieť výsledky tak ja pojdem na 3 IUI, takže budem potrebovať aby si ma nakazila tehu vírusom 😀

fomarik
2. nov 2010

@petuska123 Takže pekne papať ATB a potom šupito-presto do keksíkovania. Áno, môže to byť príčinou neúspechu.

fomarik
2. nov 2010

@zuzancek22 aha.... no keď myslíš. Ani nevieš, ako veľmi by som vás všetky chcela nakaziť tehu vírusiskom ako hrom!!!!!!!Ja neviem, neviem, ako to bude s3 IUI... to cestovanie 260km do MT v zime sa veľmi nepáči 😠

zuzancek22
2. nov 2010

no ja idem do olomouca , do martina to mam cca 140 KM, ale rozhodla som sa pre olomouc, kôli doktrovi.

andreao
2. nov 2010

Ahojte babulky,
tato tema sa mi objavila nahodou na titulnej stranke, nenavstevujem ju, ale este 3 roky dozadu, som bola pravidelnou prispievatelkou tejto temy.
Presne viem, co prezivate, presla som si tiez tymto "trapenim", preto som sa rozhodla pripsiet a mozno aj povzbudit...

4 roky sa mi nedarilo otehotniet, podstupila som 4 x IUI, 4X neuspesne, bola som zufala. Pricinu, preco nemozem otehotniet nkto nepoznal, vsetko bolo v poriadku, aj ja aj manzel. Podstupila som laparku, vsetko OK. Mala som nervy sama na seba, po neuspesnom IUI Vam o mojej psychike nemusim hovorit... Chcela som podstupit aj umele oplodnenie, ale lekar aj manzel ma stale odhovarali, myslim, ze videli, co robili neuspesne IUI pokusy s mojou psychikou, lekar vravel, ze IVF je uz to posledne, co mozu pre mna urobit a nemoze mi zarucit, ze sa podari. Dala som na jeho slova, a kolotoc stale dokola, stimulacie, pregnyl, snazenie...
Zacala som dost priberat, bola som nervozna, vsetko mi vadilo... Povedala som si dost! Prestala som chodit k lekarovi, prestala brat lieky, proste na vsetko som sa vykaslala. Zhodou okolnosti som zmenila aj zamestnanie. Znama mi poradila jednu liecitelku, ktoru sme s manzom aj navstivili, ale robili sme si z nej viac menej srandu, ani nie z nej, ale z jej metod, ako nam davala energiu a podobne... Nedavali sme tomu proste sancu... Raz v robote som citila velmi silne pichanie v podbrusku, trvalo asi 15 sek, ale nepripisovala som tomu vyznam. Mrcha mi meskala 3 dni, co nebolo zvykom, chodila mi jak hodinky, tak som si spravila tehu test a na nom dve ciarky. Myslim, ze moju radost opisovat nemusim, na druhy den krv, vysledok pozitivny. Dnes mam dvojrocnu dcerku, tesime sa z nej veeeelmi, je to nase srdiecko. Od kedy som zostala tehu, uz som sa len bala, najskor, nech vsetko dobre dopadne, potom po porode o malinku, nech je zdrava a tak. Deti su starosti, ale prijemne.
Trochu som sa rozpisala, ale chcem Vas povzbudit babulky, nebojte, vsetky to dotiahnete do uspesneho konca... Zo srdca Vam to vsetkym zelam, viem co ste podstupili alebo podstupujete, viem kolko slz to stoji. Mne ked niekto povedal, ze nemam na to mysliet, ze je to aj o psychike, mala som chut vrazdit, lebo ta tuzba bola taka velka, ze sa nedalo na to nemysliet. Ale mozno je to skutocne tak, netreba nic silit, mne sa oplatilo vypnut, prestat mysliet na to, kedy mam plodne a neplodne dni a cakat na mrchu, ktoru som straaasne nenavidela. Drzte sa vsetky a zelam veeeela veeela sil do dalsieho boja 😉

apolenka6
2. nov 2010

babulky čítam,čítam a stále to tu nemá konca kraja 😕 dnes sa tu toho popísalo....ani jedna dobrá správa 😔 čo to je? čo máme počarované? 😠 ešte som nemala 2iui a už mám asi aj ja depku či aj mám ísť 😕

apolenka6
2. nov 2010

@andreao to sa krásne číta..... 😵 😵 😵 chcem veriť že aj nás všetky to tu čaká a chceme to zažiť- materstvo....áááách jááj 😔 prajem všetko dobré 😉

apolenka6
2. nov 2010

@strelicia
@zuzancek22 ani neviem čo vám mám napísať 😒 ....že je mi to ľúto...spätne sa mi vrátil pocit sklamania ked som mala 1iui neúspešné 😢 ide sa dalel ... a tak som si bola istá že ste v tom obe ☹

apolenka6
2. nov 2010

@fomarik
@aby tak teraz vkladáme nádej do vás....nech to tu ožije potrebujeme to 😝 😉

apolenka6
2. nov 2010

@jankaknm a kde chodíš v BA do akého centra?a to prečo si dávaš ten krvn.test čo máte s partnerom rovnakú krvnú skupinu?lebo ja a mužíček máme 😕

apolenka6
2. nov 2010

@katy33 ak chceš ja ti krabice odložím 😉 ja som dnes bola tiež v lekárni,ale na iné ja už mám zásobu clostilu doma. Neviem prečo?som si ta predstavovala maličkú,útlučkú,ale asi si vysoká ked máš takú velkú nohu inak by to vyzeralo smiešne 😀 ale aj ja mám dost velkú nohu 6a1/2 apsom nemám problém si zohnat topánky a ked pracujem v obuve tak žiaden problém.

fomarik
2. nov 2010

@andreao ďakujem za nádherný príbeh a povzbudenie 😵 😵 😵 😵 😵 😵 . len ten pochopí, čo to zažil! po 4 neúspešnom IUI by som bola asi totálne na dne 😔 Dcérke prajem veľa zdravíčka, nech vám robí len a len radosť.. princezná malá 😵

strelicia
2. nov 2010

drzim vsetkym palce, hlavne tym co teraz ste po IUI.....len dufam ze som nikoho nevystresovala a nezdepkovala. to by ma mrzelo. ale uz je mi celkom fajn, muzicek ma utesil, ze na prvykrat je to skor rarita.....takze ideme zatial bez laparky do druheho a rozhodla som sa, ze po tomto IUI si dam 2 tyzdne PN doma. Lebo v praci je to samy stres a to je podla mna velmi dolezite, aby som / sme ho nemali.

aby
3. nov 2010

@apolenka6 no som teda zvedavá 😀

apolenka6
3. nov 2010

@aby a ty čo nemôžeš spávať? 😀 😀 😉 alebo...?ideš tak skoro do práce 😕

strelicia
3. nov 2010

ahojte. pls kolky den od vysadenia utrogestanu ste dostali MS? Vcera som vysadila, tak len ze kedy mam ocakavat.....najradsej by som hned, nech rozbehneme druhe IUI...

apolenka6
3. nov 2010

@strelicia dobré ránko 😉 ja som dostala o necelé 2 dni

zuzancek22
3. nov 2010

@strelicia cca za 3-4 dni

aby
3. nov 2010

@apolenka6 no asi tak nemôžem spávať 😖

apolenka6
3. nov 2010

musím sa ísť "ogabať" do 9hod.musím byť v práci a ešte som v pyžame,nenamaľovaná,strapatá.... 😀 tak sa majte prajem pekný den 😉

strelicia
3. nov 2010

@zuzancek22 tak dlho? uz nech to je. asi som zrela na psycho, bo tu revem...ale ja viem ze raz sa to musi podarit. no dufajme....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre