IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

cmelica
10. okt 2011

@jovanka81 hej 2 ciarky...kukni forum BT tam som davala aj foto...na strane-3971...ze aka sranda 😲

cmelica
10. okt 2011

@apolenka6 len tie dnio co som testovala nebol pvu test uplne pozitivny ako by mal byt...takze snaha marna 🙂

apolenka6
10. okt 2011

@pici
@jovanka81 ja ked si ráno robím vločky tak namiesto mlieka si zarábam sojové mlieko s estrogénom,ale to si dávam,len po ovulku potom nie ,neviem či to zaberá 😕

pici
10. okt 2011

@apolenka6 takto som nikdy neuvazovala, ale asi preto ze s ovu som problem nikdy nemala...

jovanka81
10. okt 2011

@apolenka6 ja soju povazujem za nepriatela plodnosti, ........znizuje progesteron a ten je potreby v druhej faze cyklu na udrzanie tejhotnosti, takze neviem, ci je to vhodne ze soja pomaha ovulacii a nasledne skodi uhniezdeniu.....treba skusit vsetko 🙂

apolenka6
10. okt 2011

@pici no ja som to skĺbila 😕 čítala som o sóji a žeby som to takto skúsila ..nie vždy so mala ovulku,ale to bolo ešte dávno a teraz ju pravidelne cítim ..či je neviem 😕 ale si myslím,že áno a aj ovu test to potvrdil na folikilometriu nemám čas chodiť ,dr mám vo BN a nie v TO a by som do práce nestíhala busom 😉

apolenka6
10. okt 2011

@jovanka81 neviem ako je to s uhniezdením 😕 IUI sa mi podarilo a aj tak sa neudržalo a soju som vtedy nebrala ...fakt neviem ,pomáhame si ako vieme ....snažilky 😒

mishhel
10. okt 2011

@jovanka81 chcem sa spytat to mi nieco musi schvalovat poistovna?Mam len 22rokov ,nemam stakym niecim skusenost.

jovanka81
10. okt 2011

@mishhel nie, vsetko si platis, teda v centre iscare v Martine sme za to cele platili 75 € plusnejake 10€- 15€ za lieky a injekciu. viem ze IUI robia aj niektori lekari, gynekologovia...ja by som odporucala centrum asistovanej reprodukcie....ak budete vhodni adepti, treba to skusit aj ked vysledky nie su velmi pozitivne... maju uspesnost len 10% ale poznam baby, co vyslo hne dprve IUI a poznama j take co ideu na 6te a nic 😒

cmelica
10. okt 2011

@mishhel IUI neschvaluje poistovna...IVF uz ano...do akeho centra chodis???IUI je zakrok podobny vysetreniu,akurat ze ti priamo k maternici vstreknu spermijky 🙂

jovanka81
10. okt 2011

@apolenka6 ,,,hmmm, takze ty si uz zazila dve ciarky a potom tragedia ☹ to je mi luto, ale verim, tomu, ze to je malo progesteronu, preto sa babo neudrzi a presne to sposobuje soja, znizi pogesteron...a to my snazilky nechceme......ja som si teraz dala lenalchemilku do 1DC do ovulacie a popritom pupalkovy olejcek pijem....prposte dostat do normlau moj cyklus...uvidimco to bude po 2 mesiacoch hormonov, dve IUI po sebe, ze ako s ami zmeni cyklus, ci ostane na 30 dni, ci pojde hore

rehotka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sijust
10. okt 2011

@pici mojaa zlata,dakujem moc 😔 to iste prajem ja tebe...zajtra budem na teba mysliet,nech sa drobcek pekne prituli k maminke a budeme cakat na vysledok spolu,tesiiiim 🙂

mishhel
10. okt 2011

@cmelica ja som este v ziadnom centre nebola,bola som u lekarky brala mi krv na hormony,priatel ide znova v stredu na spermiogram a potom neviem co lebo ma neinformuje co dalej a som vystresovana chcela bi som najprv skusit IUI ,A KED TO NEVIJDE TAK ifv.Lekarka ma chce hned dat na ifv ale aj tak neviem co to obnasa nic ine mi nevravela a ani neviem kolko nas to bude stat.

sijust
10. okt 2011

@majca55 Dakujem moja,dufam,ze sa ma pusti az za 9 mesiacov 😉 co planujete teraz vy moja?

mishhel
10. okt 2011

@jovanka81 a to ked budem mat spermiogram urobeny a vysledky s hormonou co ma potom caka najst centrum?

pici
10. okt 2011

@sijust ja si davam dve... ozaj preco ste si dali len jedno vlozit?

sijust
10. okt 2011

@apolenka6 mojka dakujem 🙂 inak ja som si tiez dva roky myslela,ze su vsetky testy pokazene 😀

rehotka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majca55
10. okt 2011

@sijust idem o druhého kola 🙂 vraj všetko prebehlo ako málo a tak idem na sono a povedia kedy druhé IUI 🙂 ale chcem si už dať aj žiadosť na IVF 😵 už som sa dala dokopy potom všetkom a pokračujem dalej 😲

jovanka81
10. okt 2011

@mishhel nas postup bol takyto.....rok snazenie neuspesne, spermiogram, folikulometria vsetko ok , ked to neslo po roku somsi nasla centrum v martine
tam na komplexne vysetrili, kolec krvnyhc testov hormonalny profil atd....odporucili na zaklad evyledkov IUI, tak sme ho podstupili....ono v centre uz nie ej vela moznosti, bud IUI alebo IFV....ale treba patrat po pircine, preco to nejde....mojes mat cykly bez ovulacie alebo slabsi spermiogram alebo prilis nepriechodny hlien v krcku maternice alebo cokolvek...treba hladat pricinu a potom liecbu...

cmelica
10. okt 2011

@mishhel ak budes mat vysledky od lekarky ,aj tak si v centre este robia svoje kontrolne a podrobnejsie...aj spermiogram robia podrobnejsi ako u urologa...kolko sa snazite???teda ak to neni tajne...a preco hned na IVF??aj viete v com je problem??

sijust
10. okt 2011

@pici lebo bolo pekne,silne,tak nam embriologicka doporucila vlozit len jedno....ze vkladaju dve,len ked su slabe...a u nas je v rodine vela dvojek,aj mamina je z dvojiciek,staci,ze by sa to jedno rozdelilo 🙂

apolenka6
10. okt 2011

@jovanka81 mne sa cyklus nezmenil ..do 30 dni MS prišla a to som clostil brala 5 mesiacov za sebou 😝 lebo pri IUI má byť aspomň2,3 vajká a vždy nebolo viacej,len jedno ..teraz som pol roka bez liekov ....a teraz idem vypísať žiadosť na IVF 😕
Ja ked som mala 2IUI pozitívne som bola na krv v CAR a mi volali ,že HCG mám 99 tak som si doma ešte robila test,chcela som vidieť dve // a nič?!! 😠 😕 hlavná vec že v krvi HCG bolo ..tak test hcg ešte nezachytil ..čiarky dve som nezažila 😒 iba na ovu teste a teraz ked som si ich dokreslila 😀 a pozerám sa ne ne ked idem okolo ,fajn pocit 😉

jovanka81
10. okt 2011

@rehotka25 je to individualne...mne lekar robil po pol roku, ke dsom za nim isla, dolezity je vek. ja mam dobreho lekara,snazil sa to riesit... 😉

jovanka81
10. okt 2011

@apolenka6 no ja som mala 1 vajko na prvom IUI a na druhom 2...ale dolezite je aby bolo aspon jedno a zdrave.....mna akosi to IFV odradza....aj ek duz aj ja som zvazovala vypisat ziadost🙂

rehotka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sijust
10. okt 2011

@katy33 mojinka moc dakujem,ze tak na nas myslis...dufam,ze budes mat pravdu...a ze drobcek ostane,ja ho uz teraz tak strasne lubim 😕 😔

apolenka6
10. okt 2011

@jovanka81 aj mňa odrádzalo ..ale ked tu babulky otehotnievaju jedna,druhá,tretia..tak to idem vypísať,ved aj ja chcem 🙂

apolenka6
10. okt 2011

@sijust jáj ja neviem pochopiť,že sa na teste môžu ukázať // palice 🙄 ale čo už roky ma to obchádza,ale nie na dlho!! 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre