IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

katy33
17. okt 2010

@apolenka6 no pekne, takže tiež plne vytažena, presne, ak vraviš, človek je rad, že je robota ☹ Ja ked som mala 3x1 clostil, mala som vela vajok, ale len 1x, ono na IUI plne stači 1 vajko, pretože, ak ich je viac, dr. nechcu pokračovat, pretože oni nechcu dopustit viacpočetne teh. Ako sa ti robia vajka pri 2x1? Ak sa ti tvoria vpoho, tak by som určite nevymyšlala zvyšovat davku. Ja som inak tiež taky samoordinator - ja si davam duphaston, ako si myslim, že mi vyhovuje a zatial to funguje, ale dr.nevie 😝 Ak dobre rozumiem, tak vy budete asi stimulovat pred Vianocami, to byb bol darček 😀

katy33
17. okt 2010

@fomarik Dakujem za vysvetlenie 😉 , juj, ale sa hnevam, to su teda sumy, maju z toho naozaj dobry biznis, ale čo už, ked nam to može pomoct k tomu našmu sničku ☹ My sme boli doteraz v car v PN, ale to teraz zatvaraju, tak sme objednany koncom okt. do MT - 1x, a dufam, že by sme hned vtedy mohli začat stimulovat, pretože v tom čase by mi mal prist menzes, ale určite si vydupem pôvodnu davku 3x1, nechcem zabit další mesiac tym, že znova nebudu vajka 😠 Tak možno v novembri, pevne verim 😕 PCT mi stihli ešte urobit v PN a manžel ma spermiogram v poriadku?

katy33
17. okt 2010

@betina1984 Hmmm, bohužial v PN už končia, boli tam skvelí 😢 Kludne sa možeš objednat sama, kde len chceš. Ja som dala na rady a skusenosti inych a rozhodli sme sa pre MT, od BA nas otvorene odhovarali, vraj je tam zvlaštny pristup, akoby na nikoho nemali čas a su odmerani, ale zasa iný si chvali 😒 A hned za 1.konzultaciu sa plati, v PN sme platili 15 eur, bolo v tom moje vyšetrenie, spermiogram a konzultacia.No neviem, kolko sa plati inde 😒

fomarik
18. okt 2010

@katy33 áno, jeho spermiogram bol v celku dobrý. takže už budeme všetky heliosačky??? juj, sa teším 😅

fomarik
18. okt 2010

@apolenka6 ja som tie kvapky užívala dlhšie a ešte som ich kombinovala s alchemilkovým čajom. A výsledok? Na 13DC..ked sme obvykle chodievali na1 sono som už mala prasknuté vajko a cystu. Odvtedy tie kvapky neužívam. Ale je pravda, že zmiernujú aj menštr. bolesti. A ked som v príbalovom letíku vyplnila anketku, poslala som jju ujovi Valovičovi, a on mi potom v balôíku poslal rozne bylinné extrakty a iné kvapky... na prevenciu och. dýchacích ciest, na dobrú činnosť pečene,... atď

v555
18. okt 2010

@fomarik ja som odvtedy ako sme si písali neskúšala nič,oddychovali sme celé leto,musela som si dať pauzu lebo som trošku viac pribrala zo stimulačnych injekcií ako som planovala.Na niekoho to posobí tak,že schudne no ja som fajne pribrala 😝
Pokusov máme toľko,koľko zvládne naša peňaženka a aj preto sme mali pauzu lebo v už v tom máme 5000.-€ a stále nič a keďže tlačiaren na € nemáme tak to ide takto pomaličky 😀 😀 😀 😀,no čo už.
ICSI si hradíš sama ale len 3 krat ti hradí poisťovna IVF,ak sa ti nepodarí za tie tri pokusy otehotnieť a rozhodnete sa ísť znovu na IVF tak si to plne hradíš sama.Mňa vyšlo jedno IVF približne 45000.-Sk.Zaleží od liekov.Ale keby som sa teraz rozhodla ísť na IVF tak ma to vynde okolo 3000.-€(rátam s liekmi,s odberom ,ICSI) 😝 😝 😝

petuska123
18. okt 2010

ahojte tak ovu testy uz mam uz len cakat na ovulku 😀 ktora pride teraz v nie dobry temin 😒

zuzancek22
18. okt 2010

@apolenka6 juj dakujem aj tebe aj @fomarik. dnes ráno som na 2 IUI, vajíčka tam este boli takže ovulka prebehne asi niekedy teraz, boli ma trošku brucho, ale to je asi dobre, že prebieha tá ovulka. Nie som moc poverčivá ale pre dnešok som si ráno bola kupiť aj červený náramok aby nás náhodou niekto neuriekol - a teraz budem čakať a dúfať, že cca o dva týždne budú na teste // čiaročky a ja budem najšťastnejšia na svete. A babenky verím, že to víde aj mne aj vám a presunieme sa do nejakej inej témy, kde sú už tehulky, alebo budeme povzbudzovať tie čo sa budú snažiť otehotniet. Ďakujem

petuska123
18. okt 2010

@zuzancek22 ahoj tak drzim palce aby sa vam zadarilo

apolenka6
18. okt 2010

@katy33 ked užívam clostyl 2x1 od 3DC tak som mala 2 vajka,ale dorástlo mi len 1na 22mm. ☹ fomárik mi písala,že dr jej povedal väčšia pravdepodobnost uspechu IUI je ked je viac vajok aspom 3-2 ks 😀 ja keby som si zvýšila tak v strede užívania aspom na 2-3dni 3x1 aby som to náhodou neprehnala 😕 😕 chcela by som 2IUI v decem.ale pracujem v obchode a bude strieb.a zlata nedela a budem 2 týždne vkuse v robote tak neviem ako sa mi to bude dat 🙄 budem sa moc moc snažit aby som na to išla a mala som "ten"darček

apolenka6
18. okt 2010

@fomarik myslíš že ta cysta bola z tých kvapiek?to si ma moc nepotešila ved vieš topiaci sa aj slamky chytá...ale dakujem !to ICSI sa mi zdá zložite no neviem ked nebude iná možnost 😒 ??

apolenka6
18. okt 2010

@zuzancek22 tak už máš za tým už len doladit tie dve // čakaju ta 2 dlhé týžne 😉 budeme ta povzbudzovat

apolenka6
18. okt 2010

@katy33 vždy ti zabudnem napísa cesta do Marina z TO nám trvá 1 1/2hod,ale prvá cesta vám bude trvat dlhšie pokial sa naučíte cestu

zuzancek22
19. okt 2010

@apolenka6 tak to máš pravdu, budu to vážne dva dlhé týždne, ale vydržím.

petuska123
19. okt 2010

ahojte baby.......na to iui je dobre aby bolo viac vajok???nestaci jedno??ja mavam ovulku vajko o velkosti 22 ale len jedno,,tak to mi doki predpise liek aby som mala viac vajok???lebo sa pytam preto lebo moj doki mi nechcel ppedpisat lieky na tvorby vajok lebo to by nebolo mojom pripade dobre ze je uz dost velke a ze vecsie by nedopadlo dobre keby bolo...tak neviem 😒

katy33
19. okt 2010

@fomarik tak to je super, musi to vyjst 😎 Veru tak, už o chviločku budeme heliosovat 😝 Už odratavam dni....
@petuska123 ovu testy su super, su naozaj spolahlive 😉 Držim palčeky... 🙂
@zuzancek22 Juuuuuujha, moooooc na teba myslim a už nech su tie dva tyždne fuč, aby ti už konečne oznamili, že je tam bublinka🙂)))) Je super, že tam vajka ešte boli, to zn., že tie malinke potvorky tam už netrpezlivo budu čakat na vajko, aby sa mohli zakusnut 😀 Musíš už spustit tu šnuru, aby sme ta mohli všetky nasledovat 😀
@apolenka6 Sa naštvem, tak potiahnem tu sobotu aj nedelu za teba, jaaaj 😠 nie je nik, kto by ta zaskočil, či si tam sama ☹ a bojim, bojim s tym clostilom 😖 A super ta cesta do MT, manželik vravi, že 1 1/2 je super, a odtial hned do prace 🙄 Manželik si pozeral navigačnu mapu do centra, tak tam snad trafime na 1.krat 😝
@petuska123 ked sa ti tvori vajko samo o sebe, tak to je naozaj fajn, možno tabletky by ti dali až v centre pri IUI, neviem 😒
My tu musime papat tabletky z dovodu , že by sme inak vajko nemali, aspon ja som na tom tak ☹

zuzancek22
19. okt 2010

@katy33 babenky slubujem, že sa budem snažiť spustiť tú šnúru a ja vam potom budem posielať tehulkovské vírusíky, a potom sa to podarí aj vám. veď ono to raz musí prísť !!!!

strelicia
19. okt 2010

ahojte. vcera som absolvovala moje prve IUI v heliose. Teraz beriem Utrogestan. Drzte palce. 🙂

petuska123
19. okt 2010

@strelicia ahoj a ako to prebiehalo???mala si spravene aj laparo alebo prefuky??

strelicia
19. okt 2010

@petuska123 nie, odmietla som to. vsetky doterajsie vysetrenia mam uplne super, tak to chcem vyskusat od najjednoduhsej cesty. a potom ked to nevyjde tak budem rozmyslat nad prefukmi alebo ivf. inak musim povedat ze to prebehlo rychlo, nebolelo to (iba tak ako menzes) a vsetci okolo boli velmi mili a ustretovi. Nic to nie je. Takze o dva tyzdne uvidim co z toho.

petuska123
19. okt 2010

@strelicia fu tak si sa rozhodla???a preco sa vam nedari normalne???st obaja v poriadku len sa nedari??

strelicia
19. okt 2010

@petuska123 nemame dobry spg, ale chceme to aj tak skusit takto najskor. Holky, mna dnes chytila taka sialena migrena....ze som si musela dat ibalgin. Viem ze by som nemala, po IUI, ale nedalo sa. Je to zle? Mal to niekto?

darla333
19. okt 2010

Ahojte vsetky 🙂 Tak mna tiez caka prve IUI, no este vaham ci ist. Manzel ma problem so spermiogramom, mnozstvo je dobre (uz) aj pohyb len morfologia je katastrofalna, tak mi v Heliose doporucili IUI.. No obavam sa toho trosku, rozmyslam ci este nepockam a nebudeme skusat normalne ... Neviem. O babatko sa snazime uz tri roky ☹ Kolko vas to vyslo eur ?

fomarik
19. okt 2010

@darla333 Tri roky je dosť dlhá doba. ja by som určite na nič nečakala! Ak ti možem odporučiť, podstúp IUI. V heliose to stojí 100Eur. my sa snažíme 4 a pol roka 😠

fomarik
19. okt 2010

@v555 To sú nenormálne peniaze!! A čo potom ked sa nepodarí ... nie všetci majú tolko penazí, aby si mohli kúpiť život človeka!!! Je to na zaplakanie. Kde je tá spravodlivosť? ty sa držíš statočne, mám sa od teba čo učiť!

fomarik
19. okt 2010

@zuzancek22 Veru, veru...taká šnúra by bola fajn! Z tvojich písmeniek je cítiť, že si pozitívne naladená, bud taká šťastná vždy!!!!!!! ja zase dnes mám totálnu depku. Tolko známych tehuliek som postretávala.... potíšku závidím a trhá mi to ♥ 😔

petuska123
19. okt 2010

100eur dost by som povedala!!!!neuveritelne aj na takych veciach zarabaju ☹ je to smutne....

petuska123
19. okt 2010

akurat si pozeram muzove vysledky zo spermio.......viem ze v care robia asi podrobnejsie vysetrenie a moj muz tu ma napisane mnozstvo,vzhlad,pohyblivost,morfologiu a volake oridatne bunky....aco este v centre zistuju??a zaver ma ze normozoospermia

zuzancek22
19. okt 2010

@fomarik to v martine stojí IUI 100 €, no tak to je fakt moc, ja som včera platila 40 €.

zuzancek22
19. okt 2010

@fomarik verím, že je to strašne sklučujúce ked vidíš ako iné už tehulkujú a ty nič, ja mam naj kamošku momentálne už v 4 mesiaci, denne som s nou , plánovali sme to spolu, jej to jej to už vyšlo a ja nič, ale som rada, bo ona ma veľmi v tom povzbudzuje a stále hovorí že už to bude. tak asi preto som plná optimizmu, a môj drahý, tak ten mi dnes volal do práce s otázkou , chlapci posluchaju !!! on tomu verí viac ako ja, tak teraz sa to už váááážne ale vááááážne musí podariť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre