IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

hadassah
12. dec 2011

@tinasc
@petuska123
no to je práve ten problém, že test si mám robiť 24.12. no a ak bude pozitívny, tak 3 dni už budem bez utrogestanu, najbližšie by som išla do centra na krv až 27.12. Tak neviem, či sa za tie 3 dni môže niečo stať, ja som vždy mala problém s progesterónom, mám skrátenú lut. fázu so špinením 😖

petuska123
12. dec 2011

@hadassah jaj a nebudes mat utros??mne este ostal tak ti mozem poslat pre istotu 🙂

hadassah
12. dec 2011

@petuska123 a ty už utrogestan neberieš? Či to sa len do 12. týždňa užíva?

petuska123
12. dec 2011

@hadassah uz nie konecne.brala som ho do 12 tt

hadassah
12. dec 2011

@petuska123 ešte sa spýtam, ty si bola na IUI, alebo IVF? A vyšlo Vám to na prvý krát? Lebo ja sa veľmi nechcem spoliehať na to, že by prvé IUI vyšlo, ale môj muž je taký namotaný, až ma normálne znervózňuje a nechce si dať vysvetliť, že je tam malá šanca. My sme v podstate žiadny extra problém nemali, len sa vyše 2 rokov nedarilo. Spermiogram ukážkový, ja som mala cyklus normálny s ovuláciou, hormóny pri HP žiadne nevyskočili, len ten progesterón trochu haproval ku koncu cyklu.

mirka2010
12. dec 2011

@tinka9075 jasne ze nevadi...vsetko spravime pre nase batozky vytuzene....aj kamoska si cele tehu picha do bruska, kvoli zrazanlivosti..ma ho sice modrucke...ale vydrziiiii 🙂

mirka2010
12. dec 2011

@tinasc ved to...ja vzdy velmi doverujem lekarom....takze verim, ze na nas daju pozor, tuk, tuk, tuk....no katuska porodila strasne rychlo...ale som za to stastna....ved to si praje kazda zena porodit co najrychlejsie 🙂

mirka2010
12. dec 2011

@apolenka6 joooj, chudatko malicke, ma tu zlazu prirastenu....to bude bolkat,.....ale vikinka vydrzi..hlavne ze pije mliecko sama....babika krasna malicka 🙂

petuska123
12. dec 2011

@hadassah ja som mala 2 krat IUI neuspesne a 1 ivf tiez neuspesne a ked sme mali ist na 2 ivf zacat stimulovat ostala som tehu prirodzene.

petuska123
12. dec 2011

@hadassah a na ten HP sa nespoliehaj,ja som ho mala tiez ok,daj si este spravit AMH hormon a FSH hormon.

mirka2010
12. dec 2011

@sijust zlaticko nase...teraz si uz asi u dr a robia ti sono...a ty urcite pocujes ten najkrajsi zvuk na svete....a ked prides domkov a budes nam pisat....jedna rada...nikdy necitaj tieto katastroficke veci okolop tehotenstva...lebo ono to nerobi dobre pre psychiku...ja viem, ze sa to lahko hovori..ale ja som tiez selektovsala clanky ktore som citala a ktore vobec nie...a napriklad tie casopisy pre maminky som si ani raz nekupila....lebo ked som videla nadpis o kade com...tak ani za svet....uvidis, vsetko bude v poriadku...malickemu musis doberovat, ono to citi...a moc ta lubi....a nesmies mysliet na zle veci, dobre???? hned daj vediet ako a co bolo...dobre??? pa a boztek

mirka2010
12. dec 2011

@adikasala dakujeme....ano, urcite sa nejako ozvem....ale este si myslim, ze mame este cas...havaria nas riadne vystrasila, to ano....to si urcite vies predstavit ako priserne...cela rodina ostala ako v pozore...ked sme im to dali vediet...teraz nas nechcu uz nikam ani pustit...ach, jaaaaj 🙂

hadassah
12. dec 2011

@petuska123 no zaujímavé to je, že predsa len to IUI je podľa mňa väčšia pravdepodobnosť otehotnenia ako prirodzené - veď pri IUI vstreknú do maternice oveľa viac spermií (očistených, kvalitných) ako sa ich dostane dnu prirodzene a je to aj dobre načasované a predsa sa s tým vajíčkom nestretnú ☹ Ja si myslím, že u mňa by mohol byť ešte problém s priechodnosťou vajcovodov, ale toto v centre vôbec nebudú riešiť, oni to vždy chcú obísť s IVF. No uvidíme. Môžem ti teda poslať do IP moju adresu, ak máš nepotrebný utrogestan?

cmelica
12. dec 2011

@hadassah ahooj!!utros by ti mali dať aj v lekarni ,ak im povies,ze im po sviatkoch prinesies recept...sice zaplatis plnu sumu,no potom s receptom ti koruny vratia 🙂
drzkam moooc palce aby na Vianoce boli na testiku krasne // 🙂 🙂

hadassah
12. dec 2011

@cmelica ďakujem, no veď uvidíme, čo z toho bude. Na IUI som bola vo štvrtok, odvtedy ma stále pichá v podbrušku, dúfam, že to nebude nejaká pliaga, alebo zápal, veď po ovulácii tam nemá čo pobolievať.

cmelica
12. dec 2011

@hadassah hadam to nebude pliagou...ak si mala vyse folikou tak to moze byt tym...aj mna sem tam bolelo podbrusko...Drzkaj sa a tfuj tfuj tfuj 🙂

hadassah
12. dec 2011

@cmelica no mala som 3 folikuly, už v deň IUI som ledva chodila, tak ma všetko tlačilo, inak teraz rozmýšľam, že keď som mávala problém s progesterónom, tak teraz keď praskli 3 folikuly ( všetky 3 mali cca 23 mm) tak z troch žltých teliesok by teoreticky toho progesterónu aj bez utrogestanu mohlo byť viac, no nie?
Neviem si predstaviť, ako to musí vnútri tlačiť, keď žena stimuluje na IVF a odoberú jej aj viac ako 5 vajíčok 😕

cmelica
12. dec 2011

@hadassah asi je to tak...to si mala krasne foliky 🙂 🙂 tpo budu aj dvojky 🙂 🙂
ja od zajtra zacinam stimulovat na IVF a ked uz tam niake foliky budu tak ti napisem ake to je 😀

hadassah
12. dec 2011

@cmelica no s tými dvojičkami ma upozornil aj doktor, že je tam zvýšená šanca, najskôr ma chytili mrákoty, ale potom som sa uškrnula a povedala, že to risknem, lebo aj tak tam nie je veľká šanca. No super, tak potom napíš, ako to prebiehalo, možno ani ja sa tomu IVF nevyhnem.

cmelica
12. dec 2011

@hadassah ja to trajem aby si sa vyhla a co najvacsim oblukom 🙂 🙂 🙂 a ak nieje niaky velky problem,tak by to malo vist aj po IUI ...no a tie foliky no nadhera 🙂 🙂 a kam chodis do centra??aj si na PN?

hadassah
12. dec 2011

@cmelica vybrala som si Iscare MT kvôli doc. Tomášovi, ktorý mal najlepšie referencie, žiaľ stihla som s ním len prvú konzultáciu, keď sme išli ďalší krát, už tam nebol 😢 Na PN nie som, po IUI som išla na druhý deň normálne do práce. A som v robote aj teraz.

cmelica
12. dec 2011

@hadassah ale hlavne je aby to vsetko dobre dopadlo a vy ste sa mohli na Vianoce riadne tesikovat 🙂 🙂
mas dobru pracu,ked mozes byt aj tu 😉

dadax84
12. dec 2011

@dasaa Ahoj, vcera som bola 6 den a vecer som citila 2 krat pichnutie v podbrusku, dufam ze to bolo uhniezdenie 😀 No uvidime, inac mam stale take tlaky v bruchu ako pred menzesom, trva to presne od prveho dna IUI, asi to je dobre znamenie 😀 Prajem ti vela zdravicka aj dietatku 🙂

dadax84
12. dec 2011

@hadassah Ahoj, vitaj medzi cakatelkami, aj ja som po IUI, ja testujem 20. 12. Ako sa citis?

tinka9075
12. dec 2011

@mirka2010 presne tak injekcie vydržím ved pre bábo spravím čokolvek 🙂 🙂

hadassah
12. dec 2011

@cmelica prácu mám dobrú, sedím za pc a mám na starosti celú administratívu, občas je to také nárazové, ale keď uzavrieme mesiac a odovzdám všetky doklady na účtovanie, tak je väčší kľud, jediné negatívum je, že som zdedila po kolegovi aj sklad a tam sa občas naťahujem aj s ťažšími balíkmi, to budem musieť poriešiť, keď budem tehu.

@dadax84 ahoj, ja testujem niekedy 23. - 24.12. Cítim sa dobre, akurát ma trochu popicháva v podbrušku. No uvidíme, ten budúci týždeň sa bude vlieeeeecť 😝 Ozaj, kedy sa dá najskôr testovať? Asi sa neoplatí veľmi skoro, lebo na teste môžu byť falošné // z pregnylu, či nie?

dadax84
12. dec 2011

@hadassah Ahoj, najskor na 14 den, aspon mi doktorka tak povedala. A co som sa docitala, tak ze pregnyl ostava v tele 10 dni. Tak asi sa skor ani neoplati testovat. A tie baliky nenatahuj uz teraz, nemala by si sa namahat od prveho dna IUI, tak ich vela nedvihaj 😉

hadassah
12. dec 2011

@dadax84 no budem sa snažiť fyzicky veľmi nenamáhať 🙂 Inak aj celý víkend som len ležala a driemala, nejaká som oťapená, môže to byť z toho utrogestanu?

bobinka77
12. dec 2011

Ahojte baby. Ja som po prvom pokuse IUI - neúspešne. Teraz neviem či ísť na ďalší, alebo rovno na IVF???? Aké máte skúsenosti????

dadax84
12. dec 2011

@hadassah Asi ano, tusim je aj v letaku nieco take ako ospalost, aj ja som uz tyzden ako mechom udreta, nevladzem a nic sa mi ani nechce. A este som sa docitala ze HCG stupa az po uhniezdeni vajicka a to az nejakych 5 dni. A uhniezdenie byva 7-10 dni od oplodnenia, a ked to scitas tak to akurat vychadza 14-15 dni. Dufam ze som ti to dobre napisala 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre