IVF a hormóny

dorothy13
24. okt 2021

Ahojte,možno niekomu sprostá otázka,ale možno sa s tým niekto stretol.planujem ísť na ivf,nakoľko mám nepriechodný vajcovod,ktorý mi ostal. Ale jediná vec čo má brzdí,a asi je to tým,že veľa v okolí je chorých a mne asi šibe. Chcem sa spýtať ,či tie hormóny ktoré sa pichanie niesu nebezpečné pre telo a ci sa nestane ,žeby mi ublížili a mohla by som ochorieť? Ďakujem za normálne odpovede.

domkavlnka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domkavlnka
24. okt 2021

@dorothy13 ahoj ja som to absolvovala a nič mi nebolo 🙂 v car vedia čo robia. Samozrejme že je to zásah do organizmu aj čo sa týka psychiky ale treba myslieť pozitívne 🙂

januska1905
24. okt 2021

Jasne ze je to bordel. Musia nastartovat telo. Ver lekarom. Spytaj sa priamo na konzultacii co ta zaujima. Dalsia vec, ked babo chceme, spravime cokolvek.😎✊🙏

dorothy13
autor
24. okt 2021

@domkavlnka ahoj,ďakujem krásne za odpoveď. Môžem sa opýtať ako dlho sa užívajú hormóny ?

dorothy13
autor
24. okt 2021

@januska1905 áno,určite sa spýtam,ja som len chcela nejaké názory aj iných,ja to proste potrebujem keď chcem ísť od niečoho takého. Bola som ok,len mala som viac mimomaternicovych a po poslednom,úplne neplanovanom,keď som mala hcg mi dr povedala že nie je dobré mať tak dlho hormony,lebo to môže viesť k chorobám. A to som sa zľakla a preto ma to napáda teraz často. Síce moje telo už niekoľkokrát malo hormón hcg aj dlhší čas , ale normalne mi šibe.

luccija
24. okt 2021

@dorothy13 to Ti nikto neodpovie...ak chcete bábo a nie je iná možnosť podstúpis to.Radsej nečítaj na webe ano všetko má svoje riziká tiež som čítala, že sa môžu spustiť rôzne choroby, ale tak...

aduskatt
24. okt 2021

@dorothy13 mne lekár povedal, že by mi musel dať takú dávku hormónov, že by to mohlo narobiť viac škody ako úžitku, takže odporučil ísť od toho....... Tebe držím palce

dorothy13
autor
24. okt 2021

Veľmi mi to pomáha keď mi takto píšete . U nás je jediný problém (teda vyzerá to tak) nepriechodný vajcovod. Z krvi vyzerá všetko ok,otehotniem hneď,ale na zlom mieste. Tým pádom sa dáva aj menšie množstvo ,či väčšinou majú všetci podobnú dávku? @auduskatt a ty už mas po Tom? Koľko sa užívajú tie hormóny ?

aduskatt
24. okt 2021

@dorothy13 my sme sa nakoniec rozhodli nechať to tak, lebo ani jemu sa to moc nepozdávalo. moje AMH bolo 12,6, po pol roku 15,3 a vraj nemajú skúsenosti s tak strašnými číslami (to je už ale tak 19 rokov dozadu) tak do toho nechcel ísť, dosť nás vystrašil vtedy

dorothy13
autor
24. okt 2021

@aduskatt och to ma mrzí,ja sa veľmi nevyznám čo to je amh? My už jedno dieťatko máme, prirodzene všetko ok,a teraz druhé nejako nechce k nám prísť. Akože bola to skvelá správa že jediná chýba je vo vajcovode,že sme ideálny pár na ivf. A ja zrazu zozmatkujem.

aduskatt
24. okt 2021

Ja som otehotnela prirodzene asi rok po tom, čo sme toto riešili, takže nakoniec dobre🙂
@dorothy13 . Ale ďakujem - Druhé sa už nepodarilo

luccija
24. okt 2021

@dorothy13 amh je ovarialna rezerva.Robili Ti aj prefuk?vieš lekári často strašia a rovno nahovárajú na IVF.Ja by som sa išla informovať aj inam

dorothy13
autor
24. okt 2021

@luccija áno robili mi prefuk, ja som mala 4x mimomaternicové,raz také ,že Mi zobrali vajcovod ,ostatné vajcovod vypudil sám.pri prefuku neprešlo ani kúsok tekutiny. Nemám dôvod ísť inde,keďže diagnóza sedí k stavu,ktorý sa dial 😞 a riskovať určite nechcem, už raz to bolo s krvácaním do brucha...

sasenka6
24. okt 2021

Mna napríklad druhe ivf odrovnalo na tristvtre roka. Tretí krát by som do toho nešla už. Konečne som sa ako tak vysekala zo zdrav. Problemov

dorothy13
autor
24. okt 2021

@sasenka6 prečo si podstúpila ivf?

sasenka6
24. okt 2021

@dorothy13 kvôli manželovou spg

dorothy13
autor
24. okt 2021

@sasenka6 a kde si bola v centre?

ywonnee
24. okt 2021

@dorothy13 ahoj, my ideme dnes na druhu konzultáciu už po vyšetreniach. Tiež sa bojím, hlavne kvôli trombofilnym stavom, ale uistili ma ( aj iný lekári) že správne nasadená liečba by mi nemala ublížiť. Tiež už musíme na IVF, idem do predčasnej menopauzy. A kam ideš na kliniku? Nám odporučili Gyn fiv v Žiline

sasenka6
25. okt 2021

@dorothy13 Iscare. Ubezpečovali že všetko bude ok aj keď mám vysoké trombocyty a nakoniec keď nastali problémy po ohss tak ma poslali do preč že si to mám vyriešiť mimo centra

dorothy13
autor
25. okt 2021

@ywonnee super,ja proste sa chcem nastaviť pozitívne a tešiť sa na bábätko,takže nemôžem s tým ešte začať kým si nebudem na sto percent istá. Chystám sa až po novom roku. Ale chcem sa na to tešiť. My sme boli na prefuku v Martine v heliose, akože my sme ževraj ideálny pár na umelé , jednoducho výsledky všetky dobré , "len" nepriechodný vajcovod. Ja dokážem normálne otehotnieť,ale vždy to skončí mimomaternice. A ako to prebieha celé? Prečo ideš na druhú konzultáciu? Dajú ti lieky už alebo ako?

adara777
25. okt 2021

@dorothy13 ak veľmi chceš bábo a ivf jediná možnosť , skusis to. Hormóny majú svoje riziká, ale zvládli sme to viaceré v pohode. Oni si ťa prekontrolujú a nastavia ti dávky vhodné pre teba. Každá sme iná, každá inak reaguje. Ja som tiež mala uzliky v prsiach, myom a išla som do toho. Po roku som bola na preventívne a všetko v norme...

dorothy13
autor
25. okt 2021

@adara777 ako sa ti prejavili tie uzliky? Povedali ti,že nemáš do toho ísť keď to máš alebo ako? Ďakujem za povzbudivé slová 🙂

ywonnee
25. okt 2021

@dorothy13 už tu čakáme. Áno dnes už by mi mali nastaviť liečbu, len ešte neviem ako dopadli výsledky lebo mám aj trombofilne stavy a epilepsiu tak sa ešte toto riešilo plus nejaký zápal v tele. No ja by som tiež radšej pockala, ale vraj už nemám čas.

adara777
25. okt 2021

@dorothy13 uzliky sú vraj bežné vo fertilnom veku, nejaké fibroadenomy či ako sa to volá a len sa sleduju. Nikto nič nevravel. Trochu som sa bála ivf, ale chcela som veľmi už dieťatko. Všetky obavy kľudne konzultuj s lekármi v centre a uvidíš.

amina15
25. okt 2021

@dorothy13 Ahoj.Ja mám za sebou 3 Et,8Ketov vždy som brala hormóny a nič mi nebolo ani mi neni,vždy som pozerala to ,že ja dieťa chcem.A podarilo sa síce až na 11pokus ,ale oplatí sa😊

dorothy13
autor
25. okt 2021

@sasenka6 takže si nešla do toho zas? Máš jedno dieťatko z ivf?

ailiba
25. okt 2021

@dorothy13 určite to nemá vplyv na chorobu. Ale samozrejme hormóny môžu mať vplyv na psychiku, priberanie, zápchu, a i.
Ak ti môžem poradiť, kašli na to a chod do toho... stale bude dôvod prečo nie. My sme čakali dlho kým sme do toho išli.... Mohli sme mať babo skôr.

dorothy13
autor
25. okt 2021

@ailiba bože ,presne toto potrebujem!!!! Ďakujem !!!! Naozaj ,ďakujem ♥️

ailiba
25. okt 2021

@dorothy13 rado sa stalo💗

dorothy13
autor
25. okt 2021

@ailiba a ak môžem sa spýtať,ako to u teba prebiehalo?prečo si do toho šla?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre