IVF - minimálna stimulácia

amina15
19. máj 2023

Ahojte.Potrebujem radu.Pôjdem na ifv ako samoplatca.Neviem či mám vybrať minimálnu stimuláciu alebo klasickú🤔Minimálna je lacnejšie tam nepotrebujem toľko liekov kúpiť ale neviem ,že stým cca koľko vajíčko som mohla mať.Baby čo ste mali minimálnu tak koľko vajíčka vedeli vybrať a koľko sa z toho opladnilo?

rurutiax
19. máj 2023

Ja som mala soft cyklus, čiže krátka stimulácia s nižšími dávkami liekov. Mala som len 7 vajíčok, čo je málo, ale pri softe je proste menší ten počet, to je nevýhoda softu. Oplodnili sa 3, z toho iba jedno prežilo. Akurát som s tým jediným embryom už v 28tt.

e1i
19. máj 2023

@amina15 kamoska mala 2 embrya z 2 vajicok ,z et syn,ket nevysiel

88matulka88
19. máj 2023

@amina15 ja som šla dlhý proces 32 vajíčok, 20 sa oplodnilo, 5 prežilo... kamoška mala krátky 8 vajicok všetky sa oplodnení 4 prežili... to je veľmi individuálne a dôležitá je kvalita tých vajíčok. Nehovoriac o tom aký hyperstimulacny syndrom sa u mňa vytvoril... 2 tyzdne som bola na tom veľmi zle... ja odporúčam menej hormónov

katica312
20. máj 2023

Mala som soft minimum hormónov 10 folikulov odobrali 7 bez anestézy, 4 sa oplodnili 3 prežili a nevišiel ani jeden vklad a dokonca som dostala aj ľahký OHSS .
Pre porovnanie som potom išla na riadny cyklus aj keď som sa bála OHSS veľmi ale verila som doktorom , mala som 14 folikulov krasne sa vivíjali do 7 dňa potom zostali už len 2 a tie boli prazdne bez vajíčok bez OHSS, išli sme ešte do tretice ešte viac hormónov rovnaký scenár 2 folikuly ale už aj 2 vajíčka jedno schopné oplodnenia na 3 deň vložené a aktuálne ho nosím pod srdcom ❤ Záver doktora bol taký, že reagujem opačne na hormóny ako je normálne. Takže je to naozaj veľmi individuálne.

katka_kh
21. máj 2023

@amina15 Ja som mala soft, jedno vajicko a teraz sa tu pri mne kruti 2 mesacna dcera, na SR mi davali vzdy dlhe protokoly a ostalo aj z 12 jedno na vklad, zmenili sme Reprofit CR, tam sme uz isli ako samoplatcovia, mam uz svoj vek, dali mi soft, takze to je moja skusenost. Myslim, ze tam je viac faktorov, ako vek AMH…

sasenka6
27. máj 2023

Ahoj ja som po ivf soft mala viac vajíčok (16ks) ako z klasického ivf (12ks) ale to záleží ako telo reaguje. Myslím že rozdiel v cene bol okolo 300€, booo to už pár rokov dozadu

vivienn7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre