Je umelé oplodnenie povolené aj ženám bez partnera?

happy8051
13. jan 2010

kočky, zaujímalo by ma, či je umelé oplodnenie povolené aj ženám bez partnera a do akého veku... ako je to s poplatkami? ďakujem za reakcie...

zuzanockamt
13. jan 2010

happy, skus sa popytat v temach, kde baby rozoberaju umele oplodnenie alebo v teme, kde sa bavia uz o konkretnom CAR ... tych tem je tu velmi vela ... mozno tam budu baby nieco vediet

lusinkaj
13. jan 2010

dnes presne o tom davali v telke-asistovanu reprodukciu,ze kludne zena moze prist do centra ak nieje v manzelskom zväzku ale musi mat partnera musi byt v partnerskom zväzku,vtedy poistovna preplaca zakrok...

dahra
13. jan 2010

Pokial viem, UO na Slovensku nemoze absolvovat zena bez partnera. V inych krajinach je to mozne s darcovskymi spermiami - vid DR. House a jeho sefka - Dr. Cuddyova to absolvovala, takze v USA je to zrejme mozne. 🙂

happy8051
autor
13. jan 2010

v pripade, ze ma zena partnera preplaca sa plna vyska, alebo len niekolko percent ceny?

nelynka
13. jan 2010

happy pri UO nieco doplaca pacientka a nieco hradi poistovna, vecsinou si doplacas za lieky a "extra ukony"
pokial partnera nemas tak ti UO neurobia ani tu a ani v CR to mozne nie je, ako su na tom ostatne krajiny neviem, ale v USA to robia s darcovskymi spermiami a je to sakra drahe..
pokial partnera mas tak budes doplacat ako kazda ina..pokial nie si samoplatca..
partner musi podpisat papier a odovzdat spermie, inak ti to neurobia

andzi
13. jan 2010

happy, v prípade, ak má žena partnera, výška doplatku poisťovne je rovnaká, ako keď je vydatá. Uhrádzajú sa max. 3 cykly umelého oplodnenia a len samotný zákrok, nie lieky a doplnkové výkony, ktoré si však tak či tak zaplatiť musíš. Trošku som sa hrabala v témach, kde baby písali o svojich skúsenostiach, tak podľa toho viem, že 1 cyklus stojí cca 800-1000 € (to je to, čo si platíš sama). Ale ak partnera nemáš, tak na UO ísť nemôžeš. A ak ho máš, tak UO možno ani nepotrebuješ. Teraz budem sprostá, ale .... ak chceš dieťa s neznámym mužom, na to nepotrebuješ umelé oplodnenie. Stačí trochu odvahy a je to!

mircalla
13. jan 2010

Ahoj, zial na slovensku i v CR to mozne nie je, legislativa to neumoznuje. Darcoske spermie sa daju pouzit, len ak partnerove smermie nie su dobre

poistovna preplaca zakrok a cast liekov....je to asi 60-80 percent (zavisi kolko liekov potrebujes, u kazdeho to je individualne a tie lieky su drahe) - vsetky likey nad limit, predlzena kultivacia ci mrazenie embryii si plati par zo svojho

ixi
13. jan 2010

je pravda ze ak mas partnera tak na uo mozes ist ale musis mat notarom overene cestne prehlasenie ze zijete spolu v jednej domacnosti 😉 my tiez niesme zobraty 😎 😎

mircalla
13. jan 2010

mna osobne to vyslo asi tych 1000 euro, co som platila sama. mala som dost vysoke davky liekov, a to som sa ich snazila zohnat z druhej ruky lacnejsie ako v lekarni

mircalla
13. jan 2010

s tym notarskym overenim potvrdenim to nie je vsade...je to tak napr. v Gynfiv (toto CAR ja osobne nemusim), ale nie v kazdom CAR. Kazdopadne pisomny suhlas partnera treba (ja som nic take ako notarsky suhlas,ze zijeme v jednej domacnosti nepotrebovala), a jeho spermie tiez....

andzi
13. jan 2010

mircalla, tak držím palce, toto bolo tvoje prvé IVF-ko?

ixi, prečítala som si, čo všetko ste už absolvovali a veru, obdivujem ťa, že ešte máš silu chodíť sem na koňa medzi tehule. Držím palce, aby vám ďalšie IVF-ko vyšlo!

ixi
13. jan 2010

andzi a co mi ine ostava a ktomu robim na detskom oddeleni ale dieta je premna vsetkym 😉

mircalla
13. jan 2010

nie, to bolo piate---aj to uz s dracovskymi vajickami, mne uz sa ich tvori malo.

2 sme zial potratili, 2 nam nevysli

nelynka
13. jan 2010

ixi my sme ziadne overenie nepotrebovali, stacilo ze partner podpisal ich papier a dal drobcov do skumavky 🙂

andzi
13. jan 2010

baby, tak to vás úprimne obdivujem, ja sa priznám, že toľko síl by som nemala. To muselo byť aj poriadne drahé, toľko IVF-iek a k tomu darované vajíčka.

mircalla
13. jan 2010

asi je to vsade rozne s tym overenym potvrdenim, zavisi od CAR, ja som to tiez nikdy nepotrebovala, a bola som v 3 CAR. ale viem, ze niekde to treba, je to interna vec CAR

ixi
13. jan 2010

ja chodim do splnu ke a tam mi to kazali doniest 😉 kazde car ma svoje pravidla 😎
andzi ale mala by si never tomu ja som tiez myslela ze nemam a mam 😉

zdeja
13. jan 2010

ahojte kocky...chodím do toho isteho centra ako ixi....SPLN....tiez zijem s priatelom a tiez sme potrebovali notarsky overene papiere o tom ze zijeme spolu v jednej domacnosti... 😉

mircalla
13. jan 2010

urcite by si mala sil andzi, aj ja som si myslela, ze nemam, zazila som uz fakt vselico...okrem IVF aj 3 gynekologicke operacie. naklady ani nepocitam, na 4 som bola v brne...z toho 2 darcovske. tak to odhladujem na uz na 150 000 eur urcite. u nas uz nevedeli so mnou nic vymysliet. zase cezu poistovnu to take drahe nie, ja som mala na slovensku len jeden pokus a jeden taky ciastocny - stopli ho, lebo som nereagovala na lieky.

ale aj tak sa to vyplatilo, na peniazoch nezalezi

nelynka
13. jan 2010

mircalla az 150 000 eur? ne nejako vela?

mircalla
13. jan 2010

sorry....15000 samozrejme🙂)

ixi
13. jan 2010

mircalla a teraz si bola v ktorom car?

mircalla
13. jan 2010

reprofit brno, neviem vynachvalit....

nelynka
13. jan 2010

mircalla som si hovorila ze nejako vela, ale aj tak je to dost ☹
a aku mate diagnozu? preco to nejde?

ixi
13. jan 2010

nelynka a vy mate aky problem?

mircalla
13. jan 2010

nepriechodne vajcovody....nemala som pritom infekcie, to my zistovali, ale mala som caste cysty, tak sa mi zrejme vytvorili zrasty

nelynka
13. jan 2010

ixi, manzel ma slabe spermie, ma ich malo a su lenive..
prekonal rakovinu semennikov, a o jeden prisiel, nasledne mal ozarovanie, takze viac menej aj koli tomu sme to skusili cez IVF

ixi
13. jan 2010

aj u nas spermiogram 😒

mircalla
13. jan 2010

nelynka, je mi velmi luto Vasej skusenosti. kolko sa absolovali IVF? mali ste nejake embryjka?

nelynka
13. jan 2010

mircalla ale vam to vyslo nakoniec, tak drzim palceky do uspesneho konca 😀 😀

ixi a vy mate ake spermosky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre