Je vhodné po mimotelovom oplodnení ostať na maródke?

annastasia22
9. aug 2012

som po ivf icsi a PK robila som si test a vysla mi slaba 2 ciarka a bojim sa ze ked pridem do prace tak by som mohla o to prist,pretoze robim predavacku...a samozrejme same stresy

maslenka47
9. aug 2012

moj nazor ta nepotesi ale imo "pomahat" plodu za kazdu cenu prezit, aj ked priroda by to najradsej vyriesila inak je somarina. ak "o to prides", tak na 99% nie preto, ze budes chodit do prace ale preto ze "to" malo vyvojovu vadu. a to nie len v prvom trimestri.

cherryl
9. aug 2012

ja som pri II.IVF zostala doma hned po vklade 2ciarky prisli az potom ,je to na kazdej jednej ako to citi a preziva ci ostat doma ci nie sama to v praci poznas najlepsie .ja som mala podporu v mm a Pn-konala som cele tehu

miskalevica
9. aug 2012

Ja som uz od OPU PN a myslim, ze to este potrva, gynekolog mi odporuca setrit sa a oddychovat a zatial sme si nie na 100% isti ci cakame jedno alebo dvojicky. Ak robis 12 hodinovky, rataj s tym, ze budes velmi unavena. Keby som bola tebou nevaham a marodim.

moname
9. aug 2012

Samozrejme,hlavne nech sa podarí a ak na čo ani nemysli-to boli zbytočné výčitky svedomia-i keď peniažky

krisbar
10. aug 2012

ja som neostavala, ale je fakt ze ja mam pracu ze sedim cely den na zadku v kancelarii. okreom toho by mi to lekar asi ani nevypisal. ale ak mas narocnu pracu tak to musis ty si zvazit.
na druhej strane - tiez si myslim ze co ma vyjst vyjde. kolko zien robi tazke prace, vrcholove sporty a otehotneli a myslim si ze mimotelove otehotnenie nie je v tomto odlisne, ak je embryo slabe, neuchyti sa ani keby si lezala na posteli celu dobu. je to zvlastna chemia a priroda co to cele ovplyvnuje a nezistis ci to naozaj bolo uspesne alebo neuspesne tym ze si lezala alebo nie.

jaja102
10. aug 2012

vidim,ze riesime rovnaky problem.......ja idem v ut.do poradne,tak sa opytam Dr.aj ked viem,ze on je skor za to,ostat doma...

nevestickaaaa
10. aug 2012

Ja by som zostala určite na PN, nezdieľam názor, že ak potratíš, tak plod musel mať nejakú vadu. Ja som potratila a žiadna vada tam nebola, takže sa určite šetri a kašli na robotu. Možno vo vyššom štádiu tehotenstva sa budeš môcť vrátiť do práce, ale do 12tt by som zostala PN.

cmulinko
10. aug 2012

@maslenka47 ak by moja mama neprelezala somnou cele tehotenstvo,tak ja dnes nie som na svete...a nie som postihnuta.Niekedy potrat nema nic spolocne s vyvojovou vadou babatka-hlavne nie 99% ako uvadzas,ale so schopnostou udrzat zdravy a silny plod v maternici,ktora je slabsia.Ak by som pracovala v tehotenstve bezne ako pred tym,tak dnes nemam svoje 3 deti doma (nie su postihnute aj ked sa im pomahalo prezit...,lebo tiez patrim medzi zeny,ktore sice otehotneju velmi lahko,ale o to tazsie bojuju s tym,aby to babatko dokazali porodit ako tak na termin.Takze v urcitych pripadoch nechat vsetko na prirodu je tiez velka somarina hlavne po IVF,kde je jednoznacne,ze tam priroda nefungovala uz pri pocati.

bettypo
10. aug 2012

ostan na pn-ke hlavne ak nosis tazke veci a mas stres. Je dost mozne, ze budes musiet ostat doma cele tehu. Nie je kazdy taky stastlivec, ze nema problemy. Tehotenstvo po IVF je rizikove

radka24
10. aug 2012

Ja by som urcite ostala doma, ked som bola tehotna tak som pracovala iba prve 4 mesiace potom si si to uzivala doma a relaxovala. 🙂

ysarion
10. aug 2012

lezat 🙂 pomoct tym drobcom kolko sa da, zvysit sance na maximum... chodenie do prace nie je len o namahe a strese, ale aj o vystavovani sa bacilom, virusom, a to je to posledne co teraz potrebujes...

dahra
14. jan 2013

Tak ja som nebola na PN ani pri prvom dietati po IVF. mala som volno len v den OPU, a den po vklade. este tri tyzdne pred porodom som musela na par hodiek do roboty. 😉 teraz pri druhom rovnako, okrem toho, ze musim cez den behat okolo krpca, tak po veceroch chodim na par hodiek do roboty. Tentokrat pri druhom IVF som bola v praci aj v den OPU 🙂. narokozu som mala okolo 10-tej a o 16-tej som si veselo vykracovala do robotky a mala do 20-tej. Vsetko zavisi od toho, ako sa kto citi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre