Kedy natív a kedy soft cyklus?

sandra151
13. jún 2020

Ahojte.Neviete podľa čoho sa lekár rozhoduje či natív alebo soft cyklus?
Podpísali sme soft , a už len čakám na stimulku,ale práve som si písala so známou , a tá ide na umelé v rovnakom centre,lenže bez liekov čiže natívny cyklus,a som docela šokovaná lebo mne túto možnosť nenavrhli a pritom by som sa bola rada vyhla hormonálnej liečbe lebo som úplne zdravá,problém je na strane manžela.
Ďakujem za každú odpoveď.

ikuska187
16. jún 2020

@sandra151 ahoj, no nativ ma veľmi malú úspešnosť. Skôr sa robí u ľudí, ktorý problém nemajú. Pri native ty síce ovulujes, čo je podmienka, ale ak ma muž zlý SPG, tak je malo pravdepodobne, ze vyberu aj zdravú spermiu a bolo by z toho zdravé embryo. Pri stimulácii sa predpokladá, že vznikne viac embryii vhodných na vklad. Počet oocytov sa totižto nerovna počtu embryí. Plus môže sa stať, že zrovna v tom cykle bude anovulak (u zdravej ženy 1 až 2x do roka), alebo ti folikul skratka praskne ešte pred odberom, alebo vo folikule nebude vôbec oocyt alebo bude nezrely, alebo nekvalitný. Kým pri stimulacii sa počíta s tym, že sa o odobere viac zrelých oocytov. Tým pádom aj šanca na úspech je vyššia ako pri native. Záleží aj od tvojho veku a AMH. Pri zlom SPG sa stimulácii ťažko vyhnes. A prečo máš soft a nie klasickú stimuláciu? lebo na to tiež treba dovod.

sandra151
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikuska187
16. jún 2020

@sandra151 to bude tým spg, veľa šťastia 🍀😊 u nás soft ivf plus zlý SPG rovná sa synček 😊

sandra151
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre