KET August 2019 a užívanie Estrimaxu.

mayush789
30. júl 2019

Ahojte je tu niekto kyo ife na ket teraz jul august ? Ja cakam na MS a mam predpisany estrimax ma niekto s nim skusenosti. Mala som odlozeny ohss pre hroziaci hyperstimulak.na kolky den cyklu sa robi ket ,?
Dakujem

verkverk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminka1986
12. sep 2019

baby termin na kontrolu 27.9.
idem piť cajiky na výstelku

katkaba1
13. sep 2019

@diorissima Dobrá správa. A tu genetiku? Trombofilne mutacie? To je v poriadku u Teba?

katkaba1
13. sep 2019

@verkverk Môj muž mal azoospermiu kvoli hormonom, mal ich total nizke, tym padom sa spermie netvrorili.
Nam zabral Clostilbegyt, endokrinolog mu predpisal "skušobne" a zabral naštastie.
Hormony ma ok? Na MR bol či hypofiza funguje dobre?

katkaba1
13. sep 2019

@maminka1986 Držim silno palce 🙂
Ja som prave po hysteroskopii, nič nenašli, maternica ako " z obrazku" . Tak dufam že ozaj už len to hemato a zadari sa.
Informuj ako postupuješ 🙂 bude dobre 😍❤🤰

diorissima
13. sep 2019

@katkaba1 genetiku sme mali ešte pred spustením IVF to bola ich požiadavka. Mutácie ? To som nepočula. My sme chceli aj genetiku embryi ale to sa nepodarilo. Mne je tak zle ešte po tých liekov, fyzicky každý deň, pls tebe kedy nabehol cyklus po vysadení estrimaxu a prog?

katkaba1
13. sep 2019

@diorissima Tak vlastne máte spravené všetko. Ešte možno toho hematologa by som skusila, ja som sa tiez objednala.
Uz som doma po hysteroskopii, nič nenašli naštastie - tak mam istotu, že maternica je pripravena. Už len snažit sa a dufať ze sa podari aj bez IVF.
Mne po ET nabehol na 28.deň ale teraz KET az na 32.deň. Ale ja som estrimax nebrala, len progesteron.

maminka1986
13. sep 2019

@katkaba1 dakujem pekne🙂
držím palce teda aj tebe treba verit

verkverk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
verkverk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkaba1
14. sep 2019

@verkverk Aha, tak vy budete mat iny problem. Moj muž mal zle hormony, preto mal azoozpermiu. Po Clostile sa mu dali do poriadku a spermie sa vytvorili. Skusila by som ale dobreho endokrinologa a urologa, prip. Genetiku ci je tam všetko ok.

verkverk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaroslavgina
17. sep 2019

Ahojte babi chcem sa vás pitat čisté nektora z vás postúpila na visetrenie konzultaciaa

slniecko2809
21. sep 2019

Ahojte baby, pisem aj sem, ak ste niektora samoplatca a este sa len chystate na odber vajicok, dajte vediet. Darujem Gonal, ktory mam pd tohoto Jula v chladnicke. Viem ako strasne financne narocne je to. Tak nech niekomu posluzi.

poharvody
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminka1986
27. sep 2019

ahojte žienky dlho som nepísala,lebo menzes prusuel az po 57 dňoch 🙈🙈😭 otras
dnes som bola v CRM BB nebola ste žiadna z vás???
No neuveriteľne je že som 17dc a mám dominantny folikul cca zajtra ovulaciu !!?? Ako nechápem kedze mam pco ...
sliznica 10mm, dr nadsena ze to ma takto vyzerat pred ket aj ovu aby prebehla-nie je to podmienka ale je to lepšie a aj vystelka
štvrtok KET aaa baby bojim ,teším 🙈😧😄
brala som femibion,plus pila čaje poctivo od ms ze by to pomohlo vsetko aleho ozaj to vynde? netuším ale ďakujem zatim aj zato.

monika12323
27. sep 2019

@maminka1986 ahoj, ja mam ísť tiež na ďalší vklad, tiež chodíme do BB ale sa bojím nejak to odkladám. Držím ti palce, ktorý budeš mat ket?

maminka1986
27. sep 2019

@monika12323 ahoj a bola si aj dnes?
No ja kvazi 2ket po cca 4rokoch 🙂
1ket mi spí uz v izbe ma 3 a pol roka

monika12323
28. sep 2019

@maminka1986 nie nebola som, naposledy minulý mesiac

laskavbrusku
12. okt 2019

Ahojte 🙂 rada by som sa s Vami podelila o môj príbeh. Hlavne teda ako povzbudenie pre baby ktorým to zatiaľ žiaľ nevyšlo. Mám 27 rokov. Môj problém sú PCO, ktoré mi boli diagnostikované až keď som zmenila doktora, pretože moja gynekologička mi v 17 rokoch nasadila antikoncepciu čím som mala pravidelný cyklus a teda o žiadnom probléme som ani netušila a problémy sa objavili keď som vysadila antikoncepciu a cyklus bol zrazu jedna veľká katastrofa, pričom niekedy som čakala aj viac ako mesiac. Reakcia mojej vtedajšej gynekologičky bola teda viac než “profesionálna” keďže vtedy ako 22 ročnej mi začala doslova rozprávať, že v koncentráku predsa ženy tiež nemenštruovali. (Áno, som drobnej a chudej postavy, ale moja váha sa výrazne nemenila za cely čas ako som túto doktorku navštevovala a to som jej samozrejme aj povedala... ďalšia vec je, že naozaj neprejedám sa... veľakrát som však schopná zjesť rovnakú porciu ako môj partner... jednoducho mám rýchli metabolizmus a viac menej vďačiť môžem génom). Lekárka sa mi samozrejme začala ospravedlňovať ale našťastie vo mne to vyvolalo veľký výkričník a jasne som si uvedomila, že toto nie je profesionálne vystupovanie lekárky na správnom mieste, takže po dlhých peripetiách som sa dostala ku docentovi Tomášovi z Martina (keď spomínaná lekárka po mesiaci konečne poslala aspoň výpis zo zdravotnej dokumentácie, keďže z nejasných dôvodov odmietla moju zdravotnú kartu poslať do ambulancie docenta)... mala som asi 22 rokov a bola som zúfalá, keď mi docent oznámil moju diagnózu o ktorej som dovtedy nemala ani poňatia. Nasledovalo endokrinologické vyšetrenie, hormonálny profil a pokusy prirodzene otehotnieť, vyše roka sa nedarilo, takže na odporúčanie docenta sme začali s partnerom navštevovať kliniku asistovanej reprodukcie. Partner po užívaní vitamínov mal spermiogram v poriadku. Vzhľadom k tomu, že mi hneď na začiatku bolo zistené že mám jeden vajíčkovod nepriechodný odporučili nám rovno umelé oplodnenie, keďže podľa slov inseminácia má dosť malú percentuálnu úspešnosť. Hneď na prvýkrát super zadarilo sa, ale radosť netrvala ani pár dní, keďže test ukazoval slabšiu čiarku ako by mal, čo potvrdili aj neskoršie hodnoty Hcg. Na začiatku bolo malé, ale pekne sa zdvojnásobovalo, takže prišli týždne čakania a pravidelných odberov krvi a sono vyšetrení. Potvrdilo sa mimomaternicové tehotenstvo a ja som z hodiny na hodinu prišla aj o ten môj priechodný vajíčkovod. To bol 6/2018... docent mi odporučil oddych tri mesiace a teda 10/2018 nasledoval další vklad, ale ten žiaľ nebol úspešný vôbec pri kontrole krvi hodnota Hcg minimálna a pri opakovanom odbere kontrolná hodnota Hcg 0. Zúfalstvo určite opisovať netreba. Keďže pracujem s deťmi stále som bývala chorá a cítila som, že najlepších čas na KET je u mna v lete, keďže sa vtedy cítim zdravotne naozaj najlepšie, takže bolo nám jasné, že skôr ako v roku 2019 do toho nepôjdeme. 3/2019 som sa ako naschvál začala cítiť veľmi zle. Mala som silné bolesti nôh či som predtým vôbec nepoznala bolo to už take neúnosné že som sa 4 noci vôbec nevyspala. Navštívila som ortopéda a ten mi okamžite prehliadol žily. Poslal ma samozrejme na sono, kde sa potvrdil jeho predpoklad, že žily sú v úplnom poriadku, takže do úvahy pripadala už len možnosť, že ide o zdurené uzliny v slabinách, ktoré mi spôsobujú bolesti a tŕpnutie nôh. Vyjadrenie ortopéda bolo že situáciu s pravdepodobnosťou zhoršuje hormonálna liečba, avšak domnieval sa že ide o kvapôčkovú nákazu ktorá toto môže spôsobovať. Bola som pripravená naozaj na všetko takze som požiadala obvodnú lekárku o sérologické vyšetrenie. Zistené mi boli pľúcne chlamýdie, ktoré sa ťažko diagnostikujú, keďže prejavy a príznaky sú podobné naozaj aj bežnej chrípke. Výsledky ukázali že som prekonala nejaký druh herpetidy ale na tu som sa neliečila, keďže ťažkosti som nepozorovali a telo si podľa výsledkov vytvorilo protilátky samé. S týmto zistením som zašla aj za docentom, ktorý mi už na základe toho, že predsa len niečo v tele bolo odporučila reproimnuno vyšetrenie v Nitre. Samozrejme aj sám povedal, že nikdy nikto nemôže vedieť ktoré embryo je to práve, ale pri kvalite našich embryí by som už naozaj mala byt tehotná. Vtedy som kontaktovala moju známu o ktorej som vedela že prekonala 6 potratov a niekoľko umelých oplodnení a absolvovala aj imuno vyšetrenie v Nitre. Jej slová má nakopli a úplne mi dali novu nádej. U nej hodnoty dopadli hranične niekoľkokrát užívala Prednison a aj keď sa embryo udržalo tak srdiečko biť nezačalo, alebo sa embryo neudržalo vôbec. Ostali jej posledné dve embryá a celá nešťastná s poslednou nádejou sa s partnerom rozhodla že vložia posledné dve embryá, pričom Prednison ani neužívala a už je aj maminkou dvoch zdravých dvojičiek, pričom lekári jej povedali, že to sú tie veci kedy nikto netuší prečo dovtedy nič a teraz áno 🙂 jediné čo mi povedala bolo: “Nemôžem ti povedať čo máš robiť, ale naozaj po mojej skúsenosti ja už by som nečakala na nič. Čakala som toľko rokov a keby som vedela ja na tie reprodukčné testy už ani nejdem, pretože aj tak nám vyšli hraničné výsledky aj tak nám poradili len ten Prednison, ktorý nam ani nepomohol a tie testy by sa mali aj viackrát opakovať lebo rokmi sa situácia môže meniť.” Teda sme sa rozhodli, že vyskúšame ešte posledný tretí pokus a ak sa to nepodarí hneď sa objednáme do Nitry. Ja som ale tak nejako tušila napriek to u, že samozrejme na chlamýdie som dostala antibiotiká, že musím niečo so svojim organizmom urobiť. Dostala som sa ku jednej pani ktorá sa zaoberala čínskou medicínou. Naozaj nikdy som nepatrila k ženám, ktoré by užívali bylinky, ale povedala som si ja už naozaj vyskúšam aj nemožné. Začala som užívať rôzne bylinkové tinktúry na prečistenie obličiek, pečene ktoré sú pre ženu naozaj dôležité. Neskôr aj bylinky na úpravu hormónov a samozrejme na chlamýdie... napriek tomu som však užívala aj lieky ktoré mi predpísali lekári. Posledný pokus nastala zmena miesto estrimaxu som začala stimulovať iba Letrozolom, ktorý je na ovuláciu, telo si vlastne potom samé vytvára estrogény a neskôr som ešte začala užívať Progesterón. Tento posledný pokus bol iný. Narovinu poviem, že naozaj zmierená s každou možnosťou. Do poslednej chvíle nebolo ani jasné či sa transfer uskutoční, keďže mesiac predtým mi bol odložený, pretože sa doktorovi nezdala tekutina na sliznicu maternice, avšak o mesiac sa ukázalo, že to išlo iba o hlien, ktorý niektoré ženy údajne mávajú v prvej fáze menštruačného cyklu hojnejší a neskôr sa sliznica pripraví na hniezdenie embrya. Hneď na druhý, alebo tretí deň po vklade som začala mat neskutočne silné kŕče. Jedna veľmi milá sestrička mi poradila, aby som si hlavne takto v začiatkoch keď sa telo snaží bojovať s embryom aj pri prirodzenom otehotnení nie ešte pri umelom oplodnení dávala 500 mg magnezia rano aj večer. A tak som aj urobila keď som cítila že kŕče sú naozaj veľmi silné ľahla som si a vyložila nohy takto som fungovala asi 5 dní. Poctivo som oddychovala. Tehotenský test som si urobila až 11. deň (na meniny mojej polovičky) a tie silné čiarky na tehotenskom teste nás naozaj príjemne šokovali. Krv potvrdila hodnotu Hcg 1968 čo je rok narodenia mojej maminy, takže aj keď opatrnosť je aj bola veľká už teraz viem že moje bábätko si potrpí na čísla čo má určite po svojom ocinovi. 🙂 momentálne sme 11tt+4 a je tam velikánska dávka pokori. Až kým ho nebudeme mať vedľa seba si určite nevydýchneme, ale sme príkladom toho, že nikdy neviete ktoré embryo je to pravé 🙂 Nikdy sa nedozviem čo naozaj pomohlo, ale osobne si myslím že veľkou dávkou prispelo aj to, že som svoje telo poriadne “dala dokopy” to už vie len možno niekto medzi nebom a zemou... nikdy som na Modrom koníku nebola registrovaná, ale aj keď som sa dlho rozpísala chcela by som Vám len poslať veľa pozitívnej energie 🙂 nebojte sa. Aj vy raz nebudete rozumieť tomu prečo sa nedarilo a zrazu sa zadarilo 🙂

wewka1211
26. okt 2019

@laskavbrusku po prečítaní tvojho príbehu si mi dodala odvahu, ja som tiež po 2 neúspešných vkladoch, nikto neprišiel že prečo. Bola som aj na reprodukcnej imunológii, výsledky ešte nemám, ale mam ešte dvoch mrazacikov a som odhodlaná že pôjdem na vklad nech budú výsledky z imunológia aké budú také budú, dám si ich vložiť oboch naraz a snáď sa aspoň jeden uchytí. Kde si ty chodila do centra? Ja chodím do Martina do Heliosu. Držím ti palce aby si vydržala ten boj o ten malý poklad do úspešného konca a dočkala sa vytúženého bábätká v svojich rukách 😊

laskavbrusku
29. okt 2019

@wewka1211 ja som chodila do Iscare Martin, ale kolegyňa chodila do Heliosu a tam myslím, že je aj menší problém vložiť dve embryá. Teda mne hneď na začiatku povedali že to riešia podľa nejakej tabuľky kde je vek a počet neúspešných pokusov... Ja som sa vkladania dvoch aj osobne obávala pretože som sa po fyzickej stránke na to proste necítila. Ale všetko je určite tak ako má byť 🙂

motylik252
18. nov 2019

Ahojte babulky, nepotrebujete niektora estrimax? Mam doma celu novu krabicku. Darujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre