KET v natívnom cykle

tekvicka29
14. dec 2021

Dobrý deň 🙂 Rada by som sa poradila resp. upokojila, keďže mám za sebou KET v natívnom cykle. Vklad bol 8.12. teda je to zatiaľ len 6 dní no od vkladu mám bolesti ako na menštruáciu. Hneď po vklade som mala také jemné menštruačné kŕče, nasledujúce dva dni skôr len tlaky v podbrušku a odvtedy sa cítim ako na menzes, aj prsia bolia posledný deň niekedy viac niekedy menej. Chcem sa spýtať či to môže všetko spôsobovať Utrogestan, ktorý si vkladám alebo si môžem robiť nádej? 🙂 Vkladali mi hatchujúcu blastocystu, zamrazené bolo ako expandovaná a kým sme prišli na vklad stala sa z nej hatchujúca. Ďakujem pekne za všetky vaše skúsenosti.

ailiba
17. dec 2021

@tekvicka29 super, gratulujem💗... Prajem úspešne tehulkovanie💞

tekvicka29
autor
17. dec 2021

@ailiba ďakujem pekne 🙂❤️

tekvicka29
autor
20. dec 2021

@sasenka6 ahoj 🙂 ty si taká skúsená 😁 ja už mám pozitívne testy, dnes som 12dpt a od termínu ms, ktorá samozrejme neprišla nemám takmer žiadne kŕče v podbrušku, dnes napríklad vôbec tak už sa začínam báť či je všetko ok😁 ty si to mala ako?

sasenka6
20. dec 2021

@tekvicka29 ahoj, nestresuj. Bolesti časom ustúpia ale nie úplne. Je bezne mávať bolesti podbruska celé tehu, dokonca viac na pravej strane, nakoľko sa rozťahuje maternica a vazy a práve väz na pravej strane býva kratší tak zvykne bolieť viac na pravo. Ja som raz mala raz nie, boli dni úplne bez bolesti a dni kedy bolelo trošičku, niekedy zas až moc- panika stres ale zbytočne 😇

tekvicka29
autor
20. dec 2021

@sasenka6 tak si ma teraz upokojila 🙏🙂 presne ma na pravej strane bolí viac dnes, niekedy pichne jemne, mala som pocit, že vaječník to môže byť no úplne si mi to vysvetlila 🙂 už ma napadlo aj to, že mám mimomaternicové 😁 prsia ma bolia stále, od noci viac a kríže tiež citim. Stredu idem na krv tak som zvedavá veľmi 🙂

sasenka6
20. dec 2021

@tekvicka29 neboj, aj mna boli na pravo. V sobotu tak hrozne, že som rozmýšľala či dr náhodou neprehliadol druhé embryo vo vajcovode 🤣 ( vkladali mi 2 embrya) ale už to prešlo, spomínam si že aj v prvom tehu som mala občas take dni že ma to veľmi bolelo a prelezala som cely deň. Neboj všetko je v poriadku a držím palce, daj vedieť hodnotu hcg ✊🏻

tekvicka29
autor
20. dec 2021

@sasenka6 waw 😁 fakt som kludnejšia 🙂 dám vedieť hcg. Dúfam že bude vysoké 🙏 aj z toho mám stres 😁 a odkedy si tehotná nemáš zvýšený tep? Lebo mne sa zvýšil len neviem či sa tak stresujem a strachujem alebo to má súvis so zmenami, ktoré sa dejú teraz v tele a okrem toho zle spím, ale to začalo pár dní pred tým ako som zistila, že som tehotná 🙂

sasenka6
20. dec 2021

@tekvicka29 ja som mala aj predtým vysoký tep a nízky tlak tak neviem na toto odpovedať 🤷🏼‍♀️ Hlavne buď v klude. Ja som mala od 6. Týždňa nevoľnosti a hroznú únavu cez deň. V noci nie spat a cez deň ma stipali oci a strašne som bola unavená. Ešte ma sem tam napína ale už je to lepšie že nezvraciam aspoň. Aj už niečo cez deň konečne urobím 😀

tekvicka29
autor
20. dec 2021

@sasenka6 aha, ja mám tiež nízky tlak skôr a tep som mala pokojový okolo 60 a teraz mám nad 70 stále. No pekne 😁 Som zvedavá kedy mne začnú nevoľnosti, zatiaľ pociťujem väčší hlad 😁 a ty nepracuješ od kedy si tehotná alebo? Ja som už aj rozmýšľala, že by som sa dala na PN v januári, aby som mohla viac oddychovať, ale nechcem asi predbiehať 😁

sasenka6
21. dec 2021

@tekvicka29 ja nepracujem ja som na rodičovskom s prvým 😊

tekvicka29
autor
21. dec 2021

@sasenka6 jaaaaj chápem 🙂

sasenka6
21. dec 2021

@tekvicka29 ale pri synovi som mala týždeň dovolenku kvôli ket a potom som chodila do práce normálne až do 21tt 😊 potom pnka

tekvicka29
autor
21. dec 2021

@sasenka6 jaj 🙂 lebo ja teraz keď tak zle spím a vstávam o 6 už tak som taká vyčerpaná, že sa bojím, aby to neuškodilo pri vývine bábätka alebo čo.

sasenka6
21. dec 2021

@tekvicka29 urob podľa toho ako sa cítiš 😉keď cítiš že treba, tak buď doma

tekvicka29
autor
21. dec 2021

@sasenka6 uvidím v januári 🙂 teraz som ešte taká vystresovaná, že ako to dopadne. Po prvom sone budem kludnejšia 🙂 teda dúfam, že budem 😁

sasenka6
21. dec 2021

@tekvicka29 ja mám za sebou 3 poradne a kludnejsia niesom, prevezené naopak 😂😂😂 neviem čím to je

tekvicka29
autor
21. dec 2021

@sasenka6 tak tehotenstvo asi nesie so sebou strach po celý čas. Ja mám zajtra krv tak som nervózna. Ešte si chcem urobiť ráno test tak aj toho sa bojím či nebude slabší 😁😁😁 už mi prepína z toho 😁

sasenka6
21. dec 2021

@tekvicka29 keď je už veeelmi vysoké hcg tak testy ukazujú slabšie. Mám to odskúšané že ranný moc a test slabý. Potom som sa veľa veľa napila a skúsila ešte raz a boli koľajnice. Skúsim pohľadať foto

sasenka6
21. dec 2021
tekvicka29
autor
21. dec 2021

@sasenka6 aha tak to by možno vysvetľovalo to čo sa mi stalo v nedeľu ráno. Urobila som si test skoro ráno a tam úplne slabučký duch, slabšia čiarka ako dní predtým tak ja už panika. A o 4 hodiny potom som urobila ďalšie testy a to už takto ukazovalo.

sasenka6
21. dec 2021

@tekvicka29 a robíš si stále len tu jednu značku? Lebo sk odlišne značky tak to ti bude vždy ukazovať inak lebo každá značka ma iné množstvo farbiva. Ja som kupovala len jednu značku aby to bolo zreteľne

tekvicka29
autor
21. dec 2021

@sasenka6 áno, pepino som robila nedeľu ráno z prvého moču a slabý duch a o 4 hodiny na to toto tiež pepino. Možno len skoro ráno nemám taký koncentráciu hcg v moči. Aj prvý test som robila večer a pekne ukázal. Teraz som skúsila mamatest a peknú čiarku ukázal 🙂

sasenka6
22. dec 2021

@tekvicka29 tak asi máš večer koncentrovanejši moč 😀 tak robievaj večer

tekvicka29
autor
22. dec 2021

@sasenka6 dnes som 14dpt tak som robila test a bola som už aj na krv, idem ju práve zaniesť do labáku 🙂

sasenka6
22. dec 2021

@tekvicka29 krásny test 🥰 gratulujem

tekvicka29
autor
22. dec 2021

@sasenka6 ďakujem 🙂 už mám aj krv, 1364 hcg 🙂❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre