Koľko dní po sebe sa robí UTZ pri folikulometrii?

asmk
27. jan 2008

Ahojte kocky nikde som nenasla tuto konkretnu temu tak ju zakladam, chcela by som vediet kolko dni po sebe sa robi ultrazvukove vysetrenie pri folikulometrii a ci niektorej z vas pomohla k otehotneniu.Dakujem

dicinka1
9. jún 2008

aka pipi?

cikyta
9. jún 2008

No či je pipi ten doky... nemôžem hrešiť.

dicinka1
9. jún 2008

ja ti nerozumiem...ci je pipi ten doky?

cikyta
9. jún 2008

Ano.

cikyta
9. jún 2008

No dobrú noc dicinka. Lepšie som si pozrela 1.stranu a je tam niekto,koho nemusím,tak pa. 😕

dicinka1
9. jún 2008

aha..no neviem...skor asi nie..on je vraj jeden z najlepsich..ale fakt,ten folikul ma 14 mm....tak ja neviem..pozri do alkbumu..tam je testik..ovu testik..v albume ja a petko

cikyta
9. jún 2008

Ved ja zo srandy. Len ked som písala,že má 2 folíky,ty si mi písala,že je tehulka. A to ja viem. a to nemôže mať folíky vtedy? Asi áno,ked jej ho našli. dobru noc

dicinka1
9. jún 2008

hej,ale vtedy este tehulka nebola,vies..tak preto som ti to pisala,ze je to stare...

cikyta
9. jún 2008

Ježiš ja som ale k...a Musím ísť spať lebo mi to "pere" načisto. Tak prepáč tú moju debilitku 😨

dicinka1
9. jún 2008

to neva..pohoda....

dicinka1
10. jún 2008

vydri ten folik do soboty,ked ma 14 mm?

cikyta
10. jún 2008

Ahoj. Tak na 50% ti hádam vydrží. Zhruba do 20 ešte narastie tak za 3-4 dni. (hovorím len z vlastnej skúsenosti. Možno to bude u teba inak.A možno nie.) pa!

dicinka1
11. jún 2008

no moj folik ma uz 21 mm... 😀

dupinka
20. jún 2008

Ja mam tuto skusenost: vravela som pri preventivnej prehliadke, ze chceme pracovat na babatku oficialne, tak mi hned ponukol, ze mi urobi folikulometriu (t.j. kedy mam ovulaciu) vraj skoro na hodinu presne, no a manzelovi spermiogram. Ale nechcem sa stresovat takymi vecami, hlavne muzika nie, tak som sa rozhodla, ze ak sa to cez leto nevydari, skusime to potom takto. Normalne ma prekvapil, lebo niektore baby tu na MK vraveli, aki neochotni su lekari, kym sa nesnazia dlhodobo a mne hned ponukol pomoc. Dobreho som si vybrala

dicinka1
20. jún 2008

ja som mala najprv stareho gynekologa...trepal do mna len antikoncepciu......ja som chcela otehotniet...ani po vysadeni toho svinstva som neotehotnela,tak som odisla k doktorke do ineho mesta..vraj je dobra,....bola som u nej asi rok..ale v nicom mi nepomohla,vravela a tlacila ma do umeleho,ze mi nic ine nepomoze...stale som prekladala odchod od nej...no nakoniec som sa nastvalka a odisla som k inemu lekarovi-gy...ktory je zastupcom primara..a hned prvy cyklus mi povedal,ze problem vobec nie je otehotniet...chodim k nemu na folikumetriu..vsetko je v poho..ovulka je..nic sa nemam bat..uplne ina starostlivost je u neho...sam mi vsetko povysvetloval..co co znamena..co budeme robit....

guiri
30. jan 2009

Babulky, tie co ste absolvovali folikulometriu, chcela som sa pytat, podla coho doktor vydedukuje, ze folikul praskol, ked ste napriklad 1dpo? A aky velky je folikul v tento den priblizne, teda to co z toho ostalo?
Pytam sa, lebo som bola akurat u gyne a presviedcala ma na zaklade sona ze som uz po ovu, aj ked teplota mi nestupla este. V ten den som mala folikul 13 cm, co ona tvrdila ze mohlo byt uz zlte teliesko, lebo na zrely folikul by to bolo prilis male.
Dik moc

simib
20. mar 2009

Ahojte.Neviete náhodou aké by mali byť folikuly v rôznych DC???Ja idem v stredu na UTZ a to bude 7DC.

nela00
20. mar 2009

simib to bude este maly, ja sommala 11 dc 13mm, ovu bola na 15dc, to mohol mat asi 20-21mm

simib
20. mar 2009

Aha dík.Ja len že tiež sa mi zdalo skoro,ale keď lekár povedal.Ja mám síce takého protekčného a nemám zatial ani problémy lebo sa snažíme len 2 mesiace,ale toto sme chceli aj tak už pred snažením absolvovať,Aj mužík ide dokonca v uorok na spermiogram.Ale som sa rozpísala 🙂 Sorry.

lienka79
20. mar 2009

mne robieval gyndos kazdy 2 den..od tusim 14 dna cyklu...ale otehotnela som bez toho 😎 tak drzim palceky

kolienko
20. mar 2009

ahojte. ja som chodila teraz na folikulometriu každý druhý den od 10 DC. za 10 dní mi folikul narástol o 3 mm a v 18DC som bola na sono a hovoril, ze folikul má len 13 mm a ked som prisla o dva dni, tak bol uz prasknutý. viete mi to vysvetliť? je to dôvod, prečo nemôžem uz vyse 8 meisacov otehotnieť??

mannerka
20. mar 2009

kolienko
to je nejake zvlastne 😕
Folikul zvykne prasknut az tak od 18mm ( moze vsak narast az do 28mm a potom prasknut) a rastie tak 2mm za den....

Ja chodim na folikulometriu tak 10-11ty den,potom 14 a 16 den. Naposledy som na 11DC mala 21mm a na 14DC 28mm...

kolienko
20. mar 2009

ja to tiez nechápem. ked som tam bola v utorok, tak povedal, že ten dominantný má 12-13 mm to bol 18DC a vo včera tam uz ten folikul nebol. teda boli tam este dva, ale ten jeden sa zdal menší. ja neviem. ale povedal mi, že už ovulujem a praskol mi. môze aj 13 mm folikul prasknúť?

mannerka
20. mar 2009

kolienk
tak to teda neviem, ci taky moze prasknut, lebo cyklus pred tym mi narastol folik na 14mm(12DC), ale nepraskol a na 14DC mal iba 15mm a Dr mi povedal, ze je nedozrety a uz nepraskne a ani nepraskol ☹
Povedal mi, ze mam teda anovulacne cykly a zacala som uzivat clostil.

kolienko
20. mar 2009

a moze byť, ze by mi pozeral vždy iný folikul?? ved mi jasne povedal, ze ovulka bola a aj sliznica je iná

mannerka
20. mar 2009

neviem kolienko...

ja som mala sliznicu maternice tiez v poriadku - "pekne" mi narastla. Dr mi povedal , ze tam problem nemam, ze iba to dozrievanie folikulov mam nejake "pokazene".
Takze , ak ten clostil zaberie ako ma a folik dozreje a praskne a uvolnene vajicko by bolo oplodnene, tak sa ma kde uniezdit..

Z toho som pochopila, ze kvalita vystielky (sliznice) maternice nesuvisi s prasknutim folikulov...

macik45
20. mar 2009

ahojte. ja som bola na folikulometrii vcera, v 12 DC a mala som folikul 25 mm, doktor mi povedal, ze v najblizsich dnoch by mal prasknut, takze mame sa s manzelikom snazit, tak uvidim ci sa zadari alebo nie.

gerdusha
29. máj 2009

ahojte baby, chcela by som "ozivit" tuto temu...prave som prisla od lekara so spravou, ze tento mesiac mam anovulacny a od buduceho mesiaca zacneme s folikulometriou. tak hned ako som prisla doma, zapla som si MK a hladala "Vas"... 🙂..merali Vam aj sliznicu? aka velka by mala byt sliznica? ja mam 13 dc a sliznica 7-8mm a podla vyrazu dokyho tvare asi nic moc...ako ste na to vy?

stanusa
30. máj 2009

ahojte, gerdusha ja mám sliznicu 10DC tiež 0,8 cm - tak by mala byť v tejto fáze, pôjdem ešte na 13DC tak potom napíšem...

martina05
31. máj 2009

Gerdusha....netráp sa stým, ja mám celý cyklu sliznicu len max 8mm...Chodím na Folikulometriu už 2. mesiac, prvý mesiac bol anovulačný, tento mesiac sa objavilo vajko až 23DC 14MM. V pondelok idem opäť a uvidím ako sa zmenilo....POdľa mňa s jedného sona nemôžeš na 100pro dedukovať anovulák... Veď ovulku môžeš mať posunutú. Meriaš aj BT???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre