Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koľko ste mali rokov, keď ste podstúpili mimotelové oplodnenie?

mufka.janka
22. feb 2016

Mam 31 a mam z toho vsetkeho abosolutny stres. Ideme prvy krat na IVF a mam nemormalnu dilemu ci je to spravny vek.... mam cakat? Alebo uz som to mala spravit skor???

cincila18
22. feb 2016

co ja viem, aky je spravny vek? podla mna 31 nie je vela... ja mam 35 a predsa nam gynekolog este dava sancu prirodzene, ak sa nepodari do pol roka, tak potom sa bude riesit takto

ruthike
22. feb 2016

To zavis pre ake priciny volus ivf. Predpokladam, ze ti spravili vsetky potrebne vysetrenia: hematologiu, reproducnu imunologiu a genetiku. A samozrejme sa to tyka aj partnera. Ak je konkretna pricina - problem - zavisi od toho ako vazny - tak ivf moze byt nevyhnutne. Ak len snazilkujete a nic, inac vsetko v poriadku, tak to zavisi kolko rokov snazilkujete. Pre mna bolo max obdobie tri roky. U nas v rodine to trva. Aj svokra pocala po takmer troch. Mam sesterku co v 38ke mala prve, ale druha sesterka sa snazila 8 rokov aj potratila a v 31 sla na ivf a bolo a druhykrat prirodzene pocala. Hlavne, ked sa rozhodni, tak to uz viac neries a snaz sa uvolnit a nestresovat. Chod na masaze, na kozmetiku, medituj - to jejedno, ale nestresuj sa - to je to najhorsie

zirafka86
23. feb 2016

Ja mam 29rokov a mm 38rokov...4 roky sa snazime pricom ja som mlada takze zo mna by tie vajicka este same mali po ceste vyskakovat 🙂)) ale vidis...nedari sa a mame obaja zdravotny problem ktory inak ako cez ivf sa riesit neda takze to ci uz 31 r je vek na to je naozaj individualne ale radsej teraz ako si potom buchat hlavu o stenu ....

bubinko1506
23. feb 2016

ja mam 29, manzel 37 - kvoli spermiogramu je u nas nemozne mat dieta prirodzene, ostava iba IVF. o dietatko sme sa snazili doteraz 4 roky, po roku sme isli prvykrat do CAR (v prvom CAR sme zbytocne stratili rok, tak sme presli potom do druheho). pred rokom som absolvovala prvu stimulaciu na IVF + ET - skoncil potratom v 6tt. v septembri som mala druhu stimulaciu na IVF + ET - vysledok negativny a teraz som bola na KET - zatial teda uspesne.
pred IVF by ti mali v CAR spravit vysetrenia, resp. ta poslat na hematologiu, imunologiu, genetiku - moze to byt iba drobnost, pre ktoru sa nedari a to preliecia, alebo sa najde pricina, ktora sa neda obist inak ako IVF.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli