Krátky protokol a nízke amh.

lily411
28. jan 2020

Ahojte ,mám snáď preluskane asi všetky témy (ak tu takáto je ospravedlňujem sa za novú) . Prosím o vaše skúsenosti ak ste niektorá mala presne takyto krátky protokol : od 3DC pergoveris 225 UI ,šiesty deň kontrola + certotide a na nejaký 10 den odber . Prosím koľko vajok sa vám vytvorilo už na ten 6 den brania pergoverisu? Predtým som mala 2xivf dlhy protokol ale vždy len jedno vajko a len 6 bunkove :( na piaty deň... mám 31 rokov a amh 0,58 . Genetika ok ,spermiogram ok (teraz ,predtým dobrý nebol ) je tu nejaka šanca? Vďaka za všetky odpovede

jajaja47
28. jan 2020

@lily411 mna tlacili do ivf kvoli nizkemu amh na moj vek a to 1,3. Vraveli, ze sa to neda nijak zvysit a uz to bude iba klesat. Po 4 mesiacoch mi robili kontrolny odber na amh a vyslo mi 2,5. Tvrdili,ze prirodzene to nemusi ist, absolvovala som IUI,ale neuspesne. Uzivala som melatonin + vitamin D. A po roku a pol snazenia som otehotnela prirodzene. 🙂

lily411
autor
28. jan 2020

@jajaja47 gratulujem mamina 🙂 .. No ja beriem decko ,aj femibion už cca rok ale u nás sa nedarí už 8 rokov ... premýšľala som aj nad laparkou, aj nas pgdi, ale tvrdili nám že pokiaľ máme dobrú genetiku tak pgdi oocytov je zbytočne.. mám zrejme zlú kvalitu vajok :/

jajaja47
28. jan 2020

Dakujem pekne 🙂 ja som uzivala inofolic a manzel folandrol a bez efektu. Neviem no, kazdy organizmus je iny, ale myslim si, ze vela veci sa da aj riesit inak, nez navrhuju lekari. Ja som mala zistene z repro.imun. zvysene cytokiny, potom to nizsie amh a manzel miernu teratozoospermiu a napriek tomu vsetkemu to slo aj prirodzene.ale je pravda, ze som to potom jednoducho vzdala a nechala tak a podarilo sa hned druhy cyklus

lily411
autor
28. jan 2020

@jajaja47 áno psychika je mocny čarodej... A ženské telo tak ako príroda je nevyspytateľné.. my sme si povedali že ešte raz skúsime a potom to vypustime z hlavy ...našťastie sme našli teraz kliniku kde to nie je iba o peniazoch, ako ba tej predošlej:/

jajaja47
29. jan 2020

@lily411 to je super, ze ste nasli kliniku ktorej neide len o peniaze, verim a budem drzat palce, aby sa vam to podarilo co najskor 🙂

butterfly333
29. jan 2020

@lily411 aká to je klinika?

lily411
autor
29. jan 2020

@jajaja47 tak dnes utz, ale len 3 foliky...ale ďakujem veľmi pekne 🙂

lily411
autor
29. jan 2020

@butterfly333 ferticent

janie7
17. aug 2020

@jajaja47 Ahoj, prosim ta, ako vitamin D ovlyvnuje plodnost. Dakujem.

jajaja47
17. aug 2020

@janie7 neviem presne ako, ale aj dr z reprodukcnej imunologie nam to vysetroval,takze asi to nejaky suvis bude mat

janie7
18. aug 2020

@jajaja47 Ja som trošku googlila a zistila som, že teda parádny. Tak nasadzujem aj ja a gratulujem k bábätku👏

jajaja47
19. aug 2020

@janie7 drzim palce silno nech pomoze 🙏 a vdaka, dnes som porodila 😍

1vivien1
20. júl 2021

@jajaja47 mala som 29rokov a moje amh bolo 0,5 a po 3 mesiacoch v iscare na kontrole už len 0,01 s tým ze v ľavom vaječníku už videli na Sone uz len 1 folikul a v pravom nič. Ani mužov spermiogram nebol tip-top. Rovno sme reda išli do darcovskeho embrya. Úspešne. Syn má na buduci mesiac 2roky. Sranda však je ze o 5m po pôrode som otehotnela prirodzene :D A dnes mam už aj 10m dcéru (boli znova problémy a cukrovka a tak, a tak sa dcera narodila v 7m, tak rozdiel medzi deťmi mam 13,5m). Ďalšie dieťa mi už zo zdravotnej stranky neodporúčajú. No ale na to ze deti mat "nemôžem" už mám 2 a tie mi bohate stačia :D Takže ak pri nízkom AMH šanca je vždy.

pietrula
29. mar 2023

@1vivien1 Ahoj, blahozelam k 2 uspechom. To uplne vazne ti z 0.50 kleslo na 0.01, cize 50-nasobny pokles za 3 mesiace? Kolko folikulov (AFC) si mala pri tom prvom vysledku amh?

1vivien1
29. mar 2023

@pietrula ahoj, túto hodnotu bohužiaľ si už nepamätám. Papiere z tých prvých odberov nemám doma - to má.asi len môj gynekológ v záznamoch. Ale teraz nedávno ma testoval endokrinolog (lebo mi neveril, že mám tak nízke hodnoty amh) a ono skutočne znova vyslo 0,01 aj teraz, čiže ak nebola vtedy chyba to 0,5, tak teraz už je to ozaj takéto zlé. Ale už ma to nejako netankuje. Tretie dieťa už nechcem - čiže už si dávame pozor :D aby sa mi znova nestalo, že zázračne otehotniem. Aj keď to pri dcére bola iba náhoda.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre