Kryoembryotransfer a endometrická cysta

chrumka321
16. jún 2021

Ahojte, vedeli by ste sa podeliť o vaše skúsenosti s KET v čase keď ste mali endometrickú cystu? Podarilo sa? Nepodarilo? Viem že jedným z riešení je operácia, zaujímajú ma však vaše konkrétne skúsenosti a prípadné ťažkosti ktoré vám cysta spôsobovala počas prípravy na KET a aj následne. Ďakujem 🙏🏻

mikasz
16. jún 2021

@chrumka321 pred poslednym ET mi nasli endo cystu, brala som 2mes antikoncepciu, rovno po vysadeni som sla do stimulacie, pri opu mi dr.do nej pichla, tak bola na vazkach ci ist do ET alebo radsej pockat a ist do KET. Nakoniec som mala ET a vysiel, momentalne som 20tt.
No ak by ta cysta rastla a vklad nevysiel, tak mi odporucali laparku,no po nej minimalne 3-6mes oddych, bez vkladov

roztlieskavacka
16. jún 2021

Možné otehotnenie ci samotné tehotenstvo nemá uz s touto cystou nic spoločne, pretože tieto typy cyst sa vzťahujú na menštruačný cyklus ktorý je v tehu zastavený 🙂

chrumka321
autor
17. jún 2021

@roztlieskavacka
@mikasz
Ďakujem za reakcie, moje obavy sa zmiernili 🙏🏻😇

zuzzi18
18. jún 2021

@roztlieskavacka nie je úplne pravda ze cysta nemá nič s tehotenstvom, nakoľko už len tým ze tam endometrioza je (a to aj v prípade vybratí cysty) spôsobuje imunologicky problém a ma vplyv na zlyhanie implantacie resp. celkovo na neplodnosť. Včera som sa o tom bavila s doktorkou. Ja mam cystu dávno vybratu a zatiaľ sa nevytvorila nová a aj tak sú pokusy s veľmi kvalitnými embryami (z darovaných vajíčok) neúspešne. Pritom všetky ostatné veci mam vyšetrene a podchytene.

roztlieskavacka
18. jún 2021

@zuzzi18 tak to ma mrzí

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre