Kúpeľná liečba po mimotelovom oplodnení

dadana157
13. mar 2018

Ahojte baby, som po prvom neúspešnom ivf. Po odbere som nemala ani jedno zrelé vajíčko. Chcem sa opýtať, či ste niektorá z Vás absolvovala kúpeľnú liečbu pri neplodnosti. Ak áno kde a koľko to približne stálo? Vo VŠZP mi povedali, že mám nárok na B-skupinu a vymenovala asi 8 stredísk...

katharines
13. mar 2018
dadana157
autor
13. mar 2018

Zajtra idem za gynekologom ohladne ziadosti cize som este na zaciatku celeho procesu ... pozerala som a najlepsie mi vychadzali Lucky a Sliac

katharines
13. mar 2018

@dadana157 verim, ze po tej kupelnej liecbe pocnete prirodzene. Ono velmi pomaha po psych. stranke aj prijatie daneho stavu. Skus sa popytat, ci sa tam cvicia aj Mojzisovej cviky. Tie su tiez na plodnost.

dadana157
autor
13. mar 2018

@katharines som z tohto vsetkeho uz na dne, snazime sa vyse 2,5 roka tak dufam ze to zaberie, no zatial sa s tym neviem akosi vysporiadat. Ano su tam I Mojzisovej cviky

katharines
13. mar 2018

@dadana157 2,5 roka je v pohode. Skus si oddychnut a prijat situaciu, i ked je to tazke, ale naplni ta to vnutornym pokojom, ktory je dost podstatny. Obavy a stres z neotehotnenia ti totiz udrziavaju vysoku hladinu stresovych hormonov, co tiez neprispieva k zdraviu.

dadana157
autor
13. mar 2018

@katharines ja viem snazim sa s tym zmierit a nemysliet nato ale moje ivf ma uplne dostalo...mala som najvyssiu davku hormonov a i tak nula vajicok...toto ma fakt dostalo ...dakujem ti za tvoju podporu snad mas pravdu...velmi si to cenim

katharines
13. mar 2018

@dadana157 neboj sa. Mozno tomu teraz nerozumies, ale nemohlo sa ti lepsie stat, co sa ivf tyka. Hlavu hore. Kup si Tryptofan, kys. Listovu, vit D3 (napr. Od NaturaMed), jedz orechy, semienka - lanove, sezamove....Listovu zeleninu, kapustu, brokolicu, mrkvu (min 1/2 denneho prijmu stravy). Je aj Mojzisovej caj na plodnost, ale to v tych kupeloch asi bude. Skus zacat robit nieco, z coho mas radost. A ak ti mozem odporucit, tak je v Martine gyn. Ambulancia Giana, ktora sa venuje NaproTechnologii, ale verim, ze to liecenie ti pomoze a ty uz nebudes musiet nikam chodit.

dadana157
autor
13. mar 2018

@katharines Tych vitaminiv bolo dost ... inofolic, kyselina listova, D3, maca, kotvicnik, rakytnik, zelenina tiez kazdodenne a predsa... aj ked som necakala mega zazraky ... z 8 folikulov som cakala min4... vysledok 0 som necakala ani v zlom sne

katharines
13. mar 2018

@dadana157 a este, ak neberies antihistaminika, bolo by dobre, keby si si sledovala hlien. V plodnom obdobi, pred ovulaciou, je priesvitny a elasticky, ako vajecny bielok. Ak beries antihistaminika, tak ho mozes mat menej, co sa horsie sleduje. Mozes mat niektore cykly anovulacne, ale urcite nie vsetky.

katharines
13. mar 2018

@dadana157 no vitaminy + to cvicenie a sledovanie hlienu + vnutorny pokoj robia zazraky 😉

dadana157
autor
13. mar 2018

@katharines uz som zacala sledovat I hlien ale v mojom pripade to vyzera tak ze anovulacnych cyklov mam dost... ale este podrobnejsie odsledujem I ovulacnymi testami.a antihistaminika neberiem...takze tak ... kazdopadne dakujem za rady

katharines
13. mar 2018

@dadana157 to je super, ze sledujes hlien. Mozno by ti pomohlo sa lepsie zorientovat aj sledovanie bazalnej teploty -napr. Meranie v ustach v rovnaku rannu hodinu, skor nez vstanes. Hormonalny profil si mala ok?

dadana157
autor
13. mar 2018

@katharines ovarialnu rezervu mam nizku a prolaktin bol vysokyyy ale uz je v norme...zvysok vraj bolo ok

katharines
13. mar 2018

@dadana157 nevadi, ze je nizka rezerva. Sledovanim plodnych dni tie ovaria iste vystihnes. Kedy sa chystas do tych kupelov? Na jar je byt v kupeloch najkrajsie.

dadana157
autor
13. mar 2018

@katharines zajtra idem za gynekologom nech spiseme ziadost a ked schvalia co by mali tak niekedy maj az jun

katharines
13. mar 2018

@dadana157 super, najkrajsi cas. Sak aj manzel s tebou moze prist, len nech sa nemaca v horucej vode. Budete mat krasny cas.

dadana157
autor
13. mar 2018

@katharines manzel ma pride kuk urcite a pravdupovediac bol to jeho napad

katharines
13. mar 2018

@dadana157 tak drzim palce, majte krasny pobyt. 😙

dadana157
autor
13. mar 2018

@katharines uvidime ako sa vyvinie schvalovanie...dakujem pekne

ludinka
14. mar 2018

@dadana157 ja som v luckach bola velmi spokojna,naozaj ti tam mozu pomoct, budes tam 4 tyzdne...mne aj inym babam tam pomohli

dadana157
autor
14. mar 2018

@ludinka nad luckami rozmyslam I ja tak dufam ze mi to schvalia a hop sa cim skor

ludinka
14. mar 2018

Podla mna schvalia urcite B skupinu

dadana157
autor
14. mar 2018

@ludinka tak to duuufam celkom sa mi paci taka predstava a vkladam do toho celkom I nadej

skovarik
30. mar 2018

Ahojte dievčatá a kto Vám predpísal tie kúpele gyndos s reprodukčného centra?ci vás obvodný gynekológ?a ta skupina B znamená ,že to ide cez poisťovňu?lebo tie som po ivf ..ja mám síce dobre výsledky ale neviem otehotnieť ..4roky sa snažíme..a tiež uvažujem Lúčky ja tam rada chodím do wellnessu

dadana157
autor
30. mar 2018

@skovarik ahoj navrh podava tvoj obvodny gynekolog a B znamena, ze procedury ti hradi poistovna, ale ubytko a stravu si uz hradis ty sama 😉

skovarik
30. mar 2018

@dadana157 Dakujem..ja som sa ešte dávnejšie pýtala mojej gynekologicky za Lúčky a ona mi vravela ,že neplodnosť už nehradi poisťovňa ale vtedy som ešte nebola na ivf ...ale skúsim sa jej to spýtať znovu som zvedavá čo mi povie..

dadana157
autor
30. mar 2018

@skovarik nooo pokial viem plati, bola som osobne vo vszp a pani pozerala do tabuliek a bola tam I neplodnost ale B-cko.uvidime podala som navrh tak dam vediet ako to dopadlo

skovarik
30. mar 2018

@dadana157 ok budem rada ,keď mi dáš vedieť ako si dopadla..ja v máji idem na preventivku tak sa potom spýtam ..

dadana157
autor
30. mar 2018

@skovarik do konca aprila by som mala vediet lebo sa musia vyjadrit do 30 dni

lucina1100
18. apr 2018

@dadana157 ahoj , idem sa opýtať myslíš že ti kúpele pomôžu ? Ak áno v čom ? Ja bývam vedľa lucok teda vedľajšia hneď dedinka , ale ja nič ba tych kúpeľoch nevidím .
Ja som už po 4 neúspešnom ivf a teraz sa už chystáme do Brna .
Daj vedieť čo ti povedal gynekológ .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre