Laparoskopia verzus intrauterinná inseminácia. Poradíte?

zinica
23. jan 2015

Ahojte 🙂 . Potrebovala by som poradiť, dnes poobede sa musím rozhodnúť a neviem čo všetko to obnáša, takže sa mi rozhoduje veľmi ťažko. Snažíme sa o bábo cca 2 roky, raz som už bola tehotná (prirodzene), no skončilo to MA a kyretážou (cca pred rokom). Vzhľadom k zlému spermiogramu nám v CARe odporučili IUI, no môj gynekológ mi povedal, aby som si u neho dala urobiť najprv laparoskopiu, či sú priechodné vaječníky, lebo že byť nemusia aj napriek tomu, že som už raz bola tehotná. No v CARe sa odvolávajú práve na to, že som tehotná bola, takže priechodné byť musia. Takže 2 protichodné názory. Na IUI by sme mohli v najbližšom cykle, ale neviem ako dlho trvá regenerácia po laparke ☹ . Ako by ste postupovali vy? Prosím o radu, odporučenie. A tiež ďakujem za každú reakciu 😉.

lucy125
23. jan 2015

Ahoj,mne v CAR robili priechodnost vaječnikov v ambulancii,cez vnutorne sono tak,že mi sonom pozorovali čo to robi ked do mojich vaječnikov puštaju vzduch,dali mi diazepan,trvalo to cca 10min,bolelo to dost,pripušťam zostalo mi aj zle,musela som potom ležat,ale zistili že je všetko ok a nemuseli mi robit laparoskopiu.ked si už tehu bola,išla by som do IUI,poprípade by som si nechala priechodnost zistit tak ako to robili mne,10min bez narkozy,bez rezania aby si vedela na 100% na čom si,mne bez toho IUI a IVF ani neurobili,že hrozilo mimomaternicove,keby jeden bol upchaty.držim palce,vela šťastia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre