Nízke AMH, vysoký vek a neúspešná intrauterinná inseminácia

nene1133
18. mar 2021

Ahojte, mam 37 a dlhsie sa snazime neuspesne o 2.babatko. Bola som v CAR : vysledky vsetky OK, az na AMH. To mam velmi nizke - 0.5. Manzel spermiogram tiez nic moc - teratozoospermia. Skusala som najskor prirodzene s ovitrelle, teraz IUI. Doktorka ma vsak varovala,ze tam je pre nas mala sanca otehotniet a asi mala pravdu, kedze test mam po 14 dnoch od IUI biely. Som z toho nestastna a neviem co dalej. Dr hovorila,ze este skusit IUI s hormnonmi, kedze teraz som nebrala ziadne lieky. Ale ja sa bojim,ze pri tom AMH stracam cas. je potrebne kvoli poistovni este skusat IUI alebo mate nejake skusenosti z podobnej situacie?

ab727
18. mar 2021

Ahoj mám o niečo vyšší vek ako ty a hodnotu AMH som mala len 0,11,povedali,že normálne to nepôjde,minulého roku v januári som normálne otehotnela,ale v apríli som mala MA...a v septembri som otehotnela znova...brala som vitamín D,pili sme obaja kotvičnikovy čaj a tiež som brala inofolic

nene1133
autor
18. mar 2021

@ab727 gratulujem, ja dlhodobo beriem vitaminy, aj do muza tlacim - D,zinok,folandrol,infolic,maca a tiez ten caj🙂

ab727
18. mar 2021

@nene1133 tak nám to tiež nešlo,potom sme riešili svadbu,vypli sme z toho hlavu a na svadobnom výlete sa.to vyriešilo samé...ďakujem pekne...a ostatné testy máte ok?

nene1133
autor
18. mar 2021

@ab727 ano, spravili mi vsetky odbery a jedine to AMH a muz tu teratozoospermiu. Mne by pomohlo niekde ist na dovolenku a oddychnut si, lenze pri sucasnej situacii sa nikde nedostaneme a ked aj sa bude dat,tak nemame nechat, kde malu dcerku😎 takze uplne v pohode psychicky nie som ...

ab727
18. mar 2021

@nene1133 no a to je možno ten hlavný problém...viem,že je to teraz blbé,nám to tak nejak všetko vyšlo...tak držím palce,aby sa zadarilo🍀🍀🍀

sonka_miro
18. mar 2021

Amh mozes mat falosne nizke kvoli nizkej hladine vitaminu D. Skua spravit este odber na vitamin D. Ja som mala amh 0,22 po roku uzivania 5000iu D sa mi amh zvysilo 4nasobne.

nene1133
autor
18. mar 2021

@sonka_miro ja beriem d3 s k2mk7 uz par mesiacov, tak hadam nemam nizku hladinu...ale skusim sa dr na to spytat

sonka_miro
18. mar 2021

Je tu aj skupina o tom mne tam poradila babenka

zuzzi18
18. mar 2021

@nene1133 ahoj a prečo nejdete do IVF? Tam teratozoospetmia nevadí, výberu sa vhodné spermie a tvoje AMH nie je vôbec také zlé. Viem o com hovorím, mam 32 rokov a AMH 0.12. My riešime už dávno darované vajíčka.

nene1133
autor
18. mar 2021

@zuzzi18 no neviem ci este skusit iui alebo ist rovno do ivf.bojim sa,ze budem skusat a to bude klesat...

zuzzi18
18. mar 2021

@nene1133 podla mňa co najskôr IVF lebo rezerva vajíčok s vekom klesá. Určite ti nájdu ešte vhodné vajka na oplodnenie, neboj. Držím palce

bnik
1. apr 2021

Ahoj, ja mam tiež nizke AMH, 0,82, partner ma spermiogram dobry a mne doktor hned odporučil IVF, a tiež nie som si ista či ísť do toho alebo nie

rivini
1. apr 2021

@nene1133 ahoj! Kvoli AMH si nerob az take starosti-je to sice nizsia hodnota, ale neznamena, ze uz vobec neotehotnies. Mne to lekarka v CAR vysvetlila tak, ze po 35- ke je cyklus zeny trochu ako hojdacka-raz nizke, potom zas na vrchole. A ze tak, ako vysoke AMH negarantuje, ze otehotnie, nezarucuje ani nizke, ze neotehotnies. Je to orientacny udaj, ale ziaden dovod na zufalstvo...drzim palce!

rivini
1. apr 2021

@nene1133 inak kotvicnik je ucinnejsi v tabletkach ako v caji, minimalne 120 mg skus.

nene1133
autor
1. apr 2021

@bnik ahoj,ja som skusila ivf, teraz mam po odbere...ale uprimne, treba si to rozmysliet, tie hormony nie su sranda...

bnik
1. apr 2021

@nene1133 mala si nejaké zle skúsenosti s tym? dufam že sa Vam podarí, držím palce 🙏

joannita
1. apr 2021

@nene1133 urcite nestracajte cas s IUI v tvojom veku. Rovno ist do IVF a to cim skor. Jeden cyklus by som skusila s vlastnymi vajkami, mozno sa zadari a dalsie s darcovskymi.
Mali sme takmer rovnaky problem, ja nizke amh a manzel horsi spermiogram (ale pri ivf pouzitelne spermie) s vlastmi vajckami sa nepodarilo nic, ale s darcovskymi ano, niekolko x som otehotnela. Aj ked keda nikdy to dobre nedopadlo, ale to teraz nieje podstatne.
Ver mi, v tvojom veku nieje cas na pokusy....
A pri darovanych vajckach ty znasas iba malinku hormonalnu zataz, kedze stimuluju darkynu.

joannita
1. apr 2021

@rivini ano to je pravda, ale keby mala 30 tak poviem jasne. Ale ona ma 37, nema cas cakat....a aj vzhladom na poistovnu kedze ta preplaca len do 39....

nene1133
autor
1. apr 2021

@bnik no pocas stimulacie trochu bolest v podbrusku, teraz po odbere celkom velka bolest podbruska...dufam,ze z toho nebude ohss...ale od zaciatku stimulacie mam z tych hormonov brucho ako sud😠

nene1133
autor
1. apr 2021

@joannita ahoj,darovane vajicka urcite nebudeme skusat, nie som s tym vnutorne vyrovnana...mame uz jedno dieta, takze ivf skusame len s mojim vajickami....

macik9
20. máj 2021

@nene1133 ahoj, tak ako pokračujete? ak sa môžem opýtať? Ja budem mať v lete 39... Mne pred mesiacom DR. oznámila,ze mam nizke AMH 0,47, tak tiez hned navrhla IVF, dieťa este nemam, tak sa bojím, či sa to podarí s mojimi vajíčkami,kedže ich je už biedne a ktovie v akej kvalite :( tiež nechcem darované :(

zuzzi18
20. máj 2021

@macik9 ahoj, to nie je vôbec také hrozné AMH ver mi🙂 ja mam 32 rokov a 0,12 AMH. Takže choďte co najskôr do IVF a určite budeš mat svoje vajka a vyjde to! 🙂

zuzzi18
20. máj 2021

@macik9 amh nevypoveda o kvalite, iba o kvantite vajíčok 🙂

majinka81
20. máj 2021

@nene1133 Ahoj aj ja som zvedava,podarilo sa?Dufam,ze ano.😘Mam podobnu situaciu.Vyssi vek a zly spmg.

macik9
20. máj 2021

@zuzzi18 ďakujem Zuzka za pozitívnu reakciu 🙏 ❤ som z toho taká nervózna, že mám problém večer zaspať, čo stále na to myslím...🙄 partner bol včera na spermiograme a budúci piatok sa ideme dohodnúť na postupe... 🙂

nene1133
autor
20. máj 2021

@macik9 @majinka81 tak skusili sme IUI - to bolo strata casu a penazi,kedze manzel nema najlepsi spermiogram. neviem na co nas tam vlastne s jeho diagnozou poslali😒 potom som skusila IVF, kratka stimulacia. Celkom to bolo v pohode, ale potom ten odber hrozne bolesti. Mala som 8 vajicok, na 5 den prezili len 3. Prvy ET nesupesny, teraz skusame KET. Celkovo je to narocne na psychiku - najma ten neuspech po vklade a aj to mnozstvo liekov ma prekvapilo. A to som este mala len kratku stimulaciu.

majinka81
20. máj 2021

@nene1133 fiha,takze zatial nic😒ale treba dufat,teraz uz len ten ket.Verim,ze bude uspesny🙂.My sa zmierujeme s jednym na ivf si netrufam.

macik9
20. máj 2021

@nene1133 bože 😔 to ma mrzí, verím, že je to náročné..aj nás to čaká,pre mňa je to ešte všetko neznáme... pri odbere si nebola v narkóze? či tie bolesti boli po odbere? držím palce, nech sa vám to podarí 🙏 🙏 a ak sa môžem ešte opýtať, do ktorého centra chodíte? my ideme do Heliosu v BB....

nene1133
autor
21. máj 2021

@macik9 odber bol v pohode, mala som narkozu a nic som necitila. To len potom tie dni ma velmi bolelo podbrusko, fungovala som len na ibalgine. Ja som take bolesti necakala, vedela som o OHSS, ten som nastastie nemala, ale to,ze budem par dni len skrcena na gauci ma dost prekvapilo.alebo ze budem mat z tych liekov brucho ako sud😀

macik9
21. máj 2021

@nene1133 aha, joj...to som ani ja nevedela, veď ktovie čo ma ešte všetko čaká o čom neviem 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre