Len 1 oocyt po OPU

gerdusha
6. apr 2011

ahojte,

dnes mam za sebou OPU a bohuzial sa nasiel iba 1 oocyt. bola by som rada, keby sa nasli tehulky, snazilky atd, ktore boli uspesne aj s 1 oocytom...potrebujem asi trochu nadeje...je to uz moja 4. stimulacia a taky nizky pocet som este nemala.

dakujem za kazdu reakciu

leamax
6. apr 2011

ahoj @gerdusha
ja som mala na poslednom OPU tiez len jedno zrele vajicko a druhe tesne pred dozretim. oplodnit sa podarilo len to jedno zrele, vzniklo z toho krasne embryjko najvyssej kvality. zial, nepodarilo sa mu u mna uchytit ☹ ale tiez by som bola rada, keby sa nasli tehulky, ktorym sa to podarilo aj s jednym vajkom 😉 aspon by nam to dodalo nadeje.

gerdusha
autor
6. apr 2011

@leamax ,
viem o jednej dievcine, ktora je teraz v 5 tt prave s jednym odobratym a oplodnenym oocytom...ale bola by som rada, keby sa ozvali viacere, aby tato babula nebola vynimka...aj ked mi je jasne, ze sanca je ovela nizsia ako pri odobratym co ja viem 5 oocytoch...

sofia2008
6. apr 2011

aj ja viem o jednej, teraz uz ma babo 😵 posledny pokus ivf, jediny oocyt a super to dopadlo 😵 drzim palce 😵 😵

gerdusha
autor
6. apr 2011

@sofia2008 ,

jeeejda, no bodaj by to tak bolo co najcastejsie...jedna holka pisala aj to, ze jej nejaky lekar povedal,ze to, ze nakoniec bol len 1 oocyt znamena, ze je o to silnejsi...za mozno bral "vyzivu" ostatnym, preto nenarastli...tak teraz uz len dufat, ze bude fakt silne, ze sa oplodni a aj uhniezdi...kurnik, dlha cesta....🙂

sofia2008
6. apr 2011

@gerdusha aj ja mam velmi dlhu cestu za sebou..kazda sa docka, niekomu to vyjde skor, inej neskor, ja som bola na ivf, ale po OPU som dostala OHSS..nasa jedina sanca bola ivf, normalne sa nedalo...a aha..normalne som otehotnela mesiac pred planovanym KET 😀 moj pribeh mas na povzbudenie...ja som tak chcela, strasne chcela, ved to poznas a to sklamanie, ze sa vklad nekonal, vsetko sa zamrazilo a dvakrat zruseny KET kvoli chorobe a alergii, a zrazu hop a bola som v tom 😀 😀 😀 😀 takze hklavu hore, vsetko bude tak, ako ma byt.. 😵 😵 😵 😵 😵

dona01
11. apr 2011

ahoj.ja take mela jen jedno jediny zraly vajičko.nejdriv jsem byla zklamana ale jakou jsem mela radost,kdyz se podarilo ho oplodnit a zacalo se delit! Probehl ET a od 8 dne po ET mam pozitivni testy.Kontrola u Dr. me teprv čeka,ale uz ted mam radost.mozna budu zklamana,ale pro me je uz tohle ohromny uspech .

leamax
12. apr 2011

to su povzbudive spravicky 🙂 @dona01, @sofia2008 prajem vam obom krasne tehulkovanie 😉 🙂

sofia2008
12. apr 2011

@leamax dik, ja uz mam doma 6 mesacnu slecnu 😀

dona01
13. apr 2011

těhu potvrzeno 🙂 takze jedno vajo staci 🙂 drzim pesticky vsem !!! :D

leamax
13. apr 2011

@sofia2008, tak ale nemas nic v pase. tak gratulujem k tej slecne 😉 🙂
@dona01 gratulujeeeeeeeeeeeemmmmmmm. a teda este raz pohodove tehulkovanie 🙂

dona01
13. apr 2011

@leamax děkujíííííííí. Doufám,ze uz se nic nepokazí a vsechno pujde tak jak ma. 😉

leamax
13. apr 2011

@dona01, urcite sa nic nepokazi. a o par mesiacov budes drzat v naruci svoj vysnivany vonavy uzlicek 😉 ak sa smiem spytat, kde si bola na IVF?

dona01
13. apr 2011
leamax
13. apr 2011

@dona01 to pocujem prvy raz o takomto niecom. tak ano, vy mate tych centier v cechach urcite viac ako my na SK. my chodime do Reprofitu v Brne, tak reku len ci nahodou ti to nerobili tam.
v kazdom pripade je to jedno kde, hlavne, ze to vyslo 😉 😵

tixx
5. aug 2014

@leamax ahoj, nasla som si v tejto teme prispevok od teba, gratulujem k tehotenstvu ;) my sme vcera boli prvy krat v RF v Brne, lebo v Gyn-Five sme neboli spokojni. Ideme na IVF soft, dufam,ze uz tento mesiac sa to bude dat 🙂 ako to tam prebiehalo, bola si spokojna? Ja som tam isla na zaklade referencii od bab tu na MK, a fakt verim,ze sme sa rozhodli spravne. napis mi o tom postupe prosim viac, co ste absolvovali,ako to prebiehalo? 🙂

leamax
5. aug 2014

@tixx dakujeme 🙂 🙂 🙂
jasne, ze sme spokojni, ved cakame dve babatka, vidis 🙂 🙂 🙂
aki dojem mate z RF? my sme tam chodili trosku dlhsie. vzdy tam na nas boli mili, vysli nam v ustrety a hlavne - su tam fakt odbornici!!! kludne sa pytaj

tixx
5. aug 2014

@leamax jeeej ved vy mate termin porodu zatial na moje meniny ako pozeram 🙂 gratulujeeem k babatkam, juuj to musi byt super cakat dve... my sme tam boli vcera prvy krat, mam velmi dobry pocit, budeme chodit k Dr. Stelclovi, vyzeral fakt velmi sympaticky. na ivf musime ist kvoli zlemu spg, a na SVK som spokojna nebola, hnali ma na laparku,ktoru podla Stelcla ani nepotrebujem, isla som si tam len overit tuto info,lebo ja som nebola presvedcena,ze to mam absolvovat. Teraz cakam na ms a potom zacinam od 2. dna len s Clostilom, tak som zvedava,ako to cele bude prebiehat, a co sa bude diat. Asi mate za sebou dlhu cestu podla toho,co pises... zaujima ma, ako ste sa rozhodovali, ci vlozite jedno alebo dve embryjka, a ci vas neodhovarali od toho. Ja mam 31 - Dr. hovoril,ze az po 35 vkladaju dve, lenze ja by som tiez najradsej mala 2 babatka naraz. Ako to zatial zvladas? 🙂

leamax
5. aug 2014

@tixx dakujeme🙂🙂🙂je to uzasne cakat dve babatka,sme strasne stastni a hrozne sa tesime na ne🙂🙂🙂
Ano,cesta to bola dlha,vselicim sme si museli prejst.ale uz len dobre bude🙂
Stelcl je super,velmi sikovny,mne robil laparku a vsetko uplne bez problemov.ale neboj,nebude ta do nej tlacit,kdd netreba.jedine keby ju fakt bolo treba.
Ano,zacinaju vzdy od tej najjednoduchsej liecby.uvidis ako bude telo reagovat.potom ti poradim,pi k tomu clostylu aj alchemilku a davaj si aj chilli (ak znesies,kludne aj formo papriciek,inak to existuje aj v liekoch) na prekrvenie maternice,lebo niekomu,ako j mne,clostyl znizuje sliznicu.
Nam nic take nevraveli,ze dve embryjka davaj az po 35 rokoch.len sa nas opytali,ci chceme vlozit 1 alebo 2 a muzik razne rozhodol,ze 2🙂🙂🙂
Musim sice lezat a este vraciam,ale pre drobcekov to v pohode zladnem🙂ald je to uzasne,uz krasne kopkaju🙂🙂🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre