Má zmysel IUI pri slabšom spermiograme?

frida1990
7. máj 2023

Ahojte žienky, myslíte že má zmysel skúsiť IUI pri nasledovnom spermiograme: progresívna rýchlosť 12% (celková rýchlosť 50%) a 3% morfo a 22 miliónov spermií? Výsledok napriek dlhodobému užívaniu vitamínov nič moc. U mňa všetko ok, ovulácia pravidelná ale možno by sme skúsili letrozol, aby bolo viac vajíčok a zvýšila sa šanca. Má to podľa vás zmysel zaťažiť telo letrozolom a míňať peniaze za IUI, ak sú tí plavci očividne slabší? Podarilo sa to niekomu pri takomto SPG? Vopred ďakujem.

luccija
7. máj 2023

@frida1990 nie, úspešnosť IUI je cca 15%

hederamonstera
7. máj 2023

@frida1990 moj mal morfo 1%, ostatne hodnoty v norme. Podarilo sa druhe IUI. Brala som letrozol, mala som jeden folikul

barju
7. máj 2023

@frida1990 my sme mali pri 2. IUI morfologiu 1% , počet 8mil a celkovú rýchlosť 60, ja som mala iba jedno vajíčko s letrozolom, ja mám PCOS. Dávali mám šancu 10%. Ale aj tak by som dala šancu ďalšiemu IUI radšej ako IVF, a to pre tri veci. Určite je IUI menej náročné na telo ako množstvo liekov pri IVF, pri 4 pokusoch dosahuje IUI úspešnosť IVF. A aj pri tých 4 pokusoch je stále lacnejšie ako najlacnejšie IVF.

frida1990
autor
8. máj 2023

@barju áno vnímam to rovnako, len sa troška bojím toho, že čo ak by človek chodil dookola na IUI, a zakaždým to nevyjde a nakoniec aj tak sa IVF nevyhne a o to viac si to celé predraží a o to väčší aj stres, vôbec netuším ako sa k tomu postaviť. No uvidíme

barju
8. máj 2023

@frida1990 ja som bola od začiatku nastavená tak, že ak sa 4 krát IUI nepodarí, tak pôjdeme do IVF tým 700 eur navyše nám za to stálo. 2. Vyšlo, ale keďže máme svoj vek a potratila som, tak ideme na genetiku a hematologiu a ak tam nevyjde nič závažné čo by sa nedalo riešiť pri IUI ideme do ďalšieho kola 4 pokusov. My chceme len 1 dieťa,takže IVF pre nás nemá taký význam aby sme ešte mrazili nejaké embrya a zničiť by my ich bolo ľúto. Navyše pri mojom PCOS mám vysokú pravdepodobnosť oohs ,takže čerstvý vklad by mi asi neodporucali

frida1990
autor
8. máj 2023

@barju úplne chápem, veľmi vám držím palce, nech vám to vyjde ♥️

barju
8. máj 2023

@frida1990 ďakujeme, aj ja ti držím palce 🙂 Rozhodnutie je vždy na vás ako páre. Dokonca môžete ísť aj proti rozhodnutiu lekárov. Koľko párov sa nechali nahovoriť na IVF a počas čakania na schválenie poisťovňou sa rozhodli vyskúšať IUI a podarilo sa, a koľko je takých,ktorým sa podarilo prirodzene na poslednú chvíľu. Je to o šťastí,verím že ho budeme mať obe

taktotedanie
8. máj 2023

Nam dokonca prirodzene, staci ti jedna jedina vitazna,ostatne soermie mozu byt na 💩
Ak sa to podarit tak sa podari

kajkasmejka
7. jan 2024

@frida1990 ahoj, natrafila som na tvoj post. My sme teraz v podobnej situacii, progresivna motilita 20% a morfologia 2%. Klinika navrhla IUI, takisto neviem co mame robit, ci sa snazit najprv zlepsit kvalitu spermii alebo rovno zacat s IUI, ci ak nie s IVF. Ako vam to nakoniec dopadlo? Dakujem.

frida1990
autor
7. jan 2024

@kajkasmejka ahojky, no my sme skúšali dve IUI a ani jedno nevyšlo, tak nás na jar čaká naše prvé IVF 🙂

kajkasmejka
7. jan 2024

@frida1990 dakujem, a drzim palce🩷

frida1990
autor
7. jan 2024

@kajkasmejka ďakujem veľmi pekne ☺️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre