Malá pohyblivosť spermií a horšie výsledky spermiogramu

teleranka
4. jún 2010

Ahojte vsetky snazilky. Verim, ze tato tema Vas zaujme a budeme si v nej vediet odovzdat svoje skusenosti.
S manzelom sa pokusame o babatko skoro dva roky. Po neuspechoch sme to zacali tuto jar riesit. Po zakladnyych vysetreniach nas lekar poslal do centra asistovanej reprodukcie.
Manzelovi zistili malu pohiblivost spermii. Bral potom par mesiacov PROVIRON. Po jeho dobrati siel na kontrolny spermiogram a vysledky sa vobec nezlepsili, dokonca su mozno aj horsie. Jeho spermie su vraj velmi velmi pomale, miestami sa vraj vobec nehybu. Lekar nam preto odporucil ICSI.
Sme vsak obaja dost mladi, budeme mat 26. Myslim, ze je to este skoro. A na druhej strane, ak je to neriesitelne, sla by som do toho. Myslite, ze excistuje nadej, existuje sposob, ako zlepsit stav spermii? Ako zvysit ich pohyblivost? O vsetkych vitaminoch som pocula, manzel nefajci, pije minimalne, aktivne sportuje. Je mlady a zdravy, o to viac ma jeho problem prekvapil a zarmutil, uz len kvoli nemu samemu. Velmi sa kvoli tomu trapim a neustale na to myslim. Okolie mi stale vravi, nechodte este na umele oplodnenie, ste taki mladi!!! Aôe ja neviem, co robit.....ci existuje realna moznost zlepsenia stavu, ci zaberie zmena stravy, ci.....ci. Vopred Vam vsetkym dakujem za odpovede 😉

gabinka41
24. okt 2011

babenky, pozrite si túto stránku http://www.fertilovit.com/cs-cz/spermien_fertil...

cigaretka5
24. okt 2011

baby len taka rada pre VAs, neskusajte ziadne vitaminy a blbosti z netu, ja som to tiez do mm tlacila, ale az doki zistil ze co a preco a nasadil ucinnu liecbu za par korun. Apropos robili niektoremu z vasich " neplodnych " manzelov hormonalny profil? kolki z nich mali prolaktin nad normu?

julka31111
18. sep 2012

ahojte baby mozere mi poradit nejakeho doktora v kosiciach co vysetruje spermiogram?? okrem starej nemocnici ..dakujem

pacifica
18. jan 2013

Ahojte babeny mám velikú prosbu o radu.S priatelom sa snažíme o bábetko a nakolko je priatel vo vyžšom veku,poslali ho na spermometriu.Dnes sme boli v LM a tam nám bolo povedané že sa spermie vôbec nehýbali,takže máme prísť znova o 3 mesiace.Môže byť príčina aj to že sme ich prenášali vo flaške v nezohriatom aute,nakolko sme tam museli byť už o 8 ráno a dochádzali sme 30 km.Taktiež spomenul doki že tam bola baktéria a poslal nás na kultiváciu.Ak máte niektorá s týmto skúsenosti budem moc vďačná.

kveta
18. jan 2013

@pacifica Spermie sa spravidla odovzdavaju na vysetrenie uplne cerstve..

ria191
18. jan 2013

@pacifica nie nemôže to byť príčina. Tuším je tam až dvojhodinová lehota ak to nesiete z domu tam problém rozhodne nevidím.

pacifica
18. jan 2013

Spermie mohli mať tak hodinu,max hodinu a pol, o tom sme boli poučený.A nemohli tým chladom nejak znehybnieť?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre