Mám užívať Estimax pri zlom spermiograme?

ivirk
15. feb 2010

Ahojte,
chcela by som viedieť či niektora mate skusenosti s užívaním ESTRIMAXU?
Chodim do Heliosu v MT (MUDr.Krajkovič). Mali sme zly spermiogram - 100% zlu morfologiu, Dr. nam povedal, že jedine ISCI je naša šanca. Robil kontrolny spg kde zistil že 1 % spermii ma aku taku morfologiu, tak vraj to mame skusit normalne, aj keď ja osobne som presvedčená, že s jedným percentom by to muselo byť viac ako zázrak 😅
No môj hormonálny profil je úplne ok, ani nemám iné problémy. Boli sme tam v 19 deň cyklu, ovulku podľa sona predpokladal na tento deň prípadne na další - tak mi povedal že mam jesť hneď Estrimax 14 dní každý deň 2 tabletky a po 4 dňoch ku tomu aj Duphaston 2x1 na 10 dní. viete niekto na čo to je? Na príbalovom letáku som zistila, že to je skôr pre ženy v prechode alebo také, ktorým vybrali maternicu, tak to nechápem. 😖
Čo by ste na to povedali? Ďakujem za každú odpoveď

denis19
15. feb 2010

ivirk
já díky dr. krajkovičovi jsem ted tehuhu 🙂 plne jsem se mu odevzdala do jeho rukou s tím , že se nebudu zamýšlet nad ničím...jedine mne prekvapilo, že pri diagnoze presne jako máte vy nám také rekl, zkuste to ješte plánovane prirozene asi tak tri mesíce,ale že on nám doporučuje ICSI..tak jsem to zkusili a nic a tak jsme byli na ICSI...to co ti dal je na rust sliznice a pravidelné ovulace.....pokud ti pripadla ovulka na 19 den....je to sice ok,ale relativne pozde....máš pravidelný cyklus? tak možná proto ti to dal a ta zvýšená sliznice ti potom zaručí vetší šanci otehotnení i prirozene....ale u 1% spermoníku s dobrou morfologií, je to jako zázrak...kolik máte let? 🙂

ivirk
autor
15. feb 2010

denis dik,
ja mám 24 a manžel 31. Neviem ako to on teraz zamýšľa s nami s tým ISCI, lebo podľa jeho slov na poslednej návšteve to vylúčil. Povedal že taraz mame 3 možnosti. Ak neotehotniem tento mesiac tak bude Dalšie tri mesiace stimulovať clostylbegytom, ak ani tak nie tak potom urobiť priechodnosť vaječníkov a ak to je ok tak ešte skúšat clostyl s pregnylom. lenže ja som už niekolko cyklov clostylu s pregnylom mala a nič. A čo sa týka tej ovulky vravel, že vzhľadom na 32 dnový cyklus je to normalne.Vieš už som bola tak nejak zmierená s tým ISCI a teraz som z toho zas mimo a pravdupovediac trochu sklamaná

denis19
15. feb 2010

no tak to ti verím, on se vzhledem na to ,ž e jsi mladá, snaží vyzkoušet vše mimo IVF ICSI.....a ví, že už máš za sebou clostyl a pregnyl??? ale skutečne já osobne si myslím,že pri takové morfologii...je to zbytečné natahování času!!!! zkuste s ním hodit reč, jestli byste nemohli jít hned na IVF ICSI...neboť ty nervy pokud človek neprožije nepochopí a je to na psychiku fakt záber.... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre