Mám vysadiť Progesterón?

bobulkapetka
6. sep 2017

Ahojte žienky/snažilky. Idem si k vám po radu. 20.08.17 som podstúpila IUI. Dnes je to 17 deň po IUI a test negatívny. Progesterón užívam 2x denne (ráno a večer 1 tbl.vaginálne). Do centra sa neviem dovolať a osobne sa mi tam ísť nedá nakoľko sa zdržiavam v zahraničí. Chcela by som len vedieť či ho naďalej užívať alebo vysadiť?! Môže užívanie Progesterónu zadržiavať menštruáciu keďže očividne tehotná nie som? Ďakujem za každú radu 🙂

osky
6. sep 2017

Progesteron zadrziava krvacanie-najmä ak si tehotna.
ak vsak krvacanie zacne,zu ho len spomaluje,,je to zväcsa Signal ze iui alebo ivf sa nepodarilo.

po 14 dnoch sa robi test,ty i zu 17 tak ja myslim ze tehu nie si,mozes ho zu vysadit.
ja osobne,pre pokoj svojej duse by som zasla hocikde na krv a dat si to este skontrolovat-pre istotu,ci v krv predsalen nemas hcg.....

bobulkapetka
autor
6. sep 2017

@osky ďakujem za radu. Ani ja si nemyslím, že som tehu len som si nebola istá či môžem ten Progesterón vysadiť... Zabudla som dodať, že v pondelok a v utorok (čiže včera a predvčerom) som mala ružovkastý výtok. Čiže vysadím Progesterón aby sa dostavil menzes a môžeme skúšať ďalej :/ ďakujem ešte raz 🙂

orta
6. sep 2017

Presne tak ako pises @bobulkapetka

zelenagw
8. feb 2018

Ahojte. SOm 16den po iui a test negativny na krvi som ale nebola a nespinim.... Co mi poradite na krv nemozem ist, mam toho vela mam vysadit progesteron ???

bobulkapetka
autor
9. feb 2018

@zelenagw Ahoj. Ja myslím, ze môžeš vysadiť. Skús zavolať dr a opýtať sa pre istotu. Ak aj vysadis a mecha nepríde nemalo by to vadiť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre