Máte skúsenosť s metódou PICSI?

eliska11
9. okt 2011

Ahojte,
máte už niekto skúsenosť s metódou PICSI (ICSI s použitím špeciálnej látky, ktorá by mala vedieť vybrať najzdravšie spermie)?

lulu10
9. okt 2011

@eliska11 ahoj ja teda zatial skusenost nemam ale chystam sa na to do konca roka do Reprofitu Brno 😉

luly3
9. okt 2011

@eliska11 ICSI je napichávanie spermie do vajíčka
a PCSI je vyselektovanie najkvalitnejšej spermie ale podla tvaru hlavičky nie čo sa týka
genetickej informácie 😉

miminkad
9. okt 2011

@luly3 pri tom poslednom _IVF ste mali tiez PCSI?my mame tiez teraz.

luly3
9. okt 2011

@miminkad nie nemala ja som ho chcela ale Stelcl mi to vysvetlil, že on vidí
akú hlavičku ma spermia čiže PICSI podľa neho zbytočne vyhodene peniaze, vraj
geneticku informáciu neuvidí ani tak ani tak...,tak som poslúchla a mala som iba ICSI
😉 ale určite PCSI je večšia istota aspoň podla mňa

miminkad
9. okt 2011

@luly3 nam to teraz vitouskova navrhla.uvidime este zajtra,ci spravia PK alebo ideme v utorok.ale zatail to vyzera na utorok.

cecil36
9. okt 2011

@miminkad ahoojky, super tema 😉 No, ja mam za sebou PICSI, ale to asi vies 😉 Je to vybere spermie pomocou latky hyaluronan, ktora naviaze na seba iba zrele spermie (tam je predpoklad, ze DNA je v poriadku) 🙂 Mala som k tomu aj super clanok a statistiku, ale ako na potvoru to neviem najst, tak ak budes chciet este pohladam 😉

miminkad
9. okt 2011

@cecil36 ahoj moja,viem 😉 ved na to stale myslim,si mi prikladom 🙂 preto som aj rada,ze mame PICSI.inak teraz mame asi komplet cely arzenal.no teda az uvidime,aka bude kultivacia.vy ste mali PK?

luly3
9. okt 2011

@miminkad mna vitousková oplodnila 😀 😀 😀 ja ju milujem 😀 😀 😀
dnes sa oplodnilo všetkých 5?????? určite pojdeš do PK 😉

miminkad
9. okt 2011

@luly3 no my sme mali na OPU stelcla,ET bude robit on alebo vitouskova.lebo sme vitouskovu prosili,nech robi vsetko ona,patrime k nej.oplodnilo sa 4,vraj jedno nebolo zrele,ale ktovie,mozno zajtra...no zatial dnes stelcl nehovoril nic o PK.len ze utorok bude ET.tak sa mm pytal na to PK,tak ze zajtra sa uvidi

cecil36
9. okt 2011

@miminkad my sme nemali PK 😒 A nasla som tu studiu: http://www.praktickagynekologie.cz/pdf/pg_10_04... Tak ak chces postuduj 😉

cecil36
9. okt 2011

@luly3 mna oplodnil Koudelka 😀 😀 😀 😀 😀

cecil36
9. okt 2011

@miminkad uplne ides v mojich slapajach 😀 My sme mali 6 kusov a jedno nebolo zrele. Zbytok sa oplodnil, ale len tri sa delili ukazkovo. Dve sme vlozili a jedno dufali na mrazenie. Ale nebolo dobrej kvality na mrazenie 😒 Tak tretie mimco nebude 😀

miminkad
9. okt 2011

@cecil36 no ved u nas to tiez tak zatial vyzera,ze nebude....no dufam,ze budem uplne pokracovat v tvojich slapajach 😉

luly3
9. okt 2011

@cecil36 😀 😀 😀
@miminkad zajtra asi budú chytrejší ale podľa mňa ti určite urobia PK..., Stelcl je môj
doki ale pri tomto IVF mi robil iba ULT , OPU mi robil Machač a ET som písala čiže som
bola každú chvílku v druhých rukách taaaaak som chcela Štelcla a vidíš to je asi fuk 😉

cecil36
9. okt 2011

@miminkad ja si myslim, ze budes z tejto stimulky tehulka 😵 Proste mam ten pocit 😉

miminkad
9. okt 2011

@luly3 no asi ani nie,mat toho kozumplika aj inde,tak asi ujdem.stacil mi raz na sone....no dufam,ze krpci sa vzchopia a zabojuju.
@cecil36 no dufam,ze tvoje pocity su spravne 🤐

cecil36
9. okt 2011

@miminkad a kolko bunkaci su, ci este nevies? Inak nas najmensi sa na druhy den tak rozbehol, ze sme ho aj vkladali, bo bol najsikovnejsi 😀

miminkad
9. okt 2011

@cecil36 len hovoril,kolko sa oplodnilo.to je asi dnes este skoro na bunky. 😕 skor zajtra to bude zaujimave

cecil36
9. okt 2011

@miminkad inak my sme si tych co nam vkladali aj nafotili 😀 Je to sranda, ze mame aj takuto predbruskovu pamiatku 😉 Jasne, to je prvy den skoro na bunkacov, som myslela, ze si uz druhy den 😉 Tak zajtra som zvedava na spravicky 😉

miminkad
9. okt 2011

@cecil36 tak to je super,ze ich mate aj odfotenycch...nas to ani nenapadlo...mala sa ma ako?

cecil36
9. okt 2011

@miminkad my sme ich fotili v den ET, mm bol strasne aktivny 😀 a Koudelka sa na nas smial. Mala uz je relativne v poriadku. V piatok nas caka kontrolny rontgen a vsetky mozne krvne testy. Este pokasliava, ale snad to su uz len dozvuky....

miminkad
9. okt 2011

@cecil36 ten kasel moze trvat aj mesiac...tak drzim palce v piatok....no tak si viem predstavit,ako sa smial 😀 ja mam pred ocami tiez este stale z minula embryjka...

cecil36
9. okt 2011

@miminkad a nad tym PICSI rozmyslate? Nam Machac povedal, ze ako chceme (som na neho sama vyrukovala s PICSI), len sa siel spytat ci maju tu latku. A ja som riskla, kedze ICSI na nas dva krat nejako nefungovalo.

luly3
9. okt 2011

@miminkad kozumplíka 😀 😀 😀 😀 tak to som ešte nepočula 😀 😀 😀 😀
@cecil36 tak to ani nás nenapadlo fotiť ale supeeeeeer krásna pamiatka 😉

miminkad
9. okt 2011

@cecil36 PICSI by sme mali mat.vitouskova hned povedala na sone,ze dame PICSI.tiez sa mi to viac pozdava

miminkad
9. okt 2011

@luly3 a bud rada,ze si ho aj nezazila...mi 15 min hladal vajecniky,uz som chcela ujst alebo mu povedat,ci si to sono radsej nespravim sama...

eliska11
autor
9. okt 2011

@luly3 PICSI je to, co pisla @cecil36, tá chemická látka by mala vediet "pritiahnut", vyselektovat najzdravsie spermie (obsahuje ju aj vajicko, ktore vdaka nej pravdepodobne vybera spermie, na tom je to teoreticky zalozene) . Podla tvaru sa vyberaju spermie pri klasickom ICSI, a problem je prave v tom, ze pekny tvar nic nezarucuje.
Pytala som sa, ci s tym ma niekto uz prakticku skusenost, teoriu ovladam. Mam za sebou 3 neuspesne IVF-ICSI a jedno uspesne pred tromi rokmi. Teraz sa budeme pokusat o dalsie dieta, teoreticky ma moznost PICSI nadchla, len by ma zaujimalo, ci uz niekto za pomoci tejto novej metody otehotnel.
@cecil36 ak najdes tu statistiku, potesila by ma, diki.
A neviete niekto cenu? V cenniku ISCARE som ju nenasla.

cecil36
10. okt 2011

@eliska11 ta statistika je v tom clanku. Samozrejme, je to len statistika centra, ostatne ako vsetko, lebo kazde centrum ma ine vysledky. Co sa tyka otehotnenia, ja som touto metodou konecne tehu po dvoch neuspesnych icsi a takmer troch rokoch snazenia 😉 Cenu v Iscare ti nepoviem, ale nas v Reprofite vysla okolo 2000 czk 🙂

kikus77
12. okt 2011

@eliska11 ahoj :D v iscare to stalo 75 EUR, ale nerobia to. Ja som tam bola v maji, pred stuimulkou sme sa dohodli na PICSI a po OPU mu povedali, ze to nerobia, lebo maju mensie vysledky ako pri klasickom ICSI. Ale v piatok mam zase OPU tak asi skusim trocha pritlacit nech daju pol na pol 😒

cecil36
12. okt 2011

@kikus77 tak tomu sa vravi slusny podraz. Ale zas co by sme chceli od ISCARE 😠 Oni su preslaveni v tom, ze vela veci maju v cenniku a skutek utek 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre