Máte skúsenosti s insemináciou?

dr.janinka
2. feb 2007

Ahojte všetky babenky, chcela by som sa opýtať, či máte niektorá skúsenosti s insemináciou. Koľko to stojí, aká je lieková príprava, ako to prebieha a aká je úspešnosť? Chodíme do CAR a využili by sme asi aj túto možnosť.....

nadej13
24. mar 2012

@andrejta Kiež by som mohla vrátiť čas a mať aspoň o rok menej. Po tých slovách lekárky mám pocit ako keby som už bola stará a už žiadny čas nemala, ale snažím si to nepripúšťať a vedomie že existuje aj iná metóda kde je vyššia percentuálna úspešnosť je dobrá výhliadka. Stačí jedno zranenie ktoré odsunie "výrobu" bábätka (to som mala pred 2 rokmi), preto radšej už idem na tieto vedecké 😉 metódy. Akurát to čo musíš do seba dávať, keď som tu čítala ako síce vtipne opisovali svoje stavy, ale predsa len, aj s tým málom čo v sebe mám som nejaká rozcitlivená. Ale veď kto nie je 😀 Držím palce nech tam ten hore pošle nejakú dušičku sem dole pre nás ktoré po nich túžime.

cukor
25. mar 2012

@nadej13 ....tak ja vás chcem povzbudiť na ceste za bábom.nám sa až z 8 IUI na rodili bábo.pred týmito pokusmi som este 2x absolvovala IVF a 2x KET.....na tretí pokus som nešla lebo som to fyzicky velmi zle znášala.IUI mi velmi doktorka neodporúčala a velmi tomu asi neverila,ze to vyjde ale ja som bola tvrdohlavá a povedala som si,ze do 40 to budem skúšať.rodila som 3 mesiace pred mojou 40.takže stará určite nie si a ver ze sa to musí podariť.držím palce,stojí to za to.

clloi
25. mar 2012

@nadej13 po IUI se může lehce krvácet nebo špinit, přece jenom se v tobě někdo hrabe 🙂 Já mám za sebou 2x IUI a obě byli úspěšné, sice první skončilo zamlklým těhu v 8tt, ale za 3 měsíce se podařilo znovu, byla sem rozhodlá vyčerpat všechny pokusy na které pojišťovna doplácí a pak zkusit IVF. Před IUI sem absolvovala laparku a hysteroskopii, pokud by byli neprůchodné vejcocody, tak IUI nemá smysl a šlo by se rovnou na IVF, merional, který se bere při IUI by měl být bez doplatku na Menopur sem doplácela, snažili sme se 3 roky. Vím, že se to lehce řekneš, ale chce to opravdu klid a nestresovat se, je to těžké, ale stojí to za to, člověk musí věři, že to vyjde. Pokud se budeš chtět na něco zeptat, klidně pisni do IP 😉 držím palce

jeny
25. mar 2012

@nadej13 necitila som ziadne priznaky,dokonca ani prsia ma neboleli a bolo mi todivne lebo vzdy pred ms ma bolia. No potom ma zacali ale to uz som mala pozitivne testiky. Inak predtym kazdy mesiac som mala vsetky mozne priznaky a tehu to nebolo. Sanzili sme sa 2,5roka takze tych priznakov som mala za ten cas kvantum 😀 Drzim palce nech ti to vyjde 😉

nadej13
26. mar 2012

@jeny ahoj, takže Ty si nevydržala a spravila si si test skôr než si šla po dvoch týždňoch na krv? Aj mňa to láka, al e predsa si chcem len nejakú nádej ešte uchovať. Aj keď tie dve čiarky by som si asi dala zarámovať 😉

nadej13
26. mar 2012

@clloi ďakujem za informácie, len si ma smutne utvrdila v tom že som mala správny pocit z lekárky že toto je len pokus ktorému ona sama neverí. Ale tieto všetky odpovede mi pomohli hlavne k tomu aby som sa naozaj nebála aj pred lekárkou povedať že TOTO chcem a na toto mám nárok. Neviem prečo zvolila tento spôsob a nie laparoskopiu ako prvý krok a k tomu ešte tie reči o mojom veku. Priznám, naozaj ma to na chvíľu zdeptalo, lebo som si fakt v tú chvíľu pripadala ako starena ani som nevedela ako reagovať lebo som sa nechcela rozplakať. Len nech som ešte múdrejšia 🙂 jedno by som sa chcela spýtať - asi tak pol hodinu pred tým než si mám dať znovu utrogestan tak mám pocit ako keby sa mi vo vnútri všetci čerti ženili a ešte aj hodnú chvíľu po lieku, potom to prejde. Je to dobrá predzvesť? A spravila si si test aj skôr než Ti brali krv? A koľko sa u Vás v ČR dopláca na tie injekcie čo sa do bruška pichali pred IUI? Veľmi budem vďačná za odpovede, lebo naozaj sa tu dozviem tak otvorene čo ma trápi. Pekný deň ešte prajem 🙂

nadej13
26. mar 2012

@cukor Ďakujem za odpoveď, zo srdca sa teším že to nakoniec vyšlo. Inak je to zásah do psyché ženy, nechcela som si to pripustiť. Po IUI mi bolo tak zle že som si ani nevedela predstaviť že by som mala také niečo absolvovať ešte raz. Teraz to už zasa vidím inak, ale predsa len, tá nízka úspešnosť a mám aj strach aby som neprišla o prácu lebo je to veľa behania k lekárke, neviem ako to budem robiť ak toto nevyjde, prípadne ani ďalšie pokusy, ale stále si vravím že tá nádej umiera posledná, až po nás 😉 tak nech to dieťatko robí len radosť.

jeny
26. mar 2012

@nadej13 ja som robila testy stale, este aj kym tam bol pregnyl aby som vedela dokedy sa zobrazil na teste a kedy to uz nemohlo byt z pregnylu a prvy slabo pozitivny test mi vysiel na 11dpo mam ich aj v albume 😉 ja by som nevydrzala netestovat a aj v centre mi kazali urobit najprv test ale az na 14dpo

nadej13
26. mar 2012

Ty si v tomto taká zbehlá, ja mám absolútne medzery v tých skratkách, asi Ti to bude pripadať smiešne, ale dpo je počet dní od posledného cyklu? Ja som si aj merala teplotu,ale neviem či mám nejakú divné telo, až tento mesiac mám teploty vyššie ako 34,6. Len dnes bohužiaľ teplota klesla, zrejme len potvrdenie že to nevyšlo a možno len malý výkyv 😖

nadej13
26. mar 2012

@jeny Ty si v tomto taká zbehlá, ja mám absolútne medzery v tých skratkách, asi Ti to bude pripadať smiešne, ale dpo je počet dní od posledného cyklu? Ja som si aj merala teplotu,ale neviem či mám nejakú divné telo, až tento mesiac mám teploty vyššie ako 34,6. Len dnes bohužiaľ teplota klesla, zrejme len potvrdenie že to nevyšlo a možno len malý výkyv emoticon

jeny
26. mar 2012

@nadej13 dpo je den po ovulacii 🙂 a ako dlho sa snazite? a kolky den po iui si dnes?

nadej13
26. mar 2012

ahá,tak som bola vedľa. Snažíme sa niečo do dvoch rokov, len s prestávkou keď som mala jedno zranenie a museli sme s tým prestať, ešte aj vtedy vravela lekárka že len musíme byť trpezlivý, ani vtedy ma nechcela poslať na laparoskopiu, že som ešte mladá a je čas. Teraz je o rok viac a už počúvam len že načo som čakala. Joj, zabudla som že mám stále pozitívne myslieť 🙂 A dnes som iba 8 deň po IUI, až na budúci pondelok mám ísť na krv. Čítala som že tehotenský test môže ovplyvniť aj branie tých liekov čo nám dali. Tak si asi dám po prstoch a budem čakať.

nadej13
26. mar 2012

@jeny ahá,tak som bola vedľa. Snažíme sa niečo do dvoch rokov, len s prestávkou keď som mala jedno zranenie a museli sme s tým prestať, ešte aj vtedy vravela lekárka že len musíme byť trpezlivý, ani vtedy ma nechcela poslať na laparoskopiu, že som ešte mladá a je čas. Teraz je o rok viac a už počúvam len že načo som čakala. Joj, zabudla som že mám stále pozitívne myslieť emoticon A dnes som iba 8 deň po IUI, až na budúci pondelok mám ísť na krv. Čítala som že tehotenský test môže ovplyvniť aj branie tých liekov čo nám dali. Tak si asi dám po prstoch a budem čakať.

clloi
26. mar 2012

@nadej13 takové jednání ze strany tvojí doktorky je síla, na to, že je dobře placená by měla mít pochopení, já bych ji vyměnila.Určitě bych si vyžádala laparku, mně IUI bez ní nechtěla udělat, protože říkala, že kdyby byli vejcovody neprůchodné, tak by mě zbytečne cpala hormonama. Test sem si dělala 11 den po zákroku nikdy sem to do testu z krve nevydržela. 😀 Po tom utrogestanu to může být, já byla po něm nafouklá jak balon 😀 za iui se u nás doplácí 1500 Kč za zákrok, za Menopur sem doplácela 2300Kč,bylo to v roce 2010. Merional, což je to samé ale od jiné firmy je bez doplatku, takže sem pak měla ten.

nadej13
26. mar 2012

@clloi ten liek si napíšem, ono vždy je dobré ak sa dá ušetriť, veď sú to aj tak veľké pálky. Aj u nás stojí IUI 75 €, partner sa zasmial že fajn že je v tom aj ten spermiogram. Kiež by sa toto dalo absolvovať aj bez lekárov 😢 lebo z každej strany len počúvaš ako sú nespokojní Tí lekári a málo zarábajú, ale pritom Ti predávajú injekcie bez akéhokoľvek dokladu a kto má odvahu si vypýtať bloček? Tá lekárka pomohla môjmu kolegovi k bábätku, ten si ju chválil, aj keď vravel že nie každý s ňou bol spokojný. Na prvej návšteve bola milá, podporila ma, ale od druhej návštevy taká chladná, raz sa niekam už ponáhľala, druhý krát zasa pre zmenu meškala. Možno tiež len skúša ako veľmi to bábo chceme - to si tak v dobrom myslím. Ale vyzbrojená týmito informáciami na mňa nebude mať 😀 . Žiadny vek neexistuje len veľká túžba, že? A som zabudla napísať že jedna tá injekcia stimulačná stála 12 €, ale ani za ten svet si neviem spomenúť ako sa volala, lebo vlastne ani krabičku som nevidela,tak si ľahšie ja pamätám názvy.

jeny
26. mar 2012

@nadej13 ak si dostala aj injekciu pregnyl tak ten moze test ovplyvnit ale maximalne 10dni po injekcii,potom tam uz urcite nebude, ine lieky ktore asi teraz uzivat /utrogestan alebo duphaston/test neovplyvnia. Vo stvrtok mozes s kludnym svedomim testnut aspon sa psychicky pripravis na vysledok krvi 😉 co sa tyka pozitivneho myslenia tak mne hovorili ze je to 50% uspechu ale ja som vecny pesimista tak som dokaz ze to moze vyjst aj bez toho 😀

nadej13
26. mar 2012

@jeny no dosť veľkú skúšku na neúspech som zažila minulý rok keď sme dostali "zelenú" po tom zranení a šli sme na dovču (ževraj zmena prostredia mnohým prospela) a perióda meškala. S takým očakávaním som si robila na 39 deň test a tá druhý čiarka nie a nie sa ukázať a o dva dni bola aj perióda. Ani by som neverila ako ma také niečo môže dostať, teda statočne som si poplakala. Teraz prípadný neúspech hádam zvládnem lepšie, aj keď tie hormóny s nami cvičia 😀 jedna radosť, ale to vieme pochopiť len my baby. Len dnes som zistila že už ani tie zavináče nie sú to čo bývali 😀 . Ale ani to že som na zavináč mala chuť pravdepodobne nič neznamená len že neviem čo by som od dobroty zjedla 😉

matilda3
10. dec 2012

Baby, niektore tu tak zvelicujete, ze mi je z toho smiesno. Ja som bola na IUI a nic mi nebolo ziadne vedlajsie ucinky, bolesti nic ani po tabletkach mi nic nebolo vsetko je vec psychiky prilis sa sledujete !

S pozdravom
Martina

santamonica
22. feb 2013

@lenusa
drzim moc palce, ja idem na inseminaciu v pondelok, 4x mi pichli merional 75 plus beriem prednisom, zajtra o 22 si mam sama pichnut pregnyl, dufam,ze to zvladnem, no a v pondelok rano ideme na to, prvy pokus.....tesim sa, aj ked nie som po rokoch skusania opltimista, ale snazim sa......co som si citala prispevky,nevsimla som si nikoho,komu by to vyslo 😒
mne folikula rasitie vraj ako z chlpatej deky ,manzel ma vysledky dobre, tak uvidime

stanka810
25. feb 2013

@santamonica ja som bola vcera na IUI prvy krat, tak dnes drzim palce, budeme cakat spolu 🙂

santamonica
25. feb 2013

tak som dnes bola, prebehlo to super, vraj este mame mat sex dnes a zajtra,chudak manzel 😀 ,
vobec to nebolelo, este ma tam nechali lezat 15 min. a mam si davat nejake cipky......za 14 dni test.....skusim naozaj na to nemysliet a drzim nam vsetkym tiez palceky........

stanka810
25. feb 2013

@santamonica v akom centre si bola?

santamonica
25. feb 2013

@stanka810 v iscare v ba

stanka810
25. feb 2013

@santamonica ja zase v gynfive v BA 🙂

santamonica
27. feb 2013

@stanka810
dame si potom vediet...... 😕 🙂

stanka810
27. feb 2013

@santamonica jasneeee 🙂

santamonica
12. mar 2013

@stanka810 tak dnes mi zavolali zlu spravu 🙄 som to oplakala aj ked sa snazim byt pozitivna,
pojdeme uz rovno na IVF ,
ako to dopadlo vam, dufam, ze mas lepsiu spravu 🙂
zatial idem schudnut, ja som smala posledne roky depresie z toho celeho tiez som zila som v zahranici, pribrala som tam 15kil, takze tie teraz pojdu dole a urcite aj to pomoze, drzim palce vsetkym

stanka810
12. mar 2013

@santamonica ja to mam tiez negativne :( vcera som sa dozvedela....a preco ides hned na IVF? bolo to tvoje ktore IUI?

santamonica
12. mar 2013

@stanka810 to bolo moje prve, predtym som absolvovala 2x hormonalnu liecbu a raz som otehotnela a potratila na konci 2m, ale ja uz som stara koza 😠 a sme samoplatcovia, takze uz nechceme cakat a skusat , doktorka nam odporucila 1-2 IUI a potom IVF, este uvidim, co nam povie teraz, mozno mi urobia nejake vysetrenia este, mne napr. nerobili nic na priechodnost vajecnikov, mala som malu cystu ,ale momentalne mi zmizla 😅
citala som, ze IUI ma vacsiu sancu na 3-4ty pokus, ale neviem, ty chces ist kolkokrat?

stanka810
12. mar 2013

@santamonica a kolko mas rokov, ja som tiez stara korcula 😀 no ja chcem ist na par pokusov IUI, ja sa toho IVF dost stranim....a mne robili priechodnost vajcovodov a v podstate je u nas vsetko OK

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre