Mimotelové oplodnenie popri náročnej práci

anavianavi
7. nov 2017

Dobry den,
Chcela by som vas poprosit o rady a skusenosti. Ako dlho trva jeden cyklus IVF od uplneho zaciatku po vysledok, nech uz je akykolvek, da sa to sklbit popri praci narocnej na cas, ktora si vyzaduje cloveka aj pocas volneho casu kvoli zodpovednosti? Ako ste to riesili v praci vy a ako ste rozmyslali? Ake ste mali priority? Dakujem

lussinda2
7. nov 2017

@anavianavi tak podla toho ako si to vies v praci zadelit a ako ti vyjdu v ustrety. U mna nepripadalo aby som to tam niekomu povedala, takze som ala na PN. Takze v prvom rade konzultacia to je jedna navsteva, kde by ti mali vziat aj krv, druha je ked ti schvalia ziadost ides si po papiere recepty a urcia protokol bud kratky alebo dlhy. A podla toho zacinas. Dlhy je cca 25DC a kratky asi tak 2DC sa zacina. A pocitaj k tomu priblizne 20dni, ze kazdy 2-3 den kontrola

lilyianka
7. nov 2017

@anavianavi na cas je to dost narocne, hlavne kontroly a krv...este pred celym ivf je mozne, ze ti budu chciet porobit testy a az potom sa k tomu pristupi...ako je pisane vyssie pred odberom vajicok sa chodi asi 2-3x predtym na kontroly...odber vajicok to si cely den mimo pripadne aj dalsi..niektore zeny aj viac dni kedze ta to moze boliet...potom bud 3 alebo 5 den po odbere ides na vklad a o 10 dni na krv..a na dalsiu za par dni...
Krv sa berie rano medzi 7:30-8-30 a vtedy robia aj kontroly prip aj trosku neskor...
Mne uz tiez bolo blbe kazdu chvilu z prace odbiehat, ale nejak som to vymyslela...raz dovolenka raz priepustka...a to sme este cestovali hodinu tam a hodinu spat plus este muz ma vozi cize aj on to musel vselijak vymyslat

lilyianka
7. nov 2017

@anavianavi inak mne po 2 neuspesnych pokusoch robili dalsie testy a kedze nedopadli dobre musela som navstevovat dalsie ambulancie....cize ja od aprila lietam kezdy mesiac imunologia- hematologia- gynfiv....a stale dokola...na nervy niekedy
Ale ak to ma pomoct tak to rada podstupim

mircalla
7. nov 2017

Par dni (klucovych som si brala volno). Nastastie mozem pracovat aj z domu
Ale dalo sa to
Ja som chodila naprv na slovensko, kde bola krv len rano, neskor do brna, tam sa dalo aj neskor

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre