Moje telo si vyrába protilátky voči spermiám.

martaatram
22. okt 2019

Ahojte som tu nova.. Chcem sa opýtať ci ma niektora skusenost.. S priateľom sa snazime 6 rokov chodime na umele... Boli sme raz na vklade zial nepodarilo sa... Teraz mi zistili ze vytvaram protilatky voci spermiam.. Doktor mi povedal ze prirodzene to nepojde tak len ivf.. Mame zamrazene este 2.. Chcem sa opytat ci ma niektora z vs s tymto skusenost dakujem

slapina
22. okt 2019

@martaatram kamoška toto riešila, no nakoniec sa nepodarilo a adoptovali si novorodeniatko :/snažili sa 8 a 2 čakali na adopciu :/ Ich synček má dnes už skoro 2 roky 🙂 Hovorila mi, že to je niečo ako autoimunitné ochorenie, niekto to tak má :/

martaatram
autor
22. okt 2019

@slapina boze :( dakujem za odpoved

zuza00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
opi14
22. okt 2019

@martaatram nevešaj hlavu 🙂 berú sa na to lieky. Mne to v CAR zistili tiež a na reprodukčnej imunologii sa to nepotrdilo. Práve pri tomto probléme to IVF obíde. Nepovedali ti to v centre?

martaatram
autor
22. okt 2019

@opi14 nie a tie lieky mi ma dat moj gynekolog alebo v centre?

opi14
22. okt 2019

@martaatram niekomu to dajú v centre, ale skôr sa to rieši na tej imunologii. Skús popozerať tu v rôznych fórach, je tu toho veľa popísané. Ale skôr ti mali povedať v centre, že čo ďalej.

miadi
23. okt 2019

Pribuzni cosi take riesili a umele sa zadarilo na treti pokus. Pocula som ze sa to tak zvykne nie hnet na prvy.

janie7
28. máj 2020

Ahojte dievcence, rada by som sa informovala, ci ste nieako aj pocitovali priznaky protilatok proti partnerovym spermiam, pripadne v akych pripadoch sa robi toto vysetrenie. My mame obaja na svoj vek vynikajuce vysledky: ja: HP v norme. AMH nadpriemer, oba vajecniky OK a manzel spermiogram nadpriemer, tak ma napadlo ci tu nemoze byt kulha. Vopred vdaka.

martaatram
autor
28. máj 2020

@janie7 mne to zistili na repro. 🤷‍♀️

pauli222
1. aug 2022

@janie7 ideálne je dať si spraviť testy, ale ja som si všimla, že po dlhšej dobe snaženia som mala stále viac problém po styku, kyslé pálenie, veľmi výrazné

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre