Môžem mať OHHS po inseminácii?

feketka
14. jún 2022

Ahojte baby, minuly utorok som bola na svojom prvom IUI, ale bola to moja druha stimulacia s letrozolom. Pri prvej stimulacii sa mi vytvorilo viac folikulov a tym padom mi IUI neodporucali, Cely mesiac som mala pocit, ze mam napratane brucho, vajecniky strasne boleli a stale bol pocit plnosti... Druha stimulacia uz bola uplne v pohode a aj IUI prebehlo bez problemov. Obcas som mala nejake bolesti podbruška, ale nič hrozné. Ale od vcera mam bolesti ako pred mrchou a dnes boli o nieco silnejsie. Avsak sa k tomu pridal taky ten pocit ako pred ovulaciou pri mojej prvej stimulacii. Mam pocit plneho brucha, cez den ma vselikde pichalo (asi vetry?) a dako ma obcas zacinaju pobolievat vajecniky. No naozaj pocit ako pred ovulkou aj ked ju mam urcite za sebou. Plus k tomu si teraz vkladam utrogestan do posvy a cely tyzden to tam islo uplne hladko, bolo tam kopec miesta. Ale vcera som si vsimla, ze sa mi to tam zavadza nejak tazsie, ale neriesila som to. Teraz vecer ako som si to tam davala, tak som mala pocit, ze to je vnutry vsetko akesi zdurene. Ten cipok sa mi normalne nedal posunut vyssie,lebo sa za niecim stratil (akoby za vajecnikom?). Dnes vecer ma aj chvilkami chytala akoby zimnica, ale to mi zatial preslo. Nezda sa mi to a preto by ma zaujimalo ci to je normalne alebo nie. Popripade- myslite si, ze by to mohol byt ten hyperstimulacny syndrom? Viem, ze ten sa tvori skor po IVF a po IUI len zriedkavo, ale niektore symptomy mi na to sedia. AJ ked naozaj neviem z coho by som ho mala ked sa mi teraz vytvorili len 2 folikuli, presne tak ako mali. Naozaj nechcem zbytocne panikarit a ani nepanikarim, zatial som v pohode :D , ale zaujimalo ma ci mate s takymto niecim skusenosti, ze vnutry ste cele zdurene a mate ovu bolesti vajecnikov po ovulacii. Dakujem za kazdu radu.

zojanka
14. jún 2022

@feketka to je celkovo z tých hormónov (letrozol, progesterón, tipujem ovitrell,...). Všetko viac nabudené, prekrvené, nafúknuté brucho, bolesti v podbrušku, krížov, pichanie vo vaječníkoch.... je to bežné

zojanka
14. jún 2022

@feketka a neboj, progesterón si nezavádzaš až k vaječníkom :D pravdepodobne sa ti stratil vedľa krčka maternice

feketka
autor
14. jún 2022

@zojanka Tak to ja neviem ako daleko sa to vobec dostane :D Ale viem to,ze pred dvoma dnami to tam nebolo a teraz tam uz ten prst nestrcim cely. Vyslovene tam nieco narastlo z oboch stran a mam problem si hlboko vlozit cipok co je podla mna dost problem kedze je nutne ho brat :/
Kiezby to boli len tie hormony... A to som mohla zacat reagovat az takto po tyzdni? Nemalo to byt skor? :D

zojanka
14. jún 2022

@feketka 🙂 krčok/čípok sa počas cyklu mení. Za pár dní buď dostaneš menzes a uľaví sa ti po ňom alebo ostatneš tehotná (🤞) a tieto pocity budeš mať ešte niekoľko týždňov

feketka
autor
15. jún 2022

@zojanka vidis, na toto som uplne zabudla 😀 nikdy som si totiz neskusala krcok a jeho zmeny,tak mi to ani nenapadlo.potom by to malo davat zmysel.dakujem 😉

janulka2805
15. jún 2022

@feketka Ahoj, ja som tiež absolvovala iui a mala som takmer rovnaké pocity ako ty, bolesť a stavy úplne ako pred menštruáciou, kadečo ma pichalo, bolelo..... Bola som si istá ze sa to nepodarilo, ze príde menštruácia.... A zrazu som si urobila test na 14-ty deň a 2 čiarky 🙂🙂🙂 Hlavne sa nestresuj 🙂Držím palce ✊✊❤️

feketka
autor
15. jún 2022

@janulka2805 super, gratulujem 😀 no uvidime co sa z toho vyvinie.tie vaječníky mám také citlive co pred mrchou nemavam, preto ma to zaujimalo🙂

janulka2805
15. jún 2022

@feketka Nebojkaj, urcite sa to podarí ❤️✊ mne vyšla iui na prvýkrát.... Nečakala som to vôbec.... Také bolesti som mala... A momentálne mám 14 mesačne dvojičky ☺️☺️☺️☺️

feketka
autor
15. jún 2022

@janulka2805 jeeej, to je krasne, tak mas uz doma veselo :D snazim sa presviedcat,ze to vyslo, tiez to je moje prve IUI, tak som zvedava.Ale snazim sa byt aj realistka a prichystat sa aj na moznost,ze to nemuselo vyjst.

feketka
autor
16. jún 2022

@janulka2805 ale neviem ci sa to podarilo,lebo BT mi skace hore dole a to asi nieje dobry signal :/ toto ma dost zneisťuje.napr vcera som mala 36,80 a dnes 36,50.je to na striedacku,jeden den hore,druhy dole.uz maz toho asi prazi 🙈 neviem do akej miery moze BT kolisat.

zojanka
16. jún 2022

@feketka keď berieš hormóny (progesterón) nemá význam merať bazálnu teplotu

janulka2805
16. jún 2022

@feketka Veru, až moc veselo mame 😀No mne tiež vyšla iui úplne na prvýkrát a rovno 2nasobne.... Takže mohlo vyjsť aj tebe 🙂ak nie, vyjde nabudúce ✊❤️Hlavne buď v pohode 🙂

feketka
autor
16. jún 2022

@janulka2805 ja by som bola strasne rada v pohode, ale v mojej praci to nie je mozne. Dnes som mala taky zly den plny nervov a kriku, ze by som sa naozaj cudovala ak by sa mi pri tom podarilo otehotniet :( A takto to je kazdy den, uz si naozaj zacinam mysliet, ze moja praca je prekazkou v uspesnom otehotneni :/

feketka
autor
16. jún 2022

@zojanka beriem to s rezervou, ale aj tak meriam, aby som mala vyplneny graf :D a celkovo ma bavi sledovat ako sa to vyvija :P

janulka2805
16. jún 2022

@feketka Tak to si úplne na tom ako som bola ja... Tiež som mala stresujucu robotu, furt nervy.... A podarilo sa 🙏 Hlavne positive thinking ❤️✊

feketka
autor
16. jún 2022

@janulka2805 fakt? :D tak aj to je dobra sprava 🙂 snad budem mat rovnaky pribeh ❤

janulka2805
16. jún 2022

@feketka Áno áno, učila som v špeciálnej triede, autisti a poruchy správania.... A poobede družina, 30 divých deti.... 🤦‍♀️😀😀😀 Snáď áno, držím silno všetky palce ✊✊✊✊✊🍀

feketka
autor
16. jún 2022

@janulka2805 Umrem! tiez ucim v specialnej triede-polka autisti a polka poruchy spravania 😂 😂 😂 mam strasne zlu zostavu triedy a tazke povahy. Je to naozaj a doslova ako na psychiatrii a som z nich uz psychicky aj fyzicky na dne. Uz nevladzem a preto chcem ist na matersku,lebo to pre mna predstavuje urcite vychodisko.

janulka2805
16. jún 2022

@feketka Áno??????? 😀😀😀Aká náhoda 🙈 Toto bude znamenie možno 😀❤️🙏 Bodaj by to vyšlo tak ako mne na prvýkrát 🙏🙏✊ A keď nie, vyjde druhý pokus, treba len veriť! 🙏A možno pôjdeš v mojich stopách a tiež dvojičky 😀

feketka
autor
17. jún 2022

@janulka2805 nechame sa prekvapit 😁 v utorok idem na krv,tak potom dam vediet 😉 vela stastia s dvojickami prajem 🥰

janulka2805
17. jún 2022

@feketka Tak držím palce silno, daj mi prosím vedieť 🙂🙂🙂 ďakujem.

feketka
autor
17. jún 2022

@janulka2805 jasne, napisem 😍

feketka
autor
21. jún 2022

@janulka2805 ahoj, takze vcera rano test //, dnes rano // a krv tiez pozitivna 😍 ❤ 🤰

janulka2805
21. jún 2022

@feketka Jeeeeee, to je skvelá správa 🙏🙏🙏🙏❤️❤️ Vidíš, ja som to vravela 🙂🙂 Veľká gratulácia ❤️❤️❤️

feketka
autor
21. jún 2022

@janulka2805 Dakujeeeeeem, stale tomu neviem uverit, este to vstrebavam 😀

janulka2805
22. jún 2022

@feketka Chápem, rovnako som na tom bola ☺️☺️☺️☺️Nikdy som nedufala žeby to na prvýkrát vyšlo 🙏 Ale ja som to tvrdila, ze sa ti to podarí 🙏☺️☺️☺️☺️Mali sme toho veľa spoločného, to predsa nemohla byť náhoda 😀😀😀❤️

feketka
autor
22. jún 2022

@janulka2805 😅 to je pravda...ale sranda by bola kebyze som aj ja cakala dvojcata 😀 ale pred tym mam respekt. na zaciatok aj jedno staci :D

janulka2805
22. jún 2022

@feketka Ja tiež ako prvorodicka som o dvojčatách ani nesnivala veru 😀😀😀

katinkakatka
27. jún 2022

@feketka ahoj, ja som mala hyperstimulacny syndrom 3 krat uz. Vzdy po IVF, kedze po stimulacii som mala cca 30 a viac vajicok. Tvoje symptomy sedia, ale mala by si si to dat urcite overit lekarom, kedze OHSS vie byt aj zivotu nebezpecny. Sposobuje totiz volnu tekutinu v brusnej dutine, co pri mojom druhom OHSS sposobovalo tazkosti s dychanim. Musela som byt kazdy den kontrolovana u doktora. Brucho som mala vacsie ako kamoska v 6 mesiaci.

feketka
autor
27. jún 2022

@katinkakatka ahoj, zrejme som OHSS nemala, lebo to uz preslo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre