MUDr. Eliáš z Trnavy. Aké s ním máte skúsenosti?

iwusa
11. nov 2008

ahojte kočky, má niektorá z vás skúsenosti s doktorom Eliášom z Gyncentra v Trnave? budem vďačná za akékoľvek príspevky, pozitívne aj negatívne. Hlavne ma zaujímajú skúsenosti týkajúce sa problémov s otehotnením, hormonálne problémy, amenorea atď. Ďakujem za príspevky 😉

vierka
22. okt 2009

ahojte baby...

betuska - drzim palce u dokiho 😉

bettynka222
22. okt 2009

ahojte tehulky, dakujem, ze ste na mna mysleli 🙂

no takz edoki tvrdi, ze endometriozu ani PCO urcite nemma, ze ani ten tumor nie je tumor, ale cysta a dokonca ani nie je krvava 🙂 akurat ze ma uz 5 cm, takze za dva tyzdne narastla o 3 cm. no a zakazal nam otehotniet do jari, lebo vraj toho bolo na moj organizmus preoste moc tie dva potraty kratko za sbeou a ze v zime by osm organizmu moc nepomohla keby som do seba pchala hormony, takz emam cakat do marca, ak ovu nebude, tak az potom hormony...no tka dufam,z e sa ot nakopne same a ze elias bude ochotny mi robit folikulimetriu aj bez clostilu (a bez ovu 😀). iank keby mi tu folikulimetriu robil viac dni, tak by zistil,z e to neprasklo. ved mnohym babam sa toto stava a pichnu im pregnyl a je po probleeme....no este s a snim o tom porozpravam. a este mi janek povedal,z e mam ist nakontorlu hned po prvej ms, nie az po druhej. al eaj elias povedl, ze ked sa budem moc bat, ze mam prist uz po prvej, tka co myslite, mam cakat dve, alebo prist hned? ajked ms zatial nikde 😕

lia
23. okt 2009

chod po prvej teda ked ti janek povedal,rob tak ako ti ppovedal.chvalabohu,zew to je len cysta.inak,to moze byt z tych hormonov,ja som z clostilu dostala cystu,to je asi normal ,je toho dost aku davku dava eliasko,ale nevadi,otehotnela som,aj ked mi na zac.rastla aj cysta,bala som sa,ale doky mi povedal,ze sa nou nemam zapodievat a vidis??az teraz si mi ju pripomenula 😅 🙂
v marci som mala aj poslednu ms betty 😵 takze o rok budes taka ista tehula ty 😵

vierka
23. okt 2009

ahojte baby...

bety - tak to su super spravy, tesim sa 😵 ako hovori lia - chod uz po prvej ms na kontrolu a bude, aspon budes vediet na com si... a myslim, ze by si nemusela chodit na folikulometriu ked nebudes mat hormony, neuvazovala si nad meranim bazalnej teploty? aby si tam nemusela chodit ako na klavir ked mas hodmony vysadene a aby si sa pekne este zotavila v zime, aby si sa na jar mohla pustit nato? 😀

bettynka222
23. okt 2009

liusik ba ty si normalne pocas ovu mala cystu? lebo mne toto vzniklo kvoli tomu, ze folik nepraskol. keby to elias sledoval dalej, mohlo sa otmuto vsetkemu predist jednou injekciou 😒

vieri no ja osm teplotu skusala merat, ale kedze nemam ovu, tka je to bepredmetne, lebo mi teploty ajtak nestupali ☹

lia
23. okt 2009

pocas ovu to neviem,ale hned ako som otehotnela,videli prvu cystu

bettynka222
23. okt 2009

ale to je normalne lius, aj ja som mala folikularnu cystu pocas obidvoch tehu....ale toto je ine, tato brani otehotneniu a vlastne sposobuje, ze som akoby tehu. mam vela progesteronu, som unavena, napina ma na vracanie a tak 😒

lia
23. okt 2009

to je divne,mne povedali obidvaja,ze cysta nevadi tehotenstvu

bettynka222
25. okt 2009

lius ale vies kolko druhov cyst existuje? ta co si ju mala ty, to bolo asi zlte teliesko ktore produkuje progesteron. vznika na zaciatku tehu a je tam tri mesiace a jej ucelom je udrziavanie tehu, takze uz ziadne dalsie nepusti. no a ja ma ten tumor zlteho teliseka ci co, takze som akoby tehotna, aj hormonalne, ale ziadny plod vo mne samozrejme nie je, lebo k ovulacii ani nedoslo, lenvzniklo rovno toto. folik vobec nepraskol a preto sa aj folikulimetria robi viac ako jeden den, lebo lekar by pru hormonalnej liecbe mal skontrolovat, ako to vsetko prebieha. uplne zbytocne som do seba pchala dalsi mesiac hormony a hlavne uplne zbytocne mam teraz taketo problemy. janek povedal,z e tehu mozem planovat tak najskor na jar, ale najlepsie v lete. a vraj mam prist po ms, ale ta jaksi nehcodi 😒

petusaaa
27. okt 2009

baby, julka uz rodi ci co? 😕

bettynka222
27. okt 2009

no myslim ze nerodi, skor preraba dom. len uz by ho mohli dokoncit, lebo ani do porodnice neodide 😀 predchvilkou som jej meno tusim zazrela, tak asi tu niekde je 😉

vierka
27. okt 2009

juli este nerodi... keby rodila hned mi posle spravu a ja vam dam urcite vediet 😉 zajtra by mala mat poradnu 🙂

juliett99
27. okt 2009

ahojky nie este stale nerodim,,, este sa stale drzime 2 v 1 😀 😀 😀

betynka co nove u teba,?

bettynka222
27. okt 2009

no prave som prisla od doktora...bola osm az v piestanoch, lebo u eliasa to uz dva dni nikto neberie. takz enamiesot jednej vysty mam uz dve, vraj mi mal pichnut pregnyl a nemala by som tieto problemy...ale ajtak je to uz jendo, lebo sliznica ma uz 19mm, v rohu maternice nasiel gestacny vacok, takze ked sa potvrdi betaHCG tak rovno do nemocky, pretoze to je mimomaternicove, na krcku mam obrovsku ranku, ktora navyse krvaca a este mi v maternici narastol za tych par dni polyp....no zabavam sa

lia
27. okt 2009

boze betty,ty si chudatko vytrpis ☹
juli,uz si psychick&y pripravena rodit?? 🙂

juliett99
27. okt 2009

bety prepana jana co to citammmmm ☹ ☹ normalne nechapem kde to vsetko beries tie diagnozy,, ☹ chuda nase.

lia no pripravena ako pripravena zatial nejako nestresujem,, akurat sme s drahym zacali typovat ze kedy si maly zmysli prist na svet,,ja tvrdim ze 9.11 to bude a on ze to bude 5.11 tak som zvedava komu vyjde tip.. 😀 😀

bettynka222
27. okt 2009

juli a co porodnik? mas vybrateho alebo to nechavas na nahodu? ja uz teraz rozmyslam, do ktorej nemocky sa poberiem ak by to bolo az take zle....ani kyretaz si tam nedam spravit. a idem zajtra tete bylinkarke, podviaze mi maternicu nech to neni v tom rohu....

lia
27. okt 2009

bettynka,drz sa mojko
ides normalne rodit juli??

bettynka222
27. okt 2009

dakujem liusik

juli tak ako to bude? prirodzene? nemas nahodou naklonenu maternicu? vtedy sa moze prirodzene, ci?

juliett99
27. okt 2009

betynka drz sa nam sme s tebou.. 🙂

co sa tyka porodu tak zatial hovoria ze normalne,, maly uz je otoceny a nachystany , zajtra idem na poradnu.
maternicu mam pootocenu ale nikto sa k tomu nejako nevyjadruje vraj to je problem iba pri otehotneni
doktora nemam zajednaneho necham to na nahodu.. hadam tam nebude furia zrovna lebo aj kontrakcie sa mi zastavia 😀 😀

bettynka222
27. okt 2009

no ved zavolas a ja i to s nou pridem vybavit, neboj....furia jedna. hlavne sa moja priprav aj na tuto moznost a nezlakni sa jehj....ved vies ze to sa hned vytoci.... 😝

lubkabb
27. okt 2009

ahoj bettynka, tak som ťa tu našla 🙂

bettynka222
27. okt 2009

ahoj lubicek.....dnes sa deju veci....

lubkabb
27. okt 2009

veď práve čítam...bože taký silný pozitívny test som ešte nevidela! 😕

lubkabb
27. okt 2009

čo sa to deje?

lubkabb
27. okt 2009

teraz nerozumiem - ty si bola dnes u dokiho?

bettynka222
27. okt 2009

ano lubi bola.....ms nikde, sliznica 19 mm, dve cysty, polyp, vacok v rohu maternice (takze vraj mimoamternicove, ale vraj sa ot moze presunut.....pojdem zajtr abylinkarke), krvacajuci krcok....no dost mi dnes nalozili 😝

lubkabb
27. okt 2009

nerozumiem to: že sa to môže presunúť...

juliett99
27. okt 2009

betynka viem a pripravujem sa ja na tu hroznu moznost ze tam bude ona,.. ale tak uvidime,..
bojim sa len o maleho aby bol ok,, o mna nejde, ja ju nejako strpim,, pripadne si dam zohnat stuple do usi 😀
bety prosim ta ale ten test je sila to si kedy testla,??
co chcu s tebou robit doktory?? je to iste ze je to mimomaternicne,? ☹ 😒

bettynka222
27. okt 2009

julik teraz osm testla....bay chceli vediet co sa deje a hcg z krvi bude az zajtra, tak som chcel avediet na com som. ano je fakt silna ta ciarka, ale netesim sa...neviem est eco bude. zajtra budem mudrejsia....a mozno sa stretneme v nemocke, ale dufam,z e ja budem len tvoja navsteva za sklom 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre